Anime και manga

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Tα δύο πρώτα της πρώτης δεν με προβλημάτισαν καθόλου... αλλά δάκρυσα για να μην κλείσω το λάπτοπ όταν μπήκαν μέσα και είδαν την Χίμερα που μίλαγε...
Ναι . . .και ειδικότερα όταν ο Ed ρώταγε τον άλλον τον πατέρα της Νινα ,τον κύριο Τάκερ για ο πού είναι η κόρη του και ο Αλεξάντερ . . . .έριξα ένα κλάμα . .και η φωνή της Νίνας ήταν τόσο γλυκιά και καλή . . .κρίμααα :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δίνουμε clues! Συζήτηση stop...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ωωω γιατί σταματήσατε όλοι να μιλάτε? Εμμμ… ποιο είναι το άνιμε που είναι πρώτο, το αγαπημένο σας από τα άνιμε που έχετε δει? Η καλύτερα το top 5 σας? Εμένα πάντως είναι το Katekyo Hitman Reborn, το άρχισα όταν είχαν βγει περίπου 10 επεισόδια και από τότε έχω κόλλημα. Φυσικά και με το manga του ^^

1. katekyo hitman reborn
2. Peace maker kurogane
3. Great Teacher Onizuka
4. Beck Mongolian Chop Squad
5. Gintama

Lol θα έβαζα και άλλα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Βασικά... δεν είμαι του άνιμ... μόνο FMA βλέπω... και άμα μιλήσει κανείς για το πέμπτο επισόδειο θα φάει καμία και θα είναι όλη δική του... μάλλον θα το δω το βράδυ και δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Βασικά... δεν είμαι του άνιμ... μόνο FMA βλέπω... και άμα μιλήσει κανείς για το πέμπτο επισόδειο θα φάει καμία και θα είναι όλη δική του... μάλλον θα το δω το βράδυ και δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει...

Να τσεκάρεις και το Death Note οπωσδήποτε :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frozen Crusader

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
One piece & Dragonball-Dragonball Z forever μόνο αυτό έχω να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έχω πάθει στέρηση!!!! Έχει βγει το 5ο FMA και δεν το έχω κατεβάσει ακόμα!!!!!!!!!!


Υ.Γ. Thanks michael, θα το κοιτάξω...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Hellsing (OVA)
Death Note
Claymore
Devil May Cry
Berseker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Όταν ήμουν πιο μικρή είδα sailormoon, dragonball, pokemon, yu-gi-oh, digimon, και λίγο από one piece, μετά τα παράτησα λόγω διαβάσματος και τώρα χάρη σε εσάς αποφασισα να τα ξαναρχίσω...ξεκίνησα με το death note και παιδιά πραγματικά κόλλησα ...το βρήκα εξαιρετικό...η πλοκή που συνεχώς αλλάζει...η σκέψη πίσω από κάθε κίνηση...τα ηθικά διλλήματα που σου θέτει...όταν λέμε κόλλησα...τελείωσα όλα τα επεισόδια σε δυο-τρείς μέρες...έβλεπα από το πρωί μέχρι το βράδυ...βλέπω οτι έχετε πολλές προτάσεις...αλλά για τη συνέχεια θα ήθελα να δώ κάτι σε ανάλογο ύφος...λοιπόν τι μου προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
το monster πραγματικά είναι πολύ καλή πρόταση :/ τώρα με το ανάλογο ύφος, εννοείς στο μυστήριο έτσι? ή στο supernatural. γιατί οι περισσότεροι συγκρίνουν παρεπιτόντως το code geass με το death note? λόγω του zero? δεν το έχω δει ακόμα, μόνο πράγματα έχω ακούσει από την αδερφή μου. Αλλά έχω δει ότι πολλοί λένε ότι μοιάζει σε κάποια σημεία. τι σε άρεσε περισσότερο @Maraki@?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Προσωπικά το Monster το βρήκα υπέρτατα βαρετό. Θυμίζει Prison Break σε anime έκδοση, μόνο που αντί για Μηχανικό, έχουν χειρούργο. Πολύ καλή ανάπτυξη των χαρακτήρων πάντως.

Το Code Geass όντως ταιριάζει καλύτερα. Τόσο λόγω του Zero (μυστικού εκδικητή), όσο και το οτι τα δυο βασίζονται σε μια υπερφυσική ικανότητα, την μεγαλομανία των πρωταγωνιστών και το και καλά σωστό ιδεώδες αλλα η κακή (as in evil) προσέγγιση του, οι συμπρωταγωνίστριες, η ακμή και η παρακμή των πρωταγωνιστών και θα έλεγα και άλλα αλλα θα γινόταν spoiler :)

Y.Γ Βγήκε fansub του FMA 6 btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Y.Γ Βγήκε fansub του FMA 6 btw.

Μη μου το θυμίζεις... μου τη σπάει, μου τη σπάει, μου τη σπάει, μου τη σπάει! Δεν το έχω δει ΑΚΟΜΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας!:D:no1:
Βασικά αυτό που μου άρεσε στο death note ήταν η ατμόσφαιρα, οι συνεχείς ανατροπές, όχι τόσο το υπερφυσικό, όσο τα συνεχή ηθικά διλλήματα...πώς να το πώ... σε κρατούσε σε διαρκή αγωνία για τη συνέχεια...πάντως θα δοκιμάσω να δώ και το monster και το Code Geass!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
το code geass τελικά πρέπει και εγώ να αποφασίσω να το τελειώσω, κάθεται παρατημένο :P πφφφ θέλω να δω και τα Gundam! αλήθεια υπάρχει κανένα φαν των mecha εδώ? γιατί υπάρχουν αρκετοί :) πφφφ το καλοκαίρι θα τα δω και αυτά ^^ θέλω να δω και περισσότερο slice of life, δε ξέρω γιατί ο_Ο θέλω να δω και άλλα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δες το K-on εχει πλακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Eγώ δεν βρίσκω πουθενά το FMA...:<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
δες το K-on εχει πλακα

λολ το βλέπω xD thanks pantws ;)

Το FMA το 7? ο_Ο δε το παρακολουθώ, θα το δω μόλις τελειώσει όλο.

https://winwab.com/2009/05/fullmetal...lchemist-brotherhood-episode-6-online-stream/ το 6 υπάρχει εδώ, δεν έψαξα παραπάνω :P

πάντως το 7, θα προβληθεί σε δυο μέρες στην Ιαπωνία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
το ξέρω... κάθε κυριακή στις τάδε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top