Anime και manga

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Σε όσους άρεσε το Death Note προτείνω το Code Geass. Παρόμοια ιστορία, πολύ καλό ως τώρα (είμαι στο 5ο επεισόδιο). Το καλοκαίρι απ'ότι μου είπαν θα βγεί και 2η σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πάρα πολλά.
Και τώρα που το θυμήθηκα, βγήκε το καινούργιο FMA,
πάω να το διαβάσωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
επιτέλους!! το βρήκα! τρελαίνομαι για anime.

Aoki Densetsu shoot(αρκετά παλιό) Yugioh (το δεύτερο που έχω δει)
Bleach
Hitman Reborn
Death Note
Naruto
Ouran High School Host club (shojo αλλά έχει πολύ γέλιο είναι και κωμωδία)
Sayonara Zetsubou Sensei
Hatenko Yugi
Samurai X
Air Gear
D. Gray Man
Digimon 1,2 (και αυτό παλιό αλλά ωραίο, μόνο τα πρώτα δυο)
Beck
Get Backers

και από manga του Death Note είναι το αγαπημένο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firekid

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδιά best anime ever είναι το Death Note!!
μετά πάει το GTO (great teacher onizuka)
το naruto αξίζει μόνο σαν manga πλέον...
to bleach ειναι και αυτό καλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ειχα διαβασει 2 manga GTO και ειχε φαση. Ισως να το δω καποια στιγμη! :P :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
One Piece!! Το λατρεύω! Παρ' όλα αυτά, δεν έχω βρει κανένα άλλο που να μου αρέσει και ούτε θέλω να βρω είναι η αλήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εμένα οι μισοί φίλοι μου, ασχολούνται με anime κλπ. Ίσως δω κάποια στιγμή το Death Note που το έχω κατεβάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Από anime:

Dragonball, Dragonball Z, Dragonball GT (γιατί ο καθένας που σέβεται τον εαυτό του κρύβει έναν Goku μέσα του)
Bleach (Rukia <3)
Deathnote
Hellsing
One Piece

Βέβαια, έχω δει Yu-gi-oh!, Pokemon, Sailor-Moon κτλ. αλλά τα παραπάνω είναι που με έχουν σημαδέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Charmed

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής ΤΕΕ Α' κύκλου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγώ δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τον φιλο μου τον Zod μιάς και έχουμε τα iδια γούστα :no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Εγώ παιδιά δε μπορώ να καταλάβω πώς έχουν ακόμα κόλλημα με το Dragonball. Το έχω δει και εγώ αλλά ποτέ δε με ενθουσίασε. Για τα υπόλοιπα που έχετε πει μια χαρά εκτός από Sailor Moon που την μπορώ καθόλου και την CardCaptor Sakura που την έβλεπα όταν ήμουν πολύ μικρή στο star. Τώρα για τα υπόλοιπα μια χαρά. Και από ότι βλέπω κόλλημα με Death Note. Στο animeplanet.gr κάνανε petition για να την στείλουν στο σκάι και να βγάλουν το Death Note εδώ στην Ελλάδα. Επίσης το σινέ+ θα φέρει D. Gray Man από ότι ξέρω. Φυσικά ακόμη παίζει το Full Metal Alchemist.

Καλά με αυτό που ποτέ δε θα ξεκολλήσω είναι αυτό το anime με το ποδόσφαιρο στο Alter. Γνωστό ως GOAL εδώ αλλά κανονικά ΄λέγεται Aoki Densetsu Shoot. Είχα πολύ κόλλημα με αυτό, βέβαια το μόνο που με την έσπαγε ήταν το romance που αυτό ήταν πολύ λίγο (πάλι καλά). Μακάρι να μη το έκοβαν και να το έβαζαν μέχρι το τέλος. Εγώ τώρα το βρήκα σε μια σελίδα όλο. Τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Καλά θα σε φτιάξω εσένα... Εντάξει το ξεκαθαρίσαμε με τη μαρίνα, το Taro the dragon boy ήταν :P :)

:'(
Τι μου θυμίζεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ παιδιά δε μπορώ να καταλάβω πώς έχουν ακόμα κόλλημα με το Dragonball. Το έχω δει και εγώ αλλά ποτέ δε με ενθουσίασε. Για τα υπόλοιπα που έχετε πει μια χαρά εκτός από Sailor Moon που την μπορώ καθόλου και την CardCaptor Sakura που την έβλεπα όταν ήμουν πολύ μικρή στο star. Τώρα για τα υπόλοιπα μια χαρά. Και από ότι βλέπω κόλλημα με Death Note. Στο animeplanet.gr κάνανε petition για να την στείλουν στο σκάι και να βγάλουν το Death Note εδώ στην Ελλάδα. Επίσης το σινέ+ θα φέρει D. Gray Man από ότι ξέρω. Φυσικά ακόμη παίζει το Full Metal Alchemist.

Καλά με αυτό που ποτέ δε θα ξεκολλήσω είναι αυτό το anime με το ποδόσφαιρο στο Alter. Γνωστό ως GOAL εδώ αλλά κανονικά ΄λέγεται Aoki Densetsu Shoot. Είχα πολύ κόλλημα με αυτό, βέβαια το μόνο που με την έσπαγε ήταν το romance που αυτό ήταν πολύ λίγο (πάλι καλά). Μακάρι να μη το έκοβαν και να το έβαζαν μέχρι το τέλος. Εγώ τώρα το βρήκα σε μια σελίδα όλο. Τέλος πάντων...
Εγώ Dragonball ακόμη κόλλημα. Είχα να το δωκαιρό και το πεθύμησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα το dragonball είναι κάτι σαν ένας από τους λίγους πατριάρχες του είδους :D... εγώ θυμάμαι πως ήμουν τρελά κολλημένος με το συγκεκριμένο anime όταν ήμουν μικρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
καλά ήταν το μόνο που είχαμε. θυμάμαι και την αδερφή μου που καθόταν και το έβλεπε συνέχεια. τι να πω...σίγουρα είναι από τα θρυλικά...απλά εμένα πια δε με ελκύει ο σχεδιασμός του....έχω δει αρκετά άνιμε. καλά ο καθένας έχει κάποιο κόλλημα με ένα παλιό όπως είπα ότι έχω με αυτό το άνιμε με το ποδόσφαιρο to Aoki Dnesetsu Shoot.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Heh μεγαλη αγαπη τα anime :p αυτα τα εχω τελειωσει αλλα βλεπω και πολλα ακομα:
Death Note
One Piece
Naruto
Naruto Shippuden
Bleach
DBZ
Yu-Gi-Oh(το χω ψιλοπαρατησει τωρα τελευταια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyasdfg

Νεοφερμένος

Η qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εισαι και τριτη λυκειου γιαννη ωραιο διαβασμα κανεις. one piece σε ποιο επεισοδιο εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
To One Piece είναι το κάτι άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
το Full Metal Panic: Fumoffu ήταν κάτι το κορυφαίο!
Τώρα βλέπω και το FMP: The Second Raid αλλα δεν μου αρέσει και τόσο,
το άλλο είχε τρελό γέλιο.
Επίσης είχα αρχίσει D.N.Angel αλλα το βρήκα κάπως ξενέρωτο (πολύ σιρόπι ρε παιδί μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εχει λιγο καιρο π αρχισα να βλεπω ανιμε και πορωθηκα! πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι τα θεωρουν "παιδικα" και δεν τους αρεσουν...
βλεπω γενικα οτι πεσει στα χερια μου.. αλλα αυτα π μ αρεσουν περισσοτερο ειναι:
Death note
Ouran high school
Bleach
One piece
Chi's sweet home
Vampire knight
το naruto ειδα τα πρωτα περιπου 60 αλλα μετα βαρεθηκα και τωρα βλεπω απο κανενα αμα βαριεμαι.. αλλα δεν τρελαινομαι κι ολας.. δεν καταλαβαινω την επιτυχια του..

απο manga γενικα δεν διαβαζω... μονο το vampire knight γιατι ειναι τοσο ωραιο που δεν αντεχω να περιμενω μεχρι να βγει το καινουριο επισοδειο για να μαθω την συνεχεια.. {το ανιμε ειναι καινουριο σχετικα αρα δεν ειναι και πολυ γνωστο.. παντως σας το συστηνω ανεπιφυλακτα αν δεν το ξερετε :xixi:}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Soul Eater
Δείτε το όπως και δήποτε.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=YGxvbrbF7v0&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top