ALCE και ECCE

Anastasia42

Νεοφερμένος

Η Anastasia42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας.Ειμαι καινούρια στο forum.Το ανακάλυψα μετά από τυχαία αναζήτηση στο Google.Η μεγάλη μου κόρη ετοιμάζεται να δώσει εξετάσεις για το alce.Γνωριζετε εάν ισχύει πως αν πάρει κάποιος το alce με βαθμολογία 750/1000 και πάνω,αυτόματα γίνεται κάτοχος και του ecce;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:thankuu:
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.Ειμαι καινούρια στο forum.Το ανακάλυψα μετά από τυχαία αναζήτηση στο Google.Η μεγάλη μου κόρη ετοιμάζεται να δώσει εξετάσεις για το alce.Γνωριζετε εάν ισχύει πως αν πάρει κάποιος το alce με βαθμολογία 750/1000 και πάνω,αυτόματα γίνεται κάτοχος και του ecce;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:thankuu:
Τι σημασία έχει αν πάρει 75/100 και άνω και πάρει το ECCE. Το ECCE είναι κατώτερο του ALCE.
ECCE=Lower=B2
ALCE=Advanced=C1
Το Advanced είναι το ενδιάμεσο σκαλί μεταξύ ΕCCE και ECPE (Proficiency - C2).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top