Aνακοινώθηκε η κλιμάκωση του ΓΒΠ 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Mα απο το 2007 είχαν φτάσει αρκετα ψηλά οι βάσεις, η περαιτέρω αύξηση στη βάση το 2008 ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Δεν αυξήθηκαν οι θέσεις αλλά ούτε και μειώθηκαν(σε αντιθεση με τα πολυτεχνεία που σε αθηνα/θεσσ οντως μειωθηκαν οι θέσεις).

Και στην περιφέρεια που οι βάσεις εμειναν σταθερές, είχαν αυξηθεί οι θέσεις.
Φετος θα εχουμε μια μικρη αυξηση θεσεων σε μερικες περιφερικές σχολές ακόμη. Ισως συγκρατησει τις βάσεις καπως εκτος Αθηνας, αλλα δεν θέλω ουτε να σκεφτομαι τι θα γίνει κεντρικά.
Μακαρι παιδιά να κάνω λάθος, διότι και εγω αγωνιώ για τις βασεις να μην ανεβουν υπερβολικα λογω αδερφου που θέλει Θεσσαλονικη. Παντως ακουγεται επισης το ότι η ηπειρος θα αρχισει να προτιμαει περισσότερο τη Θεσσ, διότι ολοκηρωθηκε ο δρόμος και τώρα πια οι ωρες ταξιδιού έχουν γίνει ελάχιστες.


Α και miv οταν αρχίσεις και λες ότι όσοι φοιτητες ασχολούνται με forum μαθητων λυκειου δεν εχουν αλλες δουλειές νομίζω ότι προσβάλλεις κόσμο... Πρωτον αυτη την περιοδο οι φοιτητες δεν εχουν σχολη, κλεισμενοι στα σπιτια τους ειναι διαβαζοντας για την εξεταστικη. Προσωπικα εγινα μέλος εδω πέρα απο το ότι εδινε ο αδερφος μου φέτος και ηθελα να ενημερωθώ, επειδή ήθελα να βαλω ενα λιθαρακι και εγώ βοηθώντας εστω και ενα ατομο που τώρα επιλεγει τη σχολή τους και ζητανε κάποια γνώμη.(και επειδή βαριομουν :P) Παραδειγματίστηκα απο παιδιά σε αλλο forum που εχουν φτάσει στην κορυφη(ειδικότητα σε αμερικη πχ) και παλι εχουν βοηθησει εμας τους "ταπεινους" φοιτητες απίστευτα αφιερώνοντας χρόνο λύνοντας απορίες και καθοδηγώντας. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σωτήρες έχουν αποδειχτεί για πολυ κόσμο.
Προσωπικα μπορει να εχω μονο 2-3 βοηθητικα posts,ενα τπτ δλδ, αλλα όπως είδα υπαρχουν πολλοι φοιτητες που εχουν κάνει τεραστια προσφορά εδω μέσα.
Αρα λιγη προσοχή σε ό,τι λεμε...

Αυτά είναι δικά σου λόγια, μην τα βάζεις στο στόμα μου. Άλλωστε όσα είπα δεν αφορούν παρά μόνο ένα άτομο, δεν χρειάζεται να τα παίρνεις εσύ προσωπικά πατριωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
δες προβληματα που εχει ο κοσμος ...
εμεις που στο τελος δεν θα παμε πουθενα τι να πουμε ...?

ρε συ φίλε εβγαλα κοντα στο 19511 και δεν ξέρω 100 % αν θα ειμαι ιατρικη και σιγουρα οχι πόλη................ εσυ δεν περασες πουθενα αλλα σκεψου με 19500 να μεινω κ εγω απ έξω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
χωρις να θέλω να προκαλέσω ταραχη :P
αν αριστευσαν 1300 ατομα με πανω απο 19 000 μόρια και η ιατρική θεσσνικης παιρνει 160 αυτο σημαινει οτι τα ατομα που θα μπουν δε θα εχουν απλα ενα 19200 .... θα υπαρχουν 160 ατομα πουθ θα θελουν ιατρικη θεσσνικης με 19500+ ..... αρα τοσο θα ειν αι η βαση της...........

Εγώ λέω ένα 19350 στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ των περιπτώσεων για την Θεσσαλονίκη... Όχι πως ανησυχώ τόσο πολύ για την Θεσσαλονίκη, αφού μετά την αποτυχία στην Έκθεση(15,2:'() δεν την πιάνω με τίποτα αφού είναι πλέον σίγουρο ότι θα ανεβεί.

Και σιγά τα 1300 άτομα μην δηλώσουν όλα Ιατρικές :). Ότι θα υπάρχει αύξηση, είναι σίγουρο αλλά μην λέμε ότι οι ιατρικές θα φτάσουν και 19800 :jumpy:.

Φαντάσου αν πάει η Θεσσαλονίκη στα 19500+, η Αθήνα θα θέλει 19700+ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Με 18.621 μπαινω Βιολογια Αθηνας; Πραγματικα ειδα αυτη την κλιμακωση και τρελαθηκα. Στο φουλ το αγχος αυτο το καλοκαιρι...

σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε chris...............
-----------------------------------------
Εγώ λέω ένα 19350 στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ των περιπτώσεων για την Θεσσαλονίκη... Όχι πως ανησυχώ τόσο πολύ για την Θεσσαλονίκη, αφού μετά την αποτυχία στην Έκθεση(15,2:'() δεν την πιάνω με τίποτα αφού είναι πλέον σίγουρο ότι θα ανεβεί.

Και σιγά τα 1300 άτομα μην δηλώσουν όλα Ιατρικές :). Ότι θα υπάρχει αύξηση, είναι σίγουρο αλλά μην λέμε ότι οι ιατρικές θα φτάσουν και 19800 :jumpy:.

Φαντάσου αν πάει η Θεσσαλονίκη στα 19500+, η Αθήνα θα θέλει 19700+ :P

δεν ειναι κ απίθανο αυτό το σενάριο!!!!!! περισυ ειχαν αριστευσει 700 και η βαση ηταν 19300, φετος αριστευσαν 1300 (διπλασιιοι σχεδον) .
δεν ειναι παραλογο αν το σκεφτεις.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε chris...............
Εσυ τουλαχιστον τη 2η χρονια εσκισες, εγω παλι σκατα τα εκανα... :(

(σορρυ για την τοση γκρινια, αλλα το ειδα αυτο και τρελαθηκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Aν γίνεται τόσος χαμός για τις ιατρικές, φανταστείτε για τα πολυτεχνεία τι θα γίνει:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
@miv μια φορα στην ζωη σου να μην εισαι offtopic και τι στο κοσμο...

Στο θεμα μας τωρα...
Παντως γενικα οι βαθμολογιες πηγαν ψηλα και οντως ο genetics δεν εχει αδικο. Οι θεσεις που προσφερονται απο τις σχολες υψηλης ζητησης σε σχεση με τους αριστουχους ειναι ελαχιστες και δεν αποκλειεται να δουμε πολυυυ υψηλες βασεις. Παραλληλα, το γεγονος οτι παρα πολλοι περασαν την βαση του 10 θα εχουμε λογικα και καποια ανοδο και στις μεσαιας ζητησης σχολες.
Για να δουμε, να γινει και η καταθεση των μηχανογραφικων και θα οδηγουμαστε ολο και σε πιο ασφαλη συμπερασματα μεχρι να ανακοινωθουν πλεον και επισημα οι βασεις απο το ΥΠΕΠΘ:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
και εγω τι να πω που θελω οδοντιατρικη αθηνας...αφου θα πανε πανω απο 19 χαθηκα...πω πω απου να ναι θα βαλω τα κλαματα...δηλ τι να πω...με εφαγε η εκθεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Aν γίνεται τόσος χαμός για τις ιατρικές, φανταστείτε για τα πολυτεχνεία τι θα γίνει:xixi:


ουουου καλα εισαι. :p Λετε η Πληροφορικη να ανεβει πανω απο 1500 μορια?? :p
-----------------------------------------
και εγω τι να πω που θελω οδοντιατρικη αθηνας...αφου θα πανε πανω απο 19 χαθηκα...πω πω απου να ναι θα βαλω τα κλαματα...δηλ τι να πω...με εφαγε η εκθεση....


παμε να κλαψουμε μαζι, και μενα η εκθεση με εφαγε. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
και εγω τι να πω που θελω οδοντιατρικη αθηνας...αφου θα πανε πανω απο 19 χαθηκα...πω πω απου να ναι θα βαλω τα κλαματα...δηλ τι να πω...με εφαγε η εκθεση....

μην ανησυχεις η οδοντιατρικη αθηνας περσι ειχε 18800... δε νομιζω ν ανεβει πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ουουου καλα εισαι. :p Λετε η Πληροφορικη να ανεβει πανω απο 1500 μορια?? :p
-----------------------------------------



παμε να κλαψουμε μαζι, και μενα η εκθεση με εφαγε. :p

Και μένα αυτή με έφαγε. Γενικά είναι αχόρταγη βλέπεις :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
παμε να κλαψουμε μαζι, και μενα η εκθεση με εφαγε. :p


ναι ρε συ...μα 14????και σε ολα τα αλλα πανω απο 18,5(με σχεδον 3 εικοσαρια γτ χημεια ειχα 19,9) και να με ριχνει τωρα η εκθεση?:'(:'(εσυ τι σχολη θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
@miv μια φορα στην ζωη σου να μην εισαι offtopic και τι στο κοσμο...

Στο θεμα μας τωρα...
Παντως γενικα οι βαθμολογιες πηγαν ψηλα και οντως ο genetics δεν εχει αδικο. Οι θεσεις που προσφερονται απο τις σχολες υψηλης ζητησης σε σχεση με τους αριστουχους ειναι ελαχιστες και δεν αποκλειεται να δουμε πολυυυ υψηλες βασεις. Παραλληλα, το γεγονος οτι παρα πολλοι περασαν την βαση του 10 θα εχουμε λογικα και καποια ανοδο και στις μεσαιας ζητησης σχολες.
Για να δουμε, να γινει και η καταθεση των μηχανογραφικων και θα οδηγουμαστε ολο και σε πιο ασφαλη συμπερασματα μεχρι να ανακοινωθουν πλεον και επισημα οι βασεις απο το ΥΠΕΠΘ:xixi:

Όταν γίνεις moderator δώσε μου infraction ρε παλικάρι, τώρα κάνε τα στραβά ματια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
και εγω τι να πω που θελω οδοντιατρικη αθηνας...αφου θα πανε πανω απο 19 χαθηκα...πω πω απου να ναι θα βαλω τα κλαματα...δηλ τι να πω...με εφαγε η εκθεση....

ρε συ μην απογοητεύεσαι ολα τα σενάρια υποθετίκά ειναι εξάλλου η οδονταιτρικη ειναι παντα πιο κάτω.........
τώρα όλα εξαρτώνται απο τη ζήτηση.................ας ελπισουμε οτι ολοι θα βαλουν νο 1 αυτο που θελουν πραγματικά.....δεν ειναι δυνατο και οι 1300 της θετικής με 19+ να θέλουν Ο Λ Ο Ι ιατρικη οδοντιατρικη.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
μην ανησυχεις η οδοντιατρικη αθηνας περσι ειχε 18800... δε νομιζω ν ανεβει πολυ!




εδω λενε οτι θα παει 19+ και εγω εχω 18913...ουτε θεσαλλονικη θα πιασω δηλαδη...κριμα την τεραστια προσπαθεια που εκανα


και εγω ελπιζω να βαλουν και πολυτεχνεια...τες πα...τουλαχιστον να μπω καπου...εχω απογοητευτει απο το συστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ναι ρε συ...μα 14????και σε ολα τα αλλα πανω απο 18,5(με σχεδον 3 εικοσαρια γτ χημεια ειχα 19,9) και να με ριχνει τωρα η εκθεση?:'(:'(εσυ τι σχολη θες?


Εντάξει, δεν έγραψαν και πάρα πολλοί πάνω από 16 Έκθεση, δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι. Ούτως ή άλλως (απ'οτι λένε) το τρίτο πεδίο δεν θα έχει καν μεγάλες αυξήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και μένα αυτή με έφαγε. Γενικά είναι αχόρταγη βλέπεις :jumpy:
Κι εγω στο κλαμπ των καμμενων απ' την Εκθεση (15,8). :P

Λενε οτι το 3ο δεν θα εχει αυξησεις, αλλα μ' αυτη την κλιμακωση τα ειδα ολα. Αλλα τι στο διαολο, το Βιολογικο πανω απο 300 μορια ανοδο; (αν ανεβει μεχρι τοσα το πιανω) Σιγα τη δημοφιλη σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εδω λενε οτι θα παει 19+ και εγω εχω 18913...ουτε θεσαλλονικη θα πιασω δηλαδη...κριμα την τεραστια προσπαθεια που εκανα

Ε, οκ, θα βάλεις μια άλλη σχολή. Μην παραλογίζεσαι γιατί άνθρωποι που έχουν πραγματικό πρόβλημα θα σε βλέπουν και θα γελάνε. Μόνο Οδοντιατρική ήθελες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
εδω λενε οτι θα παει 19+ και εγω εχω 18913...ουτε θεσαλλονικη θα πιασω δηλαδη...κριμα την τεραστια προσπαθεια που εκανα

ποιος το λεει; μην ακους εικασιες...

περσι παρ ολη την αυξηση κατα 100 των αριστουχων και τη μειωση των θεσεων της οδοντιατρικης σε αθηνα και θεσσαλονικη η αθηνα επεσε 1 μοριο και η θεσσαλονικη ανεβηκε 20....ψυχραιμια! η οδοντιατρικη δεν εχει και τηηηηην ζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Ε, οκ, θα βάλεις μια άλλη σχολή. Μην παραλογίζεσαι γιατί άνθρωποι που έχουν πραγματικό πρόβλημα θα σε βλέπουν και θα γελάνε. Μόνο Οδοντιατρική ήθελες;



οχι ενταξει!!!!θελω και πολυτεχνεια θεσσαλονικης!!!!απλα οι γονεις μου ειναι οδοντιατροι και οσο να ναι θα με βοηθησουν επαγγελματικα!!καταλαβαινεις!τες πα!!μεχρι να βγουν οι βασεις κανουμε υπομονη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top