Aλκοολική μαμά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
abracadabra μόνο με έργα και οχι με λόγια το γλυτώνεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ΕΓΩ ΡΕ ΖΩΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ Η ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. Ο ΑΛΚΟΟΛΙΣΜΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΥΝΕΔΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΞΕΦΤΕΡΙΑ.

1. Δεν είμαστε ζώα.
2. Αν ένας γνωστός σου ζήταγε βοήθεια για έναν οποιοδήποτε εθισμό του, θα τον έγραφες για να μην θεωρηθείς επιστήμονας ρε ξεφτέρι;
Ή θα του έδινες συμβουλές; Όσο μπορείς φυσικά.
Ο άλλος χρειάζεται και μια πιο 'καθημερινή' γνώμη για να ισορροπήσει, ή έστω να μπουν ιδέες στο μυαλό του.
Όλοι είπαμε να απευθυνθεί σε ειδικό.
Κανείς δεν είπε τίποτα αρνητικό για να το σχολιάσεις έτσι. Μια ανθρώπινη γνώμη λέμε.
Και λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
+100000000000000!
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ίσως φανεί χαζό , δεν ξέρω , αλλά είχα κάνει μια εργασία στην τρίτη γυμνασίου για αλκοολικούς κτλ και μας έβαλαν να δούμε ένα βίντεο στο οποίο έλεγε ότι ακόμα και συγγενής σου να είναι ο άλλος πρέπει σε ορισμένες περιπτώσεις να δείξεις περιφρόνηση και άγνοια για αυτόν για να νιώσει περιθωριακός και να συνετιστεί .. δεν ξέρω αν αυτό είναι συνετό και εφικτό απλά ανέφερα ότι είδα σε εκείνο το βίντεο ( από το υπουργείο παιδείας αν θυμάμαι καλά)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ρε παιδιά... Είμαι απελπισμένη.

Η μαμά μου το τελευταίο διάστημα το ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ...

πίνει μέχρι αηδίας (μόνη της, στο σαλόνι) και φτάνει στο σημείο να μην ξέρει τί λέει... βρίζει... πέφτει κάτω... κάνει εμετό... της έχω πει ότι με ενοχλεί πάρα πολύ αυτή η εικόνα... για λίγες μέρες σταμάτησε και πάλι τώρα... και κρυβει και τις μπουκαλες (πίνει παρα πολυ ούζο :mad:) ... Δεν ξέρω τί να κάνω...

Σας έχει τύχει ποτέ;
Πώς το αντιμετωπίσατε;

Πραγματικά με θλίβει πολύ αυτή η κατάσταση.
Έτσι μου'ρχεται να τα μαζέψω και να το σκάσω να την τρομοκρατήσω.
ο πατερας σου το ξερει;
-----------------------------------------
ενταξει απ οτι καταλαβα το ξερει.
ζητα βοηθεια απο ψυχολογο. πείσε την να πατε σε ενα ψυχολογο.

(προεκυψε κατι στην οικογενεια; δεν χρειαζεται να πεις τι, αλλα ειναι λιγο περιεργο να πινει χωρις να υπαρχει κατι που να την ωθει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ίσως φανεί χαζό , δεν ξέρω , αλλά είχα κάνει μια εργασία στην τρίτη γυμνασίου για αλκοολικούς κτλ και μας έβαλαν να δούμε ένα βίντεο στο οποίο έλεγε ότι ακόμα και συγγενής σου να είναι ο άλλος πρέπει σε ορισμένες περιπτώσεις να δείξεις περιφρόνηση και άγνοια για αυτόν για να νιώσει περιθωριακός και να συνετιστεί .. δεν ξέρω αν αυτό είναι συνετό και εφικτό απλά ανέφερα ότι είδα σε εκείνο το βίντεο ( από το υπουργείο παιδείας αν θυμάμαι καλά)..

+1;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ίσως φανεί χαζό , δεν ξέρω , αλλά είχα κάνει μια εργασία στην τρίτη γυμνασίου για αλκοολικούς κτλ και μας έβαλαν να δούμε ένα βίντεο στο οποίο έλεγε ότι ακόμα και συγγενής σου να είναι ο άλλος πρέπει σε ορισμένες περιπτώσεις να δείξεις περιφρόνηση και άγνοια για αυτόν για να νιώσει περιθωριακός και να συνετιστεί .. δεν ξέρω αν αυτό είναι συνετό και εφικτό απλά ανέφερα ότι είδα σε εκείνο το βίντεο ( από το υπουργείο παιδείας αν θυμάμαι καλά)..

αλιμονο, η περιθωριοποιηση μονο αρνητικα αποτελεσματα θα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ίσως φανεί χαζό , δεν ξέρω , αλλά είχα κάνει μια εργασία στην τρίτη γυμνασίου για αλκοολικούς κτλ και μας έβαλαν να δούμε ένα βίντεο στο οποίο έλεγε ότι ακόμα και συγγενής σου να είναι ο άλλος πρέπει σε ορισμένες περιπτώσεις να δείξεις περιφρόνηση και άγνοια για αυτόν για να νιώσει περιθωριακός και να συνετιστεί .. δεν ξέρω αν αυτό είναι συνετό και εφικτό απλά ανέφερα ότι είδα σε εκείνο το βίντεο ( από το υπουργείο παιδείας αν θυμάμαι καλά)..



Aν το ατομο αυτο πινει επειδη ηδη νιωθει περιθωριακο θα εχει καταστροφικα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
φιλη μου abra.... ειδικοσ δεν ειμαι .
εχω μια κοσμοθεωρια
ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ
μην υπολογιζεισ ταΛΟΓΙΑ τριτων

ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

τραβα μπροστα και ζησε μονη σου
γραψε εκει που δεν πιανει το μελανι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΝ ΠΙΣΩ

χαλαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ευχαριστώ παιδιά. :]
το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε, πιστεύω σχεδόν πλήρως!

συγκεκριμένα της εξήγησα πολλές φορές πόσο κακό κάνει στον εαυτό της αλλά ΚΑΙ Σ'ΕΜΕΝΑ, και νομίζω πως πραγματικά αυτή τη φορά θα σταματήσει.

ξανα ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
φιλη μου abra.... ειδικοσ δεν ειμαι .
εχω μια κοσμοθεωρια
ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ
μην υπολογιζεισ ταΛΟΓΙΑ τριτων

ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

τραβα μπροστα και ζησε μονη σου
γραψε εκει που δεν πιανει το μελανι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΝ ΠΙΣΩ

χαλαρα
Γαμώτο με μπερδεύει αυτός -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
φιλη μου abra.... ειδικοσ δεν ειμαι .
εχω μια κοσμοθεωρια
ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ
μην υπολογιζεισ ταΛΟΓΙΑ τριτων

ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

τραβα μπροστα και ζησε μονη σου
γραψε εκει που δεν πιανει το μελανι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΝ ΠΙΣΩ

χαλαρα
1. αν είμαστε εμείς οι τρίτοι μας ζήτησε την γνώμη μας
2. πως να μη δίνει σημασία σε τέτοιο γεγονός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Μου 'χει τύχει άπειρες φορές κι όχι μόνο με τη μαμά μου.
Πολύ χαίρομαι που λύθηκε.
Σ' αυτές τις περιπτώσεις καλό είναι να μιλάτε με τους γονείς και να τους ρωτάτε τι ακριβώς τους οδηγεί στο ποτό, πως μπορεί να λυθεί αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οι γονεις σου εχουν χωρισει? Γενικα εχει συμβει κατι τελευταια που τη στεναχωρει ή δεν ειναι κατι καινουριο?


(i can completely understand you...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ειπαμε το έλυσε.
End of story
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αφου λυθηκε,τραβαμε ενα reportακι για να κλειστει το θεμα,μην το αναπτυξουμε και αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top