[9/6/2017] Mαθηματικά Κατεύθυνσης

[9/6/2017] Mαθηματικά κατεύθυνσης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 31)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 15 48.4%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 3 9.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 3.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 12.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 6 19.4%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 6.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Παιδια μου, ανηκω στη χρονια (2012) που μας χτυπουσαν ανελεητα στα περισσοτερα μαθηματα!!!
Ξερετε τι πρεπει να κανετε? Να προσπαθησετε να ξεχασετε τη σημερινη μερα, εστω μεχρι να τελεωσετε τις εξετασεις! Αφηστε την πισω σας.. Δε θα σας οφελησει να σκεφτεστε ποσο ασχημα πηγατε σημερα! Τα μαθηματικα τελειωσαν! Ξεκουραστειτε σημερα (γιατι σιγουροι οι περισσοτεροι εχετε εναν πονοκεφαλο απο την οοολη πιεση) και απο αυριο φορτσαρουμε για Φυσικη!!!! Δε θα τους αφησουμε να μας ριξουν την ψυχολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
φωταρα θα μπαινω και γω του χρονου να σου γαμαω την ψυχολογια, νταξει;

plz no υπαρχουν και αμαχοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
καλα του χρονου τετοια εποχη ή θα διαβαζω εξεταστικη, ή θα πινω μπυρες στα Νεα Μουδανια, σιγα μην κατσω να ποσταρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
καλα του χρονου τετοια εποχη ή θα διαβαζω εξεταστικη, ή θα πινω μπυρες στα Νεα Μουδανια, σιγα μην κατσω να ποσταρω :P

ετσι σε θελω,
καλη δυναμη παιδια για το επομενο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Στο Δ4 βρήκα μόνο την προφανή ρίζα. Θα μ το δώσουν το ένα μοριακι από τα 8?
Εχεις κανει την μιση διαδικασια 3-4 θα παρεις

Γ3 εγω παλι εβγαλα οτι δεν υπαρχει! Απο αριστερα εβγαξνε +οο και από δεξιά -οο (η το αντιστροφο.)
Δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευτώ 100% την κρίση μου γιατί δεν έγραφα με καθαρό μυαλό, πάντως αν οντως ζητουσε το όριο απο αριστερά δε θα πρεπε να το διευκρινιζει;
Οπως και να χει, τα θέματα ηταν αισχρά. Καμία σχεση με τα θέματα που αντιμετωπιζαμε ολη τη χρονια και με πολλές παγίδες και υπερβολικά πολυ γραψιμο.

Ναι δεν εχεις αδικο απλα το π.ο ειναι απο [0,π] οποτε επαιρνες μονο στο π-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ναι δεν εχεις αδικο απλα το π.ο ειναι απο [0,π] οποτε επαιρνες μονο στο π-

Και παλι, δε μπορεί να θεωρηθει ασαφες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Και παλι, δε μπορεί να θεωρηθει ασαφες; :hmm:

Οχι εφοσον στο σχολικο υπαρχει ειδικη παραγραφος που αναφερει οτι αν μια συναρτηση f οριζεται στο (α,β) (αυτο μου ηρθε) και υπαρχει το οριο στο β,τοτε ισχυει limx->bf(x)=limx->b- f(x)
Σελιδα 44 εχει 2 παραγραφους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Παιδια στο δ3 δν δικαιολόγησα πως εβγαλα το απόλυτο με - .ποσο χανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια στο δ3 δν δικαιολόγησα πως εβγαλα το απόλυτο με - .ποσο χανω?

Δεν ειμαστε βαθμολογητες για να ξερουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,841 μηνύματα.
Γιατί κάνετε έτσι; Έτσι και αλλιώς τα Ελληνικά Πανεπιστήμια έχουν πατώσει, ανεργία υπάρχει. Κανένα ανύπαρκτο μέλλον δεν κρίνεται με τις μεσαιωνικές πανελλήνιες. Η χώρα αντιμετωπίζει σοβαρά υπαρξιακά προβλήματα και ο κόσμος το χαβά του, αν λύθηκε το τάδε κ**λοθέμα. Ηρεμήστε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Οχι εφοσον στο σχολικο υπαρχει ειδικη παραγραφος που αναφερει οτι αν μια συναρτηση f οριζεται στο (α,β) (αυτο μου ηρθε) και υπαρχει το οριο στο β,τοτε ισχυει limx->bf(x)=limx->b- f(x)
Σελιδα 44 εχει 2 παραγραφους

Ναι αλλα στο σχολικό λεει για ανοικτο διάστημα. Το π ανηκε στο πεδιο ορισμου της συνάρτησης... Παλι δηλαδη πρεπει να πάρουμε μονο το αριστερο οριο; Μου φαίνεται ασαφες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ναι αλλα στο σχολικό λεει για ανοικτο διάστημα. Το π ανηκε στο πεδιο ορισμου της συνάρτησης... Παλι δηλαδη πρεπει να πάρουμε μονο το αριστερο οριο; Μου φαίνεται ασαφες!
κανονικα θα επρεπε να το διευκρινιζει γιατι η f(x) = -ημx κανονικα οριζεται και εκτος του [0,π] απλα στην ασκηση ασχολεισαι με τη συμπεριφορα της f στο Δ=[0,π] οποτε το οριο το αναζητας στο π απο τα αριστερα ,ισως μπορουσες να το καταλαβεις και μονο απο τις 4 μοναδες που επιανε το ερωτημα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
παιδια στο σχολειο μου παιδι που ασχολειται πολυ με τα μαθηματικα και σε διαγωνιστικο επιπεδο με διακρισεις ειπε οτι καποια ερωτηματα ξεφευγαν απο το πνευμα των εξετασεων ειδικα Δ4 που λεει οτι ηταν και λιγο γριφος. Ειπε ακομα οτι στον χρονο αν και δεν κολλησε καπου γενικα ,για να δικαιολογησει και καλα του πηρε 2.45 σε χρονο και ειναι πολυ καλος στα μαθηματικα

+ ειπε οτι Δ1, Δ2 καταντουσε κουραστικο γιατι εμοιαζε με αυατ που εκανες στα Β και Γ αυτο δηλαδη που ειπατε και καποιοι εδω πριν οτι δηλαδη ηταν τα θεματα παρομοια σε ζητουμενα..οπως κι οτι ειχε και πολυ γραψιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,706 μηνύματα.
παιδια στο σχολειο μου παιδι που ασχολειται πολυ με τα μαθηματικα και σε διαγωνιστικο επιπεδο με διακρισεις ειπε οτι καποια ερωτηματα ξεφευγαν απο το πνευμα των εξετασεων ειδικα Δ4 που λεει οτι ηταν και λιγο γριφος. Ειπε ακομα οτι στον χρονο αν και δεν κολλησε καπου γενικα ,για να δικαιολογησει και καλα του πηρε 2.45 σε χρονο και ειναι πολυ καλος στα μαθηματικα
Καπου το ειδα αυτο το σχολιο. Νομιζω στο mathematica ενα παιδι , Γιαννης στο ονομα, σχολιασε τα θεματα και εγραψε ακριβως για γριφο στο Δ4 και οτι του πηρε 2.45 ωρες , μπορει να ειναι ο ιδιος ?:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
σιγουρα ξεφευγαν σχεδον τα μισα ερωτηματα απο τα Γ,Δ ,απλα αυτο γινεται εδω και χρονια,δεν ειναι πρωτη φορα,εγινε και το 2015 ,το 2016,,γι αυτο και παραπανω απο τους μισους γραφουν κατω απο τη βαση καθε χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καπου το ειδα αυτο το σχολιο. Νομιζω στο mathematica ενα παιδι , Γιαννης στο ονομα, σχολιασε τα θεματα και εγραψε ακριβως για γριφο στο Δ4 και οτι του πηρε 2.45 ωρες , μπορει να ειναι ο ιδιος ?:clapup::clapup::clapup:

ωχ γιαννη το λενε στο μικρο, εμενα μου το πε μια φιλη μου πο την τριτη λυκειου οτι το πε αυτο το παιδι τωρα δνε ξερω αν εννουσε οτι της το πε στο σχολειο η το ειδε καπου αλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εύκολα τα θέματα σήμερα, έγγραψα τουλαχιστο 90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
μπορει καποιος να σκεφτει εναν αλλο λογο ,εκτος απο το να χασουν μοναδες τα παιδια,γιατι να τεθει ετσι το Α2 και οχι απλα σαν προταση μεσα στο Σ/Λ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top