[6/6/2014] Χημεία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 26 74.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 14.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BAKALOS

Νεοφερμένος

Ο BAKALOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αρκουσε να το πεις και με λογια... εφοσον η συγκεντρωση των συστατικων του Ρ.Δ. ητανε ιση με του Υ4... ;) οποτε don't worry σωστοτατος εισαι ^_^. Στο Δ2 και γω την πατησα αλλα σου κοβουν 1 με 2.. αναλογα τα 'κεφια' του διορθωτη (δεν ειναι η αντιδραση μονο ολη η ασκηση :) )

H συγκεντρωση δεν ήταν ίδια με το Υ4 γιατι έγινε αραίωση στο Δ3,ήταν 0,1/3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Σαφώς δυσκολότερα απο πέρσι... Ώρα ήταν αφου με τα προηγούμενα (βλ. Βιολογίες, Μαθηματικά) μονο αυτάκια χάιδευαν... Άντε να σας δω στη Φυσική καμάρια μου.. Καλή επιτυχία!
Έτσι μπράβοοοοο, όχι μόνο απ' τα μαθηματικά! Να σας φύγει και μια χρονιά η μαγκιά από τη χημεία που ήταν στάνταρ ευκολάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στο δεύτερο λέω η θα κλάψω για την θετική η θα συνεχίσω!τελικά συνέχισα τελευταία στιγμή τα πρόλαβα όλα έχασα από 1 σλ και ίσως κάτι από αιτιολόγηση ...σημειωτέον είχα λύσει όλο το καλύτερη και των πρηγουμενων ετών οι πανελλήνιες μου έπαιρναν 1 -1,30:-\ το πρώτο σλ γιατί είναι λάθος? ???!!!!αφού όταν σχηματίζει ομοιοπολικο κάνει μόνο 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Είναι και ο ημιπολικός που είναι ειδική περίπτωση ομοιοπολικού. Αλλά μάλλον θα πάρουν και τα 2 σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σαφώς δυσκολότερα απο πέρσι... Ώρα ήταν αφου με τα προηγούμενα (βλ. Βιολογίες, Μαθηματικά) μονο αυτάκια χάιδευαν... Άντε να σας δω στη Φυσική καμάρια μου.. Καλή επιτυχία!

Bιολογια δεν χαιδεψαν αυτακια. Ηταν πιο δυσκολα απο περσυ και στο λεω τελειως αντικειμενικα γιατι ειχα δωσει το 2013. Μαθηματικα οντως ηταν πιο ευκολα (και μονο οτι δεν υπηρχε ενα αντιστοιχο...Β3 τα λεει ολα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13fourdio13

Νεοφερμένος

Ο 13fourdio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδιά, όσον αφορά το Β1)α) δείτε το εξής:
Σαλτερής: 7.27) ιγ) Έχει τη χημική ένωση ClF3, που σημαίνει ότι το Cl σχηματίζει 3 ομοιοπολικούς στη συγκεκριμένη ένωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ρε παιδια..εγω την πατησα με το ρυθμιστικο στο δ4..ενω αρχικα εκανα και γω την σκεψη οτι χρειαζεται πολυ μεγαλυτερο ογκο απο τα αλλα..πηγα και υπολογισα τις συγκεντρωσεις στο ρυθμιστικο πριν την αραιωση..και επειδη ηταν πιο μικρες απο τις αλλες πηρα henderson..γαμωτο..τεσπα..τα αλλα στο δ4 τα χω οκ..ποσο λετε να κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί το πρώτο Σ-Λ είναι λάθος; Μίλησα με την χημικό μου και μου είπε πως είναι σωστο! Δεν το πιστεύω έχω χάσει δύο Σ-Λ και ένα επιλογής (αυτό πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε... κεκτημένη ταχύτητα :( )! Θέλω να παω να χτυπησω το κεφαλι μου σε κανα ντουβάρι :verymad:

Το δεύτερο Σ-Λ που έχασα ήταν εκεί με το ρυθμιστικο! Εκείνο γιατί είναι σωστό;

πφφφ! Και σαν να μην εφτανε αυτό έκανα λάθος και στις διαφορές του π και του σ έγραψα ότι το σ γίνεται με επικάλυψη s τροχιακών και ο π με επικάλυψη p! Ξέχασα να αναφέρω ότι ο σ γίνεται και με επικάλυψη p τροχιακών. Λέτε να μου το πάρουν λάθος; Γιατί σκέφτομαι ότι δεν είναι τελείως λάθος γιατί ο π δεν δημιουργείται με επικάλυψη σ αρα είναι διαφορά! Κατα τα άλλα το γραπτό δεν είχε κανένα λάθος. Το είδα και σε λύσεις και είχα τις ασκήσεις σωστά. Έτσι οπως τα υπολογισα ειναι 89 αλλά μου φαινεται τόσο μικρό! Στόχευα για 95-100. Τελικά φέτος όλα θα κριθούν απο τις βλακείες. Θέλω να ελπίζω ότι θα είναι επιεικείς γιατί ότι έχασα το έχασα απο βλακεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13fourdio13

Νεοφερμένος

Ο 13fourdio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ρε παιδια..εγω την πατησα με το ρυθμιστικο στο δ4..ενω αρχικα εκανα και γω την σκεψη οτι χρειαζεται πολυ μεγαλυτερο ογκο απο τα αλλα..πηγα και υπολογισα τις συγκεντρωσεις στο ρυθμιστικο πριν την αραιωση..και επειδη ηταν πιο μικρες απο τις αλλες πηρα henderson..γαμωτο..τεσπα..τα αλλα στο δ4 τα χω οκ..ποσο λετε να κοψουν?

πιστευω 2-3, επειδη ηθελε και τη διαταξη. μακαρι να σου κοψουν 2 :P

Ρε παιδιά γιατί το πρώτο Σ-Λ είναι λάθος; Μίλησα με την χημικό μου και μου είπε πως είναι σωστο! Δεν το πιστεύω έχω χάσει δύο Σ-Λ και ένα επιλογής (αυτό πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε... κεκτημένη ταχύτητα :( )! Θέλω να παω να χτυπησω το κεφαλι μου σε κανα ντουβάρι :verymad:

Το δεύτερο Σ-Λ που έχασα ήταν εκεί με το ρυθμιστικο! Εκείνο γιατί είναι σωστό;

πφφφ! Και σαν να μην εφτανε αυτό έκανα λάθος και στις διαφορές του π και του σ έγραψα ότι το σ γίνεται με επικάλυψη s τροχιακών και ο π με επικάλυψη p! Ξέχασα να αναφέρω ότι ο σ γίνεται και με επικάλυψη p τροχιακών. Λέτε να μου το πάρουν λάθος; Γιατί σκέφτομαι ότι δεν είναι τελείως λάθος γιατί ο π δεν δημιουργείται με επικάλυψη σ αρα είναι διαφορά! Κατα τα άλλα το γραπτό δεν είχε κανένα λάθος. Το είδα και σε λύσεις και είχα τις ασκήσεις σωστά. Έτσι οπως τα υπολογισα ειναι 89 αλλά μου φαινεται τόσο μικρό! Στόχευα για 95-100. Τελικά φέτος όλα θα κριθούν απο τις βλακείες. Θέλω να ελπίζω ότι θα είναι επιεικείς γιατί ότι έχασα το έχασα απο βλακεία.

επιοικεις δε νομιζω να ειναι. τωρα αυτο που εκανες με τους σ και π δεν ξερω. τουλαχιστον να εγραφες οτι οι π δεν δημιουργουνται με επικαλυψη s τροχιακων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
πολυ υπουλο θεμα ρε παιδια το δ4...για μενα ηταν foul..μαζι με καποια αμφιλεγομενα σ-λ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
2 μόρια πιάνει το ω στο Δ4 και η διάταξή του, 3 αποκλείεται. Το πρώτο Σ-Λ σύμφωνα με πάρα πολλούς χημικούς θα τα πάρουν και τα 2 σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
2 μόρια πιάνει το ω στο Δ4 και η διάταξή του, 3 αποκλείεται. Το πρώτο Σ-Λ σύμφωνα με πάρα πολλούς χημικούς θα τα πάρουν και τα 2 σωστά.

Ξέρουμε πότε θα βγει κάτι σίγουρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μπράβο σου που τα έλυσες και μπράβο σου που τα έχεις όλα σωστά :)
Μην λες όμως ότι και τα θέματα ήταν εύκολα-απλά ενώ συμβαίνει το αντίθετο..πολλά παιδιά βλεποντας αυτό φτάνει η ψυχολογία τους στον πάτο...να πω οτι ηταν και τελευταιο μαθημα..οχι..εχουν σειρα αλλο 1 και για καποιους αλλα 2 μαθηματα..με τι ψυχολογια να πανε να γράψουν οταν σε ενα μαθημα βαρυτητας εγραψαν πιο κατω απο οτι περιμεναν σε ''ευκολα'' θεματα με βαση την δικη σου γνωμη; και βάζω και τον εαυτό μου μέσα και επισης δεν θέλω να μαλώσω μαζί σου εννοείται..

Βασικά,να πάνε με την ίδια ψυχολογία που πηγαίναμε και εμείς πέρσυ μετά απο ΚΑΘΕ μάθημα... :worry: Και κατά την άποψή μου φέτος η Χημεία κινήθηκε στα ίδια επίπεδα με τα περσινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Το Γ3 το θεωρεις ''απλο'' ας πουμε???? Επιανε που επιανε 12 μορια, εγω εχω βρει 6-7 παιδια που το ελυσαν μεχρι τωρα. Και γω το ελυσα, αλλα εφτυσα αιμα. Καλυτερα να μη μειωνεις την προσπαθεια των περισσοτερων απο δω μεσα μιλωντας εκ του ασφαλους απο την ιατρικη σου, εχοντας εξετασετει σαφως σε πολυ ευκολοτερα θεματα στη χημεια. (Γιατι κακα τα ψεμματα, τα περσινα θεματα θεωρηθηκαν πολυ δυσκολα στη χημεια, και τα φετινα ακομα πιο δυσκολα απο τα περσινα!).
Ναι το θεωρω απλό, γιατί για να είμαι στην " Ιατρική μου και να μιλάω εκ του ασφαλούς", ξεπετούσα δεκάδες τέτοιες ασκησούλες, ναι ασκησούλες είναι, την μια μέρα την εβδομάδα που ασχολούμουν με το ένα από τα δύο σίγουρα 20ρια για κάποιον που έχει βάσιμες ελπίδες για τέτοιες σχολές. Σε πληροφορώ ότι και στα θέματα μας, 2012, είχαμε πολλά άτομα που ΠΑΤΩΣΑΝ και μάντεψε... κλαιγόταν.Φταιγαν τα θεματα που οταν εγω διαβαζα, αυτοι ηταν εξω και κωλοβαρουσαν... Το έλυσες, γιατί παρόμοια δούλεψες φετος λιγο η πολυ και εφτυσες αιμα, γιατι ειχε πολλα υποερωτηματα προηγουμενως. (και σ-λ χωρις αιτιολογηση βεβαια, κινο φαση :P ) Το απλό και το εύκολο είναι σχετικό. Αν θεωρείς το Γ3 περίπλοκο δεν θέλω να φαντάζομαι πχ τι θα θεωρείς την Παθολογία 6ου έτους στην Ιατρικη, καποια δυσκολα πολυτεχνικα μαθηματα μαθηματικων κτλ κτλ... Αυτες οι εξετασεις καθοριζουν την εισαγωγη σε σχολες, λογικο ειναι να εχουν καποια θεματα πιο δυσκολα. Στην Χημεια, δεν υπαρουν δυσκολα, απλα μεσαιας δυσκολιας, που ξεχωριζουν τον κακο απο τον μετριο.. Γιατι είναι μάθημα που ο μετριος μπορει να παει καλα... Μην κοροιδευομαστε... Και δεν θελω να μειωσω κανεναν, απλα ξεκαβαληστε απο το συννεφακι, μονο αγχος σας προκαλει, σε μερικα χρονια θα καταλαβεις οτι για την προσπαθεια που κανει ενας καλα προετοιμασμενος μαθητης, ειναι ευκολες εξετασεις, ειδικα τετοια μαθηματα. Το μονο δυσκολο ειναι το διαβασμα που θελει μεθοδο μες στην χρονια και σε κουραζει, και πιθανον σε καποιους το αγχος. Ευχομαι καλη συνεχεια με την Φυσικη, που μπορει να γινει δυσκολουτσικη, αλλα οχι για καποιον που προσπαθησε μες στη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Βασικά,να πάνε με την ίδια ψυχολογία που πηγαίναμε και εμείς πέρσυ μετά απο ΚΑΘΕ μάθημα... :worry: Και κατά την άποψή μου φέτος η Χημεία κινήθηκε στα ίδια επίπεδα με τα περσινά

Tι ωραία λογική, επειδή δεν γράψαμε καλά εμείς, να μην γράψουν ούτε οι άλλοι καλά :P
Γιατί πρέπει όλοι όσοι έγραφαν πέρσι/πριν 2-3 χρόνια να συγκρίνουν τα θέματα της χρονιάς τους με τα φετινά και να λένε πόσο πιο δύσκολα ήταν τα δικά τους... Μην το πάρεις προσωπικά, απλά μου έδωσες την αφορμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Για να δειξουν οτι σε αυτους ηταν τα δυσκολοτερα,οτι αυτοι ηταν οι αδικημενοι γιατι απλα ΘΕΛΟΥΝ ΝΤΑΝΤΕΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Tι ωραία λογική, επειδή δεν γράψαμε καλά εμείς, να μην γράψουν ούτε οι άλλοι καλά :P
Γιατί πρέπει όλοι όσοι έγραφαν πέρσι/πριν 2-3 χρόνια να συγκρίνουν τα θέματα της χρονιάς τους με τα φετινά και να λένε πόσο πιο δύσκολα ήταν τα δικά τους... Μην το πάρεις προσωπικά, απλά μου έδωσες την αφορμή...

Ξέρεις τί γίνεται?Είναι λίγο το αίσθημα αδικίας που νιώθουμε οι περσινοί ,γιατί γυρνούσαμε σπίτι μας και κλαίγαμε :P ,ενώ εσείς έως χθές λατρεύατε τις παν/νιες( :worry: ) και αισθανόσασταν οτι οι κόποι σας αποδίδουν...Δεν ζηλεύω,επειδή πέτυχα τον στόχο μου ,αλλά με πείραξε το όλο θέμα των φυσιολογικών θεμάτων ,γιατί ομολογουμένως έως τις βαθμολογίες θα περάσετε υπέροχα περιμένοντας να δείτε αν θα γράψατε 19 ή 18.8!(κ χημεία έγραψα 19.7 :P ) .Όπως και να έχει νομίζω δεν έχουμε θέση σε αυτό το θέμα,οπότε σου εύχομαι καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ξέρεις τί γίνεται?Είναι λίγο το αίσθημα αδικίας που νιώθουμε οι περσινοί ,γιατί γυρνούσαμε σπίτι μας και κλαίγαμε :P ,ενώ εσείς έως χθές λατρεύατε τις παν/νιες( :worry: ) και αισθανόσασταν οτι οι κόποι σας αποδίδουν...Δεν ζηλεύω,επειδή πέτυχα τον στόχο μου ,αλλά με πείραξε το όλο θέμα των φυσιολογικών θεμάτων ,γιατί ομολογουμένως έως τις βαθμολογίες θα περάσετε υπέροχα περιμένοντας να δείτε αν θα γράψατε 19 ή 18.8!(κ χημεία έγραψα 19.7 :P ) .Όπως και να έχει νομίζω δεν έχουμε θέση σε αυτό το θέμα,οπότε σου εύχομαι καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα!!!;)

Για ποια αδικία μιλάμε; τα περσινα θεματα στην πλειοψηφια των μαθηματων συμφωνα με τους περσινους δεν ηταν τοσο βατα οσο τα φετινα .. αλλά δεν έγραφες σε ένα μάθημα πολύ καλά; δεν έγραφε και το 80% ομως γιατί ήταν ''δύσκολα''..τώρα όμως που είναι σε ''φυσιολογικά'' επίπεδα δηλαδη με κλιμακα δυσκολίας κλπ γράφουν οι περισσότεροι και υπάρχει πιθανότητα για κάποια άνοδο βάσεων και περισσότερα άτομα να γράψουν καλά από ότι θα έγραφαν στα περσινά..το οτι τα θεματα ειναι φετος φυσιολογικα εχει και το μειονεκτημα οτι και ενας καλος μαθητης μπορει να φτασει τον αριστο ενω διαβασε πολυ λιγοτερο (βλεπε μαθηματικα γενικης-κατευθυνσης πχ.) αυτη ειναι αδικια! στα περσινα οι αριστοι θα ξεχωριζαν ετσι κι αλλιως! τώρα γίνεται πολεμος ποιος θα φαει την θεση του αλλου για 3 μόρια (βιολογια κατευθυνσης)..και εγώ μόλις ειδα τα περσινα θεματα χημειας τα ελυσα ολα και μου φανηκαν μια χαρα (θα μου πεις απο την ανεση του σπιτιου σου, ναι) αλλα και εσενα ετσι σου φανηκαν τα δικα μας που ηταν περισσοτερα και κατα το 95% των μαθητων το υποστηριζει πολύ πιο δυσκολα! μεχρι και τα Σ - Λ εκρυβαν παγιδες φετος..
Όσο για το οτι σε πειραξαν τα φυσιολογικα επιπεδα των θεματων και μένα θα με πειραζε αν εδινα στα περσινα μαθηματικα κατευθυνσης πχ αλλα μην λέμε και κακίες :)
Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Είναι τρελοί αυτοί οι Έλληνες.Από τη μία παραπονιούνται για τη δυσκολία των θεμάτων,αλλά μετά μόλις μπουν νορμάλ θέματα τα παίρνουν και κλαίγονται.Πού είναι το κακό στο να μπαίνουν νορμάλ δυσκολίας θέματα?Ίσα ίσα έτσι μπορεί και ένας μαθητής που δεν πηγαίνει φροντιστήριο να γράψει.Ο πολύ καλός μαθητής θα γράψει και στα εύκολα και στα δύσκολα θέματα.Το θέμα είναι ότι οι μέτριοι μπορούν να πιάσουν το 15-16 κάπως πιο εύκολα.Αλλά για αυτό το λόγο θα έρθει μία ωραιότατη άνοδος των βάσεων για τις σχολές κυρίως κοντά στο 15 ώστε να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flamingo

Νεοφερμένος

Ο flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top