[6/6/2014] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 29 51.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 11 19.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 8 14.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 5 8.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 3.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
μα αυτο θα εκανες σε οποιονδηποτε αλγοριθμο με Οσο που ηθελες να μετατρεψεις σε διαγραμμα ροης..Δεν ειναι αλλοιωση αυτο. Ετσι γινεται...αν σου λεει
Οσο (ΟΧΙ (i>200))
τοτε στο διαγραμμα θα βαλεις i>200(οπως ειναι και στο θεμα) αρα δεν υπαρχει καποια αλλοιωση στην συνθηκη που λετε...

Οχι απαραιτητα... Συμφωνα απολυτα πως η αρνηση και η καταφαση ειναι ακριβως ισοδυναμες αλλα στο διαγραμμα δεν ελεγε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτην. Σε αυτο που καταληγουμε ειναι οτι το θεμα ειχε τα χαλια του τα μαυρα(στην καλυτερη περιπτωση).

Τωρα οσον αφορα το ΘΕΜΑ Γ, προσωπικα πιστευω πως δεν πρεπει να κοπει ολο αν εγινε χρηση πινακα. Πραγματι ειναι λαθος απο αποψη θεωριας(πως ενα εργαστηριακο μαθημα εχει θεωρια, ο θεος και η μανα του το ξερουν), αλλα η οικονομια μνημης ειχε λογο υπαρξης πριν 30 χρονια που οι μνημες ηταν της ταξης των μερικων ΚΒ. Πλεον μιλαμε για GB στους κοινους υπολογιστες.
Σημειωση: Το εκανα χωρις πινακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
οπως ακριβως και η οσο i<=200 ειναι ιση με την OXI(i>200).αν παρουν το ενα σωστο,ειναι και το αλλο.

το ιδιο ειναι...
το οσο ειναι 100% σωστο δεν χωραει θεμα
το μεχρις_οτου λειτουργει μεν αλλα δεν ειναι σωστο τους λογους τους ειπαμε ΑΛΛΑ ειναι πολυ πιθανον να το παρουν σωστο και μακαρι δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μα τη μπαναγία....όποιος πει ότι ήταν εύκολα πρέπει να τον κρεμάσουμε....
Εντάξει φιλαράκι,μπορεί να είσαι ιδιοφυία,αστέρι,να θες να ποιάσεις σχολή με 35.000 μόρια αλλά μην λες ότι ήταν εύκολα....(αναφέρομαι σε όποιους υποστηρίζουν ήταν ευκολάκι το σημερινό).
ΠΟΛΥ απαιτητικά θέματα τα σημερινά. Λογικά έχω γράψει στο 90+ ,χωρίς να έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής κάποιο λάθος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
εκανα μη τερατώδη απροσεξία και στο Γ , το κοστος των προιόντων που διάβαζε, ξέχασα να το αρχικοποιήσω, δηλαδη απλα υπολόγιζε τα ξεχωριστά κόστη (: κοστος<-T*A + κοστος)
δεν πιστεύω να επιρρεάσει τα υπολοιπα υποερωτήματα, αν ειναι σωστά σε λογικη ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εκανα μη τερατώδη απροσεξία και στο Γ , το κοστος των προιόντων που διάβαζε, ξέχασα να το γραψω: κοστος<-T*A + κοστος
δεν πιστεύω να επιρρεάσει τα υπολοιπα υποερωτήματα, αν ειναι σωστά σε λογικη ε;

ειδικα το συγκεκριμενο,δεν επηρεαζει τιποτα αλλο.μονο στο συγκεκριμενο ερωτημα θα σου κοψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
ειδικα το συγκεκριμενο,δεν επηρεαζει τιποτα αλλο.μονο στο συγκεκριμενο ερωτημα θα σου κοψουν
θενκ γκαντ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniscfc

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω χάσει ένα Σ-Λ και περίπου μισό το Δ4. Αν βγάλουμε κ κανένα μόριο απο την θεωρία έχω γράψει 85-90. Περισσότερη ώρα από όλα μου πήρε το Β1, το βρήκα πάρα πολυ δύσκολο αλλά το έβγαλα τα τελευταία 10 λεπτά. Καλή συνέχεια με Φυσική!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
θενκ γκαντ!

ωπα ωπα,ισως καταλαβα λαθος.το λαθος σου ηταν στην μεταβλητη που υπολογιζει το συνολικο ποσο του λογαριασμου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
ωπα ωπα,ισως καταλαβα λαθος.το λαθος σου ηταν στην μεταβλητη που υπολογιζει το συνολικο ποσο του λογαριασμου?
ναι...και τωρα που το βλέπω επιρρεάζει και το Δ2, για το οποίο δεν μπορώ να κανω κατι αφου απλα δέχεται μια λάθος τιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ναι...και τωρα που το βλέπω επιρρεάζει και το Δ2, για το οποίο δεν μπορώ να κανω κατι αφου απλα δέχεται μια λάθος τιμη

αυτο θα σου ελεγα τωρα,λαθος παρατηρηση στην αρχη.Ουσιαστικα,δεν επηρεαζει τιποτα απο το υπολοιπο προγραμμα,δεν αλλαζει δηλαδη κατι οσον αφορα τις επομενες εντολες.πιστευω μονο απο το Δ1 θα σου κοψουν φιλε,χωρις να ειμαι και σιγουρος παρολ'αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
αυτο θα σου ελεγα τωρα,λαθος παρατηρηση στην αρχη.Ουσιαστικα,δεν επηρεαζει τιποτα απο το υπολοιπο προγραμμα,δεν αλλαζει δηλαδη κατι οσον αφορα τις επομενες εντολες.πιστευω μονο απο το Δ1 θα σου κοψουν φιλε,χωρις να ειμαι και σιγουρος παρολ'αυτα
ασεεε φτηνά την γλύτωσα, εγω λιγο που δίαβασα την υποθεση νόμιζα οτι απλα θα εκανα αλγόριθμο για ενα διαφορετικό προιον καθε φορα απο διαφορετικό πελάτη :beating:
διαβάζοντας τις λύσεις πριν απο λιγο ήμουν " ὉΧΙ ΡΕ ΠΟΥ-"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εκανα μη τερατώδη απροσεξία και στο Γ , το κοστος των προιόντων που διάβαζε, ξέχασα να το αρχικοποιήσω, δηλαδη απλα υπολόγιζε τα ξεχωριστά κόστη (: κοστος<-T*A + κοστος)
δεν πιστεύω να επιρρεάσει τα υπολοιπα υποερωτήματα, αν ειναι σωστά σε λογικη ε;
Την ίδια βλακεία έκανα και εγώ.
Τι Δ1 και Δ2 γράφετε;Αφού τρίτο θέμα ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ας μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο στο διαγραμμα δεν μπορουμε να βαλουμε μεχρις_ότου. Προσωπικα μεχρις_οτου εβαλα και στο φροντιστηριο μου ειπαν οτι ειναι σωστο.
Προκειται για ΞΕΚΑΘΑΡΟ διαγραμμα μεχρις_ότου. Διότι η επαναλαηψη γινεται ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ η συνθηκη γινει αληθης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ας μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο στο διαγραμμα δεν μπορουμε να βαλουμε μεχρις_ότου. Προσωπικα μεχρις_οτου εβαλα και στο φροντιστηριο μου ειπαν οτι ειναι σωστο.
Προκειται για ΞΕΚΑΘΑΡΟ διαγραμμα μεχρις_ότου. Διότι η επαναλαηψη γινεται ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ η συνθηκη γινει αληθης

Αγορινα και εγω το ιδιο εκανα και στο φροντιστηριο το ιδιο μου ειπανε,οποτε απλως τους εμπιστευομαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Παιδια εγω στο γ4 θεωρησα οτι μονο για εναν κωδικο θα υπαρξει μεγιστη τιμη και προχωρησα με ευρεση μεγιστου και θεσης του. Δεν μπορεσα να σκεφτω οτι θα μπορουσε να υπαρξουν κι αλλοι κωδικοι με μεγιστη τιμη ανα τεμαχιο... Λογικα θα το χασω ολο το Γ4 ε; :( Κριμα γιατι ολα τα αλλα πρεπει να ναι αλανθαστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Από ότι καταλαβα σε αυτο το ποστ λενε οτι αν βαλεις μεχρις_οτου χανεις μια συγκριση του i. So what; Και με το οσο αλλαξες την συνθηκη οποτε ελεγχει εντελως διαφορετικο πραγμα, αρα αν δεν ειναι ισοδυναμο το ενα δεν θα ειναι και το αλλο.
θελω να καταληξω οτι προκειται για απροσεξια τους και οχι για παγιδα οποτε δεν θα παρουν λαθος καμια δομη επαναληψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παιδια εγω στο γ4 θεωρησα οτι μονο για εναν κωδικο θα υπαρξει μεγιστη τιμη και προχωρησα με ευρεση μεγιστου και θεσης του. Δεν μπορεσα να σκεφτω οτι θα μπορουσε να υπαρξουν κι αλλοι κωδικοι με μεγιστη τιμη ανα τεμαχιο... Λογικα θα το χασω ολο το Γ4 ε; :( Κριμα γιατι ολα τα αλλα πρεπει να ναι αλανθαστα...
Ενταξει μην τρελαθουμε και ολας ολο δεν το χανεις,απλως δεν βρηκες ποσα ειναι.Το μισο εγω θα στο εδινα ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sevkys

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπόν, τα θέματα ΔΕΝ ήταν εύκολα. Φέτος εξετάζοταν όσοι γνώριζαν καλά την αλγοριθμική σκέψη και όχι τόσο το συντακτικό, και γι αυτό δεν μπήκε ΓΛΩΣΣΑ (με υποπρογράμματα) στο Δ Θέμα ως συνήθως.
Όσον αφορά τις ασάφειες, δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποια ασάφεια μιλώντας πάντα θεωρητικά, αν δεχθούμε πως οι υποψήφιοι πρέπει να σκέφτονται σαν Προγραμματιστές, όπως όταν γράφουν Μαθηματικά σαν μαθηματικοί κ.ο.κ. Σε περίπτωση που η εκφώνηση δεν ορίζει κάτι διαφορετικό (πχ "δεν απαιτείται έλεγχος εγκυρότητας δεδομένων"), εσύ οφείλεις να εξετάσεις όλες τις λογικά δυνατές περιπτώσεις, ακόμη και τις πιο σπάνιες! Έτσι, κάποια θέματα που διαβάζω σε περίπτωση που είναι περισσότερα απο 1 τα μέγιστα κτλ, σαφώς και πρέπει να γίνει διερεύνηση. Όμως, άποψή μου είναι πως, δεν μπορείς να απαιτείς από ένα μαθητή που πρώτη φορά έρχεται σε επαφή με τον προγραμματισμό τόσο αναλυτική σκέψη και θα έπρεπε να υπάρχει διευκρίνηση για τη μοναδικότητα του μεγίστου κτλ. Από τη στιγμή, όμως, που δεν υπήρχε, το σωστό είναι, αφού υπήρξαν υποψήφιοι που το σκέφθηκαν, να αφαιρεθούν κάποιες -λίγες- μονάδες.
Όσον αφορά το Γ θέμα και το αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί πίνακας, ο πίνακας είναι στατική δομή δεδομένων και πρέπει να γνωρίζει ο μεταφραστής από την αρχή πόσες συνεχόμενες θέσεις θα δεσμεύσει στη μνήμη. Άρα η χρήση πίνακα είναι 100% λάθος. Μάλιστα μπορείτε να θεωρήσετε πως εξέταζε και ένα κομμάτι θεωρίας το συγκεκριμένο ζήτημα!
Τέλος, το διάγραμμα δεν μπορεί να γραφεί αλγοριθμικά με χρήση ΜΕΧΡΙΣ_ΟΤΟΥ γιατί παρ'ότι στον συγκεκριμένο αλγόριθμο θα έχει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα, θεωρητικά οι εντολές εντός του συγκεκριμένου βρόχου εκτελούνται μια φορά μέχρι την συνθήκη τερματισμού, οπότε σε περίπτωση που αρχικά δεν ικανοποιούταν η συνθήκη και δεν έμπαινε καν μέσα στο βρόχο, θα γινόταν πράξεις που δεν θα έπρεπε να γίνουν.
Άποψή μου είναι πως όλα αυτά είναι λεπτομέριες που δε θα έπρεπε να απασχολούν τόσο πολύ τους υποψηφίους, κι αν το έκαναν να γινόταν έτσι ώστε να ξεχωρίζει τον "άριστο" μαθητή. Αλλά από τη στιγμή που τέθηκαν τέτοια ζητήματα, όπως έγραψα, νομίζω πως οι μονάδες πρέπει να κοπούν, καθώς σίγουρα υπάρχουν υποψήφιοι που τα έλυσαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Την ίδια βλακεία έκανα και εγώ.
Τι Δ1 και Δ2 γράφετε;Αφού τρίτο θέμα ήταν.

ναι λαθος μου,Γ1 εννοουσα :)

Λοιπόν, τα θέματα ΔΕΝ ήταν εύκολα. Φέτος εξετάζοταν όσοι γνώριζαν καλά την αλγοριθμική σκέψη και όχι τόσο το συντακτικό, και γι αυτό δεν μπήκε ΓΛΩΣΣΑ (με υποπρογράμματα) στο Δ Θέμα ως συνήθως.
Όσον αφορά τις ασάφειες, δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποια ασάφεια μιλώντας πάντα θεωρητικά, αν δεχθούμε πως οι υποψήφιοι πρέπει να σκέφτονται σαν Προγραμματιστές, όπως όταν γράφουν Μαθηματικά σαν μαθηματικοί κ.ο.κ. Σε περίπτωση που η εκφώνηση δεν ορίζει κάτι διαφορετικό (πχ "δεν απαιτείται έλεγχος εγκυρότητας δεδομένων"), εσύ οφείλεις να εξετάσεις όλες τις λογικά δυνατές περιπτώσεις, ακόμη και τις πιο σπάνιες! Έτσι, κάποια θέματα που διαβάζω σε περίπτωση που είναι περισσότερα απο 1 τα μέγιστα κτλ, σαφώς και πρέπει να γίνει διερεύνηση. Όμως, άποψή μου είναι πως, δεν μπορείς να απαιτείς από ένα μαθητή που πρώτη φορά έρχεται σε επαφή με τον προγραμματισμό τόσο αναλυτική σκέψη και θα έπρεπε να υπάρχει διευκρίνηση για τη μοναδικότητα του μεγίστου κτλ. Από τη στιγμή, όμως, που δεν υπήρχε, το σωστό είναι, αφού υπήρξαν υποψήφιοι που το σκέφθηκαν, να αφαιρεθούν κάποιες -λίγες- μονάδες.
Όσον αφορά το Γ θέμα και το αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί πίνακας, ο πίνακας είναι στατική δομή δεδομένων και πρέπει να γνωρίζει ο μεταφραστής από την αρχή πόσες συνεχόμενες θέσεις θα δεσμεύσει στη μνήμη. Άρα η χρήση πίνακα είναι 100% λάθος. Μάλιστα μπορείτε να θεωρήσετε πως εξέταζε και ένα κομμάτι θεωρίας το συγκεκριμένο ζήτημα!
Τέλος, το διάγραμμα δεν μπορεί να γραφεί αλγοριθμικά με χρήση ΜΕΧΡΙΣ_ΟΤΟΥ γιατί παρ'ότι στον συγκεκριμένο αλγόριθμο θα έχει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα, θεωρητικά οι εντολές εντός του συγκεκριμένου βρόχου εκτελούνται μια φορά μέχρι την συνθήκη τερματισμού, οπότε σε περίπτωση που αρχικά δεν ικανοποιούταν η συνθήκη και δεν έμπαινε καν μέσα στο βρόχο, θα γινόταν πράξεις που δεν θα έπρεπε να γίνουν.
Άποψή μου είναι πως όλα αυτά είναι λεπτομέριες που δε θα έπρεπε να απασχολούν τόσο πολύ τους υποψηφίους, κι αν το έκαναν να γινόταν έτσι ώστε να ξεχωρίζει τον "άριστο" μαθητή. Αλλά από τη στιγμή που τέθηκαν τέτοια ζητήματα, όπως έγραψα, νομίζω πως οι μονάδες πρέπει να κοπούν, καθώς σίγουρα υπάρχουν υποψήφιοι που τα έλυσαν...

Συμφωνω,εκτος απο το θεμα με το διαγραμμα ροης..προσωπικα με οσο το εκανα,αλλα και ετσι δεν ειναι εντελως σωστο,αλλαζεις τη συνθηκη.σε καθε περιπτωση την αλλαζεις ομως...τι να σκεφτοντουσαν αυτοι που το εβαλαν :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδια ο δικος μου καθηγητης ειναι στο τρεξιμο και δεν μου εχει απαντησει ακομα.
Ας μου πει λιγο καποιος που ξερει.
Στο τριτο θεμα χρησιμοποιησα δυο πινακες αμα θυμαμαι καλα.
Και με χρηση πινακων πιστευω τα εκανα ολα σωστα. (Θεωρωντας οτι το πιο ακριβο προιον ειναι εναι και μοναδικο.)
Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μη παρω το εικοσιπενταρι? Αφου δεν ελεγε πουθενα οτι απαγορευεται η χρηση πινακων.
Και στη τελικη γιατι ολη τη χρονια λυναμε ασκησεις με πινακες για να μη μπορουμε να τα χρησιμοποιουμε? πφφφ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top