6ο μάθημα για Πανελλήνιες

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάρω φυσική γιατί είμαι μεγάλο καψίδιο φυσικής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάρω φυσική γιατί είμαι μεγάλο καψίδιο φυσικής :P

Και καλά θα κάνεις, αν και εμένα που μου αρέσει η φυσική μου φάνηκε βαρετή η συγκεκριμένη. Άμα δεν έχει κινήσεις τι να την κάνεις :P
Αχ πόσο μ'άρεσε η περσινή και η προπέρσινη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και καλά θα κάνεις, αν και εμένα που μου αρέσει η φυσική μου φάνηκε βαρετή η συγκεκριμένη. Άμα δεν έχει κινήσεις τι να την κάνεις :P
Αχ πόσο μ'άρεσε η περσινή και η προπέρσινη :redface:
Μπα, μια χαρά είναι. Έχω ρίξει μια γρήγορη ματιά σε τυχαία μαθήματα (συγκεκριμενα το 2.1 και κάτι από το 4ο κεφάλαιο) και μου φάνηκαν αρκετά ενδιαφέροντα :P
Από περιέργεια, στις πανελλήνιες πέφτουν και τα 4 κεφάλαια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Παιδάκια, τουλάχιστον οι της θεωρητικής, οι οποίοι δεν την παλεύετε με μαθηματικά/φυσική, διαλέξτε βιολογία.
Sorry, αλλά είναι καθαρά θέμα αποστήθισης. Trust me.;)
Το αν θα καταλάβετε τι σας ρωτάει είναι θέμα τριβής με το μάθημα (και θέμα IQ).
Το ίδιο ισχύει σε κάθε θεωρητικό μάθημα.
Επίσης, η θεωρία της -συγκριτικά με τα μαθήματα της κατεύθυνσης- είναι ΑΠΛΗ.
Δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα, οπότε, ναι, ανεπιφύλακτα, συνιστώ να διαλέξετε Βιολογία, εκτός αν σας αρέσει κάποιο άλλο μάθημα και θεωρείτε ότι μπορείτε να αντεπεξέλθετε σε αυτό.
Το αν θα μπορέσετε να απαντήσετε στις "πιασάρικες" ερωτήσεις είναι ξεκάθαρα θέμα συνεχούς τριβής και απλής λογικής τόσο, όσο και αποστήθισης!;)

Και καλά θα κάνεις, αν και εμένα που μου αρέσει η φυσική μου φάνηκε βαρετή η συγκεκριμένη. Άμα δεν έχει κινήσεις τι να την κάνεις :P
Αχ πόσο μ'άρεσε η περσινή και η προπέρσινη :redface:

Μην το συζητάμε.
Εσύ χαραμίστηκες στην θεωρητική!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μπα, μια χαρά είναι. Έχω ρίξει μια γρήγορη ματιά σε τυχαία μαθήματα (συγκεκριμενα το 2.1 και κάτι από το 4ο κεφάλαιο) και μου φάνηκαν αρκετά ενδιαφέροντα :P
Από περιέργεια, στις πανελλήνιες πέφτουν και τα 4 κεφάλαια;

Νομίζω μόνο τα δύο είναι μέσα, μη με ρωτήσεις ποια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Νομίζω μόνο τα δύο είναι μέσα, μη με ρωτήσεις ποια :P

Νομιζω ειναι τα 3 πρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μπα, μια χαρά είναι. Έχω ρίξει μια γρήγορη ματιά σε τυχαία μαθήματα (συγκεκριμενα το 2.1 και κάτι από το 4ο κεφάλαιο) και μου φάνηκαν αρκετά ενδιαφέροντα :P
Από περιέργεια, στις πανελλήνιες πέφτουν και τα 4 κεφάλαια;

φυσικη παρε ρε να γουσταρεις :clapup: . Η υλη ειναι ελαχιστη το 4ο ειναι εκτος απο το 3ο ειναι εκτος οι ρυθμοι διασπασης (ολο το ζουμι δηλαδη) .Απο το πρωτο ειναι εκτος η παραγραφος που λεει η ταχητητα του φωτος και η τελευταια παραγραφος με την πολωση του φωτος .το δευτερο ειναι ολοκληρο ,γενικα ειναι ελαχιστη η υλη και με μια ωρα την βδομαδα πας ανετα για 18+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ! Δεν το συζητώ, δεν μπορώ καθόλου τις αποστηθήσεις (ήδη θα δεινοπαθήσω με τη βιολογία κατεύθυνσης) και σημαντικό μέρος της ύλης είναι ''μικρογραφία'' της κατεύθυνσης. Η αλήθεια είναι ότι βάζουν δύσκολα, όμως με διάβασμα όλα γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
φυσικη παρε ρε να γουσταρεις :clapup: . Η υλη ειναι ελαχιστη το 4ο ειναι εκτος απο το 3ο ειναι εκτος οι ρυθμοι διασπασης (ολο το ζουμι δηλαδη) .Απο το πρωτο ειναι εκτος η παραγραφος που λεει η ταχητητα του φωτος και η τελευταια παραγραφος με την πολωση του φωτος .το δευτερο ειναι ολοκληρο ,γενικα ειναι ελαχιστη η υλη και με μια ωρα την βδομαδα πας ανετα για 18+
Τα φροντηστήρια τη Φυσ.γεν την ξεκινάνε από το καλοκαίρι ή από το σεπτέμβρη επειδή είναι μικρή η ύλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
και σημαντικό μέρος της ύλης είναι ''μικρογραφία'' της κατεύθυνσης
Εδώ είσαι λάθος. Τα μαθηματικά γενικής έχουν 3 κεφάλαια εκ των οποίων μόνο το 1ο συμπίπτει με της κατεύθυνσης (και στην απλούστερη μορφή του κιόλας), όμως δεν είναι μεγάλο κεφάλαιο. Το 2ο είναι το μεγαλύτερο (στατιστική), η οποία δεν υπάρχει στην κατεύθυνση και τα θέματα τα οποία βάζουν στηρίζονται κυρίως στο συγκεκριμένο κεφάλαιο. Όχι ότι είναι κάτι σπουδαίο, απλά για να μην παραπληροφορούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Τα φροντηστήρια τη Φυσ.γεν την ξεκινάνε από το καλοκαίρι ή από το σεπτέμβρη επειδή είναι μικρή η ύλη?

δεν γνωριζω παντως δυσκολα θα βρεις φροντ που να κανει φυσικη γενικης.Δεν συμφέρει να πληρωνουν εξτρα καθηγητες ,εγω ειχα κανει ιδιαιτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
κατι παρα πολυ σημαντικο!:Ρ
πως θα γινει αν δινω μονο εγω απο ολη την γ', φυσικη γενικης??:$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
κατι παρα πολυ σημαντικο!:Ρ
πως θα γινει αν δινω μονο εγω απο ολη την γ', φυσικη γενικης??:$

Θα δίνεις κανονικά. Τι έπρεπε να γίνει; :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Θα δίνεις κανονικά. Τι έπρεπε να γίνει; :))
σκεφτομουν την φαση να ειμαι μονη μου σε μια αιθουσα και να δινω!φαση θα εχει!;)
παντως περα απο την πλακα, το σκεφτομαι για φυσικη...απο οτι λετε εχει μικρη υλη και θα μπορω λογικα να την βγαλω πιο ''ευκολα'' απο την βιολογια γενικης...αναγκαστικα θα κανω ιδιαιτερα βεβαια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
σκεφτομουν την φαση να ειμαι μονη μου σε μια αιθουσα και να δινω!φαση θα εχει!;)
παντως περα απο την πλακα, το σκεφτομαι για φυσικη...απο οτι λετε εχει μικρη υλη και θα μπορω λογικα να την βγαλω πιο ''ευκολα'' απο την βιολογια γενικης...αναγκαστικα θα κανω ιδιαιτερα βεβαια....

Γιατί ιδιαίτερα;
Δεν έχω κλείσει τα μαθήματα με το φροντιστήριο αλλά φέτος έκαναν φυσική γενικής σε μας (πληρώνεις παραπάνω από τα άλλα μαθήματα δυστυχώς όμως, αλλά αξίζει αφού τα είστε 1-4 άτομα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
σκεφτομουν την φαση να ειμαι μονη μου σε μια αιθουσα και να δινω!φαση θα εχει!;)
παντως περα απο την πλακα, το σκεφτομαι για φυσικη...απο οτι λετε εχει μικρη υλη και θα μπορω λογικα να την βγαλω πιο ''ευκολα'' απο την βιολογια γενικης...αναγκαστικα θα κανω ιδιαιτερα βεβαια....

Δε θα εισαι σε ξεχωριστη αιθουσα,μαζι με τους αλλους θα σε βαλουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Γιατί ιδιαίτερα;
Δεν έχω κλείσει τα μαθήματα με το φροντιστήριο αλλά φέτος έκαναν φυσική γενικής σε μας (πληρώνεις παραπάνω από τα άλλα μαθήματα δυστυχώς όμως, αλλά αξίζει αφού τα είστε 1-4 άτομα :P )
στο τμημα που ειμαι στο φροντιστηριο ουτως η αλλως ειμαστε 4 ατομα(5 μαλλον του χρονου) :) αλλα δεν νομιζω πως γενικα απο το σχολειο μου θελει κανεις να δωσει φυσικη!:/ και οταν ειχαμε κανει μια σχετικη συζητηση στο φροντιστηριο για το τι θα επιλεξουμε, ακουσα (στην πλακα βεβαια πιο πολυ:P) οτι ουτε που θυμουνται την υλη της φυσικης γενικης γιατι δεν το επιλεγει ποτε κανεις (για το νησι μου αναφερομαι)

Δε θα εισαι σε ξεχωριστη αιθουσα,μαζι με τους αλλους θα σε βαλουν :)
δεν θα υπαρχει ειδικη αντιμετωπιση στο μοναδικο ατομο που δινει φυσικη τον τελευταιο αιωνα?! ανεπιτρεπτο!!!:eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
δεν θα υπαρχει ειδικη αντιμετωπιση στο μοναδικο ατομο που δινει φυσικη τον τελευταιο αιωνα?! ανεπιτρεπτο!!!:eek::P

Δυστυχως οχι.Ολοι στο ιδιο τσουβαλι!:P

Πάντως απο το λιγο που τη διαβασα για τις ενδοσχολικες ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα (καμια σχεση με την κατευθυνση):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
σκεφτομουν την φαση να ειμαι μονη μου σε μια αιθουσα και να δινω!φαση θα εχει!....
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, ούτε θα σε βάλουν να γράψεις μέσα σε τηλεφωνικό θάλαμο. Πολύ απλά, θα γράψεις μαζί με κάποιο άλλο μάθημα γενικής. Πέρυσι στο σχολείο μου είμασταν 3 που δίναμε φυσική και μας έβαλαν στην αίθουσα των μαθηματικών. Ήμουν ο τελευταίος της φυσικής και ο ...πισινός μου ήταν ο πρώτος (αλφαβητικά, για να μην τον θίξω) στα μαθηματικά γενικής. Όταν τελειώσαμε έρχεται στην αυλή και μου λέει: "ρε μ....... με πήρες στο λαιμό σου. Σε είχα για καλό και αντέγραψα από σένα τα Σου-Λου και ήταν λάθος". Όταν κάποιος σταμάτησε να γελάει και του εξήγησε, ο τύπος κόντεψε να φρικάρει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
κατι παρα πολυ σημαντικο!:Ρ
πως θα γινει αν δινω μονο εγω απο ολη την γ', φυσικη γενικης??:$
Σε τέτοια φάση είμαι και εγώ πιθανότατα θα είμαι ο μόνος μου θα δώσω φυσική:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top