6ο μάθημα για Πανελλήνιες

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
η φυσ γεν τι θεμα εχει; τι γνωσεις σ χρειαζονται απο παλιες ταξεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna00

Νεοφερμένος

Η ioanna00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ ενδιαφέρομαι κυρίως για τρίτο πεδίο (είμαι θετική), να διαλέξω βιολογία γενικής ; Είναι σίγουρος βαθμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ είμαι θεωρητική κατεύθυνση και θα επιλέξω Βιολογία για ν'ανοίξω 3ο πεδίο,επειδή θέλω να δηλώσω Λογοθεραπεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ ενδιαφέρομαι κυρίως για τρίτο πεδίο (είμαι θετική), να διαλέξω βιολογία γενικής ; Είναι σίγουρος βαθμός;
Κοίτα αν είσαι καλή στα μαθηματικά καλύτερα να τα διαλέξεις μια και το ένα κεφάλαιο είναι το ίδιο στην κατεύθυνση. Εγώ δεν παίρνω βιολογία, έχω την αλλή να μάθω απ'έξω (κατεύθυνσης), να μην έχω και την γενικής. :P Σαφώς βέβαια και είναι σίγουρος βαθμός αν την διαβάσεις πολύ καλά ενώ τα μαθηματικά πάντα έχουν ένα ρίσκο. Ότι διαβάζεις πιο εύκολα και ευχάριστα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
η βιολογια γενικης χρειαζεται φροντιστηριο? γιατι ακουσα πως η υλη της ειναι μικρη και ευκολη μονο λιγο προσοχη στις ασκησεις που πιστευω με ενα καλο βοηθημα καποιος ειναι ενταξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
καλησπερα:)
σε περιπου δυο εβδομαδες ξεκινω την θερινη προετοιμασια για την 3η λυκειου και βρισκομαι σε διλημμα οσον αφορα το μαθημα γενικης παιδιας (επιλογης) που θα παρω για τις πανελληνιες εξετασεις του χρονου.
καταρχην να πω οτι προκειται να παω θετικη κατευθυνση και οτι μεχρι πριν 2 μηνες περιπου ειχα σκοπο να παρω στατιστικη για να ανοιξω με το α.ο.θ. το 5ο πεδιο.
αρχοτερα ομως ειδα πως τα τμηματα του 5ου πεδιου που με ενδιαφερουν υπαρχουν και στο 4ο (εγω θελω να ανοιξω οπωσδηποτε 3ο και μετά ή 4ο ή 5ο), οποτε και αποφασισα να μην δωσω τελικα α.ο.θ. ή να το ξεκινησω και να αποφασισω τον φεβρουαριο αν τελικα θα το δωσω ή οχι.
το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω τι ακριβως να κανω:
1) να κανω μεχρι τουλαχιστον τον φεβρουαριο και στατιστικη και α.ο.θ. και μετα αν δω οτι δεν αξιζει να σταματησω το α.ο.θ.?
2) να παρω στατιστικη χωρις να ξεκινησω α.ο.θ. (τα παω πολυ καλα με τα μαθηματικα και μ'αρεσουν, αν και σαν μαθημα εχει ρισκο)?
3) να παρω βιολογια γενικης (αν και δεν πολυσυμπαθω την θεωρια, τουλαχιστον αν διαβασεις εισαι σχεδον σιγουρος οτι πας για το 20)?
ξερω οτι ακουγεται λιγο περιπλοκο ετσι οπως το εθεσα αλλα πραγματικα οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη!
ευχαριστω προκαταβολικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
καλησπερα:)
σε περιπου δυο εβδομαδες ξεκινω την θερινη προετοιμασια για την 3η λυκειου και βρισκομαι σε διλημμα οσον αφορα το μαθημα γενικης παιδιας (επιλογης) που θα παρω για τις πανελληνιες εξετασεις του χρονου.
καταρχην να πω οτι προκειται να παω θετικη κατευθυνση και οτι μεχρι πριν 2 μηνες περιπου ειχα σκοπο να παρω στατιστικη για να ανοιξω με το α.ο.θ. το 5ο πεδιο.
αρχοτερα ομως ειδα πως τα τμηματα του 5ου πεδιου που με ενδιαφερουν υπαρχουν και στο 4ο (εγω θελω να ανοιξω οπωσδηποτε 3ο και μετά ή 4ο ή 5ο), οποτε και αποφασισα να μην δωσω τελικα α.ο.θ. ή να το ξεκινησω και να αποφασισω τον φεβρουαριο αν τελικα θα το δωσω ή οχι.
το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω τι ακριβως να κανω:
1) να κανω μεχρι τουλαχιστον τον φεβρουαριο και στατιστικη και α.ο.θ. και μετα αν δω οτι δεν αξιζει να σταματησω το α.ο.θ.?
2) να παρω στατιστικη χωρις να ξεκινησω α.ο.θ. (τα παω πολυ καλα με τα μαθηματικα και μ'αρεσουν, αν και σαν μαθημα εχει ρισκο)?
3) να παρω βιολογια γενικης (αν και δεν πολυσυμπαθω την θεωρια, τουλαχιστον αν διαβασεις εισαι σχεδον σιγουρος οτι πας για το 20)?
ξερω οτι ακουγεται λιγο περιπλοκο ετσι οπως το εθεσα αλλα πραγματικα οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη!
ευχαριστω προκαταβολικα:)

Εγω λεω 3 γιατι θα παω θεωρητικη και ειναι ευκολακι με διαβασμα :spasiklas::spasiklas::spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Για τι σχολες ακριβως ενδιαφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Για τι σχολες ακριβως ενδιαφερεσαι?

απο 3ο πεδιο με ενδιαφερει η οδοντιατρικη, η διατροφολογια, το βιολογικο ενω απο 4ο ενδιαφερομαι για χημικων μηχανικων και διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας στο οικονομικο πανεπιστημιο.
νταξει μ'αρεσουν κι αλλα τμηματα αλλα μεχρι στιγμης εχω σταθει σε αυτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Βιολογία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μαθηματικά, γιατί είναι εύκολα και μικρογραφία της κατεύθυνσης σε μεγάλο βαθμό. ΑΟΘ δεν θα πάρω. Πολυμέσα - Δίκτυα 4 ever!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ειμαι β' λυκειου καιι Τεχνολογικη Κατευθυνση! Ενδιαφερομαι περισσοτερο για Στρατιωτικες σχολες οπως ΣΤΥΑ-ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ-ΣΜΥ ...... Τωρα οσο αφορα τα μαθηματα που θα επιλεξω για του χρονου ειμαι αναμεσα στην Βιολογια αντι Μαθηματικα Γενικης....Τι λετε ;; Η βιολογια ειναι πιο ευκολη , μπορω να πιασω ευκολα ενα 18αρι με αρκετο διαβασμα;;;:P Εχω ακουσει οτι δεν εχει ασκησεις και τετοια αλλα ΜΟΝΟ θεωρια!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εμας φετος μας γ****σανε στη βιολογια σκεψου το για μαθηματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ειμαι β' λυκειου καιι Τεχνολογικη Κατευθυνση! Ενδιαφερομαι περισσοτερο για Στρατιωτικες σχολες οπως ΣΤΥΑ-ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ-ΣΜΥ ...... Τωρα οσο αφορα τα μαθηματα που θα επιλεξω για του χρονου ειμαι αναμεσα στην Βιολογια αντι Μαθηματικα Γενικης....Τι λετε ;; Η βιολογια ειναι πιο ευκολη , μπορω να πιασω ευκολα ενα 18αρι με αρκετο διαβασμα;;;:P Εχω ακουσει οτι δεν εχει ασκησεις και τετοια αλλα ΜΟΝΟ θεωρια!!!
κατσε να παρουν πρωτα στρατιωτες η αστυνομικους γιατι σιγα σιγα θα παιρνουν και λιγοτερους εχε στο μυαλο σου και αλλες σχολες.. η βιολογια ειναι το ποιο ευκολο επιλεγομενο αλλα φετος τους γαμη..νε... αν εισαι τεχν η θετικη παρε μαθ γεν αρκει βεβαια να εχεις καποιες γνωσεις μαθηματικων γιατι ουτε 5 δεν θα γραψεις μαθ γεν γραφεις ανετα ενα καλο βαθμο 16-19 μην ακους τι λενε οτι πας ανετα για 20 οι ασχετοι τα λενε αυτα οι καποιοι κομπλεξικοι για να πας να γραψεις 100 πρεπει να σου γινει ο κολος να ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ότι σε βολεύει.

Αν σ αρέσουν πολύ τα μαθηματικά, πάρε μαθηματικά γενικής. Αλλιώς : πήγαινε για βιολογία γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αυτο με τις ασκησεις δεν ισχυει. Γιατι τα θεματα Γ και Δ που επεσαν φετος στη βιολογια γενικης δεν θεωρουνται ασκησεις? ε μην τρελαθουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ειμαι β' λυκειου καιι Τεχνολογικη Κατευθυνση! Ενδιαφερομαι περισσοτερο για Στρατιωτικες σχολες οπως ΣΤΥΑ-ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ-ΣΜΥ ...... Τωρα οσο αφορα τα μαθηματα που θα επιλεξω για του χρονου ειμαι αναμεσα στην Βιολογια αντι Μαθηματικα Γενικης....Τι λετε ;; Η βιολογια ειναι πιο ευκολη , μπορω να πιασω ευκολα ενα 18αρι με αρκετο διαβασμα;;;:P Εχω ακουσει οτι δεν εχει ασκησεις και τετοια αλλα ΜΟΝΟ θεωρια!!!
Η βιολογια γενικης ειναι ενα μαθημα που μεχρι προσφατα στηριζοταν αρκετα στην παπαγαλια.Αν δηλαδη μαθαινες ολο το βιβλιο πολυ καλα(κατι οχι και τοσο δυσκολο αν εχεις καλη μνημη) μπορουσες ανετα να γραψεις πανω απο 18!Ωστοσο,εχει κ ασκησεις σχετικα απλες(δηλ δεν απαιτουν ιδιαιτερα δυσκολους μαθηματικους υπολγισμους)που στηριζονται στη θεωρια του σχολικου!Στις τελευταιες ομως πανελλαδικες του 2011 κ ιδιως του 2012 αποδειχθηκε οτι καποια θεματα απαιτουν και κριτικη ικανοτητα κ η παπαγαλια μονο δεν επαρκει!Η αποψη μου ειναι οτι με μια καλη προετοιμασια δεν θα αντιμετωπισεις ιδιαιτερο προβλημα.Τα μαθηματικα παλι εχουν τελειως διαφορετικη φυση!Δεν τα ειχα επιλεξει γιατι με ενδιαφερουν οι επιστημες υγειας οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη...Ξερω μονο οτι μεγαλο κομματι της υλης τους μοιαζουν με τα μαθηματικα κατευθυνσης.Οπως κ να χει τα δυο απαιτουν διαβασμα διαφορετικου ομως τυπου!ΑΝ δεν μπορεις την παπαγαλια κ σου αρεσει μονο να λυνεις ασκησεις διαλεξε μαθηματικα γενικης χωρις δευτερη σκεψη!Παντως ειθισται τα παιδια της τεχνολογικης να επιλεγουν μαθηματικα!Ελπιζω να βοηθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Α οκκ ευχαριστω για τις απαντησεις σας , αλλα θα ηθελα ν ρωτησω και 2 πραγματα ακομη! Για την Γ' Λυκειου θα χρειαστω φροντιστιριο στα μαθηματα ΑΟΔΕ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ;;;; Η' μπορω να τα μαθω και μονος μ;; Ξερετε υπαρχει φοβερη οικονομικη κριση!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Α οκκ ευχαριστω για τις απαντησεις σας , αλλα θα ηθελα ν ρωτησω και 2 πραγματα ακομη! Για την Γ' Λυκειου θα χρειαστω φροντιστιριο στα μαθηματα ΑΟΔΕ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ;;;; Η' μπορω να τα μαθω και μονος μ;; Ξερετε υπαρχει φοβερη οικονομικη κριση!!!!:(

ΑΟΔΕ μαθαίνεται παπαγαλία και με ένα βοήθημα.

Βιολογία μαθαίνεται και αυτή παπαγαλία, αλλά πάρε και ένα βοήθημα και εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ωραια!!! Δηλαδη μονο Φυσικη Μαθηματικα και Πληροφορικη χρειαζεται!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top