6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ναι αλλά η βιολογία χρειάζεται αποστήθιση.Και σε μερικά σημεία είναι αρκετά δύσκολη η παπαγαλία,όπως στις άμυνες στο 1ο κεφάλαιο.
Κατά τη γνώμη μου τα μόνα δύσκολα σημεία για αποστήθιση ήταν τα στάδια της απόκρισης, το aids, και η ισορροπία-ποικιλότητα από το δεύτερο κεφάλαιο, βάλε και τον κύκλο του άνθρακα λιγάκι. Σαφώς και θέλει προσοχή στη λεπτομέρεια, αλλά αν την κατανοήσει θα έχει έναν καλό βαθμό. Αν παρ όλα αυτά πιστεύει ότι δε μπορεί μόνη της, ας πάρει φυσική, ίσως να αισθάνεται και μεγαλύτερη ψυχολογική ασφάλεια έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Βιολογία: Θεωρητικό μάθημα, θέλει αυτολεξί το βιβλίο και θα χρειαστείς βοήθεια για κάποια στριφνά σημεία της θεωρίας και τις ασκήσεις. Κατά τα λοιπά από τα βατά.
Φυσικη: Ίσως η πιο ενδιαφέρουσα Φυσική. Αν το έχεις με τις ασκήσεις και τη γενικότερη φιλοσοφία του μαθήματος, γράφεις.
Μαθηματικά: Θεωρούνται μεν βατά, αλλά φρονώ θέλουν φαιά ουσία. Πιστεύω απευθύνονται αποκλειστικά σε όσους θέλουν πέμπτο πεδίο.
Ιστορία: Ενδιαφέρον μάθημα, βγαίνει αλλά τα μείον του είναι ο όγκος της ύλης και η απαιτούμενη παπαγαλία.

Εσύ επιλέγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tanatsos

Νεοφερμένος

Ο Tanatsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
χμμ..εγώ επειδή διάλεξα φυσική θα σου την πρότεινα γιατί παρόλο που έχει αρκετή θεωρία(για φυσική) δεν απαιτούν παπαγαλία οι ασκήσεις εκτός από κάποια συγκεκριμένα πράγματα που θα τα μάθεις ούτως ή άλλως όπως τα γράφει(βλ. ιδιότητες υπεριώδους ακτινοβολίας). Επίσης οι τύποι ασκήσεων είναι συγκεκριμένοι και αφαίρεσαν αρκετά σε σχέση με πέρσι(εισαγωγή 4ου κεφ. = θεωρία για λάμπες i think όπως και ένα κομμάτι ασκήσεων σε αντιδράσεις). Θα σου δώσω μια γενική ιδέα ασκήσεων
1ο κεφ. απλή λογική με βάση τη θεωρία (ανάκλαση/διάθλαση και 2 τύποι )
2ο κεφ. Το πιο "δύσκολο" κα'εμέ (κυρίως οι ακτίνες Χ τίποτα τρoμακτικό μη φανταστείς..απλά σε σχέση με τ'άλλα)
3ο κεφ. η χαρά του παιδιού με κανονικές προσθέσεις ακεραίων σε αντιδράσεις του στυλ στα αντιδρώντα έχω 15 συνολικά πρωτόνια, στα προϊόντα έχω 13+χ..βρες μου το χ(που είναι 2 στην προκειμένη περίπτωση γιατί τα υπάρχει η αρχή διατήρησης του φορτίου)
Γενικά είναι γύρω στα 5 έιδη ασκήσεων
Δε στο λέω επειδή εγώ έγραψα 20, αλλά πιστεύω είναι το μάθημα που μπορείς να πάρεις 20 καθαρό πιο εύκολα από τα 4 καθώς μπορεί κάτι να σου ξεφύγει στη παπαγαλία ή να βάλλουν κάτι πιο "έξυπνο" στα μαθηματικά όπως φέτος(βλ. β1 ερώτημα νομίζω)
Και άμα κάνεις ιδιάιτερα 1 μάθημα την εβδομάδα (1 ή 1μιση ώρα) μέχρι τα χριστούγεννα θα χεισ βγάλει 1η φορά την ύλη)
sry for long post(ελπίζω να έγραψα σωστά πράγματα γιατί το καλοκάιρι μου έχει πάρει λίγο το μυαλό:P
ααα..και άμα διαλέξεις φυσική τα πιο δύκολα θέματα ήταν του 2005 που απλά θέλει να το δεις 1 φορά να το χεις υπόψη σου για να μπορείς να το λύσεις(αν και θα τα δεις όλα τα θέματα :P)
Ξέχασα την ιστορία, αλλά άμα θες μάθημα θεωρίας καλύτερα πάρε βιολογία που δεν έχει τόσες ημερομηνίες ... xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Στη φυσικη παντα ημουν πολυ καλυτερη και παντα μ αρεζε μιας και εχω πρακτικο μυαλο :p χαχα! οσο για την παπαγαλια μονο π ακουω την λεξη αναστεναζω..... :/: εχω καιρο ακομα για να καταληξω, παντως δεκτη καθε αποψη!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω μετανιωσα που εδωσα μαθηματικα και οχι βιολογια..αλλα και μονη ειπες οτι το θεμα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ προσωπικο αρα σορυ αλλα το τοπικ δεν τραβαει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μπορειτε να με βοηθησετε και εμενα? . Λεω του χρονου να δωσω φυσ γεν αντι για μαθ γεν που εδωσα φετος.Αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι ο προφορικος βαθμος
Στα μαθηματικα εχω 20 ενω στην φυσικη 16. Αυτο σημαινει οτι αν του χρονου δωσω φυσικη αντι για μαθηματικα που εδωσα φετος, το αριστα για μενα θα ειναι το 19.4 και οχι το 20(λογω του προφορικου).Αξιζει να ξαναδωσω με μαθηματικα(που εχω και καλο προφορικο) παρολλο που δεν με ενδιαφερει το 5ο πεδιο?.
'Η να δωσω φυσικη αλλα το αριστα να ειναι το 19.4

(θελω να σημειωσω οτι τουλαχιστον στα γενικης θελω οσο το δυνατο πιο κοντα στο 20)


Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
εμενα παντως με βοηθησε ...... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Μπορειτε να με βοηθησετε και εμενα? . Λεω του χρονου να δωσω φυσ γεν αντι για μαθ γεν που εδωσα φετος.Αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι ο προφορικος βαθμος
Στα μαθηματικα εχω 20 ενω στην φυσικη 16. Αυτο σημαινει οτι αν του χρονου δωσω φυσικη αντι για μαθηματικα που εδωσα φετος, το αριστα για μενα θα ειναι το 19.4 και οχι το 20(λογω του προφορικου).Αξιζει να ξαναδωσω με μαθηματικα(που εχω και καλο προφορικο) παρολλο που δεν με ενδιαφερει το 5ο πεδιο?.
'Η να δωσω φυσικη αλλα το αριστα να ειναι το 19.4

(θελω να σημειωσω οτι τουλαχιστον στα γενικης θελω οσο το δυνατο πιο κοντα στο 20)


Ευχαριστω

Ρε Μανώλη, πάρε τα μαθηματικά που τα ξέρεις κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ευχαριστω καταρχην για τις γνωμες που γραψατε! :) Ειμαι τεχνολογικη κατεύθυνση! Θελω να περασω πληροφορικη! δηλαδη με ενδιαφερει 2ο και 4ο πεδιο... δεν εχει πολυ καιρο βεβεαια π ψαχνομαι με τα πεδια κτλ γιατι μεχρι τωρα κατα την γνωμη μ ηταν αχρηστο, δουλεια μ ηταν να διαβαζω.. :) Πολλοι μ λενε να παρω φυσικη γιατι δινουν πολυ λιγοτεροι υποψηφιοι κ ετσι βαζουν πιο ευκολα θεματα ενω στην βιολογια το αντιθετο...α και κατι αλλο! αν διαλεξω φυσικη θα κανω ιδιαιτερα! αν διαλεξω βιολογια μονη μ! δεν ειναι θεμα ανωμαλιας οχι :P Aπλα ο φυσικος π μ κανει ιδιαιτερα στην κατ, ειναι φιλος και θα μ κανει και στο γενικης αν το διαλεξω...εξαιρετικος καθηγητης btw :P

Και ναι μανωλη παιζω λολ 1,5 χρονο :P (ασχετο)..

Το ολο θεμα εξαρταται απο το τι σου αρεσει και τι εισαι διατεθειμενος να κανεις στη διαρκεια της χρονιας...Αν θες μια σιγουρη επιλογη,οπου το διαβασμα εχει αποτελεσμα, τοτε Βιολογια.Να ξερεις ομωσ οτι περα απο κατανοηση χρειαζεται και παπαγαλια δυστυχως...Επομενως, αν δεν το εχεις με την αποστηθιση και γενικα δεν μπορεις πολυ να μαθαινεις απ'εξω δε στην προτεινω.Οσο για αυτο περι δυσκολιας των 2 μαθηματων δεν ισχυει! Ετσι εγινε φετος ,δε σημαινει οτι θα γινει το ιδιο και του χρονου!Αμα θελουν να καψουν ,θα καψουν ανεξαρτητως αριθμου εξεταζομενων. Και, τελος, αν διαλεξεις Βιολογια,θα σου ελεγα να μη κανεις μονη σου!Γιατι αν και απαιτειται κυριως προσωπικο διαβασμα,υπαρχουν καποια κομματια του βιβλιου που θελουν περισσοτερο διασαφηνιση,οπως και ασκησεις(τις οποιες φετος προτιμησε ιδιαιτερα η επιτροπη). Αρα και μονη σου να το παλεψεις,θα πρεπει σε καποια φαση να κανεις κανα 2 μαθηματακια με καθηγητη ή κατι τετοιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ειμαι τεχνολογικη κατεύθυνση! ....Πολλοι μου λενε να παρω φυσικη γιατι δινουν πολυ λιγοτεροι υποψηφιοι και ετσι βαζουν πιο ευκολα θεματα ενω στην βιολογια το αντιθετο.....
Είχα κι εγώ το πρόβλημα τι να διαλέξω. Για να αποφασίσω κάθησα πέρυσι τον Ιούλιο και διάβασα και τη φυσική και τα μαθηματικά και τη βιολογία (όχι, δεν διάβασα και ιστορία). Όταν λέω "διάβασα" εννοώ πρώτο χέρι, δηλαδή θεωρία και ασκήσεις του βιβλίου μόνον. Βρήκα και τα 3 μαθήματα το ίδιο εύκολα, αλλά τελικά διάλεξα τη φυσική γιατί μου άρεσε περισσότερο.
Τα υπέρ τα γράψανε και άλλοι: πολύ λίγη ύλη (32 σελίδες), ενδιαφέροντα κεφάλαια, ελάχιστες (5) κατηγορίες ασκήσεων. Στις πανελλήνιες, τα τελείωσα όλα πριν την ελάχιστη αποχώρηση και πήρα 100. Η γνώμη μου είναι να πάρεις φυσική. (Σημείωση: Πολλοί θα σκεφτούν "μην τον ακούς αυτόν, είναι καμένος με τη φυσική", Ο.Κ. ίσως έχουν δίκιο :P).
Θα γράψω όμως μερικά "προβληματάκια" που θα έχεις αν διαλέξεις τη φυσική γενικής: Θα σε κοιτάνε όλοι (μαθητές και καθηγητές) σαν εξωγήινο πλάσμα, κάποιοι κοντινοί σου θα σε πούνε στα ίσα "μουρλή" (ή κάτι χειρότερο) και οι άλλοι θα το σκεφτούνε, ο καθηγητής που θα σου κάνει το μάθημα στο σχολείο θα σε μισήσει γιατί θα τον ξεβολέψεις από τη λούφα του, οι συμμαθητές σου θα σε θεωρούν υπεύθυνη για το ότι ο καθηγητής θα προσπαθεί να κάνει μάθημα, τα φροντιστήρια θα κάνουν προγνώσεις αποτυχίας σου μην τυχόν και κολλήσεις σε άλλους το μικρόβιο, στις πανελλήνιες θα σε βάλουν μόνη σου σε μια γωνία σαν τιμωρημένη και οι επιτηρητές θα λένε "ώστε εσύ είσαι που διάλεξες φυσική?".
Η απόφαση δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο καθηγητής μου στο σχολείο λέει πως δυστυχώς αν και το βιβλίο της φυσικής γενικής είναι το πιο καλογραμμένο βιβλίο του λυκείου, κανείς δεν το προσέχει, ούτε το διαβάζει.

Οι καθηγητές γενικά δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν μάθημα; Αυτή τη νοοτροπία μαθητών-καθηγητών δε μπορώ να την καταλάβω. Η Γ λυκείου υπάρχει μόνο για τις Πανελλήνιες; :hmm: Ας ξεκολλήσουμε επιτέλους και ας προσπαθήσουμε να αποκομίσουμε όσα περισσότερα μπορούμε από την τωρινή εκπαίδευση. Ναι, ξέρω, δεν είναι και η ιδανικότερη, όμως δεν είναι λίγοι οι πραγματικοί επιστήμονες που προέρχονται από τη δημόσια εκπαίδευση!! Και αυτός που θέλει πραγματικά να φτάσει ένα στόχο, όχι για φιγούρα, αλλά γιατί ενδιαφέρεται, σε κάθε περίπτωση θα βρει το δρόμο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Ο καθηγητής μου στο σχολείο λέει πως δυστυχώς αν και το βιβλίο της φυσικής γενικής είναι το πιο καλογραμμένο βιβλίο του λυκείου, κανείς δεν το προσέχει, ούτε το διαβάζει.
2) Οι καθηγητές γενικά δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν μάθημα; Αυτή τη νοοτροπία μαθητών-καθηγητών δε μπορώ να την καταλάβω. Η Γ λυκείου υπάρχει μόνο για τις Πανελλήνιες;
3) Ας ξεκολλήσουμε επιτέλους και ας προσπαθήσουμε να αποκομίσουμε όσα περισσότερα μπορούμε από την τωρινή εκπαίδευση.
4) Ναι, ξέρω, δεν είναι και η ιδανικότερη, όμως δεν είναι λίγοι οι πραγματικοί επιστήμονες που προέρχονται από τη δημόσια εκπαίδευση!!
5) Και αυτός που θέλει πραγματικά να φτάσει ένα στόχο, όχι για φιγούρα, αλλά γιατί ενδιαφέρεται, σε κάθε περίπτωση θα βρει το δρόμο του.
1) Συμφωνώ απόλυτα μαζί του.
2) Είναι υποχρεωμένος. Αν όμως έχει μια τάξη που όλοι το έχουν γραμμένο το μαθημά του στα φρύδια τους, τι να κάνει ο κακομοίρης? Το τυπικά ελάχιστο δυνατό.
3) Ονειροπολείς?
4) Σε πολλά ιδιωτικά τα μη πανελλαδικά μαθήματα τα καταργούν εντελώς.
5) Δεν μπορώ να πω όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν ονειροπολώ..!! :redface: ίσως λιγάκι...
Απλώς, δε βρίσκω το λόγο να λέμε συνέχεια "φταίει το ένα, φταίει το άλλο" και τελικά να μην κάνουμε απολύτως τίποτα. Και δε θεωρώ τα ιδιωτικά σχολεία καλύτερα εξορισμού, ούτε τους πλούσιους μορφωμένους. Πιστεύεις δηλαδή πως η δημόσια εκπαίδευση δεν προσφέρει τίποτα; Σίγουρα δεν προσφέρει όσα θα μπορούσε, όμως ούτε οι μαθητές "εκμεταλλεύονται" στο μέγιστο τις γνώσεις των καθηγητών τους, γιατί απλά δεν ενδιαφέρονται. Και αυτό είναι που με ενοχλεί: αυτή η αδικαιολόγητη αδιαφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
δεν ονειροπολώ..!! :redface: ίσως λιγάκι...
Απλώς, δε βρίσκω το λόγο να λέμε συνέχεια "φταίει το ένα, φταίει το άλλο" και τελικά να μην κάνουμε απολύτως τίποτα. Και δε θεωρώ τα ιδιωτικά σχολεία καλύτερα εξορισμού, ούτε τους πλούσιους μορφωμένους. Πιστεύεις δηλαδή πως η δημόσια εκπαίδευση δεν προσφέρει τίποτα; Σίγουρα δεν προσφέρει όσα θα μπορούσε, όμως ούτε οι μαθητές "εκμεταλλεύονται" στο μέγιστο τις γνώσεις των καθηγητών τους, γιατί απλά δεν ενδιαφέρονται. Και αυτό είναι που με ενοχλεί: αυτή η αδικαιολόγητη αδιαφορία.
Αν διαβάσεις και άλλα μου μηνύματα, θα δεις ότι έχουμε παρόμοιες απόψεις. Ναι, το δημόσιο σχολείο έχει πολλά αρνητικά, όμως θα μπορούσε να προσφέρει πιο πολλά αν το θέλαμε. Όμως, εμείς κάνουμε τα πάντα για να το εμποδίσουμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
καλησπερα!φετος θα παω τρίτη λυκειου κ δεν εχω αποφασησει ακομα για το μαθημα επιλογης που θα παρω.γτ ξερω οτι παιρνεις αν θες μαθηματικα,φυσικη ή βιολογία γενικής και το αοθ ειναι εξτρα για οικονομικες σχολες.ομως με τα μαθηματα επιλογης που ειπα πριν τι γινεται απο σχολες?ποιες σχολες με βοηθουν να επιλεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quickkab4

Νεοφερμένος

Η quickkab4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας :) . Αυτές τις μέρες ψάχνομαι γιατί έχω μπερδευτεί με τα επιστημονικά πεδία και τα μαθήματα επιλογής...Φέτος θα πάω 3η λυκείου ( θετικη κατεύθυνση ). Σκέφτομαι να πάρω ως μάθημα επιλογής τα μαθηματικά και το αόθ . Όμως με αυτά τα μαθήματα μπορώ να δηλώσω σχολές από το 3ο επιστημονικό πεδίο ?
Ευχαριστώ πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ναι, βεβαίως.Απλά όταν έρθει η ώρα να κάνεις το μηχανογραφικό, θα μπορείς να επιλέξεις και σχολές του 5ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quickkab4

Νεοφερμένος

Η quickkab4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ουφ, πάλι καλα, σε ευχαριστώ πολύ alchemist :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_1994

Νεοφερμένος

Ο aris_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τι μαθήματα επιλογής να πάρω???
Είμαι θετική και σκέφτομαι βιολογία γεν. ή μαθηματικά γεν.. Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος και θα ήθελα να ακούσω συμβουλές και τι πιστεύετε.
Δεν ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένο θέμα και για αυτό γράφω εδώ.!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top