6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
στην β και γ λυκειου η βιολογια εινε γενικησ (υπορεωτικη) και επιλογησ ή επιλογησ εινε μονο στην 2α ???????

μαλλον το διατυπωσα λαθοσ.
καποιοσ τησ θεωριτικησ αν διαλεξει βιολογια καναι στην β και γ ταξη και τι βιολογιεσ τησ επιλογησ και τησ γ.π. ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μαλλον το διατυπωσα λαθοσ.
καποιοσ τησ θεωριτικησ αν διαλεξει βιολογια καναι στην β και γ ταξη και τι βιολογιεσ τησ επιλογησ και τησ γ.π. ????
Και στις 2 τάξεις διδάσκεσαι βιολογία γενικής,απλά στη γ΄μπορείς να επιλέξεις να εξεταστείς πανελλαδικά σ'αυτη(αντι για α.ο.θ.,φυσική γενικής η ιστορία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
γεια σας ..η χρονια τελειωνει κ ειμαι σε διλημμα...ειμαι β λυκειου κ θεωρητικη κατευθυνση.....σκεφτομαι απο τωρα τι μαθημα επιλογης να παρω στη γ λυκειου...μαθηματικα&αοθ η βιολογια...απ τη μια ενδιαφερομαι κ για σχολες του 3ου πεδιου(εργοθεραπεια,λογοθεραπεια,διαιτολογια) αλλα κ για σχολες του 5ου πεδιου(μαρκετινγκ,διοικηση επιχειρησεων)......πφφφφφφφ.....θελω βοηθεια...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ανάλογα με το τι θέλεις πιο πολύ.
Μην αφήνεις τους άλλους να αποφασίσουν για εσένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Είμαι θετική...Και ενδιαφέρομαι κυρίως για τρίτο πεδίο(και για στρατιωτικές αλλά νομίζω ότι αυτές είναι σε όλα τα πεδία)...Σκέφτομαι να πάρω Βιολογία...Δε συμπαθώ την παπαγαλία ιδιαίτερα,αλλά έχω ακούσει ότι έχει πολύ λίγη κι εύκολη ύλη οπότε πιστεύω να μην έχω πρόβλημα...έω να αποφύγω τα μαθηματικά για να μην έχω το άγχος ακόμα ενός μαθήματος με ασκήσεις που μπορεί να στραβοπατήσεις...Εσείς τι λέτε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Είμαι θετική...Και ενδιαφέρομαι κυρίως για τρίτο πεδίο(και για στρατιωτικές αλλά νομίζω ότι αυτές είναι σε όλα τα πεδία)...Σκέφτομαι να πάρω Βιολογία...Δε συμπαθώ την παπαγαλία ιδιαίτερα,αλλά έχω ακούσει ότι έχει πολύ λίγη κι εύκολη ύλη οπότε πιστεύω να μην έχω πρόβλημα...έω να αποφύγω τα μαθηματικά για να μην έχω το άγχος ακόμα ενός μαθήματος με ασκήσεις που μπορεί να στραβοπατήσεις...Εσείς τι λέτε?:confused:

πόπο ταύτιση!!!:D σκέφτομαι και γω ακριβώς τα ίδια πράγματα!Και μένα με ενδιαφέρει περισσότερο το 3ο πεδίο!(εντάξει όχι οι στρατιωτικές!) Ξέρω ότι η βιολογία γενικής είναι εύκολο μάθημα με μικρή ύλη και περιορισμένο είδος ασκήσεων.Επίσης λέγεται ότι και τα μαθηματικά είναι εύκολα χωρίς όμως να είναι στάνταρ και τυποποιημένα...Γι'αυτό και βρίσκομαι σε δίλημμα κλίνοντας λίγο περισσότερο στη βιολογία....:confused: Μέχρι να τελειώσει η χρονιά ελπίζω να κατασταλάξουμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
πόπο ταύτιση!!!:D σκέφτομαι και γω ακριβώς τα ίδια πράγματα!Και μένα με ενδιαφέρει περισσότερο το 3ο πεδίο!(εντάξει όχι οι στρατιωτικές!) Ξέρω ότι η βιολογία γενικής είναι εύκολο μάθημα με μικρή ύλη και περιορισμένο είδος ασκήσεων.Επίσης λέγεται ότι και τα μαθηματικά είναι εύκολα χωρίς όμως να είναι στάνταρ και τυποποιημένα...Γι'αυτό και βρίσκομαι σε δίλημμα κλίνοντας λίγο περισσότερο στη βιολογία....:confused: Μέχρι να τελειώσει η χρονιά ελπίζω να κατασταλάξουμε! :D
Ε,κι εγώ πιστεύω ότι ως τότε θα κατασταλάξουμε...:PΑν και μάλλον για Βιολογία με βλέπω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Divin_John

Νεοφερμένος

Ο Divin_John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της Β' Λυκείου. Είμαι θετική αλλά δεν θέλω να περάσω ιατρική. Ποιο μάθημα να διαλέξω ως επιλογής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της Β' Λυκείου. Είμαι θετική αλλά δεν θέλω να περάσω ιατρική. Ποιο μάθημα να διαλέξω ως επιλογής?
Εάν παραμείνεις θετική κατεύθυνση, τότε με οποιοδήποτε μάθημα επιλογής (Μαθ. - Βιολογία - Φυσική - Ιστορία) μπορείς να δηλώσεις τα πεδία 2, 3, 4.
Αν θες να δηλώσεις το 5ο πεδίο πρέπει να πάρεις Μαθηματικά Γενικής αλλά και ΑΟΘ.
Αν θες να δηλώσεις το 1ο πεδίο νομίζω πρέπει να πάρεις Ιστορία. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Αν θες να δηλώσεις το 1ο πεδίο νομίζω πρέπει να πάρεις Ιστορία. :S
Και ψυχοφάρμακα επίσης. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θεωρητική εδώ. :)

Τα μαθηματικά τα έχω αφήσει κ έτσι με άφησαν και αυτά. :redface:

Η φυσική το ίδιο. Και χειρότερα μην πω. :/:

Ιστορία α π ο κ λ ε ί ε τ α ι! (Μου φτάνει το ζόρι με την κατεύθυνση!) :confused:

Οπότε βιολογία! Που τη βρίσκω και ενδιαφέρουσα ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οπότε βιολογία! Που τη βρίσκω και ενδιαφέρουσα ! :clapup:
Το ξέρεις ότι έχει και ασκήσεις, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Divin_John

Νεοφερμένος

Ο Divin_John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!
Μαθηματικά.. ΠΟΤΕ! Φυσική μια από τα ίδια.. Ιστορία.. Με καμία..
Αυτό που μένει είναι η βιολογία. Τώρα αν θέλω από θετική να περάσω προγραμματιστης Η/Υ ή τ άλλο που έχει σχέση με υπολογιστές πρέπει να διαλέξω κάποιο επιπλέον μάθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το ξέρεις ότι έχει και ασκήσεις, έτσι;

Κι ότι μπορεί να παιχτεί μαλακία όπως φέτος. Ποτέ δεν ξέρεις, δεν είναι μαθηματικοί οι άνθρωποι. :whistle:

:P

@ Divin_John: Όχι εντάξει είσαι. Μόνο αν θες 5ο πεδίο (οικονομικά) παίρνεις και ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ποιοι ήταν οι πιο ευνοημένοι των εξετάσεων του 2011 μ.Χ. ? Αυτοί που διάλεξαν τη φυσική γενικής παιδείας. Δηλαδή, αυτοί οι λίγοι που δεν ακολούθησαν τη μόδα που λέει ότι πρέπει να κάνουμε ότι οι πολλοί και να απορρίπτουμε κάτι χωρίς ούτε να το σκεφτούμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε Δία δεν είναι θέμα μόδας. Είναι θέμα δυνατοτήτων. Αν εγώ διάλεγα πχ Φυσική θα έγραφα πολύ χειρότερα απ 'ο,τι έγραψα Βιολογία. Δεν είναι μόδα. Εμένα η Βιολογία μου άρεσε σαν μάθημα και τη διάλεξα.:P
Η αρνητική δεν είναι από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ρε Δία δεν είναι θέμα μόδας. Είναι θέμα δυνατοτήτων. Αν εγώ διάλεγα πχ Φυσική θα έγραφα πολύ χειρότερα απ 'ο,τι έγραψα Βιολογία. Δεν είναι μόδα. Εμένα η Βιολογία μου άρεσε σαν μάθημα και τη διάλεξα.
Για σένα (και για πολλούς της θεωρητικής που απεχθάνονται τη φυσική) δεκτόν. Για αυτούς που θέλουν 5ο πεδίο (και τα μαθηματικά είναι αναγκαστικά) δεκτόν. Για κάποιους που είναι φαν με κάποιο μάθημα δεκτόν. Για μερικούς που φιλοδοξούν να ανοίξουν και κάποιο άλλο πεδίο δεκτόν. Με τους (πάρα πολλούς) υπόλοιπους τι γίνεται? Πόσοι από αυτούς δεν ακολούθησαν τη μόδα που λέει "μαθηματικά ή βιολογία" χωρίς ούτε να σκεφτούν έστω και σαν πιθανότητα κάτι άλλο? Δεν είναι μόδα να απορρίπτεις ένα μάθημα με ύλη 32 σελίδων (χωρίς καθόλου αποστήθιση) και 5 όλα κι όλα στάνταρ είδη ασκήσεων (που βγαίνει και χωρίς φροντιστήριο) χωρίς ούτε να το σκεφτείς? Μήπως κάποιοι μας έκαναν να ενεργούμε προβατοειδώς γιατί δεν τους συμφέρει να παίζουν πολλά μαθήματα? (Βάλτε -1, τι λέτε όμως που από όσους έγραψαν φέτος φυσική, το 80% πήρε πάνω από 17?). Τζάστ θινκ ιτ!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Με τους (πάρα πολλούς) υπόλοιπους τι γίνεται? Πόσοι από αυτούς δεν ακολούθησαν τη μόδα που λέει "μαθηματικά ή βιολογία" χωρίς ούτε να σκεφτούν έστω και σαν πιθανότητα κάτι άλλο? Δεν είναι μόδα να απορρίπτεις ένα μάθημα με ύλη 32 σελίδων (χωρίς καθόλου αποστήθιση) και 5 όλα κι όλα στάνταρ είδη ασκήσεων χωρίς ούτε να το σκεφτείς? Μήπως κάποιοι μας έκαναν να ενεργούμε προβατοειδώς γιατί δεν τους συμφέρει να παίζουν πολλά μαθήματα? (Βάλτε -1, τι λέτε όμως που από όσους έγραψαν φέτος φυσική, το 80% πήρε πάνω από 17?). Τζάστ θινκ ιτ!

Ε ντάξει, πάλι, είναι δικαίωμα του καθενός να διαλέγει ό,τι θέλει. Μπορεί σε κάποιον να αρέσουν τα Μαθηματικά ή η Βιολογία, χωρίς να πηγαίνει με τη μόδα.
Και παίζει και το άλλο: εγώ πριν λίγα χρόνια, άκουγα από όλους ότι η Ιστορία και η Φυσική είναι τα πιο δύσκολα μαθήματα, και τα πιο κακογραμμένα βιβλία (για την Ιστορία τουλάχιστον, γιατί Φυσική δεν έχω ανοίξει ποτέ), και όταν πας 3η και βλέπεις ότι όντως ισχύει, ε δεν είσαι χαζός να πας να δώσεις Ιστορία, κι ας είναι 30 σελίδες η ύλη. Οι υπόλοιποι πάνε στα εύκολα και το βρίσκω ΠΟΛΥ φυσιολογικό, από τη στιγμή που θέλουν να γράψουν καλά, δε βρίσκω κάποιο πρόβλημα.


Το ότι μας γ@μησαν Βιολογία/Μαθηματικά είναι άλλη ιστορία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το ότι μας γ@μησαν Βιολογία/Μαθηματικά είναι άλλη ιστορία.:P

Πρόστυχηηηηηηηη :eek:


Ον-τόπικ:

Δία, chill, δεν ανακάλυψες το φεγγάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top