6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ είμαι Θετική!
Τι είναι καλύτερο να πάρω, Βιολογία ή Μαθηματικά;
:worry::worry::worry:

Ανάλογα τα πεδία που θες να ανοίξεις. :/:

Βιολογία για 3ο
Μαθηματικά για 5ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θετική άρα έχεις το 3ο ανοιχτώ άρα εγώ θα έλεγα μαθηματικά. Ένα μέρος είναι ίδιο με την κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
οκ!!
ευχαριστω πολυ
και εγω μαθηματικα σκεφτομουν απο την αρχη απλα ηθελα και μια δευτερη γνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalker

Νεοφερμένος

Ο Stalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας!

Είμαι απόφητος λυκείου και σκοπεύω να ξαναδώσω για να περάσω σε μια νέα σχολή.
Επειδή όμως δεν ξέρω αν τελικά ανοίξει, θα ήθελα να αλλάξω το μάθημα επιλογής μου απο Βιολογία σε Μαθηματικά Γενικής για να έχω μια εναλλακτική (είμαι Θεωρητική).
Και η ερώτησή μου είναι: ΠΟΤΕ ή ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ μπορώ να πάω να αλλάξω το μάθημα επιλογής;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Γειά σας!

Είμαι απόφητος λυκείου και σκοπεύω να ξαναδώσω για να περάσω σε μια νέα σχολή.
Επειδή όμως δεν ξέρω αν τελικά ανοίξει, θα ήθελα να αλλάξω το μάθημα επιλογής μου απο Βιολογία σε Μαθηματικά Γενικής για να έχω μια εναλλακτική (είμαι Θεωρητική).
Και η ερώτησή μου είναι: ΠΟΤΕ ή ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ μπορώ να πάω να αλλάξω το μάθημα επιλογής;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Οταν κάνεις τα χαρτιά σου για να ξαναδώσεις,τα πάντα δε δηλώνονται εξ αρχής,μαζι και τα Μαθήματα Επίλογής?:hmm: (δεν ειμαι σιγουρος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs/odhgies_geniko_lykeio_091207.pdf
Δες σελίδα 7. Το Φεβρουάριο γινόταν. Αν αλλάξει κάτι δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

titika92

Νεοφερμένος

Η titika92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το πρωτο 10ημερο του φεβρουαριου δηλωνεις τα μαθηματα επιλογης σου..και οτι θα ξαναδωσεις βεβαια!!
κι εγω θεωρητικη ειμαι και ειχα παρει βιολογια περσυ αλλα δεν περασα!φετος θα παρω μαθηματικα γενικης και αοθ για να ανοιξω 5ο πεδιο!!!
θελουν γερο στομαχι το 1ο και το 3ο!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κι εγώ είμαι Θετική, έχω όμως ακούσει ότι η Βιολογία Γενικής είναι πολύ πιο εύκολη και απλή από τα Μαθηματικά Γενικής!!! Κι εγώ δεν ενδιαφέρομαι για 5ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν σου αρέσει η αποστήθιση, πάρε βιολογία. Τα μαθηματικά γενικής μοιάζουν σε ένα βαθμό με της κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris21

Νεοφερμένος

Ο dimitris21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καταρχήν γεια σας. Ήθελα τη βοήθεια σας. Θα ήθελα να δώσω για αστυνομικές σχολές, στις προσεχείς πανελλήνιες. Ήμουν θεωρητική κατεύθυνση, αλλά δεν είμαι καλός στα μαθηματικά. Τι μαθήματα επιλογής χρειάζεται να πάρω, γιατί είχα διαλέξει βιολογία πριν 2 χρόνια (πήγα φαντάρος ενδιάμεσα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μαθηματικά γενικής + ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasios5

Νεοφερμένος

Ο anastasios5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σας φιλοι,πηγαινω θεωρητικη κατευθυνση και εχω καποιες αποριες,Αρχικα,μπορω να διαλεξω μονο ενα επιστημονικο πεδιο (το 1ο) και οχι καποιο αλλο?επειτα στο 6ο μαθημα των πανελληνιων(η επιλογη) ποια μαθηματα υπαρχουν?εγω που θελω να δηλωσω και γαλλικη φιλολογια το μαθημα επιλογης θα ειναι τα γαλλικα?και τελος τα γαλλικα στις πανελληνιες ειναι δυσκολα?τι επιπεδου ειναι?(εχω το Β2 στα γαλλικα,με καλυπτει?ή θα χρειαστω να κανω εντατικο φροντιστηριο?)

ευχαριστω εκ των προτερων :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Από τη στιγμή που είσαι Θεωρητική, ανοίγεις απευθείας το 1ο πεδίο. Έχεις δικαίωμα όμως, να ανοίξεις συνολικά 2 πεδία. Άλλο πεδίο που μπορείς να ανοίξεις είναι το 2ο, 3ο,4ο ή 5ο. Κάποιο από αυτά.

Για 6ο μάθημα μπορείς να δώσεις Βιολογία Γ.Π, Φυσική Γ.Π, Ιστορία Γ.Π, ή Μαθηματικά Γ.Π.

Αν θες να ανοίξεις 5ο πεδίο, δηλαδή οικονομικές, κυρίως, σχολές πρέπει να πάρεις Μαθηματικά Γ.Π & Α.Ο.Θ (Αρχές Οικονομικής Θεωρίας), το οποίο είναι αναγκαστικό.

Για Γαλλική Φιλολογία, σίγουρα θες ξένη γλώσσα..αλλά δεν ξέρω γύρω από αυτά...Θα σε ενημερώσει καλύτερα κάποιο άλλο μέλος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
6ο μάθημα - βιολογία ΓΠ,μαθηματικα ΓΠ, φυσικη ΓΠ, ιστορια ΓΠ
με βιολογια ανοιγεις 3ο πεδιο,
για να ανοιξεις 5ο πεδιο πρεπει ν παρεις μαθηματικα+Αρχες οικονομικης θεωριας.
εχω την εντυπωση οτι τα μαθηματικα ανοιγουν 2ο πεδιο αλλα δεν ειμαι σιγουρη :hmm:
7ο μαθημα αν θες γαλλικη φιλολογια πρεπει ν δηλωσεις οτι θα δωσεις γαλλικα
για το επιπεδο θα σε ενημερωσει κπ αλλος γτ εγω δεν εχω ιδεα:redface:(εγω εδωσα αγγλικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasios5

Νεοφερμένος

Ο anastasios5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ευχαριστω κοπελες,τωρα καταλαβα,μαλλον για ιστορια ΓΠ ή βιολογια ΓΠ με βλεπω,και τα Γαλλικα αν δεν ειναι πολυ δυσκολα....
τα αγγλικα Living doll τι επιπεδου ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Αν παρεις βιολογια γενικης μπορεις να δηλωσεις ολες τις σχολες του 3ου πεδιου αλλα θα εχεις μια απωλεια μοριων οπως και θα σου λειπουν πολλες γνωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.m

Νεοφερμένος

Η eleni.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι μπορείς να μπεις απο όποια κατευθυνση και να είσαι στο βιολογικό και γενικώς σε οποιαδήποτε σχολή αλλά αναλόγως με το μάθημα που θα επιλέξεις και αναλόγως τη σχολή πας με κάποια ποινή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Για την απώλεια μορίων κάτι έχω ακούσει. Λέμε τώρα πρώτα ο Θεός γράφω του χρόνου 18.000. Πόσα θα χάσω περίπου γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δεν γνωριζω να σου πω!:(

ρωτα ή στο σχολειο ή στο φροντηστηριο και θα σου πουνε!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
1400 μορια ειναι η απωλεια μοριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top