6ο μάθημα για Πανελλήνιες

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
παιδια αν κρινω απο την βιολογια της δευτερας ηταν αρκετα δυσνοητη σε καποια σημεια και ειχε δυσκολους ορους! μπορειτε να μου εξηγησετε πως ειναι η βιολογια της γ?
Το πρώτο κεφάλαιο είναι κάπως δυσνόητο, τα άλλα σε φυσιολογικά πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CICERO

Νεοφερμένος

Ο CICERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια εχετε καποιο καλο κριτηριο για να με βοηθησετε να διαλεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

clio

Νεοφερμένος

Η clio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Προσπαθώ εδώ και πολύ καιρό να αποφασίσω ποιο μάθημα επιλογής να επιλέξω για να δώσω στις πανελλήνιες.Αλλά δεν μπορώ με τίποτα να αποφασίσω.είμαι ανάμεσα στην φυσική και τα μαθηματικά!Απ'την μια μου αρέσει πιο πολύ η φυσική ως μάθημα αλλά βγάζω πιο καλούς βαθμούς στα μαθηματικά.ακόμη δεν ξέρω και πολλά παιδιά που επέλεξαν φυσική έτσι δεν μπορώ να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ???:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
κατι αλλο. υπαρχει καποιος που να εδινε και βιολογια γενικης? (ισως να ειμαι λιγο :offtopic: :redface: )

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα " Βοήθεια/Απορίες στη Βιολογία Κατεύθυνσης".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!:)
ελπιζω μονο να μην αλλαξει πολυ η υλη και καθομαι και μαθαινω κομματια που μετα θα βγουν εκτος-.-
κατι αλλο. υπαρχει καποιος που να εδινε και βιολογια γενικης? (ισως να ειμαι λιγο :offtopic: :redface: )
Γιατι σκεφτεσαι να δωσεις ΚΑΙ την ΑΛΛΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ!!!!! ΔΕΝσου φτανει η μια της κατευθυνσης???:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Γιατι σκεφτεσαι να δωσεις ΚΑΙ την ΑΛΛΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ!!!!! ΔΕΝσου φτανει η μια της κατευθυνσης???:P:P:P
η αληθεια ειναι πως αυτο ειναι το πιο σοβαρο επιχειρημα μου και γιαυτο σκεφτομαι φυσικη...εσυ τι ειχες?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως αυτο ειναι το πιο σοβαρο επιχειρημα μου και γιαυτο σκεφτομαι φυσικη...εσυ τι ειχες?:)
Εγω εδωσα Μαθηματικα γενικης....εξ' αλλου το 1ο κεφαλαιο το εχουμε και στη κατευθυνση ενω οι πιθανοτητες και ηστατιστικη ειναι ευκολες....λιγο προσοχη θελει!!!!!Οποτε θα σου το πρότεινα.......εκτος βεβαια και αν σου αρεσει η Φυσικη γενικης που εμενα μου μοιαζει σαν Χημεια Α Λυκειου(τελευταιο καφαλαιο!!!)...It' s up to you to decide!!!!GOOD LUCK!!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγω εδωσα Μαθηματικα γενικης....εξ' αλλου το 1ο κεφαλαιο το εχουμε και στη κατευθυνση ενω οι πιθανοτητες και ηστατιστικη ειναι ευκολες....λιγο προσοχη θελει!!!!!Οποτε θα σου το πρότεινα.......εκτος βεβαια και αν σου αρεσει η Φυσικη γενικης που εμενα μου μοιαζει σαν Χημεια Α Λυκειου(τελευταιο καφαλαιο!!!)...It' s up to you to decide!!!!GOOD LUCK!!!!:D:D:D
μπα για μαθηματικα δεν το σκεφτομαι. το ενα κεφαλαιο φυσικη γενικης απο οσο ξερω μοιαζει με την χημεια κατ., το αλλο με την φυσικη κατ. και το αλλο ειναι ευκολο.
σε ευχαριστω!θα την χρειαστω μαλλον!χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Χαχαχα:P
Καλή δύναμη:) Και καλή υπομονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Χαχαχα:P
Καλή δύναμη:) Και καλή υπομονή!
προς το παρον το εχω παρει ψυχραιμα!:whistle: αλλα ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Κοίτα,εγώ μαθηματικά πήρα,εύκολα μου φάνηκαν.Βέβαια εγώ έχω αγάπη με τα μαθηματικά!Δες τι σου ταιριάζει περισσότερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Γυριζω απο 4ωρο μαθημα...
εκανα τελικα μια ωρα βιολογια γενικης σημερα για να δω τι παιζει, και δυστυχως.....μου αρεσε! τωρα πραγματικα, δεν ξερω τι να επιλεξω!:(
ααα μας ειπε ο καθηγητης να μην μαθαινουμε παπαγαλια το μαθημα, απλα να το μαθαινουμε καλα και θα μας ρωταει κααθε φορα! στις πανελληνιες λεει απλα θελουν να δουν καποιες λεξεις μεσα απο το βιβλιο. μονο αυτες απεξω! και αν ειναι να προσπαθησουμε για παπαγαλια 2 μηνες πριν τις πανελληνιες μαζι με τις επαναληψεις (ακομα και αυτοι που πανε για πολυ καλο βαθμο) και πως αυτοι που πανε για 19-20, το γραφουν κι ολας το κειμενο μονοι τους για να τους μενει καλυτερα....
η γνωμη σας για ολο αυτο?:)
και καμια βοηθεια στην επιλογη μου?:$ (την Παρασκευη θα κανω και μια ωρα φυσικη γενικης για να δω...)

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα " [Πανελλήνιες 2013] Θερινή Προετοιμασία ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γυριζω απο 4ωρο μαθημα...
εκανα τελικα μια ωρα βιολογια γενικης σημερα για να δω τι παιζει, και δυστυχως.....μου αρεσε! τωρα πραγματικα, δεν ξερω τι να επιλεξω!:(
ααα μας ειπε ο καθηγητης να μην μαθαινουμε παπαγαλια το μαθημα, απλα να το μαθαινουμε καλα και θα μας ρωταει κααθε φορα! στις πανελληνιες λεει απλα θελουν να δουν καποιες λεξεις μεσα απο το βιβλιο. μονο αυτες απεξω! και αν ειναι να προσπαθησουμε για παπαγαλια 2 μηνες πριν τις πανελληνιες μαζι με τις επαναληψεις (ακομα και αυτοι που πανε για πολυ καλο βαθμο) και πως αυτοι που πανε για 19-20, το γραφουν κι ολας το κειμενο μονοι τους για να τους μενει καλυτερα....
η γνωμη σας για ολο αυτο?:)
και καμια βοηθεια στην επιλογη μου?:$ (την Παρασκευη θα κανω και μια ωρα φυσικη γενικης για να δω...)

Noμίζω ότι πρέπει να είσαι όσο το δυνατόν πιο κοντα στο βιβλίο... Δηλαδή πρώτα να καταλαβαίνεις τι λες (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) και μετά να το μαθαίνεις παπαγαλία... :/: Δυστυχώς αυτοί που το ξέρουν όπως είναι μέσα κερδίζουν περισσότερα στη διόρθωση. Υπάρχουν καθηγητές που κόβουν επειδή δεν είναι όπως στο βιβλίο, κανένας όμως δε σου κόβει επειδή τα γράφεις όπως μέσα, ίσα ίσα φαίνεται σα να έχεις διαβάσει πολύ καλά. Και δεν είναι να το ρισκάρεις...
Μην τολμήσεις και δεν καταλαβαίνεις τι μαθαίνεις όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Noμίζω ότι πρέπει να είσαι όσο το δυνατόν πιο κοντα στο βιβλίο... Δηλαδή πρώτα να καταλαβαίνεις τι λες (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) και μετά να το μαθαίνεις παπαγαλία... :/: Δυστυχώς αυτοί που το ξέρουν όπως είναι μέσα κερδίζουν περισσότερα στη διόρθωση. Υπάρχουν καθηγητές που κόβουν επειδή δεν είναι όπως στο βιβλίο, κανένας όμως δε σου κόβει επειδή τα γράφεις όπως μέσα, ίσα ίσα φαίνεται σα να έχεις διαβάσει πολύ καλά. Και δεν είναι να το ρισκάρεις...
Μην τολμήσεις και δεν καταλαβαίνεις τι μαθαίνεις όμως :P
εννοειται αυτο:) ξεχασα να το αναφερω κι ολας. μας το ειπε οτι ''ετσι φαινεται οτι εχεις διαβασει''. μια ''συμβουλη'' που μας ειπε. τα πιο σος ειναι τα πιο περιεργα ας το πουμε και αυτα που εχουν πολλες 'τελιτσες' καθως οπως μας ειπε ''καποιος που εχει διαβασει μετρια, θα θυμαται καποια απο τα πολλα''
αλλα συνεχιζω να μην ξερω τι να επιλεξω!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εννοειται αυτο:) ξεχασα να το αναφερω κι ολας. μας το ειπε οτι ''ετσι φαινεται οτι εχεις διαβασει''. μια ''συμβουλη'' που μας ειπε. τα πιο σος ειναι τα πιο περιεργα ας το πουμε και αυτα που εχουν πολλες 'τελιτσες' καθως οπως μας ειπε ''καποιος που εχει διαβασει μετρια, θα θυμαται καποια απο τα πολλα''
αλλα συνεχιζω να μην ξερω τι να επιλεξω!:worry:

είσαι ανάμεσα σε κάποια ή όλα είναι πιθανά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
είσαι ανάμεσα σε κάποια ή όλα είναι πιθανά?
αναμεσα σε βιολογια και φυσικη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
αναμεσα σε βιολογια και φυσικη:redface:

Τι κατεύθυνση είσαι; Απέκλεισες τα μαθηματικά και προτιμάς φυσική; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Τι κατεύθυνση είσαι; Απέκλεισες τα μαθηματικά και προτιμάς φυσική; :confused:
γιατι το λες ετσι?:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
αναμεσα σε βιολογια και φυσικη:redface:

Φυσική να επιλέξεις. Πέντε - έξι άτομα θα δώσετε. Σιγά μη σας χτυπήσουν. Θα σας λυπηθούν.









:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top