[30/5/2014] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως πιστευέτε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 41 71.9%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 8 14.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 5 8.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 1.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Από το μάθημα επιλογής δεν βγάζετε τίποτα για τις βάσεις. Συνήθως το αγγούρι είναι στα μαθηματικά και την φυσική κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Μα και να ανέβουν οι βάσεις,σημαίνει πως ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών θα έχει γράψει καλά.Επίσης,νομίζω πως έχουν αυξηθεί οι εισαχθέντες ανα τμήμα,συνεπώς και να υπάρξει αύξηση των βάσεων δεν θα είναι ιδιαίτερα μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Από το μάθημα επιλογής δεν βγάζετε τίποτα για τις βάσεις. Συνήθως το αγγούρι είναι στα μαθηματικά και την φυσική κατεύθυνσης.
Είπα θα περιμένουμε και την κατευθυνση αλλά οι ενδείξεις από τα πρωτα δυο μαθηματα αυτό δείχνουν. Πόσο να δυσκολέψουν μαθ κατ ακόμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θα διαφωνήσω μαζί σας.Χωρίς να θέλω να φανώ ψώνιο πιστεύω ότι τα θέματα ήταν πολύ πιο εύκολα από όσο έπρεπε.Τελείωσα σε 1 ώρα και ένα τέταρτο.Το 2ο και το 3ο ήταν συνηθισμένες εύκολες ασκήσεις.Τα μοναδικά ερωτήματα που άξιζαν ήταν το Δ3 άντε και λίγο το Δ2.Και μια ερώτηση: στο 1ο θέμα έγραψα ότι συνεχείς είναι οι μεταβλητές που μπορούν να πάρουν οποιαδήποτε τιμή ενός διαστήματος (α,β).Ξέχασα το πραγματικών αριθμών λέτε να μου κόψουν τίποτα;Eίναι το μόνο που μπορεί να έχω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Να ρωτησω πανω κατι ηταν ευκολα τα θεματα η δεν λυνονταν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
ευτυχως φετος δεν επανελαβαν τη μ@@@α που κανανε και περσι. τα θεματα ηταν ευκολα με τη θεωρια να ειναι δωρο , το 2ο θεμα επισης ευκολο, το τριτο σε μπερδευε λιγο εκει που ειχε το να ειναι κοκκινη ή να μην ειναι πρασινη που στην ουσια ηταν το ιδιο με το πρωτο ενδεχομενο που εδινε και στο 4ο ηθελε προσοχη να δεις οτι το ευρος ηταν των yi και οχι των xi γιατι πολλοι την πατησαν εκει περα (τουλαχιστον απο το δικο μου σχολειο ) ευχομαι να γραψανε ολοι οπως περιμενανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα ότι ήταν δύσκολα, αλλά είμαι γνωστή για τις μ@λακίες μου, και στο β, στη μέση τιμή, αντί για 40 έβαλα 30 στον παρανομαστή και στο Δ3, αντί να πάρω τα χ ενδιάμεσα ή εκατέρωθεν των ριζών, δεν θυμάμαι πώς ηταν, πήρα το 5 και το 9. Πάω να βαρέσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Έχασα το 20 για βλακεία. :ropalo:
(Πάντως ήταν πολύ πιο εύκολα από άλλες ασκήσεις που έλυνα όλη τη χρονιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα ότι ήταν δύσκολα, αλλά είμαι γνωστή για τις μ@λακίες μου, και στο β, στη μέση τιμή, αντί για 40 έβαλα 30 στον παρανομαστή και στο Δ3, αντί να πάρω τα χ εκατέρωθεν των ριζών, πήρα το 5 και το 9. Πάω να βαρέσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Έχασα το 20 για βλακεία. :ropalo:
(Πάντως ήταν πολύ πιο εύκολα από άλλες ασκήσεις που έλυνα όλη τη χρονιά)

εκατερωθεν ειναι δεξια και αριστερα.
εισαι σιγουρη οτι δεν ηταν τα ενδιαμεσα σε 5 και 9? γιατι εγω βρηκα τις 13 ενδιαμεσες τιμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΡΙΝ 1 ΜΕΡΑ;
Ακομη λοιπον λαθος δεν εχω βρει διεκδικω εκατοσταρακι!!(ΤΖΙΤΖΙ,τους γαμησα ;p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδια τα εκανα όλα σωστά, εκτος απο το πρωτο Σ-Λ που αντι για " παράγωγός της f' " , διαβασα παράγωγος της f' (δηλαδη καταλαβα f'' ...)" !! Εννοειται πως ειμαι ικανοποιημενη, αλλα ηταν πολυ μπουρδα αυτο που εκανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Λοιπον, ολα κοπλε, μονο στο δ3, δν ειπα για την μονοτονια ωστε τ ευρος να ειναι αναποδα κι στο τελος ενω βρηκα οτι ειναι (5,9) για ενα λογο ειπα οτι ειναι 3 αντι γι 13!!! Ποσο υπολογιζεται θα παρω απο τα 9?? Αυτο θα καθορισει κι τ βαθμο.. Ολα τα αλλα ειναι σωστα... Προσωπικα θεωρω πως 4-5 τουλαχιστον πρεπει να μου δωθουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Συγκριτικά με περισυ,ευκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Συγκριτικά με περισυ,ευκολότερα.

Συμφωνώ απόλυτα...με αυτά τα θέματα θεωρώ ότι οι περισσότεροι θα έχουν ξεκινήσει από 15 και πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα...με αυτά τα θέματα θεωρώ ότι οι περισσότεροι θα έχουν ξεκινήσει από 15 και πάνω...

Εγω ήμουν και θεωρητική κιόλας..όταν είδα τα περσινά θεματα των μαθηματικών γενικης :whatever: :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paoktsis9

Νεοφερμένος

Ο paoktsis9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
για θεωρητική ήταν λίγο δύσκολα το γ3 και το Δ!από το Δ περιμένω 6/25 να πήρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εγω ήμουν και θεωρητική κιόλας..όταν είδα τα περσινά θεματα των μαθηματικών γενικης :whatever: :eek:

ενω εμεις περσι της θετικης/τεχνολογικης ειχαμε γραψει καλα ας πουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Τέλειαααααααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος απο το θεμα Δ το Δ1, Δ2, Δ3 απο ποια κεφάλαια ηταν στην ύλη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ενω εμεις περσι της θετικης/τεχνολογικης ειχαμε γραψει καλα ας πουμε :P

Είχατε περισσότερες ελπίδες..και νομίζω οτι είχατε συνηθίσει να βλέπετε παλούκια στα μαθηματικα λόγω κατεύθυνσης κ.α ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top