[30/5/2014] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 44 77.2%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 7 12.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εν τω μεταξυ στο 4 επρεπε να βαλεις ειτε εξατμιση είτε διαπνοη?

Εγω εβαλα διαπνοη ή/και επιδερμικη εξατμιση. λαθος ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά !


Ετσι για να βλέπουν μερικοί μερικοί που βάλθηκαν να μας λένε ότι φέτος θα ''χτυπήσουν'' στην βιολογια και οτι δεν θα γράψει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγω ζητησα διευκρίνιση οπως και το μισο τμημα και επειδη δεν μας δοθηκε απαντηση.εγω εβαλα --> εξάτμιση ή διαπνοή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγω εβαλα διαπνοη ή/και επιδερμικη εξατμιση. λαθος ειναι;

Εγώ έβαλα σκέτο διαπνοή.Ελπίζω να το πάρουν για σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αυτη η βλακεια που ελεγαν οι περισσοτεροι οτι βιολογια θα πεσουν δυσκολα θεματα επειδη το δινουν πολλοι αποδειχθηκε μεγαλο ψεμα!! γι αυτο μην ακουτε κανεναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mihalis341

Νεοφερμένος

Ο mihalis341 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γενικά εύκολα φάνηκαν...Το μόνο λάθος που έχω βρει μέχρι στιγμής ήταν στην παστερίωση όπου είπα ότι καταστρέφονται όλοι οι παθογόνοι ΚΑΙ ΜΗ παθογόνοι μικροοργανισμοί.. Πόσο θα κόβατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγω εβαλα διαπνοη ή/και επιδερμικη εξατμιση. λαθος ειναι;

Σωστες και οι 2 απαντησεις. Και γω προβληματιζομουν σε αυτο αλλα εβαλα μονο διαπνοη. Δε νομιζω να μου αφαιρεσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Εν τω μεταξυ στο 4 επρεπε να βαλεις ειτε εξατμιση είτε διαπνοη?
επιδερμικη εξατμιση εβαλα, λογικα και διαπνοη

ειναι μεγαλη παραληψη να μην αναφερθω στο διαστημα 6 εβδομαδων - 6 μηνων ?(εχοντς γραψει τελεια το προηγουμενο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Σωστες και οι απαντησεις. Και γω προβληματιζομουν σε αυτο αλλα εβαλα μονο διαπνοη. Δε νομιζω να μου αφαιρεσουν

Ουπς κι εγω διαπνοή έβαλα μόνο! Ούτε καν μου πήγε το μυαλό στην επιδερμικη εξατμιση!!:eek:
Ε πόσο να κόψουν; 0,5%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Προχειρες λυσεις της βιολογιας εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ στο Δ3 το δικαιολογησα αλλά δεν είπα τη λέξη βιοσυσσώρευση.
Θα μου κόψουν όλη την αιτιολόγηση; Είπα οτι εφόσον δεν μεταβολιζεται συγκεντρώνεται στους ιστούς των οργανισμών κτλ
Εγω μόνο διαπνοή έγραψα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ουπς κι εγω διαπνοή έβαλα μόνο! Ούτε καν μου πήγε το μυαλό στην επιδερμικη εξατμιση!!:eek:
Ε πόσο να κόψουν; 0,5%;

Εγω πιστευω δε θα κοψουν καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τι μαλακες ..ας εδιναν μια διευκρίνιση. Εμείς πάντως φωνάξαμε την επιτροπή γι αυτό το 4 πάνω από το μισό τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Στην ασκηση με τη βιοσυσσωρευση η ποσοτητα που ζητουσε 1mg δε παραμενει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τελεια!!!!:D:D:D
στην μια ωρα και ενα τεταρτο ειχα τελειωσει. μου ξεφυγαν κατι προτασουλες απο εδω και απο εκει αλλα αναμενομενο με το διαβασμα που ειχα κανει. νομιζω πως ξεπερασα τις προσδοκιες που ειχα. :D
στο σχημα που για λιγο με πανικοβαλε τα βρηκα ολα. εβαλα διαπνοη αλλα πιστευω αυτο ζητουσαν γιατι στο βιβλιο τονιζει οτι η διαπνοη συνδεεται με τον βγχ κυκλο. θα πιασουν σωστη και την εξατμιση αλλα δεν νομιζω να ειναι λαθος να μην την αναφερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Επειδή η εικόνα δεν είχε κανενα αλλο ειδος εξάτμισης πχ απο λιμνη η ωκεανο, η διαπνοη ηταν το μονο σωστο νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου καλό που τα θέματα είναι εύκολα.Να το ξέρετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ωχ εκεί με τη μείωση των βατράχων εγω το αιτιολόγησα κανονικά και σωστά αλλα μετα έγραψα και το κομμάτι της ισορροπίας κι όχι ποικιλοτητας που λέει ο πουκαμισας.. Εσείς τι γράψετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top