[28/5/2014] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 19.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 36 41.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 27 31.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 3.5%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 2.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδιά το ξέρω είναι άκυρο αλλά... :P
Μόνο εγώ σαν ορισμό βρήκα ότι έχει 2 ορισμούς, της ανθρωπιάς και του ανθρωπιστή και ανέλυσα τον ορισμό του ανθρωπιστή; :P
(Έγραψα και το παράδειγμα που είχε πιο κάτω... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Δικός μου είσαι εσύ.Ακριβώς το ίδιο πράγμα έκανα και εγώ :whistle:

Βάλτε και μένα στο club :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τώρα που τα διάβασα, ευκολάκια μου φάνηκαν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμα εγραψα πανω απο 14 θα τρελαθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ακούω στις ειδήσεις βατό θέμα κλπ. Μετά θα βγουν τα πανελλαδικά στατιστικά με μ.ο στην έκθεση 12-13 lol :P
Γενικά στην έκθεση το θέμα παίζει πολύ μικρό ρόλο στον βαθμό κάποιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγω παντως θα ημουν πολυ πιο ευχαριστημενη αν μας εβαζαν δυσκολοτερο θεμα γιατι με το που ειδα οτι ηταν ευκολο χαλαρωσα κ μ εφυγε ο χρονος :/ μ ενα 15 θα ειμ οκ τωρα. . :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγω παντως θα ημουν πολυ πιο ευχαριστημενη αν μας εβαζαν δυσκολοτερο θεμα γιατι με το που ειδα οτι ηταν ευκολο χαλαρωσα κ μ εφυγε ο χρονος :/ μ ενα 15 θα ειμ οκ τωρα. . :/

Μην ανησυχείς, δε σημαίνει τίποτα το ότι λένε ότι ήταν εύκολα... Κανονικά ήταν και να σαι σίγουρη ότι το 15 είναι μια χαρά βαθμός στην Έκθεση. Δε σημαίνει ότι όσοι λένε ότι ήταν εύκολα έχουν γράψει τέλεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Τransient, δεν έχω δει λύσεις από το υπουργείο, ό,τι μου είπε ο φιλόλογός μου λέω. Μας το είχε δικαιολογήσει, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.
Eγώ στο λέω επειδή μου το παν κι άλλοι συμμαθητές μου...
Ούτε γω έχω δει λύσεις υπουργείου, η καθηγήτριά μου το είπε που τις είδε (είχε πάει να εξετάσει τους προφορικά εξεταζόμενους)
Αυτές τις λύσεις εξέδωσε και η ένωση φιλολόγων.
Θα το θεωρήσω άδικο να πιαστεί ως σωστή η αναλογία.
Δεν υποστηρίζεται επιστημονικά πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ρε παιδιά το ξέρω είναι άκυρο αλλά... :P
Μόνο εγώ σαν ορισμό βρήκα ότι έχει 2 ορισμούς, της ανθρωπιάς και του ανθρωπιστή και ανέλυσα τον ορισμό του ανθρωπιστή; :P
(Έγραψα και το παράδειγμα που είχε πιο κάτω... )

Το είδα σε απαντήσεις φροντιστηριου. Ελεγε ότι είναι δεκτοί 2 ορισμοί.


Εγώ χαίρομαι που έπιασα τη θεωρία. Ο, τι τσιμπησω απο την έκθεση.
Με ένα 15-16 θα ειμαι πολύ ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το είδα σε απαντήσεις φροντιστηριου. Ελεγε ότι είναι δεκτοί 2 ορισμοί.

Χαίρομαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το κακό με την έκθεση είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις πως θα βαθμολογήσουν. Σε εμάς είχε πέσει δύσκολο κείμενο και νομίζω ότι βαθμολόγησαν με επιείκεια, πριν 4-5 χρόνια όμως δεν θυμάμαι ακριβώς, όλοι έλεγαν ότι τους έβαλαν εύκολα θέματα αλλά όταν είδαν τις βαθμολογίες έκλαιγαν μάνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
2011

Όλοι μίλαγαν για την γελοιότητα των θεμάτων και είδαν μετά τα αγγούρια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλα Νεα ολοι καλα λενε και στα τελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ελεος παιδια φτανει παμε γι'αλλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
2011

Όλοι μίλαγαν για την γελοιότητα των θεμάτων και είδαν μετά τα αγγούρια! :D
ακριβώς...χαμός στις βαθμολογίες, με ένα αρκετά κλασικό και αναμενόμενο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια χαρα. Εχω βαλει ως λυση την παιδεια και καπου ακουσα οτι δεν θα την μετρησουν. Ξερει κανεις κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Γεια χαρα. Εχω βαλει ως λυση την παιδεια και καπου ακουσα οτι δεν θα την μετρησουν. Ξερει κανεις κατι?
Εξαρτάται πως το έθεσες.
Το μάθημα π.χ. είναι μια συλλογική διαδικασία.
Νομίζω έπρεπε να φανεί το συλλογικό και το διαδικαστικό της παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
60% των γραπτων κατω απο την βαση λενε οι τελευταιες πληροφοριες απο τα βαθμολογικα κεντρα..καθως οι περισσοτεροι υποψηφιοι βγηκαν εκτος θεματος...τραλαλαλαλαλα ολοι τελεια λενε οτι γραψανε..αλλαα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
60% των γραπτων κατω απο την βαση λενε οι τελευταιες πληροφοριες απο τα βαθμολογικα κεντρα..καθως οι περισσοτεροι υποψηφιοι βγηκαν εκτος θεματος...τραλαλαλαλαλα ολοι τελεια λενε οτι γραψανε..αλλαα :/

Αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να έχει συμβεί.
Από την αρχή των πανελληνίων εξετάσεων δεν έχει καταγραφεί ποτέ στο μάθημα της Έκθεσης, ότι θέμα και να έπεσε, πάνω από 33,75% κάτω από τη βάση. Πόσο μάλλον 50+. Ας σοβαρευτούμε επιτέλους! Ναι, σαφώς και μπορεί να έφυγαν αρκετά παιδιά εκτός θέματος, αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα!

Παρόλα αυτά, αν βγεί αληθινό αυτό το σενάριο, τότε η Έκθεση θα αποτελέσει κλειδί για την εισαγωγή σε υψηλόβαθμα ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
1) Πώς εμπιστεύεστε το τι λέει το κάθε μέσο;
Για να χουμε μία σίγουρη απάντηση , θα πρεπε η εφημερίδα Χ να χει μιλήσει με όλα τα βαθμολογικά κέντρα και να χει πάρει άδεια να έχει πρόσβαση στα κατα τόπους στατιστικά.

2) Έχω την εντύπωση πως οι φιλόλογοι ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ απο ένα σημείο και πέρα να βγάλουν κάποιες εκθέσεις εκτός θέματος.
Έγινε της μόδας να κόβουμε από αυτό και πήραν φόρα. Συνομιλούσα με έναν φιλόλογο που κοψε 20 μόρια (!!!!) από παιδί στην έκθεση
επειδή και καλά ήταν εκτός θέματος και όταν μου έλεγε αυτά που έγραψε το παιδί δεν υπήρχε σχεδόν τίποτα άκυρο. Μετά μου έλεγε
" εεεεεεε ναι ντάξει" " εεεεεε οκ μπορει αλλά θα μπορούσε να το πει καλύτερα" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top