[28/5/2010] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 54 40.9%
  • Καλά

    Ψήφοι: 25 18.9%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 18 13.6%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 30 22.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Θεωρητικα εδω διαφωνω. Θα επρεπε να μας διδασκουν ΚΑΙ αυτην την πλευρα της πληροφορικης. Και ναι θα επρεπε να περιμενουν απο εμας να παμε να δουλεψουμε για την MS. Βεβαια απο τη στιγμη που δεν τα εχουμε διδαχτει οντως δεν πρεπει να επηρεαζουν τη βαθμολογια.

Θα έπρεπε να μας τη διδάσκουν δεν λέω, αλλά από τη στιγμή που δεν μας τη διδάσκουν και δεν χρησιμοποιούμε υπολογιστή αλλά χαρτί και μολύβι, δεν θα έπερεπε να μας εξετάζουν με αυτή τη σκεπτική.

Και ναι θα επρεπε να περιμενουν απο εμας να παμε να δουλεψουμε για την MS.

Δεν συμφωνώ καθόλου, το μάθημα πιο πολύ εξετάζει αν μπορεί ο μαθητής να σκεφτεί λογικά και να βάλει σε μια τάξη τη σκέψη του όχι για να βρούνε τα επόμενα μυαλά της ΜS.

Προφανώς παρεξηγήθηκε το ποστ μου. Δεν εννοώ τι γίνετε μόνο μέσα σε αυτό το forum. Χτες έγινε μάχη στα φροντιστήρια και στο σχολείο με μαθητές και καθηγητές να λένε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του...
Α, εγώ το έκανα με πίνακα, και μετά το έσβησα και το έκανα χωρίς, θεωρώντας ότι η χρήση πίνακα δεν επιτρέπετε λόγω άγνωστου πλήθους. Προφανώς, κόλλησα σε λεπτομέρειες του σχολικού, που είναι κακογραμμένο και σε πολλά σημεία λάθος!

Θα ήθελα απλά, κάποιος να πάρει την ευθήνη (από την επιτροπή κατά προτίμηση) και να πει "Παιδιά κάναμε λάθος, τέτοια θέματα ΔΕΝ διευκρινίζονται στα σχολικά βιβλία, η σωστή λύση ΔΕΝ υπάρχει, θα θεωρηθούν όλα σωστά, με ή χωρίς πίνακα."
Αλλά ποιος να ρίξει τα μούτρα του...

Σύμφωνω απόλυτα μαζί σου.
Εγώ πιστεύω ότι η επιτροπή κατάλαβε τη μαλακία της και για να βγάλει την ουρά της απ' έξω προτείμησε να ρίξει την ευθύνη στους βαθμολογητές για το πόσα μόρια θα κοπούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Η ΕΠΥ παίζει κάποιον ουσιαστικό ρόλο τελικά; Είναι τελική απόφαση, είναι πρόταση της ΕΠΥ; τι είναι αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Η ΕΠΥ παίζει κάποιον ουσιαστικό ρόλο τελικά; Είναι τελική απόφαση, είναι πρόταση της ΕΠΥ; τι είναι αυτό;

Η ΕΠΥ είναι η λεγόμενη Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων και Επαγγελματιών
Πληροφορικής και Επικοινωνιών

Είναι ξεκάθαρο ότι αυτά που λέγονται στα διάφορα blogs μπορεί να τα πει ο οποιοςδήποτε, ακομα και ένας άσχετος.
Δεν είναι επίσημα.
Οι αποφάσεις αυτής της εταιρείας είναι οι επίσημες αποφάσεις από ειδικούς επιστήμονες πάνω σ' αυτό το θέμα.

Δεν λέω ότι θα αναιρέσουν την απόφασή τους επειδή το είπε η ΕΠΥ αλλά σίγουρα δεν μπορούν να την αγνοήσουν.
Επίσης δεν μπορούν να αγνοήσουν και επιστολές από εκπαιδευτικούς και φροντιστήρια, απλά το θέμα δεν έχει πάρει ακόμα μεγάλη διάσταση.
Γιατι ειλικρινά μερικά φροντιστήρια δεν θα το αφήσουν έτσι και θα τους κράξουν.
Παράδειγμα, αν θυμάμαι καλά τα φροντιστήρια ΠΟΥΚΑΜΙΣΑΣ στην καθημερινή δίνουν τις λύσεις των πανελλαδικών. Το είχαν λύσει με πίνακα, δεν νομίζω να δεχτούν ότι έχουν δώσει τη λάθος λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aLmOsT_nOrMaL

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Η ΕΠΥ παίζει κάποιον ουσιαστικό ρόλο τελικά; Είναι τελική απόφαση, είναι πρόταση της ΕΠΥ; τι είναι αυτό;

Για να το εξηγήσω χοντρικά, παίζει το ρόλο της Μαθηματικής Εταιρείας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Παιδια εγω στο Α1 τα εγραψα ολα με μικρα γραμματα και αντι για ΓΡΑΨΕ εβαλα εμφανισε...! Ποσα μορια θα χασω?????:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Γιατι ειλικρινά μερικά φροντιστήρια δεν θα το αφήσουν έτσι και θα τους κράξουν.
Παράδειγμα, αν θυμάμαι καλά τα φροντιστήρια ΠΟΥΚΑΜΙΣΑΣ στην καθημερινή δίνουν τις λύσεις των πανελλαδικών. Το είχαν λύσει με πίνακα, δεν νομίζω να δεχτούν ότι έχουν δώσει τη λάθος λύση.

Μια που το εφερε η κουβεντα, φεουδαρχια τα φροντιστηρια ε? :hmm:Στη συγκεκριμενη περιπτωση με βολευει αλλα ανυπομονω για τη μερα που θα τους πουνε "αντε και γ@7η8ητε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyrusTheVirus

Νεοφερμένος

Ο SpyrusTheVirus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
σε οποιαδήποτε γλώσσα προγραμματισμού η λύση του Γ με πινακα ισως είναι σωστή και τρέχει. εξεταζόμαστε ομως στο ΣΧΟΛΙΚΟ βιβλίο στη ΓΛΩΣΣΑ και τον αλγόριθμο που οι συγγραφεις φτιαξανε και δώσανε γι αυτά καποιες οδηγίες. το πλήθος δεν ηταν γνωστό, άρα (συμφωνα παντα με το βιβλίο), δεν ειναι σωστή η χρήση πίνακα και (κανονικά) πρεπει να κοπεί ολόκληρο. αλλα χωρις πίνακα λυνόταν άνετα, λιγη λογική ήθελε, οχι τιποτα φοβερό.
ε΄μενα μαρεσε στο Α το θεμα με την ταξινόμηση μόνο των μονών θέσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια εγω στο Α1 τα εγραψα ολα με μικρα γραμματα και αντι για ΓΡΑΨΕ εβαλα εμφανισε...! Ποσα μορια θα χασω?????:worry::worry:


Νομίζω ότι θα κόψουν, γιατί εκεί σε δοκίμαζε πιστεύω,
αν θα βάλεις εμφάνισε ή γράψε
2 μονάδες πιάνει κάθε πρόταση, εσύ μπορεί να χάσεις από κάθε πρόταση 1 μονάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ε φιλε ΕΛΕΟΣ, εσυ που ζεις? σε γυαλα? δε βλεπεις οτι φετος το εχουν ξεφτιλισει το θεμα?
Ολοι το λενε οτι εβαλαν δυσκολα και "πονηρα" θεματα (οχι μονο ΑΕΠΠ). Δεν μπορει ολοι οι καθηγητες που βαζουν τα θεματα να το εκαναν χωρις καποιος να τους το ειχε πει.

Η διαμαντοπουλου ειχε δηλώσει οτι οι πανελλήνιες δεν θα ειναι περιπατος φετος
Ωριμη δηλωση πριν την εναρξη των εξετασεων!
Αλλά αμα το παιδί σου πάει σε ιδιωτικό και θα φύγει στο εξωτερικό τι τα θές? δινεις οτι οδηγεία γουστάρεις.
Η ιδια η ηγεσία του ΥΠ Παιδειας αν ακυρωνει ετσι την ελληνική εκπαίδευση τι ειδους βελτιωση θα μπορουσε κανεις να περιμενει στο συστημα?

σε οποιαδήποτε γλώσσα προγραμματισμού η λύση του Γ με πινακα ισως είναι σωστή και τρέχει. εξεταζόμαστε ομως στο ΣΧΟΛΙΚΟ βιβλίο στη ΓΛΩΣΣΑ και τον αλγόριθμο που οι συγγραφεις φτιαξανε και δώσανε γι αυτά καποιες οδηγίες. το πλήθος δεν ηταν γνωστό, άρα (συμφωνα παντα με το βιβλίο), δεν ειναι σωστή η χρήση πίνακα και (κανονικά) πρεπει να κοπεί ολόκληρο. αλλα χωρις πίνακα λυνόταν άνετα, λιγη λογική ήθελε, οχι τιποτα φοβερό.
ε΄μενα μαρεσε στο Α το θεμα με την ταξινόμηση μόνο των μονών θέσεων

ωραια αποψη
αμα ησουν κ πιο εμπειρος η ειδικος θα μπορουσαμε να την λαβουμε κ υποψην
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
σε οποιαδήποτε γλώσσα προγραμματισμού η λύση του Γ με πινακα ισως είναι σωστή και τρέχει. εξεταζόμαστε ομως στο ΣΧΟΛΙΚΟ βιβλίο στη ΓΛΩΣΣΑ και τον αλγόριθμο που οι συγγραφεις φτιαξανε και δώσανε γι αυτά καποιες οδηγίες. το πλήθος δεν ηταν γνωστό, άρα (συμφωνα παντα με το βιβλίο), δεν ειναι σωστή η χρήση πίνακα και (κανονικά) πρεπει να κοπεί ολόκληρο. αλλα χωρις πίνακα λυνόταν άνετα, λιγη λογική ήθελε, οχι τιποτα φοβερό.
ε΄μενα μαρεσε στο Α το θεμα με την ταξινόμηση μόνο των μονών θέσεων

Σε καμια ΓΛΩΣΣΑ δεν εξεταζομαστε στο Γ.
Οπως μαθαινουμε στο πρωτο κεφαλαιο, μπορουσαμε να γραψουμε με φυσικη γλωσσα τη λυση, δηλαδη "εδω θα διαβασω το πληθος, εδω θα κανω επαναληψη" κλπ, αφου δεν μας ζητουσε αυστηρα με κωδικοποιηση. Ο αλγοριθμος δεν εξεταζει την αυστηρη προγραμματιστικη δομη. Ειναι η σκεψη μας στο χαρτι πριν την κωδικοποιηση στον υπολογιστη.
Δεν θα ηταν λαθος σε ΓΛΩΣΣΑ να γραψουμε Πινακας[1000000000000], νομιζω καλυπτουμε το αθλητικο δυναμικο του κοσμου. Εξ'αλλου υποτιθεται οτι δεν λαμβανεται υποψιν η ταχυτητα εκτελεσης του κωδικα σου και η δεσμευση θεσεων μνημης στις πανελληνιες. Το οτι εγω το εκανα με πινακα δεν με καθιστα χειροτερη μαθητρια/προγραμματιστρια απο καποιον που το εκανε χωρις.

Και φτανει με εσας που το κανατε χωρις πινακα, το καταλαβαμε ειστε πιο καλοι μαθητες απο εμας, απο τη στιγμη που δεν σας αφορα ομως το προβλημα μην ασχολειστε καν, καταστρεφετε την ψυχικη ισορροπια μας. Ειστε μαθηταραδες και μπραβο σας, εγω δεν αξιζω να μπω σε ΑΕΙ επειδη εβαλα πινακα στο Γ, παμε παρακατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sidewinter

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Και εγω εδωσα αεππ χθες και ενω ειναι απο τα αγαπημενα μου μαθηματα εκανα καποια λαθη(που ακομα τα σκεφτομαι και νευριαζω με τον εαυτο μου).Καταρχας εκανα λαθος στην ασκηση της ταξινομησης καθως απο το αγχος μου δεν προσεξα τις τελευταιες σειρες περι θετικων αριθμων με αποτελεσμα να γραψω ολη την ασκηση με βημα 1..
το δευτερο λαθος μου ειναι οτι ανεπτυξα το τριτο θεμα με αποτελεσμα οταν φτασω στο τελευταιο ερωτημα να μην μπορω να το αναπτυξω.Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω την παρεα ειναι μηπως γνωριζεται ποσο θα μου κοψουν για το λαθος στην ταξινομηση οπως επισης και για την επιλυση του 4ου θεματος χωρις πινακα με αποτελεσμα να μην μπορει να λυθει το τελευταιο ερωτημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εγω αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι οτι αφου εχουμε συγκεκριμενο αριθμο επαναληψεων γιατι το θεμα εχει παρει τοσο μεγαλη διασταση. αφου τον αριθμο των αγωνιζομενων τον διαβασαμε.
Για ι απο 1 μεχρι ΣΑΑ οπου ΣΑΑ ειναι ο συνολικος αριθμος αγωνιζομενων. μετα με εναν πινακα βαζουμε τη σειρα των αθλητων (ΟΝ(ι)). νταξει σιγουρα δεν ειναι η ειδικοτητα μου αλλα προσωπικα με τον πινακα μου φαινεται μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
εγω αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι οτι αφου εχουμε συγκεκριμενο αριθμο επαναληψεων γιατι το θεμα εχει παρει τοσο μεγαλη διασταση. αφου τον αριθμο των αγωνιζομενων τον διαβασαμε.
Για ι απο 1 μεχρι ΣΑΑ οπου ΣΑΑ ειναι ο συνολικος αριθμος αγωνιζομενων. μετα με εναν πινακα βαζουμε τη σειρα των αθλητων (ΟΝ(ι)). νταξει σιγουρα δεν ειναι η ειδικοτητα μου αλλα προσωπικα με τον πινακα μου φαινεται μια χαρα.

Ο ντόρος γίνεται επειδή αυτός ο αλγόριθμος σε πρόγραμμα ΓΛΩΣΣΑ δεν θα τρέξει, γιατί στη δήλωση των μεταβλητών δεν θα ξέρεις το μέγεθος του πίνακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πειράζει που στα παραδείγματα εκχωρήσεως μεταβλητών έβαλα ονόματα μεταβλητών όπως : ο_γαυρος_ειναι_ομοφυλοφιλος , πεντε_ευρωπαικα,τσο_και_λο_13 ?
άμα πέσω σε κανά κολλημένο γαύρο παίζει να μου τα κόψει? :P

εννοείται θα σου κόψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν θα ηταν λαθος σε ΓΛΩΣΣΑ να γραψουμε Πινακας[1000000000000], νομιζω καλυπτουμε το αθλητικο δυναμικο του κοσμου.
Λάθος δεν είναι, από την άποψη του ότι το πρόγραμμα θα μεταγλωττιστεί και θα τρέξει. Αλλά ποιος σου λέει ότι δεν θα δοθεί N=5,000,000,000,000; Εκεί βγαίνεις έξω από τα όρια του πίνακα. ΔΕΝ είναι σωστό γενικά να αρχικοποιείς σε έναν μεγάλο αριθμό όταν δεν ξέρεις το πλήθος.

Όχι γιατί έχεις πολλές άχρηστες θέσεις μνήμης. Αλλά γιατί αν αρχικοποιήσεις στο N, ο άλλος μπορεί να σου δώσει N+1 και να βγει το πρόγραμμα έξω από τα όρια του πίνακα.

ΕΑΝ βέβαια σου πει "θεωρείστε ότι το πλήθος των μαθητών δεν ξεπερνάει τα 1,000,000,000,000, εκεί ΝΑΙ μπορείς να δηλώσεις Πινακας[1000000000000] ακριβώς γιατί είσαι σίγουρος ότι δεν θα βγεις έξω από τα όρια του πίνακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Νομίζω ότι θα κόψουν, γιατί εκεί σε δοκίμαζε πιστεύω,
αν θα βάλεις εμφάνισε ή γράψε
2 μονάδες πιάνει κάθε πρόταση, εσύ μπορεί να χάσεις από κάθε πρόταση 1 μονάδα

Ωρε τι λες? Το εμφανισε και το γραψε εντολες εξοδου ειναι.
Στην οθονη του υπολ θα εμφανισει κατι διαφορετικο δηλαδη? Μην λετε σαχλαμαρες χωρις να ξερετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ωρε τι λες? Το εμφανισε και το γραψε εντολες εξοδου ειναι.
Στην οθονη του υπολ θα εμφανισει κατι διαφορετικο δηλαδη? Μην λετε σαχλαμαρες χωρις να ξερετε

Φίλε μάλλον εσύ δεν ξέρεις, οπότε μην επιμένεις.
Σου έλεγε σε ΓΛΩΣΣΑ
στην ΓΛΩΣΣΑ μόνο η Γράψε επιτρέπετε !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ballaki

Νεοφερμένος

Ο Ballaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Νομιζω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες αποψεις που εχω διαβασει μεχρι στιγμης για το θεμα αυτο....https://troktiko.blogspot.com/2010/05/o_1050.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ωρε τι λες? Το εμφανισε και το γραψε εντολες εξοδου ειναι.
Στην οθονη του υπολ θα εμφανισει κατι διαφορετικο δηλαδη? Μην λετε σαχλαμαρες χωρις να ξερετε


Και για να πιστείς, άμα έχεις το σχολικό πήγαινε στις σελίδες 155, 156, 157 και δες και μόνος σου.
Οπότε μάλλον δεν λέω ''σαχλαμάρες'' όπως λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Νομιζω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες αποψεις που εχω διαβασει μεχρι στιγμης για το θεμα αυτο....https://troktiko.blogspot.com/2010/05/o_1050.html


Τον λάτρεψα τον τύπο.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί του !!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top