[27/5/2015] Χημεία Κατεύθυνσης

[27/5/2015] Χημεία Κατεύθυνσης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 11 61.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 3 16.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 16.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 5.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mariaisabelfan

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
η θετικη ειδε ασπρη μερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν μπορω να το πιστεψω οτι εχω χασει δυο σλ
Καποιος να μου πει ποσο ειναι ο ογκος στο γ2???
Και αν στο δ4 χρησιμοποειται η μαγγανικη βλακεια για ογκομετρηση

Στο γ2 μου βγήκε 480 ml αν θυμάμαι καλά.Και στο δ4 έβαλα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί λόγω του αποχρωματισμού.Μέχρι το ισοδύναμο σημείο το ογκομετρούμενο διάλυμα θα αποχρωματίζει το υπερμαγκανικό.Κάτι τέτοιο έγραψα,δεν ξέρω ακόμα απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
ρε παιδια εκεινο το ms τι στο διαολο σημαινει??θυμαμαι οταν εδεινα ελεγα παντα +1/2 ,-1/2 αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω τι σημαινει.ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Στο γ2 μου βγήκε 480 ml αν θυμάμαι καλά.Και στο δ4 έβαλα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί λόγω του αποχρωματισμού.Μέχρι το ισοδύναμο σημείο το ογκομετρούμενο διάλυμα θα αποχρωματίζει το υπερμαγκανικό.Κάτι τέτοιο έγραψα,δεν ξέρω ακόμα απαντήσεις.
Εγω μαλλον εχω κανει λαθος πραξη και βρηκα το διπλασιο ποσο λες να μου κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Και εγώ έκανα δύο σ-λ βλακεια.. Αλλά όλα τα άλλα σωστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ρε παιδιά,στο δ3 με το Mg.Το Mg δεν έλεγε ότι είναι σε περίσσεια;Αρα μετά την αντίδραση δεν θα μπορούσε να αντιδράσει με το νερό και να δώσει βασικό οξείδιο μαγνησίου και Η2; ή μήπως δεν έλεγε σε περίσσεια;...Γιατί ζήτησα διευκρίνηση και δεν μου απάντησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδια εκανα βλακεια στο γ2 και μπερδεψα τα α και β στον τελικο τυπο, τα εβαλα αναποδα και βρηκα λαθος αποτελεσμα, ολες τις αντιδρασεις και τις στοιχειομετριες τις ειχα κανει σωστα μεχρι τοτε, ποσο λετε να μου κοψουν?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Παιδια εκανα βλακεια στο γ2 και μπερδεψα τα α και β στον τελικο τυπο, τα εβαλα αναποδα και βρηκα λαθος αποτελεσμα, ολες τις αντιδρασεις και τις στοιχειομετριες τις ειχα κανει σωστα μεχρι τοτε, ποσο λετε να μου κοψουν?:(

Πώς τα μπέρδεψες δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιναα

Νεοφερμένος

Η λιναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
να ρωτησω κατι παιδια εκανα μαγαλη βλακεια στο Γ1 και εβαλα οτι το Α ειναι CH3CCH οποτε θα θεωρησουν την ασκηση ολη λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πώς τα μπέρδεψες δηλαδή;

Δλδ στην τελικη αντικατασταση στον τυπο αντι να βαλω α=0.08 και β=0.02 εβαλα το αντιστροφο, ενω πανω τα ειχα υπολογισει σωστα, ειχα γυρισει σελιδα και δν τα προσεξα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
παιδια οι λαθος πραξεις ποσο μετρανε
δηλαδη στο γ2 το εχω παει ολο σωστα και εκανα λαθος τελικη πραξη
στο δ2 σωστη δουλεια λαθος στις πραξεις
στο δ3 το ιδιο
-2 στο καθενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Επιτέλους χαλάρωσαν λίγο το βυζάκι τους. Επανήλθαμε στο επίπεδο προηγούμενων ετών. Ωραία θεματάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
σας παρακαλω πειτε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
φιλε μου την γνομη μου λεω.και περσι αν θυμασαι ελεγα 18700 αλεξανδρουπολη και με βριζατε παναγιες οι περισσοτεροι αλλα τελικα δικεωθηκα.ετσι λοιπον και σημερα επιμενω και λεω οτι τα θεματα ηταν δυσκολα πολυ.

Μάθε ορθογραφία πρώτα και μετά πες μας την άποψη σου για τα θέματα.(και τώρα ακολουθεί κλασσική απάντηση η ορθογραφία δεν έχει σχέση με τη χημεία)

σας παρακαλω πειτε μου

Γιάννη άμα είσαι ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ στα υπόλοιπα του ερωτήματος -1 μόριo για το κάθε ερώτημα. Αν έχεις και άλλα λαθάκια μπορεί να φύγουν και 2. Όχι πάντως παραπάνω απο 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μάθε ορθογραφία πρώτα και μετά πες μας την άποψη σου για τα θέματα.(και τώρα ακολουθεί κλασσική απάντηση η ορθογραφία δεν έχει σχέση με τη χημεία)



Γιάννη άμα είσαι ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ στα υπόλοιπα του ερωτήματος -1 μόριo για το κάθε ερώτημα. Αν έχεις και άλλα λαθάκια μπορεί να φύγουν και 2. Όχι πάντως παραπάνω απο 2.

γ2 βρηκα σωστα συγκεντρωσεις 0.06 και 0.24 και εκανα τις αντιδρασεις και εκει βρηκα το διπλασιο
δ2 εκανα σωστη μεθοδολογια με Κα και τις σχεσεις αλλα ειχα κανει βλακεια στην αρχη με το c
δ3 εγραψα σωστα τις αντιδρασεις αλλα εκανα αντικατασταση λαθος
γενικα παλι ημουν πολυ αγχομενος την ωρα που εγραφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Χαλάρωσε. Μια χαρά έχεις γράψει. Η μεθοδολογία μετράει περισσότερο. Και μην ξεχνάς ότι έχουμε άλλο ένα μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Χαλάρωσε. Μια χαρά έχεις γράψει. Η μεθοδολογία μετράει περισσότερο. Και μην ξεχνάς ότι έχουμε άλλο ένα μάθημα.

ναι ομως μαθηματικα εχω παρει βαση
φυσικο θελω να περασω εστω πατρα με 14000
μεγαλη απογοητευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ρε συ ακόμα δε βγήκαν οι βάσεις και βιάστηκες να δεις που περνάς. Το 2013 που είχαν δύσκολα στα μαθηματικά οι βάσεις έπεσαν 400-500 μόρια ακόμα και στις υψηλόβαθμες σχολές. Κάνε το καλύτερο που μπορείς και περίμενε απο κει και πέρα! Φέτος τα 15000-16000 μόρια έχουν ΠΟΛΥ μεγαλύτερη αξία σε σχέση με πέρσι. Το 14 υπήρχαν παιδιά που έγραψαν πάνω απο 18 στα περισσότερα μαθήματα και όμως έμειναν έξω απο σχολές που ήθελαν(βλ. εύκολα θέματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εμενα ρε παιδια θα μου απαντησει κανενας? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top