[27/5/2009] Χημεία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
δεν θυμαμαι ποσο εβγαινε..θα μας το παρουν ολο λαθος?
Βασικά δεν έχω χημικό που να διορθώνει οπότε δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου,αλλά ούτεμε πολυνοοιάζει πια.Ότι έγινε έγινε δεν πρόκειτια να λλάξει αν το σκέφτομαι έγραψα γύρω στο 17 με 18 δεν ήταν και ότι καλύτερο αλλά δεν ήταν και άσχημο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι θα παρεις 4 μοναδες απο τις 9 του ερωτηματος inflames. Δεν ειναι κατι επισημο, απλα εγω ετσι θα βαθμολογουσα. Τελειως προσωπικη κριση δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι θα παρεις 4 μοναδες απο τις 9 του ερωτηματος inflames. Δεν ειναι κατι επισημο, απλα εγω ετσι θα βαθμολογουσα. Τελειως προσωπικη κριση δηλαδη.
Μπράβο παιδί μου σου έχω πει πόσο σε συμπαθώ εσένα συνονόματε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι θα παρεις 4 μοναδες απο τις 9 του ερωτηματος inflames. Δεν ειναι κατι επισημο, απλα εγω ετσι θα βαθμολογουσα. Τελειως προσωπικη κριση δηλαδη.

αμα γινει αυτο, πολλα πραγματα αλλαζουν για μενα. Δλδ θα με επηρεασουν πολυ στο τριτο πεδιο η 4 αυτες μοναδες..δε κανω πλακα. Ειμαι οριακα στις σχολες..μακαρι απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι chris. εννοειται προσωπικη κριση, εδω ολοι ικασιες κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
αμα γινει αυτο, πολλα πραγματα αλλαζουν για μενα. Δλδ θα με επηρεασουν πολυ στο τριτο πεδιο η 4 αυτες μοναδες..δε κανω πλακα. Ειμαι οριακα στις σχολες..μακαρι απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι chris. εννοειται προσωπικη κριση, εδω ολοι ικασιες κανουμε.
Παντως εγω ολο το ερωτημα δεν θα το 'κοβα με την καμια. Αλλα αν καταλαβα καλα αγνοησες τελειως το NaOH οποτε δεν ξερω... στην κριση του καθενος ειναι αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Παντως εγω ολο το ερωτημα δεν θα το 'κοβα με την καμια. Αλλα αν καταλαβα καλα αγνοησες τελειως το NaOH οποτε δεν ξερω... στην κριση του καθενος ειναι αυτα.

καλα καταλαβες..πω ρε συ..δεν το πιστευω πως εγινε αυτο..ηταν κατι πολυ χαζο.
Τελος παντων. Ο,τι εγινε εγινε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
καλα καταλαβες..πω ρε συ..δεν το πιστευω πως εγινε αυτο..ηταν κατι πολυ χαζο.
Τελος παντων. Ο,τι εγινε εγινε..
Κι εγω εκανα χαζομαρες στη Βιολογια και στη Φυσικη. Αλλα δεν σκαω πια, ο,τι εκανα εκανα, καπου θα περασω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
καλα καταλαβες..πω ρε συ..δεν το πιστευω πως εγινε αυτο..ηταν κατι πολυ χαζο.
Τελος παντων. Ο,τι εγινε εγινε..
Σταλόγια μου έρχεσαι τώρα χαλαρά ξέχνα τα όλα και ήρθε καλοκαίρι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σταλόγια μου έρχεσαι τώρα χαλαρά ξέχνα τα όλα και ήρθε καλοκαίρι.:D


Κι εγω εκανα χαζομαρες στη Βιολογια και στη Φυσικη. Αλλα δεν σκαω πια, ο,τι εκανα εκανα, καπου θα περασω. :P

συμπασχουμε συντροφοι...παμε να πιουμε μπυρονια ομως, ηρθε το καλοκαιρι..κλαιν τα υπολοιπα.,.ο,τι γινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
συμπασχουμε συντροφοι...παμε να πιουμε μπυρονια ομως, ηρθε το καλοκαιρι..κλαιν τα υπολοιπα.,.ο,τι γινει..
Για το μόνο πράγμα που στεναχωριέμαι είναι ότι δεν πρόλαβα εισητήριο για ac/dc:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heracliulas

Νεοφερμένος

Η heracliulas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
in flames οι δύο εξουδετερώσεις γίνονταν ταυτόχρονα και άσχετα η μία από την άλλη.

στη συνέχεια γινόταν η διάσταση και η υδρόλυση του ΝΗ4Cl. Άρα μιλάμε για 4 αντιδράσεις από τις οποίες εσύ δεν έγραψες τη 1, δηλαδή την εξουδετέρωση του ΝαΟΗ.

Έχεις γράψει 3 από τις 4 αντιδράσεις. Δεν παίζει να στο κόψουν όλο μην ανησυχείς. Αν οι διαδικασίες που έκανες στη συνέχεια ήταν σωστές μιλάμε μόνο για αριθμητικό λάθος. Εγώ πιστεύω πως θα σου δώσουν πάνω από 5 μονάδες από τις 9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay

Νεοφερμένος

Ο jay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ακυρο, αλλα εχει ακομα εισητηρια εγω χτες πηρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ε οκ.

ρε συ λες να μου το παρουν ολο το 4γ λαθος? Ξεχασα την πρωτη εξουδετερωση του υδροχλωριου με υδροξειδιο του νατριου(αδικαιολογητο) και πηγα στην εξουδετερωση της ασθενους βασης της αμμωνιας με υδροχλωριο και μετα στην ισορροπια του NH4+ αλλα επειδη δεν πηρα την πρωτη εξουδετερωση βρηκα λαθος pH. Απο αυτα που εγραψα δεν θα κερδισω κατι? θα χασω και τις 9 μοναδες?

Θα πάρεις 2 εως 3 μονάδες με πιο πιθανό της 2 μονάδες (βαθμολογητής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandelis

Νεοφερμένος

Ο Παντελής Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θα πάρεις 2 εως 3 μονάδες με πιο πιθανό της 2 μονάδες (βαθμολογητής)

υπαρχει περιπτωση στο πολλαπλης επιλογης με τους κβαντικους του υδρογονου να δεχτουν το "α"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εεεε...στο 2ο θεμα εκανα μια πατατα χοντρη...εκει με την ισορροπια...που ελεγε προς τα που ειναι...εβαλα σωστη αιτιολογιση...δηλαδη οτι πρεπει να πηγαινει απο τα πιο ισχυρα στα πιο σταθερα...αλλα εβαλα αναποδα την απαντηση..λετε να παρω κανα μοριο??:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Τα μισά και παραπάνω πιστεύω θα πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
2/4 πιστευω εγω (τοσα επιανε συνολο η ασκηση νομιζω). Ενα μοριο επιανε απλα η απαντηση και 3 η αιτιολογηση. Απο την αιτιολογηση παιζει να τα παρεις και ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Τα μισά και παραπάνω πιστεύω θα πάρεις.

μακαρι :(:(:(...τελευταια μερα απο την κουραση εκανα κατι βλακειες...εχασα την σχολη που ηθελα...ξεχασα να βαλω και στιβαδες...εβαλα τις υποστιβαδες μονο των στοιχειων...θα χασω τα μισα απο εκει ε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Όλα από την αιτιολόγηση. Μάλλον θα σου κόψουν το 1 μόριο που αντιστοιχεί στην απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
μακαρι :(:(:(...τελευταια μερα απο την κουραση εκανα κατι βλακειες...εχασα την σχολη που ηθελα...ξεχασα να βαλω και στιβαδες...εβαλα τις υποστιβαδες μονο των στοιχειων...θα χασω τα μισα απο εκει ε?:(
Κι εγω τελευταια στιγμη πριν παραδωσω το γραπτο κολλησα και τις στιβαδες διπλα απο τις υποστιβαδες. Δεν ξερω τι φλασια μου ηρθε τελευταια στιγμη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top