[27/5/2009] Χημεία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zoezaxariadi

Νεοφερμένος

Η ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
οπου και να αναφερθεις(σχολικο ή γενικα)σωστο θα στο παρουν βγηκε αποφαση απ το υπουργειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosvt

Νεοφερμένος

Ο πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
5,5 to PH
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σ.Σ

Νεοφερμένος

Η Σ.Σ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σέυχαριστω...αλλα ειναι αληθεια πως εχω δει πολλες διαφορετικες απαντησεις(που σιγουρα ειναι ενδεικτικες γιατι εξαλλου το μαθημα ειναι εκθεση).Ας πουμε στην σε μια εφημεριδα αναφεροταν κυριως στο σχολικο βιβλιο(συνυπαρξη με ηλεκτρονικα μεσα κτλ) και καθολου σε φορεις οπως η οικογενεια...Στις απαντησεις στο in.gr ωστοσο ελεγε πολυ περισσοτερα του τυπου ο ρολος των πνευματικων ανθρωπων,της οικογενειας,της πολιτειας...εσεις τι γραψατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctorD

Νεοφερμένος

Ο doctorD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Eχω την εντυπωση παντως οτι ηταν ελαφρως δυσκολοτερα απο περυσι.Εγω κοντοσταθηκα για αρκετη ωρα στα πολλαπλης επιλογης σε εκεινο για το τροχιακο του Η οχι για κανεναν αλλο λογο απλα επειδη εψαχνα να βρω μηπως ηταν παγιδα.
Απλα να σας ρωτησω κατι,σαν το τελευταιο ερωτημα απο το 4ο θεμα ειχατε ξαναδει πολλες φορες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
στο τελευταιο επαιζε ρολο η σειρα που θα κανετε τις αντιδρασεις?εγω πιστευω πως οχι αλλα βλεπω τα φροντιστηρια τα κανουν με την ιδια σειρα για να πουν οι ειδημονες της χημειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Eχω την εντυπωση παντως οτι ηταν ελαφρως δυσκολοτερα απο περυσι.Εγω κοντοσταθηκα για αρκετη ωρα στα πολλαπλης επιλογης σε εκεινο για το τροχιακο του Η οχι για κανεναν αλλο λογο απλα επειδη εψαχνα να βρω μηπως ηταν παγιδα.
Απλα να σας ρωτησω κατι,σαν το τελευταιο ερωτημα απο το 4ο θεμα ειχατε ξαναδει πολλες φορες?


θα συμφωνησω!! εφαγα μιση ωρα απο τη ζωη μου σε αυτο το ερωτημα! το αλλαξα τοσες φορες που οι μουτζουρες που εκανα εχουν το μεγεθος παλαμης!!! χαχαχα! αλλα τελικα το αφησα γ!! οφειλω να ομολογησω οτι δεν θυμομουν να εχω λυσει τετοιο ερωτημα αλλη φορα. σε γενικες γραμμες πως σας φανηκαν τα θεματα? εμενα μου φανηκαν μετρια προς καλα.. αν οοοολα πανε καλα εχω το 100 στην τσεπη κ πολυ μεγαλες πιθανοτητες σε 4-5 μηνες απο τωρα να ειμαι φοιτητρια φαρμακευτικης στη σαλονικη!! ουφ!! τελος!!! τωρα καλοκαιραααακι στρεητ αχεντ!! :D:jumpy::jumpy::jumpy: καλη επιτυχια στα παιδια π δινουν οικονομιαααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
θα απαντησει κανεις σε αυτο που ρωτησα?νομιζα ειναι σημαντικο τι σας ειπαν οι καθηγητες σας?
-----------------------------------------
κανεις?????:mad::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Κοίταξε Χριστίνα,επειδή έχω διαβάσει και άλλα ποστς σου,καταλαβαίνω πως είσαι πάρα πολύ αγχωμένη...Γι'αυτό σου προτείνω να ρωτήσεις έναν καθηγητή(του σχολείου σου πχ) που λογικά θα διορθώνει,να του εξηγήσεις τι ακριβώς έγραψες,και να σου πει αυτός έγκυρα πόσο κόβουν από κάθε ερώτημα..Να ξέρεις οτι τώρα δε μπορείς να αλλάξεις κάτι και να μην απογοητεύεσαι γιατί αν έχεις γράψει πολύ καλά στην έκθεση,όλα μπορούν να ανατραπούν.Καλά αποτελέσματα!


τι να ρωτησω..μεχρι και θεωρια εκανα λαθος...ξεχασα να βαλω στιβαδες κιολας..το πιο γελοιο πραγμα να φανταστεις...στην ασκηση πατωσα...ενα 15-16 αν πιασω θα μαι τυχερη...τουλαχιστον να περασω βιολογια θεσσαλονικης να φυγω απο το σπιτι ...πανε ολα τα ονειρα μου..ολα χαμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
θα απαντησει κανεις σε αυτο που ρωτησα?νομιζα ειναι σημαντικο τι σας ειπαν οι καθηγητες σας?
-----------------------------------------
κανεις?????:mad::'(
Πραγματικά δεν έχω ιδέα εγώ έκανα μόνο την μια αντίδραση.Κάτσε δηλαδή πως ξέρω από πόσα Molles HCL αντιδρούν στην κάθε αντίδραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**maRia**

Νεοφερμένος

Η **maRia** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τι εννοεις "η σειρα" ? , δεν εκανες εξουδετερωσεις για να βγαλεις αλατα και μετα την διασταση του ενος αλατος που επηρεαζει το ph?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μην απογοητευεσαι....Τιποτα δεν παει χαμενο.
Αν τυχον δεις πως δεν σε ικανοποιει κάτι μπορεις να ξαναδωσεις. Σιγουρα η προσπαθεια σου δεν πηγε χαμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Μην απογοητευεσαι....Τιποτα δεν παει χαμενο.
Αν τυχον δεις πως δεν σε ικανοποιει κάτι μπορεις να ξαναδωσεις. Σιγουρα η προσπαθεια σου δεν πηγε χαμενη


θα δουμε...απλα εριξα πολυ διαβασμα...δεν περιμενα να πατωσω χημεια...μπορει να φταιει και η κουραση...δε ξερω...αλλα μαλλον θα ξαναδωσω...δεν το βαζω κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα πρωτα αντιδρα το οξυ με τη βαση νατριου και μετα με την αμμωνια. Αλλα νομιζω πως ειναι λεπτομερεια δε θα το προσεξει κανεις, ετσι κ αλλιως το αποτελεσμα το ίδιο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα πρωτα αντιδρα το οξυ με τη βαση νατριου και μετα με την αμμωνια. Αλλα νομιζω πως ειναι λεπτομερεια δε θα το προσεξει κανεις, ετσι κ αλλιως το αποτελεσμα το ίδιο ειναι
ναι το ιδιο ειναι αλεκα απλα βλεπω ολοι κανουν πρωτα την αντιδραση με την ασθενη βασκ και μετα με την ισχυρη για αυτο ρωταω υπαρχει κανονας που να λεει κανουμε πρωτα την αντιδραση με την ασθενη βαση?νομιζω ειναι λεπτο σημειο αυτο και τα φροντιστηρια το κανουν αναποδα απο οτι λες για αυτο ρωταω
-----------------------------------------
Πραγματικά δεν έχω ιδέα εγώ έκανα μόνο την μια αντίδραση.Κάτσε δηλαδή πως ξέρω από πόσα Molles HCL αντιδρούν στην κάθε αντίδραση;
ελα μου ντε αυτο ειναι το θεμα αλλα ηθελε και τις δυο νομιζω ενας που ειναι σιγουρος να ποσταρει τη λυση με απαντηση σε αυτο που ρωτησα γιατι μπορει απο κει να χουν χασει πολλοι και ειναι κριμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Οι 2 αντιδρασεις εγιναν ταυτοχρονα , στο ιδιο διαλυμα ειναι .Υπαρχουν και ασκησεις που περισευει το HCl
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ναι το ιδιο ειναι αλεκα απλα βλεπω ολοι κανουν πρωτα την αντιδραση με την ασθενη βασκ και μετα με την ισχυρη για αυτο ρωταω υπαρχει κανονας που να λεει κανουμε πρωτα την αντιδραση με την ασθενη βαση?νομιζω ειναι λεπτο σημειο αυτο και τα φροντιστηρια το κανουν αναποδα απο οτι λες για αυτο ρωταω

δεν εχω υπ οψιν μου τέτοιο κανονα για να ειμαι ειλικρινης πρωτη φορα το ακουω
νομιζω λεπτομερειες καθεσαι και ψαχνεις
αν δεν αναφερεται τιποτα τετοιο στις λυσεις μπορει να προκειται για απλη συμπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ρε παιδια αμα καποιος δεν εκανε την αντιδραση με το ΝαOH . Αλλα πηγε κατευθειαν στην εξουδετερωση της ασθενους βασης (NH3) και λογω διαφορετικης συγκεντρωσης βρηκε λαθος pH, αν και εκανε σωστη διαδικασια στην δευτερη εξουδετερωση, ποσο θα χασει?? εννοω θα το κοψουν ολο? 9 μορια ή θα παρει κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Και ναι χανουμε το 100σταρι απο ενα πολλαπλης....ελεοσ γαμω το κεφαλι μου!!!!!!!!!αυτο το 1.2 ρε παιδια το εκανε κανενας αλλος λαθος η ειμαι η μονη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Και ναι χανουμε το 100σταρι απο ενα πολλαπλης....ελεοσ γαμω το κεφαλι μου!!!!!!!!!αυτο το 1.2 ρε παιδια το εκανε κανενας αλλος λαθος η ειμαι η μονη?

ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΛΕΩ!!!! Στο 1.2 εγώ εβαλα το α, διότι έλεγε η ερώτηση για το τροχιακό του ΥΔΡΟΓΟΝΟΥ και όχι γενικα! Το υδρογόνο είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση που δεν εξαρτάται ουσιαστικά από το μαγνητικό κβαντικό αριθμό, το οποίο είναι μηδέν, αλλά μόνο από τον κύριο και αζιμουθιακό κβαντικό αριθμό. Πείτε μου και σεις παιδιά τις απόψεις σας, γιατί πιστεύω ήταν ένα διφορούμενο ερώτημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ρε και εγω αυτο σκεφτηκα!!!!ελεος!!!οτι θεωρια ειχα διαβασει κατεβασα στο κεφαλι μου κ νομιζα πως ηταν αυτο!!!κ μενα λιγο διφορουμενο μου φανηκε!γαμωτο!!!ασχετο αφροδιτη εσυ εισαι που ειχες παει παρισι τον νοεμβριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top