[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ακριβώς, εγώ για κάποιο λόγο το θεώρησα δεδομένο ότι δεν κάνει ανακύκλωση (Αφού ζητούσε ένα συγκεκριμένο σημείο με max ταχύτητα) και προσπαθούσα να καταλάβω τι στο διάολο κάνει η ράβδος, την δική μου μια ολόκληρη ώρα πάνω σε αυτό το θέμα ποιος θα μου την επιστρέψει?
Πρωτη φορα στη ζωη σου σπαταλας την ωρα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Προτινω ολοι να ηρεμησουμε και να ασχοληθουμε με το επομενο μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ελεος ρε παιδια σοβαρολογειτε?Πραγματικα ποιο ειναι το προβλημα σας μου λετε?Ο χρονος σας? Τι ειναι το πιο δικαιο ?Να σας πω μια λυση να τελειωνουμε?Να πιαστει λαθος σε ολους να τελειωνουμε. Η βαση στο 93 !
Εγω αυτο θεωρω πιο σωστο να δοθουν σε ολους οι 7 μοναδες. Και θα ηταν ακριβως το ιδιο πραγμα σαν να μην υπηρχε το ερωτημα! (Αφου σε ολους θα προστεθουν τα ιδια μορια στο τελος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πρωτη φορα στη ζωη σου σπαταλας την ωρα σου?

Όχι, απλά μιλάμε για αδικημένους και έχω να πω ότι περισσότερο αδικημένοι ήταν αυτοί που δεν το έλυσαν παρά αυτοί που το έλυσαν στην τελική. Άντε γιατί οι συνεχόμενες κλάψες άρχισαν να μου σπάνε τα νεύρα. Έγινε η μαλακία. Τελείωσε. Τι κλαίγονται τώρα μερικοί? Αυτό που θα έπρεπε να συζητάμε όλοι ανεξαιρέτως είναι η παραίτηση-απόλυση των ηλιθίων που έβαλαν τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Σε μια στιγμή μου πέρασε από το μυαλό μήπως η κινητική ενέργεια μεγιστοποιείται και σε άλλο τεταρτημόριο σε περίπτωση που κάνει ανακύκλωση αλλά ευτυχώς δεν το κοίταξα καν.
Νομίζω πάντως ότι επειδή και οι βαθμολογητές είναι άνθρωποι και όχι μηχανές θα δείξουν μεγαλύτερη επιείκια σε όσους το λύσαμε ή σε όσους ασχολήθηκαν στο πρόχειρο ελέγχοντας για ανακύκλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Xωρις να θελω να δικαιολογηθω,για το 15-16 που εγραψα που για μενα θεωρειται αρκετα καλο,θεωρω μεγαλη αδικια την μη βαθμολογηση του γ4.Εφαγα ενα μισαωρο να το σκεφτω και αλλα 10 λεπτα να το γραψω ,βρισκοντας σωστα την γωνια,για να μαθω οτι επι 40 λεπτα δεν εκανα τιποτα.Ισως να ειχα καταφερει να λυσω το β1,που το αφησα για το τελος,και το δ4,να ειχα καταφερει να γραψω την συνθηκη με την τριβη τουλαχιστον.Ας ευχηθουμε να μην εχουμε τα ιδια και τη δευτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγω αυτο θεωρω πιο σωστο να δοθουν σε ολους οι 7 μοναδες. Και θα ηταν ακριβως το ιδιο πραγμα σαν να μην υπηρχε το ερωτημα! (Αφου σε ολους θα προστεθουν τα ιδια μορια στο τελος)

Και εγώ θα προτιμούσα να ήταν η βάση το 93 και να τελείωνε εκεί το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ακριβως αυτο θα ηταν το δικαιοτερο για ολους, αλλα το υπουργειο δεν χαριζεται ουτε για τις μλκιες που κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
.Εφαγα ενα μισαωρο να το σκεφτω και αλλα 10 λεπτα να το γραψω ,βρισκοντας σωστα την γωνια,για να μαθω οτι επι 40 λεπτα δεν εκανα τιποτα.Ισως να ειχα καταφερει να λυσω το β1,που το αφησα για το τελος,και το δ4,να ειχα καταφερει να γραψω την συνθηκη με την τριβη τουλαχιστον.
Υπάρχουν επίσης και πολλοί που σπατάλησαν αρκετό χρόνο σε ένα λάθος διατυπωμένο θέμα χωρίς να το λύσουν...Με αυτούς τι θα γίνει?Να χάσουν τα 7 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Όχι, απλά μιλάμε για αδικημένους και έχω να πω ότι περισσότερο αδικημένοι ήταν αυτοί που δεν το έλυσαν παρά αυτοί που το έλυσαν στην τελική. Άντε γιατί οι συνεχόμενες κλάψες άρχισαν να μου σπάνε τα νεύρα. Έγινε η μαλακία. Τελείωσε. Τι κλαίγονται τώρα μερικοί? Αυτό που θα έπρεπε να συζητάμε όλοι ανεξαιρέτως είναι η παραίτηση-απόλυση των ηλιθίων που έβαλαν τα θέματα.
Αυτους δε τους κουναει ΚΑΝΕΙΣ

Υπάρχουν επίσης και πολλοί που σπατάλησαν αρκετό χρόνο σε ένα λάθος διατυπωμένο θέμα χωρίς να το λύσουν...Με αυτούς τι θα γίνει?Να χάσουν τα 7 μόρια?
Εχεις απολυτο δικιο. Καλυτερα να σταματησουμε να μιλαμε γι αυτο. Ειναι σαν να μην υπηρχε το θεμα σαν το Γ να ειχε 3 υποερωτηματα. Επισης για τους γονεις που θα διαμαρτηρηθουν ισως ειναι καιρος να αφησουν τα παιδακια τους λιγο ελευθερα και να μην τα εχουν σαν πεκινουα. Ελεος δηλαδη. Η μαμα και ο μπαμπας !18 χρονων γαιδουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εχω απορια;Υποτιθεται τα θεματα τα λυνουν πολλοι φυσικοι πριν τα επισημοποιησουν.Ολοι αχρηστοι ητανε και δεν παρατηρησανε το λαθος στο γ4.Πώς γινεται να το ειδανε μετα τη δημοσιευση των θεματων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Και εμένα μου φαίνεται λάθος στο λάθος το να μοιραστούν τα μόρια του Γ3 στα υπόλοιπα υποερωτήματα..
Αλλά και πάλι, τη μαλακία την κάνανε εξ' αρχής. Και πλέον δεν έχει σημασία το ότι ήταν λάθος αυτό που ζητούσαν, γιατί υποθέτω και αυτοί που ψιλιαστηκαν οτι γινεται ανακυκλωση, καταλαβαιναν τι ζητουσε..
Το θεμα ειναι αλλο..
Κυριως ειναι οτι, οπως και να χει σπαταληθηκαν 15΄ με δεν ξερω ποσο σε οποιονδηποτε εκανε προσπαθεια να το λυσει, σε ενα διαγωνισμα μαλιστα που ο χρονος ηταν αρκετα σημαντικος.
Και κατ' επεκταση το οτι σε ενα τοσο "σαπιο" (αναρωτιεμαι αν πρεπει να βαλω εισαγωγικα ή οχι) εκπαιδευτικο συστημα, υπαρχει ελλειπης οργανωση, και ειναι απλα απαραδεκτο να γινονται τετοια λαθη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στους τοσους χιλιαδες υποψιφιους προσπαθιτε να βρειτε 2-3 συγκεκριμενους τροπους με τους οποιους εδρασε ο καθενας και επομενος ιετε εποφελιθικε ειτε αδικιθικε απο το θεμα... Ξεκολατε! Καθε ενας εχει τον δικο του τροπο σκεψης, διαχειρισης χρονου και επιλυσης. Δεν μπορειτε να τα τσουβαλιαζετε ολα!
Και οπως εχω ξαναπει απο την στιγμη που το λανθασμενο θεμα επεσε οτι και αν γινει απο εδω και περα καποιοι θα ειναι αδικημενοι περισσοτερο και καποιοι λιγοτερο. Μην προσπαθιτε ντε και καλα να πεισετε οτι αυτο που σας βολευει ειναι και το σωστο, η οτι υπαρχει η χρυση τομη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Dark_kronos, διαφωνώ κάθετα.
Ένα δυσκολάκι είχε το 3ο θέμα, με το οποίο θα ξεχώριζαν οι μέτριοι από τους λίγο πιο διαβασμένους.
1.4 μονάδες ολόκληρες.
Με το να τις μοιράζουν στα πανεύκολα Γ1,Γ2,Γ3 καταργούν την ορθή ταξινόμηση των υποψηφίων και αδικούνται αυτοί που δυνητικά θα μπορούσαν να λύσουν ένα "δυσκολάκι" του 3ου θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ορφέας46134

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας46134 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εχω την εντυπωση πως εχουν αφιερωθει 10 αν οχι 20 σελιδες για την ακυρωση του Γ4.....ηταν αδικια για ολους και τελος..!

αυτο που θελω εγω να ρωτησω.....στο Δ4 εγραψα: Τστατικη<=μ*Ν Ν=30 επι ριζα του3
βρηκα την εξισωση της Τστατικης (Τ=150*χ+30)
απο εκει και περα προσθεσα στο 0,2(νεο πλατος) αλλα 0,05 γιατι μπερδευτικα.....
επειτα πηρα Τmin(για χ=0) και οχι Τmax και βρηκα λαθος αποτελεσμα(ριζα του3 τριτα)....
ποσο τις εκατο λετε να εχω χασει απο τα 7????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Dark_kronos, διαφωνώ κάθετα.
Ένα δυσκολάκι είχε το 3ο θέμα, με το οποίο θα ξεχώριζαν οι μέτριοι από τους λίγο πιο διαβασμένους.
1.4 μονάδες ολόκληρες.
Με το να τις μοιράζουν στα πανεύκολα Γ1,Γ2,Γ3 καταργούν την ορθή ταξινόμηση των υποψηφίων και αδικούνται αυτοί που δυνητικά θα μπορούσαν να λύσουν ένα "δυσκολάκι" του 3ου θέματος.
Yπηρχαν κι αλλα δυσκολα στο διαγωνισμα αυτο. Λες και η ακυρωση του Γ4 θα τους φερει ολους στο 20!Μην τρελαθουμε τωρα. Και να μην το ξαναλεμε ΤΟ Γ4 ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εχω την εντυπωση πως εχουν αφιερωθει 10 αν οχι 20 σελιδες για την ακυρωση του Γ4.....ηταν αδικια για ολους και τελος..!

αυτο που θελω εγω να ρωτησω.....στο Δ4 εγραψα: Τστατικη<=μ*Ν Ν=30 επι ριζα του3
βρηκα την εξισωση της Τστατικης (Τ=150*χ+30)
απο εκει και περα προσθεσα στο 0,2(νεο πλατος) αλλα 0,05 γιατι μπερδευτικα.....
επειτα πηρα Τmin(για χ=0) και οχι Τmax και βρηκα λαθος αποτελεσμα(ριζα του3 τριτα)....
ποσο τις εκατο λετε να εχω χασει απο τα 7????
Θα σου δώσουν 3 ή 4 από το υποερώτημα. Εξαρτάται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Dark_kronos, διαφωνώ κάθετα.
Ένα δυσκολάκι είχε το 3ο θέμα, με το οποίο θα ξεχώριζαν οι μέτριοι από τους λίγο πιο διαβασμένους.
1.4 μονάδες ολόκληρες.
Με το να τις μοιράζουν στα πανεύκολα Γ1,Γ2,Γ3 καταργούν την ορθή ταξινόμηση των υποψηφίων και αδικούνται αυτοί που δυνητικά θα μπορούσαν να λύσουν ένα "δυσκολάκι" του 3ου θέματος.

Ητανε λαθος ομως, τοσοι και τοσοι που εφαγαν ωρα προσπαθοντας να το λυσουν, βρηκαν οτι κανει ανακυκλωση κλπ θεωρεις οτι δεν αδικουνται; Νομιζεις οτι αδικουνται μονο οσοι εχασαν αυτες τις 8 μοναδες ενω ειχαν καταφερει κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Yπηρχαν κι αλλα δυσκολα στο διαγωνισμα αυτο. Λες και η ακυρωση του Γ4 θα τους φερει ολους στο 20!Μην τρελαθουμε τωρα. Και να μην το ξαναλεμε ΤΟ Γ4 ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ

Κοπελιά.Διαφωνώ, και αυτά που είπα ήταν ξεκάθαρα, αλλά δε τα κατάλαβες.

Σε κάθε ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ μπαίνουν διάφορα ερωτήματα σε κάθε θέμα, ώστε οι εξεταζόμενοι να ΤΑΞΙΝΟΜΗΘΟΥΝ ΟΡΘΑ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ.

Το δυσκολάκι του τρίτου θέματος ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ από αυτό το διαγώνισμα.Και δε το λέω συγκεκριμένα για αυτό το διαγώνισμα.Εμείς που το λύσαμε δηλαδή, ΟΠΩΣ τέλος πάντων το λύσαμε, και θα μπορούσαμε σε οποιοδήποτε άλλο διαγώνισμα να λύσουμε ένα παρόμοιο Γ4, βγαίνουμε ζημιωμένοι!Κάποιοι άλλοι που δεν είχαν τις γνώσεις να λύσουν ερώτημα επιπέδου Γ4 πέρνουν και τις 25 μονάδες και έτσι δε φαίνεται η διαφορά μεταξύ των μαθητών.Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς?

Καλά, όσον αφορά το "Λες και η ακυρωση του Γ4 θα τους φερει ολους στο 20", δείξε λίγο έλεος, άτομα κόβονται για 30 μόρια, και εσύ μόλις έκανε γαργάρα 1.4 μονάδες, δηλαδή καμιά 200 μόρια ξέρω γω.Λίγο πιο χαλαρά..

Ητανε λαθος ομως, τοσοι και τοσοι που εφαγαν ωρα προσπαθοντας να το λυσουν, βρηκαν οτι κανει ανακυκλωση κλπ θεωρεις οτι δεν αδικουνται; Νομιζεις οτι αδικουνται μονο οσοι εχασαν αυτες τις 8 μοναδες ενω ειχαν καταφερει κατι;

Δεν κατάλαβες τι είπα.

Αδικούνται αυτοί που δυνητικά θα μπορούσαν να λύσουν οποιοδήποτε ερώτημα επιπέδου Γ4!Αυτοί που δεν είχαν τις γνώσεις να το λύσουν πέρνουν όμως τις 25μοναδούλες από το 3ο, όπως βέβαια και ο άριστος που του κόβεις τη δυνατότητα να διακριθεί από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κοπελιά.Διαφωνώ, και αυτά που είπα ήταν ξεκάθαρα, αλλά δε τα κατάλαβες.

Σε κάθε ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ μπαίνουν διάφορα ερωτήματα σε κάθε θέμα, ώστε οι εξεταζόμενοι να ΤΑΞΙΝΟΜΗΘΟΥΝ ΟΡΘΑ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ.

Το δυσκολάκι του τρίτου θέματος ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ από αυτό το διαγώνισμα.Και δε το λέω συγκεκριμένα για αυτό το διαγώνισμα.Εμείς που το λύσαμε δηλαδή, ΟΠΩΣ τέλος πάντων το λύσαμε, και θα μπορούσαμε σε οποιοδήποτε άλλο διαγώνισμα να λύσουμε ένα παρόμοιο Γ4, βγαίνουμε ζημιωμένοι!Κάποιοι άλλοι που δεν είχαν τις γνώσεις να λύσουν ερώτημα επιπέδου Γ4 πέρνουν και τις 25 μονάδες και έτσι δε φαίνεται η διαφορά μεταξύ των μαθητών.Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς?

Καλά, όσον αφορά το "Λες και η ακυρωση του Γ4 θα τους φερει ολους στο 20", δείξε λίγο έλεος, άτομα κόβονται για 30 μόρια, και εσύ μόλις έκανε γαργάρα 1.4 μονάδες, δηλαδή καμιά 200 μόρια ξέρω γω.Λίγο πιο χαλαρά..

Που ακριβώς είδες τη διαβάθμιση στα θέματα? Το Β θέμα είχε δυο αντικειμενικά ΔΥΣΚΟΛΕΣ ερωτήσεις, και το Θέμα Γ θα μπορούσε να είναι Θέμα Δ παλιότερων ετών, με το φετινό Θέμα Δ να είναι δύσκολο. Το ότι το έλυσες δεν σημαίνει ότι πρέπει όλοι μας να είμαστε ταλέντα στη φυσική, πανελλήνιες εξετάσεις για την εισαγωγήστην τριτοβάθμια είναι, όχι διαγωνισμός φυσικής. Έπρεπε να εξετάσουν πράγματα ΜΕΣΑ από το ΒΙΒΛΙΟ και όχι μαλακίες. Τα Β1 Β3 Γ4 και το Θέμα Δ όλο δεν υπάρχει ούτε για ίχνος στο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top