[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alex9494

Νεοφερμένος

Ο alex9494 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τι θα γίνει με εμάς που από το 3ο θέμα είχαμε λύσει το Γ1 και το Γ4? Θα είναι σαν να έχουμε λύσει το 1/3 της άσκησης: Αφού είχαμε λύσει την μισή άσκηση! Προτείνω όλοι να διαμαρτυρυθούμε! Το δίκαιο είναι όσοι έχουν γράψει το Γ4 και το έχουν καταφέρει να τους το πάρουν σωστό ενώ όσοι το έχουν λάθος να μοιραστούν τα μόρια!

Ποιος δεν θα είναι ευχαριστημένος έτσι??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τι θα γίνει με εμάς που από το 3ο θέμα είχαμε λύσει το Γ1 και το Γ4? Θα είναι σαν να έχουμε λύσει το 1/3 της άσκησης: Αφού είχαμε λύσει την μισή άσκηση! Προτείνω όλοι να διαμαρτυρυθούμε! Το δίκαιο είναι όσοι έχουν γράψει το Γ4 και το έχουν καταφέρει να τους το πάρουν σωστό ενώ όσοι το έχουν λάθος να μοιραστούν τα μόρια!

Ποιος δεν θα είναι ευχαριστημένος έτσι??????
Και αυτό είναι άδικο γιατί τα κριτήρια δεν θα είναι ίδια. Και τι θα γίνει αν κάποιος έχει λύσει το Γ4 αλλά όχι τέλεια πχ πιάνει 5/7;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μα πώς μπορούν και ακυρώνουν ολόκληρο υποερώτημα ενώ μερίδα μαθητών το έχει λύσει; Μιλάμε για τρελή αδικία για τα ίδια τα παιδιά δηλαδή. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ειχα πει οτι δε θα μπω στο φορουμ μεχρι να τελειωσουν τα μαθηματα αλλα δεν αντεξα!

σημερα απλα ΠΑΤΟΣ~!ή μαλλον ΑΠΟΠΑΤΟΣ~!
εχω γραψει γυρω στο 14 και μπορουσα ρε γμτ παρα πανω...αλλα ποσο ηλιθια παιζει να μουν εκεινη την ωρα....
ολα τα θεματα τα παλεψα μεχρι τελευταιο λεπτο.ελυσα ολο το α θεμα το β2 το γ1 το γ2 ολοσωστα.μετα β1 κυκλωσα το σωστο(κωλοφαρδια) και εκανα και μια αιτιολογηση του κ**λου.το β3 δεν κυκλωσα το σωστο αλλα το εχω αιτιολογησει μεχρι ενα σημειο.γ3 εκανα λαθος στις πραξεις:( γ4 εγραψα 2 σειρες ετσι για να μη το αφησω δ1 λαθος δ2 σχεδον σωστο δ3 σχεδον σωστο δ4 παραπανω απο το μισο σωστο.
τα θεματα κατ εμε ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ...και το μονο που καταφεραν ηταν να με απογοητευσουν.να με βαλουν να κλαιω 2 ωρες και να ζαλιζομαι ακομη και τωρα.τπτ αλλο δεν καταφεραν.

μια ερωτηση μονο...αν π.χ. στο β3 εχω κυκλωσει λαθος αλλα εχω αιτιολογησει ενα μεγαλο μερος σωστα θα την κοιταξουν καθολου την αιτιολογηση ή κοιτανε μονο τη σωστη απαντηση και αν ειναι λαθος δεν κοιτανε καθολου την αιτιολογηση;;;
Aν το 14 ειναι πατος σε αυτο το μπουρδελο που γραψαμε σημερα τοτε εγω τι να πω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα πώς μπορούν και ακυρώνουν ολόκληρο υποερώτημα ενώ μερίδα μαθητών το έχει λύσει; Μιλάμε για τρελή αδικία για τα ίδια τα παιδιά δηλαδή. :confused:

Δεν το ακυρώνουν επειδή δεν έλυσαν μερικοί ή επειδή η΄ταν δύσκολο, αλλά επειδή είχε λάθος διατύπωση και δεν την διόρθωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Δεν ειπα οτι μου φαινονται λιγα.Τουναντιον.Ομως ειναι το λιγοτερο που μπορει να γινει για το γενικο επιπεδο των θεματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δηλαδή ρε παιδιά αν κατάλαβα καλά όσοι λύσαν τα Γ1,Γ2,Γ3 σωστά θα πάρουν 25 μόρια;
Έτσι το 10/20 πιάνεται άνετα....απο κεί και πέρα θέλει ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, κι εγώ έγραψα το Γ4(έγραψα kmax για θ<=180°) αλλά δε θα σκοτωθούμε κιόλας μεταξύ μας για αυτά τα 7 μόρια. Οι καλύτεροι και πάλι διακρίθηκαν. Οι χαμμένοι φέτος ήταν αυτοί που ήθελαν ένα μέτριο βαθμό και γράψανε 5 και 6. Όσον αφορά τις υψηλόβαθμες σχολές λοιπόν, δε νομίζω κάποιος με 18 και 19 φέτος στη φυσική να χάσει τη σχολή που θέλει από ±20 (στα 20000).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί μοιράζουν τις μονάδες και δεν το υπολογίζουν στα 75 κι όχι στα 100? Δεν γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hackerspy

Νεοφερμένος

Ο Hackerspy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν το ακυρώνουν επειδή δεν έλυσαν μερικοί ή επειδή η΄ταν δύσκολο, αλλά επειδή είχε λάθος διατύπωση και δεν την διόρθωσαν.

Φιλε το ελυσες????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Γιατί μοιράζουν τις μονάδες και δεν το υπολογίζουν στα 75 κι όχι στα 100? Δεν γίνεται?
Και μετά θα γίνει αναγωγή στα 100, so;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΔΙΚΟ να ακυρωσουν το Γ4 και να μοιρασουν τις μοναδες στα αλλα υποερωτηματα.....
Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ
...αλλά τι να περιμένεις απο μια υπηρεσιακή κυβέρνηση???


όμως,το πρωί αντιλήφθηκαν το "ασήμαντο" λάθος στο Γ3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου;
Το θέμα ήταν ΛΑΘΟΣ!
Κι εμένα αν μου έλεγαν "την πρώτη φορά που η Κ γίνεται μέγιστη", θα σκεφτόμουν πολύ διαφορετικά το θέμα
Θα σκεφτόμουν την ανακύκλωση, ότι η ράβδος μπορεί να πάρει και ψηλότερα, ότι υπάρχουν οριακές τιμές στην ω κτλ κτλ κτλ
Ήταν λάθος διατυπωμένο και θα ήταν αδικία να μείνει ένα τέτοιο θέμα απ τη στιγμή που υπάρχει ΕΣΤΩ κι ένα άτομο που θα μπορούσε να τη λύσει σωστά αν ήταν ορθώς διατυπωμένη
Και στο κάτω-κάτω, εσείς τα σαΐνια που βρήκατε την ανακύκλωση, γιατί δεν το στείλατε στην ΚΕΕ;
Ή να πιστέψω πως ούτε ένας απ εσάς δεν ασχολήθηκε με το θέμα πριν τη δυνατή αποχώρηση;
Μην το παίζεται θιγμένοι...
Αφού το λάθος ήταν επιστημονικό τότε το θέμα θα έπρεπε να ακυρωθεί
Θα θεωρούσα καλύτερο αν άκουγα απ εσάς πως οι μονάδες του Γ4 θα έπρεπε πιθανόν να κατανεμηθούν σε άλλα θέματα ή να βαθμολογηθούμε όλοι με άριστα το 93.
Απ τη στιγμή όμως που το πρόβλημα είχε λάθος επιστημονικό, κι αφού δεν το αντιληφθήκαμε εγκαίρως, αυτό πρέπει να ακυρωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill44

Νεοφερμένος

Ο killbill44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Νομιζω ειναι κλασσικα θεματα και βατα με την πρωτη ματια.. απλα ειναι παρα πολλα τα ερωτηματα και δεν νομιζω να εφτανε ο χρονος για τους υποψηφιους! Το Β3 μου φαινεται λιγο δυσκολο ..

κοπελια εσυ που λες οτι ηταν βατα κατι τρεχει με σενα...η εισαι τοσο καλη στην φυσικη η μας δουλευεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Δεν το ακυρώνουν επειδή δεν έλυσαν μερικοί ή επειδή η΄ταν δύσκολο, αλλά επειδή είχε λάθος διατύπωση και δεν την διόρθωσαν.

Και πάλι από κάποιους λύθηκε! Μου φαίνεται άδικο κάποιοι που έχασαν χρόνο και τελικά το έλυσαν να μην ανταμειφθούν γι' αυτό. Έστω και με λάθος διατύπωση.

Καλά όσο για το τελευταίο απαράδεκτο για την επιτροπή. Τρελό fail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πάντως πως αυτοί που δεν έλυσαν καθόλου το θέμα Γ4 λόγω ασάφειας ήταν ελάχιστοι αν όχι κανένας. Εξάλλου, για αυτό μπορούμε να πάρουμε χαρτί για να ζητήσουμε διευκρινήσεις. Αυτό σημαίνει ότι κανένας δε θεώρησε σκόπιμο να γίνει διευκρίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sarstr

Νεοφερμένος

Ο sarstr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η αδικια ειναι τεραστια... Πρεπει να κανουμε να κανουμε κατι αμεσα... Εγω εκατσα να το σκεφτω και εχασα την ωρα μου που θα μπορουσα να την αφιερωσω στο 4ο... Θα μας κοντεψουν οι αλλοι που ουτε καν εστρωσαν τον κωλο τους να το σκεφτουν και να το ψαξουν... Πρεπει να αντιδρασουμε τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vasilisepik

Νεοφερμένος

Ο Vasilisepik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω απο την ακυρωση του Γ4 επωφελουμε 100% γιατι εχω γραψει τα Γ1 Γ2 Γ3 και καθολου το Γ4. Ομως πιστευω οτι ειναι αδικο για αυτους που το γραψανε ή αφιερωσανε πολυ χρονο. Το δικαιο θα ηταν να παρθει σωστο σε ολους οσους γραψανε σωστα τη μεθοδολογια ή τουλαχιστον να το ακυρωνανε τελειως δηλαδη το 20 να ηταν το 93/100, γιατι ετσι αυτος που ηξερε και το εγραψε χανει διπλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ορφέας46134

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας46134 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια θελω να ρωτησω κατι....!
ελυσα τα παντα.....εκανα ενα Σ-Λ λαθος και εχασα το μισο Δ4(μαλλον 3-4 τοις εκατο)
τωρα που ελυσα το Γ4....δεν κερδιζω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ απο το Δ4;;;;
θα μεινω στο 96??? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
να φανταστώ πριν βάλουν τα θέματα εκεί μέσα κάνουν μπάφους και όργια ? 2 χρονιες τώρα τρώω...όχι δεν το λέω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top