[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Όχι πως έχει σημασία πλέον, αλλά για να δω αν έχασα τσάμπα 7 μόρια: στο ερώτημα Δ1 το σώμα όταν το αφήσουμε πάει να ισορροπήσει πιο κάτω. Τότε τα ελατήρια μακραίνουν το ίδιο (για την ακρίβεια το k1 συσπειρώνεται; ). Γιατί βλέπω σε όλες τις λύσεις πως το κ1 πάει κάτω κατά χ1 και το κ2 πάλι κατά χ2. Αλλά δεν νομίζω να είναι έτσι διότι τα ελατήρια δεν έχουν την ίδια Κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Νομιζω η δημοσκοπηση (εστω και στα πλαισια των γεματων τρολ i school τα λεει ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkxyzw

Νεοφερμένος

Ο pkxyzw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδιά όσοι γράψατε την ανακύκλωση συγχαρητήρια!!ήθελε μαγκιά ενώ από κάτω σου έδινε την απάντηση...προσωπικά εγώ με το που έφτασα εκανα θμκε για να δω αν θα κάνει κι όταν μου βγηκε πως κάνει έμεινα!!είπα οτι θα έχω κάνει λάθος και πήρα Στ..πρέπει να παραδεχτώ πως όταν η γωνία μου βγήκε 60 ήταν σκέτη απόλαυση...πιστεύω ότι θα πρέπει να δεχτούν και τις 2 απαντήσεις!αν το ακυρώσουν εντελώς θα είναι άδικο τοσο για αυτούς που το βρήκαν με Στ όσο και για αυτούς με την ανακύκλωση(ειδικά για αυτούς). τώρα τα υπόλοιπα τα βρήκα με εξαίρεση το δ4 που πήρα ΣF=0. αν έπαιρνα ένα μόριο που είπα οτι Τστmax=μΝ και γενικά απ ότι έγραψα θα ήμουν πού ευχαριστημενος. πάντως κοινή διαπίστωση ότι όποιος είναι πάνω απο 15 είναι τέλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Όσοι δεν έκαναν φροντιστήριο ή έστω ασκήσεις απο βοήθημα δεν νομιζω να έπιαναν βάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasv92

Νεοφερμένος

Ο kostasv92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για δείτε αυτό το άρθρο:
https://www.tovima.gr/society/article/?aid=459448&h1=true

Λάθος χαρακτηρίζεται το θέμα Γ4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Όχι πως έχει σημασία πλέον, αλλά για να δω αν έχασα τσάμπα 7 μόρια: στο ερώτημα Δ1 το σώμα όταν το αφήσουμε πάει να ισορροπήσει πιο κάτω. Τότε τα ελατήρια μακραίνουν το ίδιο (για την ακρίβεια το k1 συσπειρώνεται; ). Γιατί βλέπω σε όλες τις λύσεις πως το κ1 πάει κάτω κατά χ1 και το κ2 πάλι κατά χ2. Αλλά δεν νομίζω να είναι έτσι διότι τα ελατήρια δεν έχουν την ίδια Κ.
Ίδιο είναι το διάστημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Από πού και ως πού, ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Από πού και ως πού, ρε παιδιά;

Όσο συσπειρώνεται το ένα ελατήριο αλλο τόσο τεντώνεται το άλλο αφού είναι κολλημένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενα_94

Νεοφερμένος

Η ελενα_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγω στο γ2,βρηκα αρνητικο εργο .. δεν ξερω τι σκεφτομουν εκεινη τη στιγμη κ τα εκανα τοσο... ασχημα..
επειδη βρισκομαι κοντα στη βαση κ ετσι κ πεσω κατω απο 10 στη φυσικη, τοτε αντιο σχολη-των-ονειρων μου, ειναι κανεις σιγουρος αν 8α παει ολο το ερωτημα χαμενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σκεψου.Το σωμα ειναι ενωμενο και με τα δυο.Οσο τραβαει το ενα ελατηριο τοσο συσπειρωνεται/επιμηκυνεται το αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παραλογικός

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Παιδιά πώς πιστεύετε ότι πρέπει να διαχειριστούν το Γ'4 ερώτημα στη διόρθωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αυτό αντιβαίνει στη λογική μου! Τέλος πάντων, καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Chris93.1777

Νεοφερμένος

Ο Chris93.1777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το μονο που ζηταμε ειναι ΝΟΡΜΑΛ θεματα! Και οαν λεω νορμαλ δεν εννοω πολυ ευκολα αλλα ρε παιδια να ανταποκρινονται σε ολους! Δηλαδη να ειναι διαβαθμισμενης δυσκολιας! Δεν λεω...να την βαλουν και την εξυπναδα που λιγοι θα σκεφτουν, αλλα οχι να μετατρεπουν το διαγωνισμα των πανελληνιων ''σε διαγωνισμο ταλεντων''! ας σκεφτουν και τους μαθητες που προσπσθουν χωρις φροντιστηριο ή αυτους που δεν εχουν ξεκαθαρες γνωσεις Α Λυκειου! Ασ δουμε τι επιφυλασσουν για τα Μαθηματικα! Προβλεπω οκ θεματα αν κρινω απο τη στατιστικη??/

Συμφωνώ!Μόνο μια παρατήρηση σε αυτό που είπες!Στα μαθηματικά δεν ήταν οκ τα θέματα υπήρχαν αρκετές ασάφειες όπως στο Δ2(όπου άλλο ζητούσε η εκφώνηση και άλλο ζητούσαν αυτοί) και στο Γ1!

Όσο για τα σημερινά τα κρίνω στο ίδιο επίπεδο ή ελαφρώς πιο τσιμπημένα σε σχέση με πέρυσι αλλά δεν μπορούμε να κρίνουμε(ή μάλλον συγκρίνουμε) και αντικειμενικά τη δυσκολία γιατί υπάρχει και λάθος ερώτημα!Χωρίς αυτό το λάθος θα θεωρούνταν δύσκολο το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος (και ίσως όχι εν γένει το 4ο) όπως απαιτεί η διαβάθμιση, και το 2ο φυσικά που σε σχέση με παλιότερες χρονιές το έχουν ανεβάσει!Ωστόσο σαφώς δεν υπάρχει σύγκριση των θεμάτων των 2 τελευταίων ετών με τα υπόλοιπα έτη.Το μόνο λάθος που κάνουν συνεχώς στη φυσική είναι ότι δεν υπάρχουν αντίστοιχα πράγματα στο βιβλίο σε αντίθεση με τα μαθηματικά...πρέπει όσοι δίνετε να καταλάβετε ότι και δύσκολα να ναι τα θέματα δε θα τα γράψουν και οι άλλοι και θα φανεί στις βάσεις.Ειδικά οι "καλοί" μην παρακαλάτε για εύκολα θέματα δε σας συμφέρει.


Καλώς σας βρήκα παρεπιπτόντως από την ιατρική του ΑΠΘ.Με τα περσινά εγώ!...και επίσης το όνομα SiMoS κάτι μου λέει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
και θα γελάσουμε πάρα πολύ στα θέματα των επαναληπτικών... :) κατά τα άλλα και εγώ κάπου στο 12 με 14 βαριά( αν πέσω σε κανέναν καλόψυχο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EsASt3p

Νεοφερμένος

Ο EsASt3p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Όσο συσπειρώνεται το ένα ελατήριο αλλο τόσο τεντώνεται το άλλο αφού είναι κολλημένα

Το ΑΒ έχει σταθερό μήκος με άλλα λόγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Αυτοί που πραγματικά είχαν ως στόχο το 20 και ξέραν να αντιμετοπίσουν σχεδόν όλα τα είδη ασκήσεων πιστεύω πως δεν είχαν πρόβλημα να λύσουν τα θέματα σε 3 ώρες. Και jim δώσαμε και εμείς πανελλαδικές κάποτε, ευκολότερα ή δυσκολότερα τα θέματα δεν έχει σημασία μιας και ο καθένας διαγωνίζεται με την γενιά του. Ξέρουμε τις συνθήκες που επικρατούν εκείνες τις τρεις ώρες και το άγχος που έχετε μέχρι να ρθουν τα θέματα.Αν πιστεύεις πως αρκετοί που είχαν ως στόχο το 20 γράψαν 15 ή ακόμα χειρότερα τότε όλα είναι μια χαρά(εγώ πάντως δεν το πιστεύω).Προσωπικά πάντως πιστεύω πως τα πολύ δύσκολα θέματα ευνοούν εσάς τους καλούς μαθητές.Τη αξία θα είχε να βάζανε πανεύκολα θέματα και να γράφανε σχεδόν όλοι πάνω από 17? Θα ήταν δηλαδή ωραίο ξέρω γω να βάζαν για τρίτο θέμα μία ταλάντωση που να λυνόταν σε 5 λεπτά και στο τέταρτο μια κρούση που να λυνόταν σε 15 λεπτά? Κάποιος μέτριος μαθητής θα μπορούσε εύκολα να έχει τον ίδιο βαθμό με κάποιον άριστο μαθητή που έχει ξεσκιστεί όλη την χρονιά.Να παρακαλάτε να σας βάζουν δύσκολα θέματα. Αυτά από μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αυτοί που πραγματικά είχαν ως στόχο το 20 και ξέραν να αντιμετοπίσουν σχεδόν όλα τα είδη ασκήσεων πιστεύω πως δεν είχαν πρόβλημα να λύσουν τα θέματα σε 3 ώρες.
Και jim δώσαμε και εμείς πανελλαδικές κάποτε, ευκολότερα ή δυσκολότερα τα θέματα δεν έχει σημασία μιας και ο καθένας διαγωνίζεται με την γενιά του. Ξέρουμε τις συνθήκες που επικρατούν εκείνες τις τρεις ώρες και το άγχος που έχετε μέχρι να ρθουν τα θέματα.Αν πιστεύεις πως αρκετοί που είχαν ως στόχο το 20 γράψαν 15 ή ακόμα χειρότερα τότε όλα είναι μια χαρά(εγώ πάντως δεν το πιστεύω).Προσωπικά πάντως πιστεύω πως τα πολύ δύσκολα θέματα ευνοούν εσάς τους καλούς μαθητές.Τη αξία θα είχε να βάζανε πανεύκολα θέματα και να γράφανε σχεδόν όλοι πάνω από 17? Θα ήταν δηλαδή ωραίο ξέρω γω να βάζαν για τρίτο θέμα μία ταλάντωση που να λυνόταν σε 5 λεπτά και στο τέταρτο μια κρούση που να λυνόταν σε 15 λεπτά? Κάποιος μέτριος μαθητής θα μπορούσε εύκολα να έχει τον ίδιο βαθμό με κάποιον άριστο μαθητή που έχει ξεσκιστεί όλη την χρονιά.Να παρακαλάτε να σας βάζουν δύσκολα θέματα. Αυτά από μένα..

Το είπα και πρίν, συμφωνώ μαζί σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top