[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Για τεχνολογικη μιλαω και μπορει να το παρατραβηξα λιγο με το 1,5 :P αλλα και παλι πανω απο 6 δεν νομιζω με την καμια που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 865 μηνύματα.
Μιλησα με τον καθηγητη μου.Μου ειπε οτι φετος μπορουν να περασουν ιατρικη ατομα που εγραψαν 12 στη φυσικη.
Πραγματικα εχω πεισμωσει τοσο πολυ ,που θελω να γραψω τρια 20αρια στα επομενα.Τιποτα δεν τελειωσε για κανεναν.
Οφειλουμε ολοι να προσπαθησουμε περισσοτερο τωρα,μην μας το παιζουν και μαγκες αυτοι που βαζουν τα θεματα.
Let's go take their pants!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim_pnl

Νεοφερμένος

Ο Dim_pnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν τελικα δηλαδη δεν προχωρησουν στην διορθωση, θα ξαναγραψουμε? ΜΑΚΑΡΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Εδώ εντωμεταξύ 18 βάλανε Άριστα, πόσοι λέτε να είναι troll? Εγώ λέω πάνω από τα 3/4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μην βγαζεις συμπερασματα απο 100 ατομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μιλησα με τον καθηγητη μου.Μου ειπε οτι φετος μπορουν να περασουν ιατρικη ατομα που εγραψαν 12 στη φυσικη.
Πραγματικα εχω πεισμωσει τοσο πολυ ,που θελω να γραψω τρια 20αρια στα επομενα.Τιποτα δεν τελειωσε για κανεναν.
Οφειλουμε ολοι να προσπαθησουμε περισσοτερο τωρα,μην μας το παιζουν και μαγκες αυτοι που βαζουν τα θεματα.
Let's go take their pants!!!
ακριβως αυτο μου πε και ο δικος μου. πανω απο 12 εισαι καλα. και σκεψου οτι μεχρι χτες ηθελε καθαρο 100αρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,420 μηνύματα.
Αν τελικα δηλαδη δεν προχωρησουν στην διορθωση, θα ξαναγραψουμε? ΜΑΚΑΡΙ

Νομίζω πως δεν παίζει καθόλου αυτό... Και γνώμη μου να μην παρακαλάτε τέτοιου είδους καταστάσεις. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
τι παροιμιας δυσκολιας ??? μας δουλειεις???τι σχεση εχουνε τα περσινα και τε φετινα(μεχρι στιγμης) με θεματα μεχρι το 2010????αν ηταν ετσι οι βασεις θα ητανε σταθερες....για αυτο επεσαν 1000 κ 2000 μορια τα πολυτεχνεια...
Καθε χρονο η ιδια αντιπαραθεση μεταξυ των αποφοιτων και των εξεταζομενων.Το '10 που εδινα εγω ελεγαν οτι εβαλαν δυσκολα στη Φυσικη:confused:Στην ουσια ηταν η πρωτη χρονια που εβαλαν μετρια και οχι γελοια θεματα για τους διαβασμενους.Το 2011 και φετος τα θεματα της φυσικης ηταν αρκετα απαιτητικα,οπως και πολλα αλλα μαθηματα.
Κανεις,βεβαια,δεν εχει καταλαβει οτι ανεξαρτητως θεματων και βαθμου δυσκολιας καθε σχολη παιρνει παντα εναν χ αριθμο αποφοιτων .Δεν κυνηγας το 18,19 ή το 20,αλλα εναν βαθμο που θα σου εξασφαλισει μια θεση μεσα στα χ αυτα ατομα.
Καλη συνεχεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim_pnl

Νεοφερμένος

Ο Dim_pnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν παίζει καθόλου αυτό... Και γνώμη μου να μην παρακαλάτε τέτοιου είδους καταστάσεις. :/:

εγω παρακαλαω, γιατι πηγαινα για 20αρι, σκαλωσα και εγραψα 10.. παντως μεγαλοι ΜΑΛΑΚΕΣ οι τυποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,420 μηνύματα.
εγω παρακαλαω, γιατι πηγαινα για 20αρι, σκαλωσα και εγραψα 10.. παντως μεγαλοι ΜΑΛΑΚΕΣ οι τυποι

Ναι μωρέ. Αλλά μπορεί άμα ξαναγράψετε να βάλουν πάρα πολύ δύσκολα θέματα και μετά θα τρέχετε όλοι πανικόβλητοι. :P Φυσική είναι αυτή. Άνετα μπορεί να βάλει κάποιος μία άσκηση, που να είναι μέσα στην ύλη φυσικά αλλά να είναι πανδύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Δε νομιζω να ξαναγραψουμε..στη καλυτερη να ακυρωσουν το Γ4 και να ειναι αριστα το 93...αμα το θελησουν βεβαια.Και παλι,τεραστια αδικια ολο το διαγωνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μιλησα με τον καθηγητη μου.Μου ειπε οτι φετος μπορουν να περασουν ιατρικη ατομα που εγραψαν 12 στη φυσικη.
Πραγματικα εχω πεισμωσει τοσο πολυ ,που θελω να γραψω τρια 20αρια στα επομενα.Τιποτα δεν τελειωσε για κανεναν.
Οφειλουμε ολοι να προσπαθησουμε περισσοτερο τωρα,μην μας το παιζουν και μαγκες αυτοι που βαζουν τα θεματα.
Let's go take their pants!!!
Κι εγώ παραδόξως, αν και με γαμημένη ψυχολογία, έχω πεισμώσει...
Πάμε να σχίσουμε, γιατί Ιατρική μπορεί να περνάς με 12 στη Φυσική αλλά πρέπει να έχεις 19+ στα υπόλοιπα της άλλης βδομάδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω παντως εγραψα σιγουρα χειροτερα απο οτι μπορουσα διοτι επαθα πανικο και αρχισα να τρεμω... Υπηρχαν πραγματα που τα ηξερα σιγουρα αλλα μεσα στον πανικο μου δεν τα εγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Για γελια απλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ένας είμαι εγώ και δεν τρολάρω...
Ας μηδενίσουν το ερώτημα... Μαλάκες είμαστε όσοι βρήκαμε την ανακύκλωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
To θέμα με τη ράβδο όντως έχει λάθος με την έννοια οτι δε μπορεί να υπάρξει τέτοιου είδους κίνηση. Είναι σαν τα μαθηματικά κατεύθυνσης που δίνεται μια συνάρτηση που ικανοποιεί κάποιες συνθήκες κ ζητούν να δείξεις κάποιες ιδιότητες. Συχνά αποδεικνύεται οτι τέτοια συνάρτηση που να ικανοποιεί τις δοσμένες συνθήκες δεν υπάρχει. Η βαθμολόγηση όμως γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,420 μηνύματα.
Ένας είμαι εγώ και δεν τρολάρω...
Ας μηδενίσουν το ερώτημα... Μαλάκες είμαστε όσοι βρήκαμε την ανακύκλωση;

Σοβαρά την βρήκες; Έχεις τα συγχαρητήριά μου! Σου το λέω ως φοιτήτρια φυσικής που θεώρησα ότι πολύ δύσκολα το έβλεπε ένας μαθητής!
Και πάλι μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παραλογικός

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ένας είμαι εγώ και δεν τρολάρω...
Ας μηδενίσουν το ερώτημα... Μαλάκες είμαστε όσοι βρήκαμε την ανακύκλωση;

Στο Γ4 κάνει ανακύκλωση?Είναι σωστό αυτό που έκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κακησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι...το λαθος μου σημερα ηταν στο β1 οπου δεν ξερω πως μου ηρθε και εβαλα διαφοερετικες θ.προσπτωσης στο νερο και στο λαδι ενω ηταν η ιδια...πρεπει να το παλεψα 3τεταρτα καπου αλλα δε μου εβγαινε με τιποτα.. τα αλλα τα εχω σωστα..πιστευετε οτι μπορει να μη μου κοψουν και τα 8 μορια...ο καθηγητης μ παντως μ πε οτι δεν θα το κοψουν ολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αν και ειμαι απο τους μαθητες με μια αξιοπρεπη προετοιμασια στο μαθημα της φυσικης,οφειλω να ομολογησω οτι τα θεματα σε καθε περισταση θα μου φαινοντουσαν απαιτητικα.Με ποια εννοια:Απο τα περσινα θεματα ημουν ψυχολογικα προετοιμασμενη για ποσοτητα (πολλα θεματα) και οχι ποιοτητα θεματων.Η αληθεια ειναι οτι πολλα υποερωτηματα δεν ειχαν καμια απολυτως δυσκολια,παρολα αυτα αυτη η ευκολια ισοσκελιστηκε επαρκως θα ελεγα.Χρειαζεται χρονος ρε παιδια,δεν μπορει να αντιδρασει ο μεσος μαθητης με τοση ευχαιρεια και κατω απο πιεση εξετασεων ,σε θεματα που απαιτουν σκεψεις-κλειδια,δηλ.εξειδικευμενα και εξοικειωμενα μυαλα (εμμενω στο Β3 και στο Δ).Η εκτιμηση μου βαθμολογικα:το 14 το ειχε ανετα ενας μαθητης με στοιχειωδεις γνωσεις (τουλαχιστον τα κλασσικα,μεθοδολογικα εβγαιναν στο αψε-σβησε ) απο κει και περα απαιτουσε προσπαθεια και καθαρο μυαλο βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top