[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Αυτες ειναι συνοπτικα οι απαντησεις/τα νουμερα..Θεμα A->γ,γ,β,γ Σ/Λ->Σ,Σ,Λ,Λ,Σ Θεμα Β: γ, α ,α Θεμα Γ:0.45 , 18J , 0rad/s(το καταραμενο :P ), 60μοιρες Δ: 1)αποδειξη βγαινει D=200Ν/m , χ=0.05ημ(10t+π/2), D=150N/m, μmin=2ριζα3/3 (νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τι βλακεια εκανα στο β1 θεε μου...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Στ=0 άρα και η γωνιακή επιτάχυνση είναι 0. Όταν ξεκινά η ράβδος να κινείται, το α γωνιακό έχει θετικό πρόσημο. Όταν φθάσει στην οριζόντια θέση, έχει αρνητικό (δηλ. οι ροπες των βαρών είναι μεγαλύτερες από την ροπή της f'). Άρα μέχρι κάποιο σημείο επιταχύνει η ράβδος, κάπου το α γωνιακό μηδενίζεται και στην συνέχεια γίνεται αρνητικό, άρα επιβραδύνει. Συνεπώς ψάχνουμε το α=0 άρα Στ=0. Σκέψου ότι ψάχνουμε την μέγιστη ταχύτητα, της οποίας η παράγωγος είναι η επιτάχυνση. Όπως η εύρεση μεγίστου στις παραγώγους.
Πω πω τώρα το κατάλαβα!Οκ..σε ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Τι βλακεια εκανα στο β1 θεε μου...!!!!

ποπο αδερφε παιζει να καναμε κ το ιδιο. Ειναι κριμα να χω λυσει τα υπολοιπα κ οχι αυτο.... 8 μοναδες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ρε παιδια νοιωθω πραγματικα πολυ ασχημα οχι τοσο με τις επιδοσεις μου γενικα,απλα και στα τρια μαθηματα δεν εχω καθολου τυχη.Δεν ξερω τι να πω,στην φυσικη εχω κανει και πολλα λαθη απροσεξιας ακομα και σε απλες πραξεις.
Στο Α1 ειχα αποκλεισει τα πρωτα 2 και ημουν αναμεσα στο γ και στο δ.Αρχικα το βαζω δ,μετα που ειχα τελειωσει απο τα αλλα το ξαναβλεπω και το βαζω γ,για 10 λεπτα σκεφτομαι αυτη την βλακια και τελικα το αλλαζω και βαζω δ.Μου ερχεται να κλαψω αφου εχασα εναν ολοκληρο βαθμο απο αυτο το πραγμα.Το δ στο τελος το εβαλα επισης γιατι μου εβγαινε γ,β,γ,γ, και λεω με τιποτα. ΛΙΓΟ ΤΥΧΗ ΖΗΤΩΩΩΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis94

Νεοφερμένος

Ο Vasilis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας κι από μένα.. Πιστεύω ότι τα θέματα ήταν πιο δύσκολα από τα περσινά τόσο για το 15 όσο και για το 20...
Καλά πρέπει να γραψα αν και θέλω να δω λύσεις στο 4ο. Έχει βρει κανένας πουθενά?

Όσο για το Β3, δε πήρα τη συνιστώσα της ταχύτητας αλλά έδειξα ότι η διαδρομή που κάνει είναι διπλάσια της ευθείας, σχηματιζοντας τη διαδρομή και την ευθεία αν αυτό πήγαινε ίσια. Ελπίζω να μου το πάρουν όλο σωστό, αν και ο τρόπος με τη συνιστώσα που δα είναι καλύτερος (αλλά πολύ δύσκολος να τον σκεφτεί κάποιος)

Edit: Τώρα είδα ότι υπάρχουν αριθμητικά αποτελέσματα πιο πάνω.. Γιούπιι! Πρέπει να γραψα αρκετα καλά τελικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
το Δ3 150 Ν/m δεν το βρηκατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μην λέτε πως ήταν εύκολα. Τα θέματα αντιστοιχούσαν σε ένα κεφάλαιο το καθένα και ήταν αρκετά απαιτητικά. Ήθελε πολύ καλό διάβασμα, μεγάλη προσοχή στις λεπτομέρειες και κυρίως καθαρό μυαλό.
Προβλέπω πάλι πτώσεις στις βάσεις αν συνεχίσουν με την ίδια ρότα και την Δευτερα.

Από την άλλη, τρία μαθήματα έμειναν και μετά καλοκαίρι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esetios

Νεοφερμένος

Ο esetios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οι απόφοιτοι που μιλάνε για ευκολία παρακαλούνται να βγάλουν το σκασμό.
Από το σπίτι εύκολα φαίνονται;)

Σαν αποφητος μπορω να σου πω οτι σε ορισμενα σημεια το φετινο διαγωνισμα ηταν πολυ πιο δυσκολο απο περυσι.

Περυσι εγραψα 78/100 και πιστευω οτι φετος μονο μεσω θεικης παρεμβασης θα πιασω 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ στόχευα για 20αρι... και είχα όλα τα φόντα να το πιάσω!
όμως με το που φθάνω στο θέμα Β... σαν να έκλεισαν οι διακόπτες... μιλάμε έπαθα ολικό blackout!! Ούτε πως με λένε δεν θυμόμουν.
δεν έχω φάει μεγαλύτερη ήττα στη ζωή μου, από τις 12:30 που έφυγα από το σχολείο έχω πλαντάξει στο κλάμα και δεν μπορώ να συνέλθω.
Την σχολή μου την έχασα πλέον... και μη μου πείτε πως τίποτα δεν τέλειωσε
αφού και στα επόμενα 3 μαθήματα και 20 να γράψω... αν έχω γράψει ένα 10 στη καλύτερη περίπτωση στη φυσική
το 18 της βάσης της σχολής δεν το πιάνω ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα

έτσι και αλλιώς στα μαθηματικά δεν πίστευα απο την αρχή πως θα έγραφα... εδώ δεν έγραψα φυσική πως πίστευα πως τό'χα

Και δεν φταίει η δυσκολία των θεμάτων... φταίω αποκλειστικά εγώ και μόνο εγώ
που επέτρεψα το άγχος να με νικήσει. Τώρα που ξανακοιτάω τα θέματα με ηρεμία μπορώ να πω πως έχω λύσει πολλά τέτοια παρόμοια
και μπορούσα να τα λύσω....

Τέσπα κάπου εδώ εγώ προσωπικά έφθασα στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο με μια ματιά τα βλέπω βατά. Επίσης με το μάτι το Β3 με μπερδεύει.
Δεν ξέρω όμως πώς τα βλέπουν αυτοί που έπρεπε να τα λύσουν κιόλας σε ένα 3ωρο με επιβάρυνση άγχους.
Καλή συνέχεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μαρία μην ξεχνάς ότι οι περισσότεροι έγραψαν χάλια οπότε οι βάσεις θα πέσουν. Μερικές εξαιρέσεις που έγραψαν 20-18 υπάρχουν, αλλά οι περισσότεροι είμαστε στο 15 και κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι βατα ;) Γυρνα λιγες σελιδες και θα κτλβεις! Οι βασεις ειναι δεδομενο πλεον πως θα πεσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0

Νεοφερμένος

Ο ge0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ στόχευα για 20αρι... και είχα όλα τα φόντα να το πιάσω!
όμως με το που φθάνω στο θέμα Β... σαν να έκλεισαν οι διακόπτες... μιλάμε έπαθα ολικό blackout!! Ούτε πως με λένε δεν θυμόμουν.
δεν έχω φάει μεγαλύτερη ήττα στη ζωή μου, από τις 12:30 που έφυγα από το σχολείο έχω πλαντάξει στο κλάμα και δεν μπορώ να συνέλθω.
Την σχολή μου την έχασα πλέον... και μη μου πείτε πως τίποτα δεν τέλειωσε
αφού και στα επόμενα 3 μαθήματα και 20 να γράψω... αν έχω γράψει ένα 10 στη καλύτερη περίπτωση στη φυσική
το 18 της βάσης της σχολής δεν το πιάνω ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα

έτσι και αλλιώς στα μαθηματικά δεν πίστευα απο την αρχή πως θα έγραφα... εδώ δεν έγραψα φυσική πως πίστευα πως τό'χα

Και δεν φταίει η δυσκολία των θεμάτων... φταίω αποκλειστικά εγώ και μόνο εγώ
που επέτρεψα το άγχος να με νικήσει. Τώρα που ξανακοιτάω τα θέματα με ηρεμία μπορώ να πω πως έχω λύσει πολλά τέτοια παρόμοια
και μπορούσα να τα λύσω....

Τέσπα κάπου εδώ εγώ προσωπικά έφθασα στο τέλος.
Πραγματικά κρίμα για την προσπάθεια σου.Δεν έπρεπε να αφήσεις το άγχος να σε κυριέψει.Το ίδιο πήγα να πάθω και εγώ πέρυσι.Δεν πειράζει.Κοίτα μπροστά.Τώρα όταν ακούω κάτι άλλους εδώ μέσα να λένε ότι είχα λύσει όλο τον σαβάλλα και δεν μπόρεσαν να λύσουν το 3ο 8έμα τι να πώ; Είσαι η πιο σωστή εδω μέσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μόνο με μια ματιά τα βλέπω βατά. Επίσης με το μάτι το Β3 με μπερδεύει.
Δεν ξέρω όμως πώς τα βλέπουν αυτοί που έπρεπε να τα λύσουν κιόλας σε ένα 3ωρο με επιβάρυνση άγχους.
Καλή συνέχεια. :)

Κάτσε λύσε τα και μετά πες, με την πρώτη ματιά και εγώ γράφω 25/20 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Βασικα οι περισσοτεροι θα ειναι 10 και κατω,οχι 15!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terabyte

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ως περσινός απόφοιτος που είχα και εγώ την πρώτη εμπειρία <<βιασμού>> από την αγαπημένη μας Φυσική (...) έχω να πω σε όλους τους υποψηφίους να μην μας ακούνε εμας τους <<μεγαλύτερους>> και ό,τι έχουμε να πούμε για τα θέματα. Δεν είμαστε στη θέση σας και από την ηρεμία του σπιτιού μας όλα μπορούν να φανούν εύκολα. Μην αγχώνεστε, κάνατε ό,τι καλύτερο μπορούσατε σήμερα με αυτά τα θέματα και τώρα αυτό είναι παρελθόν. Τώρα στο μυαλό σας να έχετε τα υπόλοιπα μαθήματα που έχετε να γράψετε και δώστε τον καλύτερο εαυτό σας. Η θετική μας ενέργεια είναι μαζί σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βασικα οι περισσοτεροι θα ειναι 10 και κατω,οχι 15!

Οι περισσότεροι ναι, αλλά μιλάω για μαθητές που πήγαιναν προς το 18 όπως εγώ (η φυσική πάντα με δυσκόλευε) και έγραψαν 14-15. Υπάρχουν και πολλοί φυσικά που έγραψαν κάτω από 10 όπως λες, ενώ στόχευαν αρκετά υψηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassandra13

Νεοφερμένος

Η Kassandra13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ στόχευα για 20αρι... και είχα όλα τα φόντα να το πιάσω!
όμως με το που φθάνω στο θέμα Β... σαν να έκλεισαν οι διακόπτες... μιλάμε έπαθα ολικό blackout!! Ούτε πως με λένε δεν θυμόμουν.
δεν έχω φάει μεγαλύτερη ήττα στη ζωή μου, από τις 12:30 που έφυγα από το σχολείο έχω πλαντάξει στο κλάμα και δεν μπορώ να συνέλθω.
Την σχολή μου την έχασα πλέον... και μη μου πείτε πως τίποτα δεν τέλειωσε
αφού και στα επόμενα 3 μαθήματα και 20 να γράψω... αν έχω γράψει ένα 10 στη καλύτερη περίπτωση στη φυσική
το 18 της βάσης της σχολής δεν το πιάνω ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα

έτσι και αλλιώς στα μαθηματικά δεν πίστευα απο την αρχή πως θα έγραφα... εδώ δεν έγραψα φυσική πως πίστευα πως τό'χα

Και δεν φταίει η δυσκολία των θεμάτων... φταίω αποκλειστικά εγώ και μόνο εγώ
που επέτρεψα το άγχος να με νικήσει. Τώρα που ξανακοιτάω τα θέματα με ηρεμία μπορώ να πω πως έχω λύσει πολλά τέτοια παρόμοια
και μπορούσα να τα λύσω....

Τέσπα κάπου εδώ εγώ προσωπικά έφθασα στο τέλος.

:cry_x:
δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω... και εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα...:(
και τώρα τη σχόλη φυσικά ούτε απ' έξω...:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top