[25/5/2011] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας (Μάθημα Επιλογής)

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 33)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 14 42.4%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 8 24.2%
  • Καλά

    Ψήφοι: 1 3.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 10 30.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Έκανα την μεγαλύτερη κοτσάνα στην ζωή μου δύο λεπτά πριν παραδόσω το τετράδιο! Έκανα αντίστροφη διαδικασία καπέλου και βρήκα ΡΑ= 7,5 και πάω και τσεκάρω τιμή ισορροπίας για να είμαι σίγουρος και την βγάζω μεγαλύτερη δηλ Ρο>ΡΑ και μου κολλάει στο μυαλό ότι η PA είναι η Ρκ και ξανα κάνω την ίδια διαδικασία και αντί για καπέλο = 5 πήρα Pmax=5 και καταλήγω ότι ΡΑ=15.... Δεν μπορώ να το πιστέψω τι μ!@#$@!#@#%!@#%#@$%#$@ έκανα!!!!!!!!!!!! :( :( :( :( τζάμπα 7 μονάδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ευτυχως σημερα εγραψα πολυ καλα...Τι θελω να πω...
Παω και κανω τα σωστα λαθος δεν πετυχα το ενα απο αυτα...Χανω και 5 μορια απο το Α2 γιατι το εκανα βιαστικα....
Στην θεωρια παω και γραφω οτι ξερω και λεω οτι θεμα να πηρα 10 μορια απο τα 25...αλλα τελικα πηρα 15-17...καλα ειναι λεω αφου δεν μπορω να διαβασω θεωριες...
Παω 3ο θεμα τα κανω ολα οκ 25 μορια...
Παω 4ο θεμα...το Q αντι να το βαλω 36 το βαζω 37.6 και μετα βλεπω δεν μπορω να κανω ευκολα πραξεις....ευτυχως στο Δ3 το καταλαβα και το διορθωνω.
Και παω στο Δ4...και εχω 30 λεπτα...με το που το βλεπω λεω....εδω ειμαστε...κατι θυμαμαι...και τοτε θυμαμαι πως ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΡΙΑ και την εβαλα εδω σε ενα αλλο threat και ειχε βοηθησει το sourotiri....1000 Ευχαριστω...ξεκιναω την λυνω οπως κι αυτος τοτε γιατι την θυμηθηκα σωστα και το βρηκα 12.5 και 7.5!
Και σε ολα αυτα βοηθησε η εικονα του sourotiri γιατι θυμηθηκα το τηγανι που εχει στην εικονα,γιατι ταξιδευα εδω στο site μπας και βρω την λυση!!!
Εγραψα περιπου 16.5-17.5 μια χαρα ειναι!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ο Σουρωτηρης ειναι γενικα θεος, και περυσι βοηθησε παρα πολυ.
Σουρωτηρι καρδουλες :P

Μια χαρα τα πηγα εγω. Μετριας δυσκολιας τα θεματα, αλλα ειχα δουλεψει πολυ παρομοιες ασκησεις. Μπορει και 20 (αν και δεν νομιζω, μαλλον θα μου κοψουν κατι απο την ομαδα Β.

(δεν ξερω γιατι, αλλα προς το τελος και αφου εφυγα μου κολησε το τραγουδι "Beat it" του Michael Jackson... :P)

Οταν τελειωνα απο ΑΟΘ τραγουδουσα απο μεσα μου Χανα Μοντανα, τι μου λες τωρα.
Η χαρα της ληξης των πανελληνιων ειναι απιστευτη :P

Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολους παιδια, και να δικαιωθειτε στους βαθμους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μια χαρα τα πηγα εγω. Μετριας δυσκολιας τα θεματα, αλλα ειχα δουλεψει πολυ παρομοιες ασκησεις. Μπορει και 20 (αν και δεν νομιζω, μαλλον θα μου κοψουν κατι απο την ομαδα Β.

(δεν ξερω γιατι, αλλα προς το τελος και αφου εφυγα μου κολησε το τραγουδι "Beat it" του Michael Jackson... :P)

Ο Σουρωτηρης ειναι γενικα θεος, και περυσι βοηθησε παρα πολυ.
Σουρωτηρι καρδουλες :P



Οταν τελειωνα απο ΑΟΘ τραγουδουσα απο μεσα μου Χανα Μοντανα, τι μου λες τωρα.
Η χαρα της ληξης των πανελληνιων ειναι απιστευτη :P

Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολους παιδια, και να δικαιωθειτε στους βαθμους!:)
Εμένα γιατί μου βγήκε κάτι σε https://www.youtube.com/watch?v=n4JhBueyBpo?
Μπορεί βέβαια να'χει κάτι να κάνει με τ'ότι είμαι καψούρης:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Και παω στο Δ4...και εχω 30 λεπτα...με το που το βλεπω λεω....εδω ειμαστε...κατι θυμαμαι...και τοτε θυμαμαι πως ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΡΙΑ και την εβαλα εδω σε ενα αλλο threat και ειχε βοηθησει το sourotiri....1000 Ευχαριστω...ξεκιναω την λυνω οπως κι αυτος τοτε γιατι την θυμηθηκα σωστα και το βρηκα 12.5 και 7.5!
Και σε ολα αυτα βοηθησε η εικονα του sourotiri γιατι θυμηθηκα το τηγανι που εχει στην εικονα,γιατι ταξιδευα εδω στο site μπας και βρω την λυση!!!

Αν και δεν καταλαβαίνω που κολλάει το τηγάνι (μάλλον το μπερδεύεις με το καπέλο :Ρ ), σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και φυσικά χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα ;)

Ο Σουρωτηρης ειναι γενικα θεος, και περυσι βοηθησε παρα πολυ.
Σουρωτηρι καρδουλες :P

Ράνια θα μας παρεξηγήσουν ρε :ΡΡΡ (Καρδούλες και σε σένα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Δικαίωση!!! :D:D:D
Είμαι θετική και το ΑΟΘ το' χα πάρει ΜΟΝΟ για να μου ανεβάσει το μέσο όρο το 100. Και το πέτυχα!!:D:D:D:clapup::clapup:

Ευτυχώς γιατί έλεγα ότι εγώ Ιατρική θέλω, τι χαζομάρα έκανα που το πήρα, και άμα χάσω μόρια πάει ο βαθμός κλπ. Τίποτα δεν ισχύει. Τα θέματα ήταν άψογα και ο χρόνος υπεραρκετός!!

Καλό μας καλοκαίρι λοιπόν!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μια χαρά ήταν τα θέματα. Εύκολα εκεί που έπρεπε, πονηρά εκεί που έπρεπε, χωρίς πολλές και δύσκολες πράξεις ή ασαφείς εκφωνήσεις.
Βασικα δεν βρηκα κατι πονηρο.Ολα γνωστες μεθοδολογιες ηταν και δεν χρειαστηκε κατι ξεχωριστο.

Πιο δυσκολο και ωραιο μου φανηκε το Θεμα Α παρα τα αλλα

Αν και δεν καταλαβαίνω που κολλάει το τηγάνι (μάλλον το μπερδεύεις με το καπέλο :Ρ ), σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και φυσικά χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα ;)
Σουροτιρι κανονισε τωρα που τον βοηθησες να μου φαει καμια σχολη :devil::devil::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Invisible.

Νεοφερμένος

Ο Κοφινάς Κων/ντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα αν εύκολα μεν ήταν πολλά δε..Το Α2 ήταν καρμπόν απο το βιβλίο στο 2ο κεφάλαιο πρίν την εισοδηματική ελαστικότητα..ρίξτε μια ματιά..
Καλησπέρα..Καλά αποτελέσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αντε τυχερουλιδες πανευκολα τα θεματα (ειναι η μονη φορα που το λεω αυτο για τα φετινα θεματα). Το Γ ηταν δωρακι, ολο το θεμα ηταν σαν ενα υποερωτημα... Το Δ παλι αν θυμοσουν οτι το Εd το βρισκεις μονο οταν μεταβαλλεται η τιμη με στ εισοδημα-και οτι το Εy οταν μεταβαλλεται το εισοδημα με στ τιμη, τοτε το ειχες σε 10 λεπτα. Τι αγαπημενο μαθημα??? Ελπιζω οταν τελειωσω την σχολη μου να μπορω να το διδαξω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Αντε τυχερουλιδες πανευκολα τα θεματα (ειναι η μονη φορα που το λεω αυτο για τα φετινα θεματα). Το Γ ηταν δωρακι, ολο το θεμα ηταν σαν ενα υποερωτημα... Το Δ παλι αν θυμοσουν οτι το Εd το βρισκεις μονο οταν μεταβαλλεται η τιμη με στ εισοδημα-και οτι το Εy οταν μεταβαλλεται το εισοδημα με στ τιμη, τοτε το ειχες σε 10 λεπτα. Τι αγαπημενο μαθημα??? Ελπιζω οταν τελειωσω την σχολη μου να μπορω να το διδαξω !!!
Χαίρομαι που σε ενδιαφέρει να γίνεις μελλοντικός συνάδελφος, αλλά να έχεις υπόψιν σου τις αλλαγές που θα γίνουν στη Γ Λυκείου στο μάθημά μας (αν και εφόσον τελικά ισχύσουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irene_atg

Νεοφερμένος

Η Irene_atg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά δεν πιστεύω ότι τα θέματα αυτά μπορούν να χαρακτηριστούν "πανεύκολα". Όπως είπε και ο Geokam "πρόκειται για ένα πάρα πολύ καλό σετ θεμάτων, ικανό να ξεχωρίσει τον καλά προετοιμασμένο μαθητή από τους υπόλοιπους" και ο Sourotiri "Μια χαρά ήταν τα θέματα. Εύκολα εκεί που έπρεπε, πονηρά εκεί που έπρεπε, χωρίς πολλές και δύσκολες πράξεις ή ασαφείς εκφωνήσεις".
Το ότι τα θέματα είναι πολύ εύκολα για έναν φοιτητή οικονομικής σχολής ή έναν καθηγητή οικονομικών αυτό εξυπακούεται. Δεν σημαίνει όμως ότι και για τον εξεταζόμενο μαθητή της Γ λυκείου θα είναι πανεύκολα.
Όπως και να 'χει, ένας καλά προετοιμασμένος μαθητής μπορούσε να γράψει άριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά δεν πιστεύω ότι τα θέματα αυτά μπορούν να χαρακτηριστούν "πανεύκολα". Όπως είπε και ο Geokam "πρόκειται για ένα πάρα πολύ καλό σετ θεμάτων, ικανό να ξεχωρίσει τον καλά προετοιμασμένο μαθητή από τους υπόλοιπους" και ο Sourotiri "Μια χαρά ήταν τα θέματα. Εύκολα εκεί που έπρεπε, πονηρά εκεί που έπρεπε, χωρίς πολλές και δύσκολες πράξεις ή ασαφείς εκφωνήσεις".
Το ότι τα θέματα είναι πολύ εύκολα για έναν φοιτητή οικονομικής σχολής ή έναν καθηγητή οικονομικών αυτό εξυπακούεται. Δεν σημαίνει όμως ότι και για τον εξεταζόμενο μαθητή της Γ λυκείου θα είναι πανεύκολα.
Όπως και να 'χει, ένας καλά προετοιμασμένος μαθητής μπορούσε να γράψει άριστα.

Ας τους συγχωρέσουμε, με κύριο ελαφρυντικό το νεαρόν της ηλικίας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Χαίρομαι που σε ενδιαφέρει να γίνεις μελλοντικός συνάδελφος, αλλά να έχεις υπόψιν σου τις αλλαγές που θα γίνουν στη Γ Λυκείου στο μάθημά μας (αν και εφόσον τελικά ισχύσουν).

Χμμ... Μπορω να πω πως κατι εχω υπόψη. Ομως σας ειναι ευκολο μου πειτε τι ακριβως εννοειτε?

Συγγνώμη, αλλά δεν πιστεύω ότι τα θέματα αυτά μπορούν να χαρακτηριστούν "πανεύκολα". Όπως είπε και ο Geokam "πρόκειται για ένα πάρα πολύ καλό σετ θεμάτων, ικανό να ξεχωρίσει τον καλά προετοιμασμένο μαθητή από τους υπόλοιπους" και ο Sourotiri "Μια χαρά ήταν τα θέματα. Εύκολα εκεί που έπρεπε, πονηρά εκεί που έπρεπε, χωρίς πολλές και δύσκολες πράξεις ή ασαφείς εκφωνήσεις".
Το ότι τα θέματα είναι πολύ εύκολα για έναν φοιτητή οικονομικής σχολής ή έναν καθηγητή οικονομικών αυτό εξυπακούεται. Δεν σημαίνει όμως ότι και για τον εξεταζόμενο μαθητή της Γ λυκείου θα είναι πανεύκολα.
Όπως και να 'χει, ένας καλά προετοιμασμένος μαθητής μπορούσε να γράψει άριστα.

Εγω (ως φοιτητης οικονομικης σχολης) μικροοικονομικη δεν εχω κανει ακομη γιατι τωρα τελειωνω το πρωτο ετος, οποτε ο,τι γνωριζω περι μικροοικονομιας το γνωριζω απο το λυκειο. Τα χαρακτηρισα πανευκολα γιατι μπορεσα και τα ελυσα ολα σωστα χωρις καν να χρειαστει να συμβουλευτω βιβλιο παρόλο που εχω να δω ΑΟΘ ενα χρονο. Αν λοιπον καποιος σαν εμενα μπορει να τα λυσει οπως σου ειπα τοτε ναι ειναι ευκολα για εσας που τα εχετε ''φρεσκα'' και μεχρι χτες λυνατε ασκησεις!

Φιλικα, Γιαννης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arishonda

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εϊμαι μαθητής και σήμερα έγραφα ΑΟΘ.

Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένος για το σημερινό μάθημα. Τα έχω όλα σωστά εκτός απο το 4ο θέμα που από τη βιασύνη μου, έχω κάνει λάθος πράξεις. Παρ' όλα αυτά έχω όλους τους τρόπους σωστούς. Πόσες μονάδες μπορούν να μου κόψουν από αυτά τα λάθη ?

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εϊμαι μαθητής και σήμερα έγραφα ΑΟΘ.

Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένος για το σημερινό μάθημα. Τα έχω όλα σωστά εκτός απο το 4ο θέμα που από τη βιασύνη μου, έχω κάνει λάθος πράξεις. Παρ' όλα αυτά έχω όλους τους τρόπους σωστούς. Πόσες μονάδες μπορούν να μου κόψουν από αυτά τα λάθη ?

Ευχαριστώ!
Αυτο το ειχα κανει εγω το 2009 στην μεση του 4ου θεματος και απο οσο θυμαμαι μου ειχαν δωσει τους μισους βαθμους καθε υποερωτηματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εϊμαι μαθητής και σήμερα έγραφα ΑΟΘ.

Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένος για το σημερινό μάθημα. Τα έχω όλα σωστά εκτός απο το 4ο θέμα που από τη βιασύνη μου, έχω κάνει λάθος πράξεις. Παρ' όλα αυτά έχω όλους τους τρόπους σωστούς. Πόσες μονάδες μπορούν να μου κόψουν από αυτά τα λάθη ?

Ευχαριστώ!

Εκανα και εγω περσυ το ιδιο και μου εδωσαν τα μισα μορια του υποερωτηματος. Οποτε σε καμμια των περιπτωσεων δεν θα σου τα κοψουν ολα. Τωρα οι 2 καθηγητες παραπανω σιγουρα θα ξερουν καλυτερα! Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Εγω (ως φοιτητης οικονομικης σχολης) μικροοικονομικη δεν εχω κανει ακομη γιατι τωρα τελειωνω το πρωτο ετος, οποτε ο,τι γνωριζω περι μικροοικονομιας το γνωριζω απο το λυκειο. Τα χαρακτηρισα πανευκολα γιατι μπορεσα και τα ελυσα ολα σωστα χωρις καν να χρειαστει να συμβουλευτω βιβλιο παρόλο που εχω να δω ΑΟΘ ενα χρονο. Αν λοιπον καποιος σαν εμενα μπορει να τα λυσει οπως σου ειπα τοτε ναι ειναι ευκολα για εσας που τα εχετε ''φρεσκα'' και μεχρι χτες λυνατε ασκησεις!

Φιλικα, Γιαννης

Δεν είναι μόνο οι λύσεις των ασκήσεων Γιάννη που θα σου δώσουν 100άρι στις ΑΟΘ. Είναι επίσης η θεωρία (με τα Σ-Λ και τα πολλαπλής και φυσικά την ανάπτυξη), καθώς επίσης και όσον αφορά τις ασκήσεις, η δικαιολόγηση του γιατί γίνεται το τάδε πράγμα έτσι και όχι αλλιώς, κτλ. Χαίρω πολύ, το να λύσεις μια άσκηση δεν είναι κάτι ακατόρθωτο, αλλά κάποιος λόγος υπάρχει που δεν έχουμε συντριπτικά πολλα 100άρια στις ΑΟΘ, δεν νομίζεις;


Εϊμαι μαθητής και σήμερα έγραφα ΑΟΘ.

Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένος για το σημερινό μάθημα. Τα έχω όλα σωστά εκτός απο το 4ο θέμα που από τη βιασύνη μου, έχω κάνει λάθος πράξεις. Παρ' όλα αυτά έχω όλους τους τρόπους σωστούς. Πόσες μονάδες μπορούν να μου κόψουν από αυτά τα λάθη ?

Ευχαριστώ!

Αν δεν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος, δεν θα μπορέσουμε να έχουμε καλύτερη άποψη. Πάντως στο περίπου υπολόγιζε τις μισές μονάδες. Ο geokam που είναι και διορθωτής/βαθμολογητής ξέρει καλύτερα νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Εϊμαι μαθητής και σήμερα έγραφα ΑΟΘ.

Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένος για το σημερινό μάθημα. Τα έχω όλα σωστά εκτός απο το 4ο θέμα που από τη βιασύνη μου, έχω κάνει λάθος πράξεις. Παρ' όλα αυτά έχω όλους τους τρόπους σωστούς. Πόσες μονάδες μπορούν να μου κόψουν από αυτά τα λάθη ?

Ευχαριστώ!
Αν εννοείς μαθηματικά λάθη θα επηρεάσουν μόνο το υποερώτημα στο οποίο τα έκανες. Η οδηγία που δίνεται είναι ότι αν ο μαθητής χρησιμοποιεί στα επόμενα ερωτήματα σωστή μεθοδολογία λαμβάνει όλους τους βαθμούς (ας έχει χρησιμοποιήσει λανθασμένα αριθμητικά δεδομένα). Προσοχή μόνο αυτά που θα βρεις, να μην προσκρούουν σε βασικούς κανόνες όπως π.χ. να μην βρει θετική εd.
Όσο για το gianniszanteδεν έχουν ανακοινωθεί συγκεκριμένες αλλαγές αλλά από τα λίγα που έχουν αναφερθεί, φαίνεται ότι πηγαίνουμε για ένα μάθημα σε στυλ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ Δ ΔΕΣΜΗΣ με μεγαλύτερη ύλη και πιο απαιτητικά θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
...φαίνεται ότι πηγαίνουμε για ένα μάθημα σε στυλ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ Δ ΔΕΣΜΗΣ με μεγαλύτερη ύλη και πιο απαιτητικά θέματα.

Πανελληνίως εξεταζόμενο, πιστεύεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι λύσεις των ασκήσεων Γιάννη που θα σου δώσουν 100άρι στις ΑΟΘ. Είναι επίσης η θεωρία (με τα Σ-Λ και τα πολλαπλής και φυσικά την ανάπτυξη), καθώς επίσης και όσον αφορά τις ασκήσεις, η δικαιολόγηση του γιατί γίνεται το τάδε πράγμα έτσι και όχι αλλιώς, κτλ. Χαίρω πολύ, το να λύσεις μια άσκηση δεν είναι κάτι ακατόρθωτο, αλλά κάποιος λόγος υπάρχει που δεν έχουμε συντριπτικά πολλα 100άρια στις ΑΟΘ, δεν νομίζεις;.


Πρωτα-Πρωτα η θεωρια ειναι θεωρια,δεν υπαρχει ευκολη και δυσκολη θεωρια γιατι αν την διαβασες-την εγραψες. Ειπα εγω οτι δεν δικαιολογησα τα θεματα που ελυσα? Η μηπως οτι δεν εκανα τα Σ-Λ. Δεν νομιζω να ειπα κατι τετοιο, το μηνυμα μου ειναι πιο πανω. Το ελυσα ακριβως οπως θα το ελυνα αν εδινα! Και το ελυσα ετσι οχι επειδη θελω να το παιξω ξερολας, η το μυαλο-θαυμα αλλα επιδη εχω τους λογους μου και θελω να κραταω αρχειο - καθως επισης δεν θελω να ξεχασω αυτο το μαθημα με την παροδο του χρονου. Οι αποψεις ειναι σαν τις μυτες... ο καθενας εχει απο μια!!!!! Εγω τα θεωρησα πανευκολα και πολυ απλα... το ειπα!

Φιλικα Γιαννης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top