[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
εγω παλι δεν κουραστηκα πολυ...σχεδον αμεσως το εβγαλα
Εγω παλι χαλασα ΠΟΛΥ χρονο εκει και πολλες σελιδες στο προχειρο αλλα ελεγα μεσα μου "οχι ρε, δε θα χασεις μορια απο το 2ο, κατι απλο θα ειναι και δε θα το βλεπεις". Τελικα ετσι ηταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
και εγω με αδετ το πηγα..απλα καποια στιγμη επρεπε απ'οτι θυμαμαι να πολ/σεις με ω^2..μου πηρε πολλη ωρα βεβαια και πολλες σελιδες στο προχειρο!!στη ουσια ακολουθησα μια αντιθετη διαδικασια για να το βγαλω..ανελυσα το σωστο (που φαινοταν οτι ειναι η σωστη απαντηση),και ειδα πως επρεπε να μετασχηματισω την σχεση που εβγαινε απο αδετ..:thanks:
αλανι μου...ετσι κι εγω...και μετα εκανα την αντιθετη πορεια στο καθαρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ρε σεις πως κανατε την αποδειξη στο 8εμα 2 στο γ? εγω πηγα ενεργειακα και βγηκε.οι περισσοτεροι μαλον πηγαν αλλιως.

και εγω με ενεργεια ταλαντωσης πηγα και βγηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παντως την μεγαλυτερη μα..κια την εκανα εγω..στο τελευταιο ερωτημα,εκει που ελεγε σωμα Π εγω δεν ξερω πως ειδα Σ και βρηκα το ποσοστο για την κινηση του Σ..πανε 5 μορια ετσι..θα παιρνα 100..δν πειραζει ομως..λετε να πιασω κανα μοριο για την σκεψη και καλα??γιατι εκανα την διαδικασια,απλα για αλλο σωμα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagsai

Νεοφερμένος

Ο vagsai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ στο 2γ το πήγα με άτοπο (ότι δηλαδή δεν ισχύουν τα άλλα 2) ξέρω ότι είναι λάθος τρόπος αλλά και 1/6 να πάρω άξιζε αφού είχαμε φτάσει στο τελευταίο 5 λεπτό και ακόμα δεν το είχα βρει....

τι λέτε θα μου δώσουν καμιά μονάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κοιτα δεν εγραφα εγω αλλα μια φιλη μ μ ειπε πως ενα τυπο επρεπε να τον μετασχηματισεις ωστε να σε παραπεμψει σε αντιστοιχη θεωρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ο γερο in flames επιστρεφει.
Τα θεματα σημερα ηταν απλα ΑΣΑΦΗ. Και αναφερομαι στο τεταρτο.
Οποιος αντιλαμβανεται αλλιως τα πραγματα, η εννοια "ακαριαια" δε σημαινει και ΣΤΑΘΕΡΗ δυναμη.
Βεβαια ολα τα φροντιστηρια, σε ολες τις πολεις σχεδον βγαλαν τις λυσεις τους.
Μετα απο εντονη συζητηση φιλολογου και φυσικου στο σχολειο μου, διαπιστωθηκε οτι ηταν η μεγαλυτερη πατατα των εκφωνησεων.
Τελος παντων. Τα θεματα συνεχιζουν να ειναι δυσκολοτερα απο περυσι τουλαχιστον σε φυσικη και βιολογια. Ευχομαι Χημεια να μην μας αποτελειωσουν.

5 στα 6.

Αλλο ενα και τελος.
Καλη συνεχεια σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike_g7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γιατι στο α ερωτημα το ω δεν ειχε τετραγωνο....αρα δεν εβγαινε απο το Ε=Κ+U.....ασε κ εγω την ιδια βλακεια εκανα....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το 2γ ήτανε. Αν και εγώ θεωρώ το ερώτημα εντελώς ηλίθιο, δεδομένου ότι εξέταζε αν ξέρεις να επεξεργάζεσαι μαθηματικούς τύπους, δεν είχε κάποια σχέση με τη φυσική και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό "κόστιζε" 9 μόρια, λες και ήταν τίποτα ουσιαστικό. Περίμενα και προτιμούσα κάποιου είδους ταλάντωση στο 2ο θέμα, με κανονική μελέτη, όχι βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ευτυχως δε βαλανε κανα κυκλωμα LC.Με γεννητριες, τασεις, πυκνωτες κτλ.
ΕΥΤΥΧΩΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ευτυχως δε βαλανε κανα κυκλωμα LC.Με γεννητριες, τασεις, πυκνωτες κτλ.
ΕΥΤΥΧΩΣ.
συμφωνω...δεν συμπαθησα ποτε μου τις ηλεκτρικες ταλαντωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ευτυχως δε βαλανε κανα κυκλωμα LC.Με γεννητριες, τασεις, πυκνωτες κτλ.
ΕΥΤΥΧΩΣ.
Σ' αυτο θα με βρεις απολυτα συμφωνo. :D

Ευτυχως, ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμαι με Μαθηματικα και Φυσικες στη ζωη μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, αίσχος είναι οι ηλεκτρικές αλλά θα είχαν μεγαλύτερη ουσία αν έμπαιναν αυτές στο 2γ. Κι εντάξει, 2ο θέμα δεν θα έμπαινε και τίποτα τρελό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike_g7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
νομιζω πως στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι υποχρεωμενοι ν:no1:α στο πιασουν ολο το τελευταιο ερωτημα σωστο!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εκτος αν περασεις μαθηματικο/φυσικο:P...χαρακτηριστικο των θεματων σημερα..... κανενα παιδι δεν εφυγε πριν την ωρα ληξης...32 παιδια αναγκαστηκαν να δωσουν τα τετραδια τους επειτα απο 3 συστασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι, αίσχος είναι οι ηλεκτρικές αλλά θα είχαν μεγαλύτερη ουσία αν έμπαιναν αυτές στο 2γ. Κι εντάξει, 2ο θέμα δεν θα έμπαινε και τίποτα τρελό...
Περυσι αν θυμαμαι καλα ειχε μπει στο 2ο ενα υποερωτημα (πολυ απλο βεβαια) στο οποιο "επαιζες" με τις ενεργειες στην ηλεκτρικη ταλαντωση. Δεν ελεγε να βαλουν παλι τετοιο φετος. :P
εκτος αν περασεις μαθηματικο/φυσικο:P...
Πρεπει να πανε πολλα πραγματα στραβα για να γινει αυτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως η Φυσική είναι ένα απ'τα μαθήματα που πάντα εξαντλείς το τρίωρο, άσε τους δημοσιογράφους να λένε ό,τι να'ναι. Εδώ ο άλλος ο γελοίος έλεγε ότι η Κεντρική Επιτροπή απλοποίησε σημαντικά το 4ο θέμα στα Μαθηματικά επειδή έδωσε τη συμπλήρωση για το "τουλάχιστον". Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι να μη μιλάει ο κάθε αστοιχείωτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εδω και περυσι που ηταν πιο ευκολα ειχα εξαντλησει το τριωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οχι το λεω γιατι στα υπολοιπα βγηκαν εξω πολυ νωρις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως το μονο μαθημα στο οποιο δεν εχω εξαντλησει το τριωρο ειναι η Βιολογια Γενικης, οπου περιμενα τη δυνατη αποχωρηση. :P Και παλι στο τσακ προλαβαινω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top