[25/5/2009] Αρχαία Ελληνικά Θεωρητικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Την ίδια ερώτηση με την Αντιγόνη την είχε το βοήθημα του εκδοτικού ομίλου συγγραφέων καθηγητών (απαντήσεις ΚΕΕ).Πάλι καλά τα έκανα μια ανάγνωση πριν φύγω από το σπίτι. Αυτό θα πει τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Την ίδια ερώτηση με την Αντιγόνη την είχε το βοήθημα του εκδοτικού ομίλου συγγραφέων καθηγητών (απαντήσεις ΚΕΕ).Πάλι καλά τα έκανα μια ανάγνωση πριν φύγω από το σπίτι. Αυτό θα πει τύχη!


τι επρεπε να γραψουμε δηλαδη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
καλησπερα παιδια! πραγματι μη αναμενομενα τα θεματα υπο την αποψη οτι επεσαν περυσι ηθικα! οπως ομως ολα εδειξαν φετος, δεν υπαρχουν σος αναμενομενα κτλ! προσωπικα το γνωστο μου φανηκε ευκολο! εγραψα πιστευω καλα! η μεταφραση του αγνωστου ηταν ευκολη, ολη εκτος απο ενα σημειο κει με τις σπονδες αν θυμαστε! εχασα τα ρηματα
( φευ) κατα τα αλλα ολα καλα! ελπιζω δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση έχω να κάνω..Μια φίλη μου με ρωτάει.

Στο Β1 που ήθελε σύγκριση με το απόσπασμα της Αντιγόνης..
Έβαλε ότι η άποψη του Αριστοτέλη συμπίπτει με την άποψη του Σοφοκλή.
Ανέλυσε όμως την άποψη του Αριστοτέλη σε μια παράγραφο.
Θα της την πάρουν όλη την άσκηση λάθος, δηλαδή και τα 15;

H ερωτηση ειχε δυο σκελη... το πρωτο αφορουσε την αποψη του αΡιστοτελη οποτε ηθελε αποδειξη και το αλλο ηταν η συγκριση, αρα μοιραζονται οι μοναδες στα μισα...
αυτο νομιζω εγω!!!!!!!
-----------------------------------------
Το αναχωρήσαντες θα μπορούσε να θεωρηθεί κατηγορηματική μετοχή;

δυστυχως ηταν χρονικη, λογω αοριστου οπως ειπε και ο κωστας!
στο προχειρο την ειχα χρονικη, αλλα μετα κανοντας τον ελεγχο προσεξα οτι η εξαρτηση ηταν το ηρεμιζον(αρα λεω ψυχικου παθους) κι ετσι την εβαλα αιτιολογικη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
κ εγω ελεγα σε ολους οτι θα πεσουν ηθικα κ το ευχομουν..ημουν σιγουρη για τον αριστοτελη..:Pπολυ ευκολα θεματα για οποιον ειχε διαβασει κ το αγνωστο ηταν ευκολο!!:) να δουμε τις βασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
τι επρεπε να γραψουμε δηλαδη;;;

συμφωνα με την αριστοκρατικη αντιληψη τις ηθικες αρετες τις εχουν μονο οι αριστοι, οι οποιοι γεννιουνται με τις αρετες! συνεπως τις εχουν απο την φυση τους και δεν επιδεχονται αλλαγη κτλ...
με λιγα λογια αυτα νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Gνωστο τελειο,δεν το συζητω! Αριστοτελης μεν αλλα η 1-2...Το αγνωστο ηταν μαπα! Εκανα πολλες βλακειες βασικα...ολα τα απαρεμφατα τα εβαλα σε μεση φωνη( ελεοσ?) και μια δοτικη την εγραψα με η αντι για ι..Οποτε περιμενω γυρω στο 14.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ το Σάββατο στο φροντιστήριο έθεσα το συγκεκριμένο κομμάτι της εισαγωγής ως θέμα συζήτησης...κυρίως γιατί μας το είχε βάλει σε αυτόνομο διαγώνισμα η καθηγήτρια του σχολείου...καλα είναι μεγάλη π*****α αυτή που μας κάνει αρχαία στο σχολείο...και την ενότητα πέτυχε και την εισαγωγή....μεγάλη π*****α...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demandgeorgia

Νεοφερμένος

Η DIMITRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια βρηκε κανενας απαντησεις στα αρχαια?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinos_

Νεοφερμένος

Ο konstantinos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αρχιζω να πιστευω οτι η επιτροπη πριν βαλει τα θεματα μπαινει πρωτα στο ischool,τσεκαρει τι περιμενουμε να πεσει και βαζει τα μη αναμενομενα...Επρεπε να δειτε αντιδραση στο τμημα μου οταν τους ειπα οτι εβαλαν τελη!Μονο απο το παραθυρο δεν πηδηξαν!Και αυτο γιατι ολη τη χρονια τα φροντ. ελεγαν πως φετος ειναι χρονια Πρωταγορα και μερικοι ειχαν ερθει μονο με αυτο!Παντως τα θεματα ηταν αρκετα ευκολα και αποτι υπολογισα δυσκολα θα μαι κατω απο 16...Αλλο ενα και τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως να ποστάρω λινκ...το αντιμετωπίζει ως greeklish:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ενταξει ρε παιδια τα θεματα δεν ηταν δυσκολα απλα ηταν απροβλεπτα.Το ιδιο δεν παθαμε σε ιστορια και κειμενα.Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα πεσει λατινικα!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εγω αυτο που ελεγε για την αριστοκρατια οτι δηλαδη μονο οι αριστοκρατες εχουν την αρετη δεν το εγραψα... απλα εγραψα οτι ο ενας πιστευει οτι ειναι επικτητη ενω ο αλλος εκ φυσεως.... θα μου κοψουν πολλα??? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
παιδια για δευτερη χρονια αριστοτελης επεσε?ελεος .....πραγματικα ελεος ....το αγνωστο ηταν ελαφρα πιο τσιμπημενο μου φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinos_

Νεοφερμένος

Ο konstantinos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια για δευτερη χρονια αριστοτελης επεσε?ελεος .....πραγματικα ελεος ....το αγνωστο ηταν ελαφρα πιο τσιμπημενο μου φαινεται
Γιατι οχι και του χρονου?Τον θουκιδιδη τρεις χρονιες συνεχομενες τον εβαλαν.Δε παιζει ρολο...Απλα για του χρονου απο ηθικα πλεον διαβαζεις 3-4-5-6-9-10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koutalideos

Νεοφερμένος

Ο koutalideos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
γεια σας παιδια....εγω τα ειχα διαβασει ολα εκτος απο πολιτικα που δεν τους ειχα δωσει τοσο σημασια....το γνωστο ηταν παρα πολυ ευκολο εως γελοιο....ηταν απλα μη αναμενομενο..να δειτε που καμμια χρονια θα βαλουν ιδια θεματα με περυσι για ψαρωμα...να ρωτησω κατι, σε ενα ρημα αν εχεισ ενα γραμμα λαθος στην κοβουν ολοι?π.χ προσεβαλλες αντι προσεβαλες και πολεμησων αντι πολεμησον?γνωριζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
νομιζω αλλαζει ο χρονος στο πρωτο και απο ρημα στην προστακτικη το δευτερο γινεται μετοχη...αλλα δεν ειμαι σιγουρος ειναι ολο λαθος μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
γεια σας παιδια....εγω τα ειχα διαβασει ολα εκτος απο πολιτικα που δεν τους ειχα δωσει τοσο σημασια....το γνωστο ηταν παρα πολυ ευκολο εως γελοιο....ηταν απλα μη αναμενομενο..να δειτε που καμμια χρονια θα βαλουν ιδια θεματα με περυσι για ψαρωμα...να ρωτησω κατι, σε ενα ρημα αν εχεισ ενα γραμμα λαθος στην κοβουν ολοι?π.χ προσεβαλλες αντι προσεβαλες και πολεμησων αντι πολεμησον?γνωριζετε?

Στη περίπτωση αυτή ναι, γιατι με ένα γράμμα αλλάζει κι ο τύπος. Το προσέβαλλον πχ που εγραψες είναι παρατατικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
δηλαδα σωστα ειναι αυτα που ειπα κυρια καθηγητρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια τελεια τα θεματα! τα καταχαρηκα!!! δεν τα ελεγες δυσκολα αυτα τα θεματα ουτε καν μετρια! λιγο το αγνωστο μονο στο σημειο με τις σπονδες και το ουδ ως. μιση ωρα εχασα γι αυτο το σημειο και στην τελικα δεν το πιασα κι ολας ελαχιστα μονο:P αλλα δεν πειραζει! εμεις να μαστε καλα! παντως επρεπε να δειτε αντιδραση στην ταξη μου απο τους 20 μαθητες που εχει η θεωρητικη ζητημα να εγραψαν οι 6... ολοι ηρθαν με τη σκεπτικη οτι δεν θα πεσουν τα ηθικα... οποτε αν εγινε αυτο σε αρκετα σχολεια της ελλαδας δεν πιστευω να ανεβουν και πολυ οι βασεις....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top