[24/5/2013] Ιστορία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 48)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 22 45.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 16 33.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 7 14.6%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 4.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ποιες πολιτικές εξελίξεις σημειώθηκαν στην Ελλάδα από το τέλος του
πολέμου του 1897 μέχρι την εκδήλωση του κινήματος στο Γουδί (1909);

ηθελε μεχρι το γουδι!αρα ελεγες μεχρι και τις 15 αυγουστου 1909!αρα εγραφες και το γουδι!μεχρι εκει που ελεγε δεν εγκαθιδρυσε δικτατορια!

Ερωτήσεις τέτοιου τύπου ("μέχρι και....") για απάντηση θέλουν τα ιστορικά γεγονότα που προηγούνται του γεγονότος που ακολουθεί μετά το "και"...
Επομένως στη περίπτωσή μας θέλει να του γράψεις ό,τι έχει προηγηθεί του κινήματος στο Γουδί...
Αλλά και να το έγραφες δεν θα σου έκοβαν πιστεύω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγώ έγραψα το κομματάκι από την ήττα του 1897 μέχρι και τις αιτήσεις του συνδέσμου. Δεν πιστεύω να ήθελε και το 1899 της Κρήτης, το 1905 με κρητικό και γενικά ότι βρίσκεται ανάμεσα σε αυτές τις ημερομηνίες. Εκείνη την ώρα δε μου πέρασε καν απ το μυαλό.

Δε παίζει με τίποτα συνδυαστικο σε Β Θεμα. Και άποψη μου ότι δεν χρειάζεται και καθόλου Γουδι. Από Ελληνοτουρκο πολεμο εως πριορισμο της γραφειοκρατιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δε παίζει με τίποτα συνδυαστικο σε Β Θεμα. Και άποψη μου ότι δεν χρειάζεται και καθόλου Γουδι. Από Ελληνοτουρκο πολεμο εως πριορισμο της γραφειοκρατιας.

Ναι λογικά έτσι. Εγώ έγραψα βέβαια και τα αιτήματα για να μαι μέσα. Σαν επίλογος δηλαδή.
Και στην κοινωνιολογική ανέφερα απλά πως ιδρύθηκε λαικό κόμμα, όχι τι έκανε δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
https://www.pelop.gr/?page=article&docid=102596

Τα σπασικλακια που ερχονται να πουν "πανευκολα και γελοια τα θεματα" ποτε δε λειπουν παντως...
Και συνηθως δεν το γραφουν αυτό οι άριστοι μαθητες αλλά μερικα βλαμμενα κομπλεξικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω. Ήταν πολλά αυτά που έπρεπε να γράψουμε. Ειδικά οι 6 πηγές, 3 σε κάθε θέμα παραήταν. Ήθελε τρελό συνδυασμό. Δεν μπορώ να τα χαρακτηρίσω εύκολα. Το για καλά διαβασμένους είναι τραγική παπάτζα. Σαφώς και πρέπει να σαι καλά διαβασμένος, αλίμονο αν βάζαν τα ''SOS''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
https://www.pelop.gr/?page=article&docid=102596

Τα σπασικλακια που ερχονται να πουν "πανευκολα και γελοια τα θεματα" ποτε δε λειπουν παντως...
Και συνηθως δεν το γραφουν αυτό οι άριστοι μαθητες αλλά μερικα βλαμμενα κομπλεξικα...
πες τα βρε άνθρωπέ μου,που βάλθηκαν κι άλλοι εδώ μέσα να αναλάβουν την...υπεράσπιση των ατόμων αυτών και μετά όταν τους τη λέμε παν να βγουν κι από πάνω... δε μπορεί όοοολοι οι άλλοι
να είναι ηλίθιοι που είπαν για δύσκολα θέματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω. Ήταν πολλά αυτά που έπρεπε να γράψουμε. Ειδικά οι 6 πηγές, 3 σε κάθε θέμα παραήταν. Ήθελε τρελό συνδυασμό. Δεν μπορώ να τα χαρακτηρίσω εύκολα. Το για καλά διαβασμένους είναι τραγική παπάτζα. Σαφώς και πρέπει να σαι καλά διαβασμένος, αλίμονο αν βάζαν τα ''SOS''.

Λαμόγια είναι όσοι βάζουν τα θέματα. Καλά πιόνια και άβουλα όντα είναι βέβαια, γραμμη παιρνουν και εντολές ανωθεν για την δυσκολια αλλά δεν παύουν να ειναι σκουλήκια.
Μετανιώνω άσχημα που δεν έχω κάτσει στ αυγά μου στη Γαλλικη μου και εχω μπλέξει πάλι μ'αυτούς τους μαλακες που επιλεγουν ποτε και πως θα διαλυσουν την προσπαθεια και τους κοπους των παδιων. Σημειωτέον, για να προλάβω τα προβατα-υπρασπιστες των ηλιθιων, δεν αναφέρομαι στα σημερινα θεματα. Μια γενικότερη προσεγγιση κάνω...

πες τα βρε άνθρωπέ μου,που βάλθηκαν κι άλλοι εδώ μέσα να αναλάβουν την...υπεράσπιση των ατόμων αυτών και μετά όταν τους τη λέμε παν να βγουν κι από πάνω... δε μπορεί όοοολοι οι άλλοι
να είναι ηλίθιοι που είπαν για δύσκολα θέματα...

Λες και θα είναι πιο έξυπνοι αν πουν ότι ήταν πανεύκολα. Ίσα ίσα που μειώνουν την προσπάθεια που έκαναν όλη τη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κάτι που μου ρθε τώρα, επειδή στο Γ1 γ είχα κολλήσει το άφησα για το τέλος, γράφοντας εννοειται την ερώτηση, δεν πιστεύω να πειράζει έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μια χαρά θεματακια σημερα!
Κοντευει ενας χρόνος που επιασα αυτο το βιβλι στα χερια μου πρωτη φορα!Ελπιζω να μην ξαναχρειαστει γιατι το πεταξα σε ενα ποταμι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά, ήθελα να ρωτήσω... Εγώ δεν τα χώρισα ξέρετε ΠΗΓΗ Α: Α-Β-Γ για να απαντήσω σε κάθε ερώτηση, αλλά τα έβαλα ως ενιαίο κείμενο απλώς χωρίζοντας τα με παραγράφους. Λέτε να υπάρξει κάποιο θέμα;

Επίσης στη δεύτερη πηγή ξεχάστηκα και έβαλα στο πρώτο το Α, αλλά μετά για τα άλλα (Β-Γ) δεν το έβαλα. Λέτε να θεωρήσουν πως όλο πήγαινε για το Α΄; Εννοείται πως και πάλι τα χώρισα με παραγράφους και φαίνεται ότι πρόκειται για όλα τα ερωτήματα, άλλα μήπως είναι τόσο ακραία τα πράγματα ώστε να μου το βγάλουν όλο εκτός; (Λόγω χρόνου δε θυμήθηκα να το βγάλω :(...)

Ο θεός βοηθός! Εύχομαι να μην έμαθα απ'έξω ένα βιβλίο για να τα χάσω όλα από μια απροσεξία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Μια χαρά θεματακια σημερα!
Κοντευει ενας χρόνος που επιασα αυτο το βιβλι στα χερια μου πρωτη φορα!Ελπιζω να μην ξαναχρειαστει γιατι το πεταξα σε ενα ποταμι!

Ένα ακόμα ενδεικτικό στοιχείο της κατάντιας του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος. Σε κάνουν να μισείς τα βιβλία μετά απ'όλη αυτή την παπαγαλία και στο τέλος τα πετάς σε ποτάμια και σε θάλασσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toure7

Νεοφερμένος

Ο toure7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγραψα το Γ1(α.β.γ) και το Δ1(α.β) και μετα έγραφα τις πηγές και έλεγα ''θεμα β-Γ1 ,σύμφωνα με το κειμενο Β κ.τ.λ'' . Εντάξει δεν έβαζα κάθε πηγη κατω απο την κάθε ερώτηση ,αλλά του έδωσα του βαθμολογητή να καταλάβει οτι το κείμενο β αντιστοιχεί στο Γ1.α. Σαν αστερισκος ρε παιδι μου. Όταν ξεχνάμε κατι και το βάζουμε μετα.

Τι λέτε θα μου κόψουν; Θα σκάσω ,γιατι μαμηθηκα στο διάβασμα σε αυτη την ιστορία και στην άλλη ιστορία.

Παιδιά, ήθελα να ρωτήσω... Εγώ δεν τα χώρισα ξέρετε ΠΗΓΗ Α: Α-Β-Γ για να απαντήσω σε κάθε ερώτηση, αλλά τα έβαλα ως ενιαίο κείμενο απλώς χωρίζοντας τα με παραγράφους. Λέτε να υπάρξει κάποιο θέμα;

Επίσης στη δεύτερη πηγή ξεχάστηκα και έβαλα στο πρώτο το Α, αλλά μετά για τα άλλα (Β-Γ) δεν το έβαλα. Λέτε να θεωρήσουν πως όλο πήγαινε για το Α΄; Εννοείται πως και πάλι τα χώρισα με παραγράφους και φαίνεται ότι πρόκειται για όλα τα ερωτήματα, άλλα μήπως είναι τόσο ακραία τα πράγματα ώστε να μου το βγάλουν όλο εκτός; (Λόγω χρόνου δε θυμήθηκα να το βγάλω :(...)

Ο θεός βοηθός! Εύχομαι να μην έμαθα απ'έξω ένα βιβλίο για να τα χάσω όλα από μια απροσεξία!!!

Φιλε κατι παρόμοιο έκανα και εγω, αν και εγω τους τα εξηγούσα. Π.χ πριν ξεκινήσω την πήγη για τον Τρικούπη έγραφα πως η πηγή αντιστοιχεί στο Γ1.Β. Αμαν με αυτές τις κωλοπηγες. Ουτε σε εσένα πρεπει να κόψουν ουτε σε εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγραψα το Γ1(α.β.γ) και το Δ1(α.β) και μετα έγραφα τις πηγές και έλεγα ''θεμα β-Γ1 ,σύμφωνα με το κειμενο Β κ.τ.λ'' . Εντάξει δεν έβαζα κάθε πηγη κατω απο την κάθε ερώτηση ,αλλά του έδωσα του βαθμολογητή να καταλάβει οτι το κείμενο β αντιστοιχεί στο Γ1.α. Σαν αστερισκος ρε παιδι μου. Όταν ξεχνάμε κατι και το βάζουμε μετα.

Τι λέτε θα μου κόψουν; Θα σκάσω ,γιατι μαμηθηκα στο διάβασμα σε αυτη την ιστορία και στην άλλη ιστορία.

Τίποτα ρε, γιατι να σου κόψει? Αφου τα εχεις διευκρινίσει μια χαρά. Και η παραπομπή μες στο παιχνιδι ειναι
Αυτο ελεπιε να κοβουν επειδη δεν ειμαστε μηχανες να τα γραψουμε ολα μηχανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Να πω και εγώ τη γνώμη μου μιας και είναι το μάθημα που διδάσκω.

Οι ορισμοί δεν θα έλεγα ότι ήταν μη αναμενόμενοι. Άλλωστε ποτέ στην Ιστορία δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις κάτι έτσι.
Η αντιστοίχηση όπως και οι Β1 και Β2 ήταν πολύ φυσιολογικές ερωτήσεις.

Όσον αφορά την Γ1 και Δ1 υπάρχουν 2 τρόποι ανάπτυξης. Είτε ενιαίο κείμενο είτε ξεχωριστές απαντήσεις με α) β) γ). Και τα δύο θεωρούνται σωστά απλά το πρώτο είναι σαφώς πιο δύσκολο να πραγματοποιηθεί.

Η Γ1 δεν είχε τόσα πολλά από το βιβλίο αρκεί να ήξερε κανείς να τα συνδυάσει.
Αντίθετα η Δ1 ήθελε αρκετά στοιχεία απο το βιβλίο.
Γενικά όμως θα έλεγα ότι δεν είχαν ιδιαίτερες δυσκολίες αν και στο 3ωρο ίσως να ήταν αρκετά τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά για το ότι στο ένα μπερδεύτηκα (από τις τρεις ερωτήσεις) και έγραψα το Α ενώ για τα Β-Γ δεν το έγραψα υπάρχει κίνδυνος;

-Εμάς πάντως μας είπαν να τα βάζουμε ως ενιαίο, και ο καθηγητής επέμενε κιόλας, οπότε είπα να μην πάρω τέτοια πρωτοβουλία και να τον ακούσω. Μακάρι να μη γίνει κάτι!-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ δεν τα έγραψα σαν ενιαίο.. :worry: εβαζα α),β),γ) απο μπροστα και αφηνα και μια σειρα κενο...
σε εμάς είχε πει αν τα χωρίζουν σε α και β να τα χωριζουμε και μονο αν δεν ελεγαν α και β να τα συνδυαζαμε... οσο για τα παραθεματα δεν ελεγα συμφωνα με το παραθεμα Α και Β... διευκρίνιζα απλα το περιεχομενο του παραθεματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
https://www.ert.gr/exams/images/stories/themata-lyseis-2012/___2013.pdf

στις απαντησεις που δημοσιευει η ερτ στο δ1 δινει ολο οτ μαθημα με την αστικη αποκατασταση!τωρα τι δουλεια εχει να πεις για τους μικροκαλλιτεργητες και τους ναυτεργατες ενω η ερωτηση ειναι <Αξιοποιώντας τις ιστορικές σας γνώσεις και αντλώντας στοιχεία από τα
κείμενα που σας δίνονται, να παρουσιάσετε:
α) Την αστική στέγαση των προσφύγων, όπως αυτή ξεκίνησε, με
πρωτοβουλία του κράτους και της ΕΑΠ, από την Αθήνα και τον
Πειραιά, με τη δημιουργία νέων συνοικισμών (μονάδες 13) > ΔΕΝ ΞΕΡΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
https://www.ert.gr/exams/images/stories/themata-lyseis-2012/___2013.pdf

στις απαντησεις που δημοσιευει η ερτ στο δ1 δινει ολο οτ μαθημα με την αστικη αποκατασταση!τωρα τι δουλεια εχει να πεις για τους μικροκαλλιτεργητες και τους ναυτεργατες ενω η ερωτηση ειναι <Αξιοποιώντας τις ιστορικές σας γνώσεις και αντλώντας στοιχεία από τα
κείμενα που σας δίνονται, να παρουσιάσετε:
α) Την αστική στέγαση των προσφύγων, όπως αυτή ξεκίνησε, με
πρωτοβουλία του κράτους και της ΕΑΠ, από την Αθήνα και τον
Πειραιά, με τη δημιουργία νέων συνοικισμών (μονάδες 13) > ΔΕΝ ΞΕΡΩ
τελειο,μονο εγω το εγραψα,αυριο θα παω στο φροντ να χωσω λιγο που με εκραξε επειδη το εγραψα χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Όσον αφορά την Γ1 και Δ1 υπάρχουν 2 τρόποι ανάπτυξης. Είτε ενιαίο κείμενο είτε ξεχωριστές απαντήσεις με α) β) γ). Και τα δύο θεωρούνται σωστά απλά το πρώτο είναι σαφώς πιο δύσκολο να πραγματοποιηθεί.
Το ακριβως αντιθετο. Το ενιαιο ειναι πανευκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Το ακριβως αντιθετο. Το ενιαιο ειναι πανευκολο.
και τα 2 το ίδιο είναι. Απλά αντί να κάνεις ενιαίο ,βάζεις ένα α,β,γ μπροστά :P
στη συγκεκριμένη δηλαδή περίπτωση ειδικά που το α αντιστοιχουσε στο παραλληλο Α,το β στο Β και το γ στο Γ, ευκολο ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top