[24/06/2010] Αγγλικά Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010

[24/06/2010] Πως τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 80)
  • Τέλεια

    Ψήφοι: 6 7.5%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 13 16.3%
  • Καλά

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 50 62.5%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 6 7.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Καμια σχεση.....:P Λογικα μου φαινονται τα δικα σου παντως!!!! Οι απαντησεις δεν θα βγουν καθολου???? Ουτε τα θεματα υπαρχουν καπου.....
μην αγχωνεστε προφανως υπαρχουν πολλαπλες απαντησεις που μπορει να τις εκλαβουν ως σωστες αν δεν διαστρεβλωνουν το νοημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τα σκάτωσα αλλά θα τα γράψω να δείτε.

15. Deborah apologized for transferring her trouble to others.
16. Robertʼs wedding might be earlier,provided that he can get a leave of absence.
17.His apologies will be accepted on condition that he doesnʼt do it again.
18. Children are often disappointed by adults when they forget to value their endeavours.
19.There is very little documentation adressed to the origins of water polo.

Μόνο για το 16 είμαι ψιλοσίγουρος ότι είναι σωστό, μετά ίσως τα 18,19 επίσης. Αλλά 15, 17 πρέπει να είναι άντε γειά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgina91

Νεοφερμένος

Η georgina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εύκολα ήταν! Και σχετικά με τα περσινά! Αφού καταργήθηκε η μετάφραση όλα οκ.... Μακάρι να είναι το ίδιο εύκολα κ στα γερμανικά γιατί πέρσι μας σφάξανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εύκολα ήταν! Και σχετικά με τα περσινά! Αφού καταργήθηκε η μετάφραση όλα οκ.... Μακάρι να είναι το ίδιο εύκολα κ στα γερμανικά γιατί πέρσι μας σφάξανε...
προσωπικα δεν το βρισκω σωστο που βγαλανε τη μεταφραση αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδιά όντως ήταν γελεία τα θέματα...Στη μιάμιση ώρα είχα τελειώσει!!!! :D
Καλά ειδικά τι e-mail μόλις το είδα έπαθα ταράκουλο....Μα είναι δινατόν να γράφεις e-mail στις πανελλήνιες αντί για έκθεση ιδεών;;;Θα φρίξουν οι φιλόλογοι των αγγλικών μόλις τα δουν XD χαχαχαχαχα

Νομίζω ήταν DFEGB αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Και εγώ έτσι τα έβαλα ;)
Στο Α2 έβαλα BBCAAB (δεν είμαι σίγουρος)
Στο Β2 με παρηγορήσατε αφού όλοι τα θαλασσόσαμε...χαχαχαχα και εγώ σύσκατα τα έκαν....XD

Είναι άδικο όμως να μην ασχολούνται με τα ειδικά μαθήματα και να μη βγάουν τις απαντήσεις!!!Έψαξα σε πολλές σελίδες αλλά τπτ.... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_

Νεοφερμένος

Ο thanos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Giwta-Panacota

Νεοφερμένος

Η Giwta-Panacota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστωωωωωωωωωωω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
πλακα μου κανετε τωρα! αυτα ηταν τα θεματα??? αυτα καλε ειναι επιπεδου λοουερ και παρακατω και οχι για εισαγωγη στο πανεπιστημιο!

δλδ το β2 ηταν lower???κοιτα ειναι ευκολο να εισαι στην απεξω και να τα βλεπεις ολα γελία...και απο φετος η εξεταση αγγλικων εγινε ετσι οπως θα επρεπε να ειναι απο χρονια, δλδ να εξεταζει κατα ποσο αντιλαμβανεσε την γλωσσα και με ποιους τροπους μπορεις να την χειριστεις.. και οσο ναναι η στεγνη μεταφραση δεν δειχνει οτι καποιος εχει αντιληφθει το νοημα του κειμενου...και το βρισκω απολυτως σωστο που καταργηθηκε ( το λεω γιατι ειδα ενα ποστ σου που αναφερεται σαυτο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Την Β2 την ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑ, αλλά δεν με νοιάζει και πολύ γιατί ο <<στόχος>> μου ήταν η βάση:). Ελπίζω να τα έχω πάει καλά στα 6 μαθήματα αλλιώς θα δηλώσω τα ΜΜΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
πιστεύω ότι τα πήγα σχετικά καλά..έκανα μερικά λαθάκια αλλά οκ..εγω περίμενα να βάλουν άρθρο όπως άλλωστε συνηθίζουν να βάζουν τα τελευταία χρόνια αλλά και το φιλικό email δεν με χάλασε..εντάξει πάλι καλά που το μάθημα έχει διπλό συντελεστή οπότε και μια μέτρια βαθμολογία πάλι μας ανεβάζει αρκετά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουρουπουπου

Νεοφερμένος

Η Πουρουπουπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια και γω ετσι τα εβαλα..τι χαζομαρα ηταν το Β2??παιζει να μην εχω πιασει και τιποτα απο αυτη την ασκηση.πληρης αυτοσχεδιασμος!κατα τα αλλα ευκολα ηταν ομως!να μην μιλησω για την εκθεση..η Ελενα Ακριτα δεν πιανει μια μπροστα μου!!!! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δλδ το β2 ηταν lower???κοιτα ειναι ευκολο να εισαι στην απεξω και να τα βλεπεις ολα γελία...και απο φετος η εξεταση αγγλικων εγινε ετσι οπως θα επρεπε να ειναι απο χρονια, δλδ να εξεταζει κατα ποσο αντιλαμβανεσε την γλωσσα και με ποιους τροπους μπορεις να την χειριστεις.. και οσο ναναι η στεγνη μεταφραση δεν δειχνει οτι καποιος εχει αντιληφθει το νοημα του κειμενου...και το βρισκω απολυτως σωστο που καταργηθηκε ( το λεω γιατι ειδα ενα ποστ σου που αναφερεται σαυτο).
1)θελεις να μου πεις τωρα οτι το επιπεδο δυσκολιας στην εξεταση των ειδικων μαθηματων στις πανελληνιες ειναι β2???...δεν το νομιζω! ειναι προφανες απο τα θεματα που μπηκαν φετος οτι οχι απλα δεν ειναι β2 αλλα ειναι πολυ χαμηλοτεροτερου επιπεδου με αυτο που απαιτει ενα πανεπιστημιο. πως λοιπον περιμενουμε απο εναν φοιτητη να αποδωσει οταν μπαινει με τετοια θεματα και μετα τα φαινονται παλουκια?
2) περσι τετοιο καιρο εδινα και ΕΓΩ ειδικα μαθηματα και καταλαβαινω το αγχος ολων! πολλες φορες νομιζουμε οτι κατι ειναι ευκολο και οτι θα τα ειχαμε βρει ολα αν τα γραφαμε εμεις ομως δεν ειναι ετσι και συμφωνω. η ψυχολογικη κατασταση εκεινη τη στιγμη παιζει το σημαντικοτερο ρολο αλλα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ μιλωντας τα θέματα ήταν ευκολα...και φυσικα μιλαω πάντα σε σχαση με το επιπεδο που απιτειται στο πανεστημιο.
3) μπορει η μορφη της εξετασης να ειναι σωστη ομως και πάλι δεν εχει το επιπεδο δυσκολιας που θα επρεπε. αν βάζαμε σε αυτα τα θεματα βαθμο δυσκολιας απο το 1 ως το πιο ευκολο μεχρι το 10 ως το πιο δυσκολο εγω θα του εβαζα ενα...5. τωρα βεβαια θα μου πειτε οτι ειναι υποκειμενικο και συμφωνω απολυτα αλλα καποια πραγματα φαοινονται απο μακρυα! καποιοι συνηθως το παιζουν λοττο αλλα σε αυτη τη περιπτωση ηταν προφανες ποιο ηταν το σωστο. πιστευω οτι ειναι πολυ αδικο γιατι με αυτο το τροπο δεν ξεχωριζουν οι καλυτεροι...ποιοι ειναι ομως οι καλυτεροι? κανεις δεν το ξερει και ουτε θα το μαθει ποτε ετσι που λειτουργουμε.
4) ως προς τη ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ, σταματηστε να εχετε αυτη την αντιληψη του ο,τι βλεπω μεταφραζω , βαζω λεξουλες στη σειρα και τη χαρα, τη χαρα! ακομα και αν εχεις αγνωστες λεξεις σε μια μεταφραση, που ειναι απολυτα φυσικο, αν εχεις καταλαβει το νοημα μπορεις να την βγάλεις, εξαλλου δεν ειναι και τα τρομερα αυτα που βαζουν στη εξετασεις:P:P. ισα ισα που μεσα απο μια μεταφραση καταλαβαινεις περισσοτερο τον τροπο που μπορει να χειριστει καποιος τη γλωσσα τόσο την ξένη οσο και τη μητρικη του καθως κα ι τα διαφορα νοηματα των λεξεων. δεν μεταφραζεις ενα κειμενο λεξη προς λεξη αλλα νοημα προς νοημα.η πραγματικη μεταφραση ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη και δεν εχει καμια σχεση με αυτες που μπαινουν στις εξετασεις. δεν σας ενδιαφερουν αυτα απλα τα λεω για να ξερετε οτι για να μεταφρασεις θα πρεπει πρωτα απ'ολα να καταλαβεις το νοημα! αρα απο τη στιγμη που θα καταλαβεις το νοημα μπορεις και να ματαφρασεις σωστα το κειμενο μα την εννοια οτι δεν παρεκκλινεις απο το πραγματικο νοημα που μεταφερει. δεν μεταφραζουμε μονο λεξεις αλλα και συνταξη και πανο απ'ολα ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.
5) τα παιδια που θελουν να μπουν στο μεταφραστικο πως θα μπορεσουν να ανταπεξελθουν στη σχολη αν δεν εγκηματιστουν πρωτα με αυτη??? αρα λοιπον 2 ειναι η λυσεις: η να βάλουν μ,εταφραση ή να κανουν ξεχωριστες εξετασεις...κατι το απιθανο!
η ευκολη λυση ομως ειναι παντα η καλυτερη...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τα σκάτωσα αλλά θα τα γράψω να δείτε.

15. Deborah apologized for transferring her trouble to others.
16. Robertʼs wedding might be earlier,provided that he can get a leave of absence.
17.His apologies will be accepted on condition that he doesnʼt do it again.
18. Children are often disappointed by adults when they forget to value their endeavours.
19.There is very little documentation adressed to the origins of water polo.

Μόνο για το 16 είμαι ψιλοσίγουρος ότι είναι σωστό, μετά ίσως τα 18,19 επίσης. Αλλά 15, 17 πρέπει να είναι άντε γειά :P

Μπορεί κανένας καθηγητής ή απλά καλός στα Αγγλικά να μου πεί τί είναι λάθος και τί σωστό απ' αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
@ athina συμφωνω απολυτα με τα οσα ειπες..τα θεματα ηταν ευκολα για πανελληνιες..οντως η μεταφραση ειναι πολυ δυσκολη! στην αρχη της σχολικης χρονιας οταν δεν ειχε βγει ακομα η αποφαση για την καταργηση της μεταφρασης ειχα ξεκινησει να κανω θεματα προηγουμενων ετων και πραγματικα ζοριστηκα στη μεταφραση..δεν ειναι παιχνιδακι..πρεπει να προσαρμοσουμε το υφος της στο υφος του κειμενου, πρεπει να ειμαστε σε θεση να χειριζομαστε αριστα και τη μητρικη μας γλωσσα,γιατι μπορει να καταλαβαινουμε το νοημα αλλα το να το αποδωσουμε με ακριβεια ειναι αλλο θεμα,και φυσικα οπου υπαρχουν αγνωστες λεξεις πρεπει απο τα συμφραζομενα και απο το γενικοτερο νοημα να καταλαβουμε τι θα μπορουσαν να σημαινουν και τι θα ταιριαζε..επισης η μεταφραση ειναι χρονοβωρα..οποτε χαιρομαι που τη βγαλανε..οσον αφορα το τελευταιο που ειπες συμφωνω μεν, αλλα αν διεξαγονταν ξεχωριστες εξετασεις τι θα γινοταν με τα παιδια που ενδιαφερονται και για ξενες φιλολογιες αλλα και για μεταφραστικο; θα εδιναν 2 φορες το ιδιο ειδικο μαθημα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια κι εμενα τα θεματα μου φανηκαν πολυ ευκολα αν εξαιρεσουμε τη Β2 :P δεν ειχα κανει καθολου προετοιμασια και ειπα να παω ετσι κι αν δω οτι δεν τραβαει να μη γραψω καν την εκθεση και να φυγω..και μολις βλεπω το θεμα λεω ενταξει δε γινεται να ειναι τοσο ευκολο ! φιλικο email και αρκετα ελευθερο θεμα ! το σιγουρο ειναι οτι θα με λυπηθουν με αυτο που μου εκανε η αγαπητη φιλη ! χαχαχα
εχω ομως καποιες αποριες ! στην πρωτη με τις ερωτησεις πειραζει αν τα γραφαμε σχεδον οπως τα ειχε το κειμενο ; :hmm: γιατι ηθελε μονο 15 λεξεις οποτε δεν μπορουσα και να γραφω με δικα μου λογια.. και επισης στο email επρεπε να γραψουμε ονομα μετα το "dear" ; εγω δεν εβαλα γιατι δεν ηξερα αν πρεπει..γιατι εφοσον μας δινουν ονομα για να υπογραψουμε, ωστε να μη θεωρηθει σημαδι, το ιδιο δεν πρεπει να ισχυει και για το φιλο μας ; και επισης επρεπε να βαλουμε τιποτα "to", "from" κλπ ή απλα όπως στο γραμμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaGRL

Νεοφερμένος

Η NatashaGRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν ξερω αν τα θεματα φανηκαν σε καποιους δυσκολα παντως οσον αφορα τα ατομα που θελουν να περασουν αγγλικη φιλολογια μεταφραστικο η κατι τετοιο, ηταν επιπεδου D senior με το ζορι. Εκτος απο την Β2 θα συμφωνησω. Οπου και παλι, με ενα καλο επιπεδο μετα του Lower μπορουσες να βρεις εστω τα μισα. σοβαρα θεματα πανελλαδικων κατα την προσωπικη μου γνωμη δεν ηταν. ασχετως με το γεγονος αν επρεπε η οχι να υπαρχει η μεταφραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
1) Σημειωσουλα: καποιοι απο εσας λετε Β2 εννοωντας την ασκηση και καποιοι το επιπεδο γνωσης ξενης γλωσσας..... συνεννοηθειτε.
2) Και εμενα μου φανηκαν πολυ ευκολα τα θεματα, μονο σε 2-3 σημεια αλλαξα αυτο που ειχα βαλει αρχικα.
3)Η εκθεση στο τελος ηταν οτι να'ναι, αοριστη εντελως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
@ athina συμφωνω απολυτα με τα οσα ειπες..τα θεματα ηταν ευκολα για πανελληνιες..οντως η μεταφραση ειναι πολυ δυσκολη! στην αρχη της σχολικης χρονιας οταν δεν ειχε βγει ακομα η αποφαση για την καταργηση της μεταφρασης ειχα ξεκινησει να κανω θεματα προηγουμενων ετων και πραγματικα ζοριστηκα στη μεταφραση..δεν ειναι παιχνιδακι..πρεπει να προσαρμοσουμε το υφος της στο υφος του κειμενου, πρεπει να ειμαστε σε θεση να χειριζομαστε αριστα και τη μητρικη μας γλωσσα,γιατι μπορει να καταλαβαινουμε το νοημα αλλα το να το αποδωσουμε με ακριβεια ειναι αλλο θεμα,και φυσικα οπου υπαρχουν αγνωστες λεξεις πρεπει απο τα συμφραζομενα και απο το γενικοτερο νοημα να καταλαβουμε τι θα μπορουσαν να σημαινουν και τι θα ταιριαζε..επισης η μεταφραση ειναι χρονοβωρα..οποτε χαιρομαι που τη βγαλανε..οσον αφορα το τελευταιο που ειπες συμφωνω μεν, αλλα αν διεξαγονταν ξεχωριστες εξετασεις τι θα γινοταν με τα παιδια που ενδιαφερονται και για ξενες φιλολογιες αλλα και για μεταφραστικο; θα εδιναν 2 φορες το ιδιο ειδικο μαθημα; :confused:
οχι απλα θα εδιναν δυο φορες αγγλικα. το ενα θα δινοταν πανελλαδικως και επειτα τα δυο μαθηματα που θ χρειαζονταν για τη σχολη θα τα εδιναν στο πανεπιστημιο και τα γραπτα τους θα διορθωνονταν απο μεταφραστες!

1) Σημειωσουλα: καποιοι απο εσας λετε Β2 εννοωντας την ασκηση και καποιοι το επιπεδο γνωσης ξενης γλωσσας..... συνεννοηθειτε.
2) Και εμενα μου φανηκαν πολυ ευκολα τα θεματα, μονο σε 2-3 σημεια αλλαξα αυτο που ειχα βαλει αρχικα.
3)Η εκθεση στο τελος ηταν οτι να'ναι, αοριστη εντελως.
χαχα! οντως τπαρχει παρανοησις! παρακαλω ας το προσδιορισε καποιος γιατι μπερδευτηκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εγω παντως αναφερομαι στην ασκηση..αφου λεω ΤΗ Β2 :P

κανεις να μου λυσει την απορια για το ονομα ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena22

Νεοφερμένος

Η elena22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα.Ξέρει κανείς αν γίνονται επαναληπτικές εξετάσεις για τα ειδικά μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top