[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 20 22.0%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 16 17.6%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 6 6.6%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 2.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Η Δ2 ηταν για τον πεοντα.. την εκανα λαθος ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ την ειχα λυσει ΣΩΣΤΑ.. ευγε!

Μανι μανι επεσα στο 18, συν αλλα 1-2 λαθη στο 15-16

Απογοητευτηκα παααρα πολυ,εριξα διαβασμα τρελο στην βιολογια και ΧΩΡΙΣ ενα φροντηστηριο ουτε σε ενα μαθημα απο τα 6, και δηλωνω επισημα πως τα παραταω στα @@ μου οι πανελληνιες μλκια εκανα που νομιζα πως θα γραψω κιολας..

Έι, θέλω ψυχραιμία.
Δεν τα πήγες καλά σε 1 μάθημα από τα 6 (ή έτσι πιστεύεις εσύ τουλάχιστον, δεν είναι και σίγουρο).
Άντε ψυχραιμία και φόρτσαρε στα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ρε μην με τρελενετε γαμω την τρελα μου.Ειναι δυνατον να ειναι λιγοτερη η ποσοτητα ΤΩΝ ΒΑΚΤΗΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΓΓΛΟΥ ΤΟΥΡΙΣΤΑ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Η Δ2 ηταν για τον πεοντα.. την εκανα λαθος ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ την ειχα λυσει ΣΩΣΤΑ.. ευγε!

Μανι μανι επεσα στο 18, συν αλλα 1-2 λαθη στο 15-16

Απογοητευτηκα παααρα πολυ,εριξα διαβασμα τρελο στην βιολογια και ΧΩΡΙΣ ενα φροντηστηριο ουτε σε ενα μαθημα απο τα 6, και δηλωνω επισημα πως τα παραταω στα @@ μου οι πανελληνιες μλκια εκανα που νομιζα πως θα γραψω κιολας..
ρε μην λες τετοια , δεν θα χασεις το πανεπιστημιο επειδη εγραψες ΙΣΩΣ 16 στη βιολογια , χαλαρωσε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
ΝΑΙ αμε..

Και ξαναλεω ενα μαθημα η βιολογια σκατα, + τα λατινικα που ειναι σιγουρα ΣΚΑΤΑ + το αγνωστο..

ΣΥΝΟΛΟ=2.5 μαθηματα, οχι 1 ουτε 2..

ΟΚ? τελος, ευχαριστω και καλη σας συνεχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θαλεια χεστηκα,γιατι εγω προσωπικα αν βιολογια γραψω 13 τοτε την εβαψα.. Λατινικα παω για μεταφραση τι προκειται να με σωσει? ΤΙΠΟΤΑ! Αγνωστο επισης ο θεος βοηθος. Η βιολογια ηταν μαθημα που στηριζομουν και σκατα τελικα.. Δεν υπαρχει τιποτα να περιμενω ουτε να ελπιζω σε κατι, τζαμπα διαβασμα..Τελος.

Και ειχα και τους επιτηρητες να σχολιαζουν το προχειρο μου..ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΙΑ ΠΟΣΟ??

Εγώ για να σε βοηθήσω σου το είπα. Τώρα ντάξει, αν θες να πετάξεις ό,τι έκανες μέσα σε μία χρονιά είναι δικό σου θέμα. Κρίμα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ερχεται ο καθε μπαγλαμας και μου το παιζει πανεπιστημιακος και με γαμαει την ψυχολογια!Αν δεν ξερετε απαντηση μην γινεστε απολυτοι και γαματε την ψυχολογια των αλλων.Αντε γιατι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εγώ για να σε βοηθήσω σου το είπα. Τώρα ντάξει, αν θες να πετάξεις ό,τι έκανες μέσα σε μία χρονιά είναι δικό σου θέμα. Κρίμα πάντως.


Δεν μπορω να κανω και τιποτα αλλο σιγα.. Μικρο το κακο, τι 10.000 που θα εβγαζα αν συνεχιζα τι 5.000 που θα βγαλω τωρα..

Να λεω παλι καλα που δεν ξοδεψα δεκαρα στα φροντηστιρια εκει να δεις κλαμα που θα ριχνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ρε μην με τρελενετε γαμω την τρελα μου.Ειναι δυνατον να ειναι λιγοτερη η ποσοτητα ΤΩΝ ΒΑΚΤΗΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΓΓΛΟΥ ΤΟΥΡΙΣΤΑ???
Ναι
Γιατί στο διάγραμμα ήθελαν να απομακρυνθούμε απ την πηγή ρίψης και όσο απομακρύνεσαι τόσο αποκαθίσταται η ισορροπία
Κι εγώ την πάτησα εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Θαλεια χεστηκα,γιατι εγω προσωπικα αν βιολογια γραψω 13 τοτε την εβαψα.. Λατινικα παω για μεταφραση τι προκειται να με σωσει? ΤΙΠΟΤΑ! Αγνωστο επισης ο θεος βοηθος. Η βιολογια ηταν μαθημα που στηριζομουν και σκατα τελικα.. Δεν υπαρχει τιποτα να περιμενω ουτε να ελπιζω σε κατι, τζαμπα διαβασμα..Τελος.

Και ειχα και τους επιτηρητες να σχολιαζουν το προχειρο μου..ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΙΑ ΠΟΣΟ??
Κοίτα να δεις, μαθητές του 20 απ'το σχολείο μου πιστεύουν οτι έχουν γράψει γύρω στο 15-16. Δεν είσαι η μοναδική που έχεις απογοητευτεί. Το θέμα είναι να το ξεχάσεις και να προχωρήσεις παραπέρα. Δεν ανταγωνιζόμαστε για το ποιος θα γράψει 100, αλλά για το ποιος θα γράψει καλύτερα και στην προκειμένη περίπτωση, έχεις ΟΝΤΩΣ γράψει καλύτερα από τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Μην απογοητευεστε οτι γραψατε γραψατε επικεντρωθειτε στα μαθηματα με συντελεστη εσεις της θεωρητικης (αρχαια κ ιστορια-ειδικα αρχαια το γνωστο ειναι καθαρα θεμα διαβασματος) και αφηστε τι εγινε σημερα κ προχθες...ειναι κριμα η πεσμενη ψυχολογια για πραγματα του παρελθοντος να επηρεαζει και τα μελλοντικα. ξερω πολλα παιδια που ενω ειχαν απιστευτες δυνατοτητες εφαγαν τα μουτρα τους επειδη θεωρουσαν οτι στα εως τοτε μαθηματα εγραψαν χαλια. υπομονη και κουραγιο σε ολους. μην απογοητευεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ναι
Γιατί στο διάγραμμα ήθελαν να απομακρυνθούμε απ την πηγή ρίψης και όσο απομακρύνεσαι τόσο αποκαθίσταται η ισορροπία
Κι εγώ την πάτησα εδώ...
Ε τι σημαινει αυτο?Δηλαδη ειναι λογικο τωρα να του γραφω το φαινομενο του ευτροφισμου με τα σκατα που πανε και τα τρωνε οι αποικοδομητες και ολα τα σχετικα και να μου λες οτι τελικα μειωνεται ο αριθμος των βακτηριων?Ποιος ΗΛΙΘΙΟΣ θα εβαζε κατι τετοιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Tης πέστροφας έγινε. :D
Αλλά δε νίκησε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Καλά τα πήγες! Δεν ήταν και εύκολα! Ποιο έχασες;
Εκεί με τα νιτροποιητικά
έβαλα οτι μετατρέπουν το ατμοσφαιρικο αζωτο σε νιτρικα ιοντα...
να πόσο ηλίθια είμαι... είδα νιτρικά ιόντα και χάρηκα χωρίς να προσέξω ανάμεσα σε αμμωνία και ατμοσφαιρικό άζωτο
Ντιπ ηλίθια!!

τώρα έχω αρχίσει να φοβάμαι και για το Γ2... έχει γούστο να έχω χάσει και από εκεί
αν έχω χάσει τότε καταστράφηκα... ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ναι τελοσπαντων η αχρηστια στο μεγαλειο της ειμαι πια αποδεδειγμενο..Θα τους παρει ο διαολος ολους σημερα το βλεπω εγω τετοια νευρα πρωτοφανη για μενα.. Και οι μαλακες οι επιτηρητες να σχολιαζουν το προχειρο μου, ποσο ζωα πια ποσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εκεί με τα νιτροποιητικά
έβαλα οτι μετατρέπουν το ατμοσφαιρικο αζωτο σε νιτρικα ιοντα...
να πόσο ηλίθια είμαι... είδα νιτρικά ιόντα και χάρηκα χωρίς να προσέξω ανάμεσα σε αμμωνία και ατμοσφαιρικό άζωτο
Ντιπ ηλίθια!!

τώρα έχω αρχίσει να φοβάμαι και για το Γ2... έχει γούστο να έχω χάσει και από εκεί
αν έχω χάσει τότε καταστράφηκα... ΤΕΛΟΣ
Τι δηλαδη εβαλες στο Γ2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ε τι σημαινει αυτο?Δηλαδη ειναι λογικο τωρα να του γραφω το φαινομενο του ευτροφισμου με τα σκατα που πανε και τα τρωνε οι αποικοδομητες και ολα τα σχετικα και να μου λες οτι τελικα μειωνεται ο αριθμος των βακτηριων?Ποιος ΗΛΙΘΙΟΣ θα εβαζε κατι τετοιο???
Ναι κάποιος ηλίθιος το έβαλε αυτό για να κόψει τον κοσμάκι
Θέμα πέραν απ κάθε λογική
ΓΕΛΟΙΟ θέμα αν πρόσεχες ότι ήταν συναρτήσει της απόστασης
Εκεί ήταν το κλειδί του
Πέρσυ κόβανε με δύσκολα θέματα, φέτος με πούστικα θέματα
Άντε στο διάολο όλοι τους...

ps. Αυτοί θα βάλουν τα θέματα και στην κατεύθυνση. Εκτός κι αν προλάβουν και ψοφήσουν και σωθούμε εμείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ε τι σημαινει αυτο?Δηλαδη ειναι λογικο τωρα να του γραφω το φαινομενο του ευτροφισμου με τα σκατα που πανε και τα τρωνε οι αποικοδομητες και ολα τα σχετικα και να μου λες οτι τελικα μειωνεται ο αριθμος των βακτηριων?Ποιος ΗΛΙΘΙΟΣ θα εβαζε κατι τετοιο???


αν πράγματι ισχύει αυτό...
ποιος στο διάολο το είχε σωστά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Δεν μπορω να κανω και τιποτα αλλο σιγα.. Μικρο το κακο, τι 10.000 που θα εβγαζα αν συνεχιζα τι 5.000 που θα βγαλω τωρα..

Να λεω παλι καλα που δεν ξοδεψα δεκαρα στα φροντηστιρια εκει να δεις κλαμα που θα ριχνα
βρε ηρεμησε αν το δεις ρεαλιστηκα δεν ισχυει αυτο που λες , σημασια εχουν τα μαθηματα με συντελεστη αν εκει τα πας καλα , και εχεις γραψει και στα υπολοιπα πανω απο 12 εισαι σχεδον στα 14,500 με 15 νομιζω . Λοιπον , οσο για τη βιολογια εισαι πανω απο 15 δεν ειναι ασχημα ουτε πατωσες , μπορει να πηγαινες για εικοσι αλλα και παλι περνας !
ρισπεκτ κιολας χωρις φροντιστηρια !
Απ οτι φαινεται οι βασεις θα πεσουν ή θα μεινουν σταθερες γι αυτο μην κρινεται απο τους βαθμους τοσο , τον αυγουστο θα ειστε σιγουροι , τωρα ειναι νωρις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Καλα ναι τα θεματα ηταν μη πω τι.. μερικα υπερβολικα ευκολα μερικα πουστικα του κερατα.(Δ2 πχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
παιδια καλησπερα..η ερωτηση μου αφορα το θεμα γ και συγκεκριμενα τα ερωτηματα γ1 κ γ2
στο γ1 ειπα οτι η δραση της φυσικης επιλογης ειναι χρονικα κ τοπικα προσδιορισμενη και εγραψα οτι στους πληθυσμους των 2 ειδων υπαρχουν ατομα με χαρακτηριστικα που να ειναι ευνοικα απεναντι σε συγκεκριμενες περιβαλλοντικες πιεσεις.ετσι λογω της φυσικης επιλογης σε καθε ομαδα ευνοουνται οι πληθυσμοι που να εχουν ευνοικα χαρακτηριστικα απεναντι στις συγκεκριμενες πιεσεις και ετσι αφου οι πιεσεις ειναι διαφορετικες θα επικρατησουν και διαφορετικα χαρακτηριστικα...αυτος ειναι ο κυριος τροπος σκεψης μου...πως το θεωρειτε ?

στο γ2 αφου εγραψα τις παρατηρησεις και τα συμπερασματα που δαρβινου ειπα οτι υπαρχει η δυνατοτητα δημιουργιας ενος νεου ειδους αν υπαρξσει συσσωρευση πολλων ευνοικων χαρακτηριστικων..καπως ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top