[23/5/16] Ιστορία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mathimatikofa

Νεοφερμένος

Ο mathimatikofa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Συνεχίστηκαν τα εύκολα θέματα για τους θεωρητικούς. Το κρίμα είναι για τους άλλους προσανατολισμούς που διαβάσανε και τους εξοντώσανε με θέματα μεγάλης δυσκολίας.
Η θεωρητική ήταν η μεγάλη ευνοημένη κατεύθυνση.
Να τους βάζανε 20ρια σε όλα εξαρχής ώστε να μην ξυπνούσαν καν να δώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Συνεχίστηκαν τα εύκολα θέματα για τους θεωρητικούς. Το κρίμα είναι για τους άλλους προσανατολισμούς που διαβάσανε και τους εξοντώσανε με θέματα μεγάλης δυσκολίας.
Η θεωρητική ήταν η μεγάλη ευνοημένη κατεύθυνση.
Να τους βάζανε 20ρια σε όλα εξαρχής ώστε να μην ξυπνούσαν καν να δώσουν.

Εύκολα θέματα της ιστορίας σήμερα; Καλά είσαι σοβαρός; Μήπως το μπέρδεψες με την φυσική; Οι πηγές ήταν αρκετά απαιτητικές και τα αρχαία δεν ήταν εύκολα. Αντιθέτως, τα μαθηματικά μέχρι το γ θέμα ήταν πιο εύκολα από πέρυσι, καλά για την φυσική σήμερα, ας μην γίνει λόγος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
@presvis κι αναρωτιόμουν αν ήμουν η μόνη που τα βρήκα δύσκολα .. σε λίγο θα λέμε ότι ήταν και σαν βόλτα σε παιδική χαρά . προσωπικά είχα διαβάσει πολύ όλη τη χρονιά αλλά τα θέματα ήταν ιδιαίτερα απαιτητικά και σε καμία περίπτωση πανεύκολα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
@presvis κι αναρωτιόμουν αν ήμουν η μόνη που τα βρήκα δύσκολα .. σε λίγο θα λέμε ότι ήταν και σαν βόλτα σε παιδική χαρά . προσωπικά είχα διαβάσει πολύ όλη τη χρονιά αλλά τα θέματα ήταν ιδιαίτερα απαιτητικά και σε καμία περίπτωση πανεύκολα .

Άσε τον καθένα στην τρέλα του, το μόνο που καταφέρνουν είναι να αγχώνουν τους άλλους...μην δίνεις καθόλου βάση. Η αδερφή μου, πάρα πολύ καλή μαθήτρια, και σήμερα ιστορία μου είπε ότι έβαλε δύσκολα και όχι τα προφανή θέματα. Οι πηγές, η δεύτερη ειδικά ήταν δύσκολη αρκετά και είχε πολύ να γράψεις. Επίσης τα αρχαία δεν ήταν εύκολα όπως τα παρουσιάζουν. Καθηγητές στο σχολείο διόρθωσαν γραπτά αρχαία και έκθεση μέχρι και το 15. Μην σε αγχώνει κανένας, ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Συνεχίστηκαν τα εύκολα θέματα για τους θεωρητικούς. Το κρίμα είναι για τους άλλους προσανατολισμούς που διαβάσανε και τους εξοντώσανε με θέματα μεγάλης δυσκολίας.
Η θεωρητική ήταν η μεγάλη ευνοημένη κατεύθυνση.
Να τους βάζανε 20ρια σε όλα εξαρχής ώστε να μην ξυπνούσαν καν να δώσουν.

Προφανώς δεν έδωσες σήμερα και είσαι τελείως άσχετος, οπότε σταμάτα να αγχώνεις τους άλλους και να μειώνεις την προσπάθεια όσων πάλεψαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για εμένα τα θέματα ήταν εύκολα και αν εξαιρέσω την παλιννόστηση έχασα κάτι, γιατί δεν το θυμόμουν τέλεια. Πάντως έπεσαν κομμάτια, τα οποία ήξερα καλά, οπότε στην χειρότερη υπολογίζω 17. Είχε πολύ γράψιμο όμως, δηλαδή έλεος. Γέμισα 6 φύλλα και 2 σειρές από το έβδομο! Το χέρια μας πήραν φωτιά, ειδικά στο Δ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδες να π και εγω την αποψη μου τα θεματα θεωρω δεν ηταν ουτε ευκολα ουτε δυσκολα..μεχρι και το γ1 ενας καλα διαβασμενκς μαθητης μπορουσε να ανταποκριθει σε ικανοποιητικο επιπεδο...μετα το δ1 ηταν δυσκολο κακα τα ψεμματα...μεχρι και πολυ καλοι μαθητες δυσκολευτηκαν εκει και πηραν τα χερια τους φωτια....και το γ1 ναι ηταν απαιτητικο αλλα οχι οπως το δ.εγω στην μικτη επιτροπη εβαλα αυτη του βινλιου και αυτη που συσταθηκε το 1914 αλλα δεν λειτουργησε επειδη η τουρκια μπηκε στον πολεμο....γενοικοτερα θεωρω πως οποιος ειχε διαβασει μπορουσε να ανταποκριθει...και εμενα με δυσκολεψε πολυ το δ θεμα μιας και ηταν συνδυαστικο παρεδωσα 9 σελιδες αλλα σημασια εχει και τι εχω γραψει σε αυτες...οσον αφορα το β1 ζητηθηκε ολοι η παλλινοστηση και αυτο δεν ηταν αναμενωμενο..εγω θελω να μην εχω πεσει κατω απο 80 τωρα παμε δυναμικα για λατινικα τκ φοβαμαι που το μαθημα μην μας τσακισουν εκει..καλη μας επιτυχια και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
[φιλελεύθερος mode on]
Παιδιά, εγώ μπορεί να μην ήμουν στην τρίτη δέσμη και να έχω δώσει πανελλήνιες 18 χρόνια πριν, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι θα θέματα είναι γελοία.

Μου το λέει η εμπειρία που δεν έχω πάνω στο θέμα.

Κανονικά, πρέπει να αποκλειστούν συμβολικά, κάποιοι από όσους δεν έγραψαν καλά, με κλήρωση, από τα τμήματα ιστορίας και αρχαιολογίας τουλάχιστον.
Κάτι αντίστοιχο, βέβαια, αλλά σε όλα τα τμήματα, πρέπει να γίνει και με όσους έγραψαν πάνω από 18.5, ως τιμωρία για την αποστήθιση του βιβλίου μέχρι και στα σημεία στίξης.
[/φιλελεύθερος mode off]

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
χαχα οκ αλλα το δ1 ηταν περιεργο ηθελε πολυ γραψιμο..και ητα δυσκολες οι πηγες...αλλα για δεσμες αυτα πρεπει να ειναι οντως γελοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Για όσους είχαν διαβάσει ή για όσους έχουν πουλήσει την ψυχή τους στο διάολο, τα θέματα ήταν πανεύκολα.

[φιλελεύθερος mode on]
Παιδιά, εγώ μπορεί να μην ήμουν στην τρίτη δέσμη και να έχω δώσει πανελλήνιες 18 χρόνια πριν, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι θα θέματα είναι γελοία.

Μου το λέει η εμπειρία που δεν έχω πάνω στο θέμα.

Κανονικά, πρέπει να αποκλειστούν συμβολικά, κάποιοι από όσους δεν έγραψαν καλά, με κλήρωση, από τα τμήματα ιστορίας και αρχαιολογίας τουλάχιστον.
Κάτι αντίστοιχο, βέβαια, αλλά σε όλα τα τμήματα, πρέπει να γίνει και με όσους έγραψαν πάνω από 18.5, ως τιμωρία για την αποστήθιση του βιβλίου μέχρι και στα σημεία στίξης.
[/φιλελεύθερος mode off]

:P

Αδυνατώ να αναγνωρίσω τον φιλελευθερισμό σου όταν μπαίνεις σε φιλελεύθερο mode
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Για όσους είχαν διαβάσει ή για όσους έχουν πουλήσει την ψυχή τους στο διάολο, τα θέματα ήταν πανεύκολα.

εχεις ενα μεγαλο δικιο εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

velveteen

Νεοφερμένος

Η velveteen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ που έδωσα με δέσμες και ξανάδωσα φέτος μου φάνηκαν ευκολα. Στις δέσμες βέβαια διάβαζα, και είχα πάρει 19, ενώ φέτος πήγαινα για 5 και υπολογιζω τελικά γυρω στο 7 :). Το θέμα είναι ότι αν όντως είναι εύκολα για τους περισσότερους μαθητές θα ανέβουν οι βάσεις, οπότε δυσκολεύουν τα πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niarisko

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βρε παιδια να σας ρωτησω, εγω το Δ1 δεν το χωρισα σε α και β (δηλαδη δεν εκανα δυο ξεχωριστα κειμενα οπως δειχνουν στις απαντησεις). Αυτο θα ειναι πολυ κακο; Μπορει να χασω ολη την πηγη αν και εγραψα οσα ζητουσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Βρε παιδια να σας ρωτησω, εγω το Δ1 δεν το χωρισα σε α και β (δηλαδη δεν εκανα δυο ξεχωριστα κειμενα οπως δειχνουν στις απαντησεις). Αυτο θα ιναι πολυ κακο; Μπορει να χασω ολη την πηγη αν και εγραψα οσα ζητουσε;

Μπορεί να μην χάσεις όλη την πηγή αλλά μάλλον θα χάσεις την μισή. Δεν ξέρω. Δεν θέλω να σου λέω βλακείες αλλά νομίζω έχει ξαναγίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Εγώ που έδωσα με δέσμες και ξανάδωσα φέτος μου φάνηκαν ευκολα. Στις δέσμες βέβαια διάβαζα, και είχα πάρει 19, ενώ φέτος πήγαινα για 5 και υπολογιζω τελικά γυρω στο 7 :). Το θέμα είναι ότι αν όντως είναι εύκολα για τους περισσότερους μαθητές θα ανέβουν οι βάσεις, οπότε δυσκολεύουν τα πράγματα;
Η ιστορία δεν θεωρήθηκε εύκολη, νομίζω. Πάντως, ο συνδυασμός βατών αρχαίων και κατάργησης των προφορικών βαθμών (έδιναν έως 600 μόρια στους μαθητές), πιθανόν να μην οδηγήσει σε ιδιαίτερες αυξομειώσεις στις βάσεις εν συγκρίσει με πέρυσι. Θα δείξει, βέβαια, γιατί είναι ιδιαίτερη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niarisko

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οκ ευχαριστω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
κοπελια εκανα το ιδιο δεν κοβουν τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
κοπελια εκανα το ιδιο δεν κοβουν τιποτα

Νομίζω θα σου κόψουν. Μπορεί να σου κόψουν και λίγο από τα αρχαία. τόσο σοβαρό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι κόβουν σε τέτοιες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top