[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Στο Β2 αν εχεις βρει οτι ειναι 12 οι τιμες και απορριψεις τις αρνητικες, συνεπως καταληγεις στις 6 ως απαντηση, ποσο χανεις απ τα 9?

Ναι αυτο που λες ειναι λιγο γενικο.Διευκρινησε.Συνηθως 3 πιανει η σωστη απαντηση και 6 η αιτιολογηση σε αυτες τις ασκησεις.
Δες τι εκανες λαθος και κοψε απο καθε μερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Θα μιλήσω μόνο για το Γ θέμα μιας και μόνο σε κρούσεις-ταλαντώσεις έχω εμπειρία λόγο προετοιμασίας.
Ήταν εύκολο,αρκετά εύκολο και κλασσική άσκηση.Την έλυσα σε 35 λεπτά,ΟΜΩΣ είναι διαφορετικά από το να έδινες πανελλήνιες και διαφορετικά από το να είσαι σπίτι με τον καφέ,τσιγάρο, καθαρό και ήρεμο μυαλό.

Αν ήμουν στην θέση σας και κρινόμουν μόνο από το θέμα Γ σε διάστημα 1 ώρας υπό αυτήν την πίεση δε ξέρω πως θα αντιδρούσα και αν θα την έλυνα.
Όμως μου φάνηκε εύκολη εδώ.

Καλά αποτελέσματα σε όλους, ηρεμήστε και επικεντρωθείτε στο επόμενο μάθημα!

Ο Psycho(Βασίλης) Είναι 16 ετών και Μαθητής Β' λυκείου...τρολλάρεις , έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATG

Νεοφερμένος

Ο ATG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αντικειμενικά, τα θέματα ήταν ευκολότερα απο πέρσι.Ούτε παγίδες είχε, ούτε θέματα στα άκρα της ύλης(βλ Β3 θέμα του 2012)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Λοιπον ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ με εσας που απαντατε στις πρωτες 3 σελιδες στα θεματα του καθε μαθηματος (Εκθεση,Μαθηματικα,Φυσικη μεχρι στιγμης) ;

Πρεπει να μας κανετε πλακα (ή να ειστε ζωα τελειως)

Στην εκθεση λεγανε για αλλο θεμα απο αυτο που επεσε (ουτε καν διαβασαν το κειμενο; ) και το χαρακτηριζαν απιστευτα ευκολο,
Στην φυσικη βλεπω οτι ηταν "παρα πολυ ευκολο και δεν ξεχωριζε ο καλος μαθητης"... κτλ.. τι να πει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Μίλησα με έναν ξάδερφό μου, γύρω στο 18.5 περιμένει. Ενα Γ4 αν θυμάμαι καλά μου είπε οτι φοβάται και κάποια άλλα μικρά πράγματα. Τόσο δύσκολο ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
την τρέλα μου έχασα το Α4 το έβαλα α :/ ... θα είχα γράψει 70+....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
γιατι ειναι λαθος ομως το α?????????????????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Λοιπον ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ με εσας που απαντατε στις πρωτες 3 σελιδες στα θεματα του καθε μαθηματος (Εκθεση,Μαθηματικα,Φυσικη μεχρι στιγμης) ;

Πρεπει να μας κανετε πλακα (ή να ειστε ζωα τελειως)

Στην εκθεση λεγανε για αλλο θεμα απο αυτο που επεσε (ουτε καν διαβασαν το κειμενο; ) και το χαρακτηριζαν απιστευτα ευκολο,
Στην φυσικη βλεπω οτι ηταν "παρα πολυ ευκολο και δεν ξεχωριζε ο καλος μαθητης"... κτλ.. τι να πει κανεις...
Χαχα πες τα ρε, στην εκθεση λεγανε για διαδικτυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μίλησα με έναν ξάδερφό μου, γύρω στο 18.5 περιμένει. Ενα Γ4 αν θυμάμαι καλά μου είπε οτι φοβάται και κάποια άλλα μικρά πράγματα. Τόσο δύσκολο ήταν;
H αδερφη μου γυρω στο 17 λεει...τα χαρακτηρισε μετριας δυσκολιας, απλα ακυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
3o και 4ο θέμα αρκετά πρωτότυπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αντικειμενικά τα θέματα ήταν δύσκολα αλλά σίγουρα όχι τόσο δύσκολα όσο τα περσινά.
Πέρσι στα έφερναν και αναρωτιόσουν αν γράφεις όντως φυσική ή έγινε λάθος με τα θέματα.
Βέβαια αυτό δεν σας ενδιαφέρει και πολύ επειδή κάθε χρόνο δίνουν διαφορετικοί μαθητές οπότε μπορεί τα στατιστικά όταν θα βγουν να λένε ότι το 90% είναι κάτω απ'την βάση.
Καλή συνέχεια τα μισά μαθήματα πέρασαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Αντικειμενικά, τα θέματα ήταν ευκολότερα απο πέρσι.Ούτε παγίδες είχε, ούτε θέματα στα άκρα της ύλης(βλ Β3 θέμα του 2012)
Μόνο μια μαλακία για δ θέμα είχε. Πέρσι το δ θέμα δεν ήταν τοσό φοβερό. Τις 12 μονάδες τις έπιαναν όλοι. Και ξαναλέω γιατί όσοι δεν γράψατε να μας κάνετε την χάρη να μην χαρακτηρίσεται την δυσκολία των θεμάτων. Ουτώς ή άλλως όποια και να είναι τα θέματα ο σχολιασμός είναι:<Πολύ πιο έυκολα από τα περσινά. Βατά και εύκολα. Οι καλοί μαθήτες αδικούνται>. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
H αδερφη μου γυρω στο 17 λεει...τα χαρακτηρισε μετριας δυσκολιας, απλα ακυρα.

Που στοχεύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανείς γιατί το Α4 ==> γ? επειδή το έβαλα α ... αν βρει κάποιος απάντηση να μου πεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
γ είναι το σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανείς γιατί το Α4 ==> γ? επειδή το έβαλα α ... αν βρει κάποιος απάντηση να μου πεί :P

Μακρυα από την πηγή αρα εχουν την ιδια φαση.Οποτε δε γινεται το ενα να ειναι 0 και το αλλο μεγιστο.Επισης το ηλεκτρικο και το μαγνητικο πεδιο ειναι καθετα μεταξυ τους και καθετα στη διευθυνση διαδοσης του κυματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Που στοχεύει;
Ηλεκτρολογων μηχανικων, απλα ειναι ξενερωμενη απ το 18 στα μαθηματικα γενικης οποτε δε ξερω θα εξαρτηθει πως θα παει στα υπολοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανείς γιατί το Α4 ==> γ? επειδή το έβαλα α ... αν βρει κάποιος απάντηση να μου πεί :P


Οι εντάσεις είναι στα ίδια σημεία μέγιστες. Κοίταξε την εικόνα και θα σε βοηθήσει να καταλάβεις. Η λέξη κάθετο (διάνυσμα) είναι το κλειδί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top