[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ρε παιδια,παλι το ιδιο σκηνικο με τα μαθηματικα.Καποιοι υπερ εξυπνοι πεταγονται παντου χαρακτηριζοντας τα θεματα εως και πανευκολα σε αντιθεση με περσι.
Η κριση τους αυτη ως τι ειναι ως φοιτητες,ή ως υποψηφιοι;

Ειλικρινα,σταματηστε πια.Τα ερωτηματα που μπορει καποιος να χασει (καποιος καλος),και σιγουρα θα χασει ενας μετριος ναι ειναι 3-4 αντε κανα 2 ακομη που πιθανως να μην αιτιολογησει σωστα/να κανει λαθος πραξεις.Εχετε δει οτι συνολο μαζευονται 25 μοναδες;

Το τελευταιο πραγμα που χρειαζεται καποιος ειναι εχει καποιο πανω απο το κεφαλι να λεει μαλακιες περι ευκολιας.Τοση αναγκη να δειξετε οτι ειστε γαμηστεροι εχετε;


Υγ Το ιδιο johny15,ελεγες χτες και για τα μαθηματικα.Στο φορουμ του mathematica τα χαρακτηρισαν ως δυσκολα και νομιζω ειναι οι αρμοδιοι να κρινουν,ως υπευθυνοι του κλαδου των μαθηματικων.Εσυ χτες ελεγες σε ατομο που εγραψε γυρω στο 90,οτι νταξει αμα δεν θελει και καμια κυριλατη σχολη στο 5ο πεδιο θα περασει...WTF.Κρινεις τα μαθηματα των πανελληνιων απο το σπιτι σου ως τι;

Kαλη επιτυχια σε ολα τα παιδια και στην αδερφη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το σίγουρο παιδιά είναι ένα...
ότι βλέποντας τα θέματα εκ τους ασφαλούς από το σπιτάκι μας δεν μπορουμε να κρίνουμε αντικειμενικά γιατί δεν εχουμε την ιδια σωματική και ψυχολογική διαθεση/κουραση σε σχεση με οταν θα διναμε...δεν εινα ιλιγες οι φορες που κανουμε λαθος σε ενα διαγωνισμα λογω αγχους και βιασυνης ενω στην πραγματικοτητα το γνωριζουμε!
αυτο που κανουμε ολοι ειναι απλα εκτιμισεςι προσεγγιζοντας την διαθεση ενος υποψηφιου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Παλουκια τιποτα αλλο... (μονο το Γ θεμα με εσωσε και το Α φυσικα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ρε παιδια,παλι το ιδιο σκηνικο με τα μαθηματικα.Καποιοι υπερ εξυπνοι πεταγονται παντου χαρακτηριζοντας τα θεματα εως και πανευκολα αντιθεση με περσι.
Η κριση τους αυτη ως τι ειναι ως φοιτητες,ή ως υποψηφιοι;

Ειλικρινα,σταματηστε πια.Τα ερωτηματα που μπορει καποιος να χασει (καποιος καλος),και σιγουρα θα χασει ενας μετριος ναι ειναι 3-4 αντε κανα 2 ακομη που πιθανως να μην αιτιολογησει σωστα/να κανει λαθος πραξεις.Εχετε δει οτι συνολο μαζευονται 25 μοναδες;

Το τελευταιο πραγμα που χρειαζεται καποιος ειναι εχει καποιο πανω απο το κεφαλι να λεει μαλακιες περι ευκολιας.Τοση αναγκη να δειξετε οτι ειστε γαμηστεροι εχετε;


Υγ Το ιδιο johny15,ελεγες χτες και για τα μαθηματικα.Στο φορουμ του mathematica τα χαρακτηρισαν ως δυσκολα και νομιζω ειναι οι αρμοδιοι να κρινουν,ως υπευθυνοι του κλαδου των μαθηματικων.Εσυ χτες ελεγες σε ατομο που εγραψε γυρω στο 90,οτι νταξει αμα δεν θελει και καμια κυριλατη σχολη στο 5ο πεδιο θα περασει...WTF.Κρινεις τα μαθηματα των πανελληνιων απο το σπιτι σου ως τι;

Kαλη επιτυχια σε ολα τα παιδια και στην αδερφη μου.

Όχι φίλε!Τα μαθηματικά γενικής ήταν τα πιο δύσκολα όλων των πανελληνίων μέχρι στιγμής.Σε αυτό δεν μπορεί κανείς να πει το αντίθετο!Και πολλά και δύσκολα.

Φυσική όμως σύγκρινε ένα-ένα τα θέματα με τα περσινά που γράψαμε εμείς.Μόνο το Θέμα Α , μπορώ να πω ότι είναι πιο δύσκολο από το περσινό.Θέμα Β/Γ/Δ ?? Ποιο θεωρείς εσύ δηλαδή πιο δύσκολο από τα φετινά σε σχέση με τα περσινά?Και αυτά στα λέω αντικειμενικά και όχι σαν φοιτητής(τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω).Αν φέτος λες χάνεις -25 από παγίδες, πέρσι έχανες -40 με τα περσινά θέματα..

EDIT: Φυσικά η ψυχολογία των παιδιών είναι διαφορετική , από εμάς που καθόμαστε πίσω από μια οθόνη και λέμε (""Ααα εύκολα/δύσκολα τα θέματα/μπλα μπλα") και μιλάμε εκ του ασφαλούς πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Το Δ; αρκετα κλασικο δεν ηταν; (με εξαιρεση το Δ2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Από μια γρηγορη ματιά που έριξα τα θέματα μέχρι το Γ ήταν ψιλονορμαλ. Το Δ σαφώς κ ήταν για καλά διαβασμένους κ ήθελε ψυχραιμία .
Για όσους τα κρίνουν ευκολακια ,παραλειποντας το άγχος των υποψηφίων ή κρίνοντας ξέρω γω ως φοιτητές ,απλά lolz!

P.S. νταξει σίγουρα θα υπήρχαν μαθητές που θα τους φάνηκαν εύκολα (οι καλά διαβασμένοι ) αλλά ας μην ξεχνάμε κ την πλειοψηφία των μαθητών ,που βρίσκεται σε μεσαίο επίπεδο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
μμμμμ... το αν εχεις αγχος η οχι δεν δειχνει αν ηταν ευκολα η δυσκολα τα θεματα... και οκ συμφωνω δεν γραφουμε εμεις, εμενα πχ γραφει ο αδερφος μου, ΑΛΛΑ πανελληνιες δωσαμε ολοι και ξερουμε να κρινουμε.. Το Δ2 θεωρω οτι ειναι το πιο δυκολο.. Μεχρι 90 ενας διαβασμενος γραφει σχετικα ευκολα.... Επισης εμας μας φαινονται ευκολα γιατι περσι και προπερσι μας γλεντησαν κανονικα και μην ακουσω απο κανεναν οτι ηταν ευκολοτερα το 11 και το 12... Επαναλαμβανω η ψυχολογια δεν δειχνει το επιπεδο των θεματων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Όχι φίλε!Τα μαθηματικά γενικής ήταν τα πιο δύσκολα όλων των πανελληνίων μέχρι στιγμής.Σε αυτό δεν μπορεί κανείς να πει το αντίθετο!Και πολλά και δύσκολα.

Φυσική όμως σύγκρινε ένα-ένα τα θέματα με τα περσινά που γράψαμε εμείς.Μόνο το Θέμα Α , μπορώ να πω ότι είναι πιο δύσκολο από το περσινό.Θέμα Β/Γ/Δ ?? Ποιο θεωρείς εσύ δηλαδή πιο δύσκολο από τα φετινά σε σχέση με τα περσινά?Και αυτά στα λέω αντικειμενικά και όχι σαν φοιτητής(τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω).Αν φέτος λες χάνεις -25 από παγίδες, πέρσι έχανες -40 με τα περσινά θέματα..

EDIT: Φυσικά η ψυχολογία των παιδιών είναι διαφορετική , από εμάς που καθόμαστε πίσω από μια οθόνη και λέμε (""Ααα εύκολα/δύσκολα τα θέματα/μπλα μπλα") και μιλάμε εκ του ασφαλούς πλέον.

Δεν νομιζω οτι εκανα κατι τετοιο,ουτε κρινω εκ του ασφαλους.Να συγκρινω τις 2 χρονιες γιατι ειναι ανουσιο και ανωφελο.ΠΡΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;

Ξεκολλατε ρε παιδια οι περσινοι.Οκ,σας εβαλαν πολυ δυσκολα θεματα.Απο κει και περα,το 2012 τι εγινε ουδος δυσκολων θεματων;;Ο,τι ειναι λιγοτερο δυσκολο δεν μπορει να χαρακτηρισθει δυσκολο;Πρεπει να το λετε ευκολο κλπ WTF
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Νταξει,αντικειμενικά για κάποιους ,τα θέματα μπορεί να μην είναι δύσκολα ιδιαίτερα ,όμως στις Πανελλαδικές ο ψυχολογικος παράγοντας είναι πολύ σημαντικός κ ως ένα βαθμό μπορεί να επηρεάσει το πώς θα αποδωσεις! Κατα τα αλλά ,συμφωνώ ότι για τους καλούς μαθητές μόνο το Δ2 ήταν κάπως,που κ πάλι αυτοί που στοχευαν ψηλά πιθανότατα να έχουν ξαναδουλεψει τέτοιο ερώτημα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctavroulinaaaa

Νεοφερμένος

Η Ctavroulinaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μακάρι τα παιδιά να μην επηρεάστηκαν από την καθυστέρηση και να πήγαν καλά... :)
Τα θέματα δεν μπορώ να τα κρίνω όλα , πάντως το Γ σοβαρά πιστεύω ότι αν καθίσω, παίζει να μπορώ να το λύσω... Δεν ξέρω, μου φαίνεται εύκολο :P
Βέβαια όποιος είναι έξω από το χορό... Τέσπα καλή συνέχεια στα παιδιά...


Ως β' λυκείου και εγώ πιστεύω οτι το Γ Θέμα είναι στις δυνατότητές μας...Κρούσεις, Α.Δ.Ο κλπ. Μακάρι να αντικρίσουμε αντίστοιχης δυσκολίας κξαι του χρόνου αν και το κόβω λίγο χλωμό:worry:. Έχω την εντύπωση οτι θα είναι πολύ απαιτητικά τα δικά μας.
Τέσπα θα δούμε...Έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λένε λέει η μαμά μ:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι εκανα κατι τετοιο,ουτε κρινω εκ του ασφαλους.Να συγκρινω τις 2 χρονιες γιατι ειναι ανουσιο και ανωφελο.ΠΡΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;

Ξεκολλατε ρε παιδια οι περσινοι.Οκ,σας εβαλαν πολυ δυσκολα θεματα.Απο κει και περα,το 2012 τι εγινε ουδος δυσκολων θεματων;;Ο,τι ειναι λιγοτερο δυσκολο δεν μπορει να χαρακτηρισθει δυσκολο;Πρεπει να το λετε ευκολο κλπ WTF

Μάλλον μπέρδεψες τα λόγια μου . Το Edit ήταν γενικό όχι για σένα ;)
Κοίτα , φυσική κατεύθυνσης είναι, σίγουρα είναι δύσκολο μάθημα , όπως και τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης πάλι θα είναι δύσκολα , όπως κάθε χρονιά.Τώρα εμείς λέμε σε σύγκριση με παλιότερα θέματα , ότι δεν ήταν τόσο δύσκολα(σαφώς είχαν και κάποια δυσκολία,όπως καθε χρονιά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ως β' λυκείου και εγώ πιστεύω οτι το Γ Θέμα είναι στις δυνατότητές μας...Κρούσεις, Α.Δ.Ο κλπ. Μακάρι να αντικρίσουμε αντίστοιχης δυσκολίας κξαι του χρόνου αν και το κόβω λίγο χλωμό:worry:. Έχω την εντύπωση οτι θα είναι πολύ απαιτητικά τα δικά μας.
Τέσπα θα δούμε...Έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λένε λέει η μαμά μ:whistle:

Το οτι συναγεται απο τα φετινα θεματα οτι τα μελλοντικα θα ναι πιο απαιτητικα,ειναι μαγικο!Η προφητης ctavroulinaaa μιλησε.

Αντε διαβασε τωρα καμια ασκηση με διανυσματα.Που θα μου λυνες και το φετινο Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctavroulinaaaa

Νεοφερμένος

Η Ctavroulinaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το οτι συναγεται απο τα φετινα θεματα οτι τα μελλοντικα θα ναι πιο απαιτητικα,ειναι μαγικο!Η προφητης ctavroulinaaa μιλησε.

Αντε διαβασε τωρα καμια ασκηση με διανυσματα.Που θα μου λυνες και το φετινο Γ.

Μη φορτώνεις...Απλά μου φάνηκε τουλάχιστον κατανοητό. Δεν είπα οτι θα πήγαινα και θα έγραφα 100αρι αλλά οτι απλώς πρόκειται για ύλη προσβάσιμη και σε παιδιά της ΄β...Και όσο για τις προφητείες δεν το είδα και σε κανένα φλιτζάνι, την άποψή μου είπα αν επιτρέπεται πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Υγ Το ιδιο johny15,ελεγες χτες και για τα μαθηματικα.Στο φορουμ του mathematica τα χαρακτηρισαν ως δυσκολα και νομιζω ειναι οι αρμοδιοι να κρινουν,ως υπευθυνοι του κλαδου των μαθηματικων.Εσυ χτες ελεγες σε ατομο που εγραψε γυρω στο 90,οτι νταξει αμα δεν θελει και καμια κυριλατη σχολη στο 5ο πεδιο θα περασει...WTF.Κρινεις τα μαθηματα των πανελληνιων απο το σπιτι σου ως τι;

Kαλη επιτυχια σε ολα τα παιδια και στην αδερφη μου.

ααχ το χαρηκα αυτο το ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
ΚΑΛΉ ΕΠΙΤΥΧΊΑ,σε όλα τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Παιδια πως τα είδατε τα θέματα; (εσείς που ξέρατε φυσική )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παιδια πως τα είδατε τα θέματα; (εσείς που ξέρατε φυσική )

Η διευκρίνηση με τρελαίνει ...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Η διευκρίνηση με τρελαίνει ...:hehe:

και καλά κάνει το παλικάρι , άντε να μας πει κάποιος ειδικός , να ξέρουμε και εμέις τι να περιμένουμε του χρόνου :whistle: ..

Τα σημειώνω
ΕΚΘΕΣΗ : δυσκολεύειε
Μαθ. Γεν : ίδια ή πιο έυκολα

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Τα θέματα ότι να ναι ειδικά το 4ο 1ον τα πολλά παιδιά μπερδεύτηκαν και ενώ έβγαζαν την επιτάχυνση συναρτήσει του ημθ το έσβηναν ευτυχώς όχι εγώ .Το Δ2 πιο τραγικό πεθαίνεις άκυρο.Τόσα ωραία πράγματα έχει το στερεό και έβαλαν αυτή την θανατοπαγίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top