[21/6/2014] Ειδικό Μάθημα Αγγλικά

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2014, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα!

Απαντήσεις!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
δεν εδωσα και το μετανιωσα....
τα θεματα ειχαν αρκετες δυσκολιες, αλλα οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
δεν εδωσα και το μετανιωσα....
τα θεματα ειχαν αρκετες δυσκολιες, αλλα οκ.

τι σχολη σκεφτοσουν; αγγλικη; δημοσιογραφια;
κριμα παντως να μην πας σε ενα ειδικο αν σκεφτεσαι καποια σχολη, ουτε εχεις κατι να χασεις, ουτε χρειαζεται να διαβασεις αν δεν καιγεσαι και ιδιαιτερα (και φυσικα αν εχεις ηδη επιπεδο στην γλωσσα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
τι σχολη σκεφτοσουν; αγγλικη; δημοσιογραφια;
κριμα παντως να μην πας σε ενα ειδικο αν σκεφτεσαι καποια σχολη, ουτε εχεις κατι να χασεις, ουτε χρειαζεται να διαβασεις αν δεν καιγεσαι και ιδιαιτερα (και φυσικα αν εχεις ηδη επιπεδο στην γλωσσα).

σκεφτομουν τη σχολη επικοινωνιας μεσων και πολιτισμου, αλλα τελικα αποφασισα οτι μονο η φιλολογια με ενδιαφερει και ,ετσι , πηρα την αποφαση να μην παω να δωσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uncensored

Νεοφερμένος

Η uncensored αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μακαρι να βγουν αυριο! Εσεις για ποια σχολη τα χρειαζεστε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uncensored

Νεοφερμένος

Η uncensored αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λέτε; Ωχ, ωχ να δούμε...
Πού τα βλέπουμε;
Για αγγλική φιλολογία εγώ, εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λέτε; Ωχ, ωχ να δούμε...
Πού τα βλέπουμε;
Για αγγλική φιλολογία εγώ, εσείς;

Και εμεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
θα αναρτηθουν στο ιντερνετ ετσι?θελω να πω, στη σελιδα του υπουργειου οπου ειδαμε τις βαθμολογιες μας θα μπορεσουμε να δουμε και το βαθμο των αγγλικων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
παιδια!!!! πως τα πηγατε???? εγω εγραψα 15.4 και δεν διαβασα ουτε μια ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
εγω 17.4 εχοντας κανει τα 2 βιβλια του andrew betsis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εχουν βγει και τα στατιστικα.
https://www.naftemporiki.gr/documents/831661/panelladikes-2014-statistika-stoixeia-eidikon-mathimaton

οι αριστουχοι ειναι πολυ λιγοτεροι ενω περισσοτεροι οσοι δεν επιασαν την βαση στα αγγλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οι βάσεις στις Αγγλικές θα πάνε περίπου στα επίπεδα του 2012.
Ενώ για άλλη μια χρονιά θα μείνουν κενές θέσεις στα τμήματα Ιταλικής Γλώσσας ΕΚΠΑ-ΑΠΘ με αυτούς που έχουν δώσει το ειδικό μάθημα να περνάνε όλοι ανεξαρτήτως τα μόρια που έχουν βγάλει.

Ειδικότερα προσφέρονται 175 θέσεις στις Ιταλικές Γλώσσες και Φιλολογίες ενώ μόνο 152 πέρασαν τη βάση στο μάθημα των Ιταλικών.

Όσο αφορά το τμήμα Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΕΚΠΑ δίνονται 75 θέσεις για 99 άτομα τα οποία πέρασαν τη βάση στο μάθημα των Ισπανικών, επομένως και εκεί αν δεν υπάρξουν κενές θέσεις, σίγουρα θα δούμε πολύ χαμηλές βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
εγω 17.4 εχοντας κανει τα 2 βιβλια του andrew betsis
αυτα που ηταν για το ειδικο μαθημα? γιατι αν εννοεις αυτα, κι εμενα μου τα ειχαν προτεινει αλλα επελεξα να βασιστω στις γνωσεις μου και να επικεντρωσω το βαρος στα βασικα μαθηματα. Σε βοηθησαν οντως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγώ αγγλικά έγραψα 16,8 με διάβασμα 2 ωρών την προηγούμενη ημέρα κυρίως στην γραμματική.Εκανα ανάγνωση και σε μερικές εκθέσεις μου απο το προφίσενσι και πήγα.Δεν θεωρώ ότι αξίζει να αφιερώνει κανείς σε περίοδο πανελληνίων χρόνο και χρήματα για τα Αγγλικά.Άντε μερικά μαθήματα αλλά ώς εκεί.Έχω ακούσει για παιδιά που έκαναν τρείς ώρες την εβδομάδα όλη τη σεζόν....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ αγγλικά έγραψα 16,8 με διάβασμα 2 ωρών την προηγούμενη ημέρα κυρίως στην γραμματική.Εκανα ανάγνωση και σε μερικές εκθέσεις μου απο το προφίσενσι και πήγα.Δεν θεωρώ ότι αξίζει να αφιερώνει κανείς σε περίοδο πανελληνίων χρόνο και χρήματα για τα Αγγλικά.Άντε μερικά μαθήματα αλλά ώς εκεί.Έχω ακούσει για παιδιά που έκαναν τρείς ώρες την εβδομάδα όλη τη σεζόν....:confused:
Eγώ έκανα ανάγνωση κάτι εκθέσεις την προηγούμενη ημέρα.16.9 πήρα...
Κοίτα αν ήθελα μόνο Αγγλική Φιλολογία θα είχα κάνει καλύτερη προετοιμασία...Πιστεύω τα παιδιά που τα χρειάζονται πραγματικά κάνουν μαθήματα για να νιώσουν ασφάλεια.3 ώρες είναι όντως υπερβολή.Δε λέει να γράψεις στα άλλα και να μην γράψεις Αγγλικά έστω πάνω από τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Eγώ έκανα ανάγνωση κάτι εκθέσεις την προηγούμενη ημέρα.16.9 πήρα...
Κοίτα αν ήθελα μόνο Αγγλική Φιλολογία θα είχα κάνει καλύτερη προετοιμασία...Πιστεύω τα παιδιά που τα χρειάζονται πραγματικά κάνουν μαθήματα για να νιώσουν ασφάλεια.3 ώρες είναι όντως υπερβολή.Δε λέει να γράψεις στα άλλα και να μην γράψεις Αγγλικά έστω πάνω από τη βάση.


Ναι, συμφωνώ.Αλλά θέλει προσοχή το θέμα γιατί μπορεί κανείς να την πατήσει αφιερώνοντας περισσότερες ώρες απ ότι πρέπει στα αγγλικά με αποτέλεσμα να πέσει η επίδοσή του στα βασικά μαθήματα.Το έπαθε μια φίλη μου αυτό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι, συμφωνώ.Αλλά θέλει προσοχή το θέμα γιατί μπορεί κανείς να την πατήσει αφιερώνοντας περισσότερες ώρες απ ότι πρέπει στα αγγλικά με αποτέλεσμα να πέσει η επίδοσή του στα βασικά μαθήματα.Το έπαθε μια φίλη μου αυτό :/:
Δίκιο έχεις σε αυτό. Πιστεύω πρέπει να υπάρχει καλό υπόβαθρο από τα προηγούμενα έτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top