[21/6/2012] Γαλλικά

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Τα Θέματα

Καλή επιτυχία!!!

Ακολουθούν:
Ιταλικά (21/6 - 16:00 μ.μ.)
Γερμανικά (22/6 - 09.00 π.μ)
Ισπανικά (22/6 - 16:00 μ.μ.)
Ελεύθερο Σχέδιο (23/6 - 10.00 π.μ)
Γραμμικό Σχέδιο (24/6 - 10.00 π.μ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
το δηλωσα αλλα ουτε πηγα να γραψω!! και απο οσο βλεπω τα θεματα καλα εκανα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Τι στο καλό, κανένας δεν έδινε γαλλικά;; Κρίμα! Δεν έδινα, αλλά έτσι για να φανούν πολλές οι απαντήσεις :D θέλω να πω ότι τα θέματα μου φαίνονται νορμάλ. Το κείμενο δεν έχει ιδιαίτερα δύσκολο λεξιλόγιο, ενώ οι ασκήσεις μπορούν να δώσουν βαθμούς ακόμα και σε πιό μέτριους μαθητές.... το θέμα της έκθεσης νομίζω ότι είναι κλασσικό θέμα εξετάσεων.... οπότε ένας προετοιμασμένος μαθητής λογικά, θα είχε ασχοληθεί με το κεφάλαιο "ανακύκλωση"!

Αν βάλουν κάτι παρόμοιο στα ιταλικά το απόγευμα, θα είμαι πολύ χαρούμενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εγω το δωσα! :P Ειχε περιεργες ασκησεις, ιδιαιτερα η αριθμηση των προτασεων, αλλα δεν ξερω... απαντησεις δεν εχουν βγει ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ειχαν παγιδουλες!δεν ηταν σαν τα περσινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εμενα μου φαινονται κανονικα παντως. αναμενομενα. σε λιγο θα προσπαθησω να δωσω τις δικες μου απαντησεις, να ριξω μια πιο προσεκτικη ματια μονο;)


λοιπον με μια γρηγορη ματια και εντελως δεσμευτικα

4c
5b (merci stathakis!)
6a
7b
8a
9c
10 detruire
11 supprimer
12 paraitre
13 diriger
14 elire
15 avoir parti
16 avait laissee (μαλλον)
17 pourrais
18 a
19 ne t'inquiete pas
20 b
21 e
22 a
23 d
24 c

εκθεση> προσφωνηση chers amis/collegues και απο κατω 2-3 σειρες για το λογο που ειστε απεναντι τους. 2η παραγραφος οπου αναφερετε την απιστευτη αναγκη της ανακυκλωσης σημερα>οικολογικη καταστροφη απο τον ανθρωπο και τις δραστηριοτητες του, ελλειψη ενημερωσης κυριως απο τις μικρες ηλικιες σχολειο/γονεις, ελλειψη παροχων απο τους δημους των πολεων. 3η παραγραφος λετε τις 2 δραστηριοτητες που ανελαβε το σχολειο σας πχ 1)ενημερωση απο περιβαλλοντολογους κατα τη διαρκεια των μαθηματων με μοιρασμα ειδικων φυλλαδιων και παρουσιασεις και 2)καποια δραστηριοτητα στην οποια ολοι συμβαλατε για την ανακυκλωση οπως πχ ειδικους καδους στο σχολειο ωστε αλλου να πετιουνται τα πλαστικα και αλλου οι μπαταριες για παραδειγμα. τελος, μια μικρη 4η παραγραφος σαν επιλογος για τους 3 τροπους ανακυκλωσης > διαχωρισμος απορριματων με βαση το υλικο, παρουσια ειδικων καδεων σε ολους τους δρομους, περιορισμος πλαστικου και αλλων υλικων στην καθημερινοτητα οπως να χρησιμοποιουμε μια μεγαλη τσαντα για τα ψωνια και οχι πλαστικες καθε φορα. ευχαριστειτε τους ακροατες, δηλωνοντας και παλι ποσο σημαντικη ειναι η συμβολη ολων στη διασωση των ομορφων πολεων και του πλανητη. merci pour votre attention απο κατω και τελος:)


KAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εμενα μου φαινονται κανονικα παντως. αναμενομενα. σε λιγο θα προσπαθησω να δωσω τις δικες μου απαντησεις, να ριξω μια πιο προσεκτικη ματια μονο;)
ναι δεν ηταν τραγικα!μια χαρα ηταν απλως ηθελαν καποα ερωτηματα περισσοτερη προσοχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνονται εύκολα αλλά την άσκηση Β3 τόσο καιρό που κάνω γαλλικά δεν την έχω ξαναδεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Η Β3 υπαρχει 2 χρονια τωρα, απο τοτε που αλλαξε η μορφη εξετασης απο μεταφραση σε κατανοηση κειμενου. θελει προσοχη στην αριθμηση γιατι ειναι καπως! πρεπει δηλ να την κανεις στο προχειρο πρωτα και να την ελεγξεις πολλες φορες για να σιγουρευτεις οτι την εχεις μεταφερει σωστα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Η Β3 υπαρχει 2 χρονια τωρα, απο τοτε που αλλαξε η μορφη εξετασης απο μεταφραση σε κατανοηση κειμενου. θελει προσοχη στην αριθμηση γιατι ειναι καπως! πρεπει δηλ να την κανεις στο προχειρο πρωτα και να την ελεγξεις πολλες φορες για να σιγουρευτεις οτι την εχεις μεταφερει σωστα:)

Αλήθεια :redface: δεν είχα ξαναδεί θέματα φέτος άρχισα να ασχολούμαι με τις πανελλήνιες:P κατάλαβα τι ήθελε αλλά δεν έχω κανει ποτε τετοια άσκηση και μου φάνηκε περίεργη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
νταξει η εκθεση αρκετα ευκολη τολμω να πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
νταξει η εκθεση αρκετα ευκολη τολμω να πω!
βατη αλλα ποτε δεν μου αρεσαν τετοια θεματα.ομως οκ το υποστηριξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εχει κανενας παρομοια με τα δικα μου προτεινομενα ? γιατι δεν μπορεσα ακομα να βρω λυσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εχει κανενας παρομοια με τα δικα μου προτεινομενα ? γιατι δεν μπορεσα ακομα να βρω λυσεις...
θεωρω οτι στα πολλαπλης επιλογης εχεις κανει ενα λαθος.αλλα δεν μπορω να σου πω ακριβως γιατι κατι εχει παθει ο υπολογιστης(ειναι της γιαγιας μ:D)και δεν μπορω να ανοιξω να δω τα θεματα.μ λεει συνεχεια οτι ο ιντενρετ εξπλορερ εχει προβλημα,προσπαθει να το λυσει αλλα ματαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
θεωρω οτι στα πολλαπλης επιλογης εχεις κανει ενα λαθος.αλλα δεν μπορω να σου πω ακριβως γιατι κατι εχει παθει ο υπολογιστης(ειναι της γιαγιας μ:D)και δεν μπορω να ανοιξω να δω τα θεματα.μ λεει συνεχεια οτι ο ιντενρετ εξπλορερ εχει προβλημα,προσπαθει να το λυσει αλλα ματαια!
χαχα μπραβο η γιαγια! τα ξανακοιταξα και δε νομιζω οτι εχω καπου λαθος, πες μου ποιο νομιζεις για να ψαξω την αιτιολογηση μεσα απο το κειμενο και να την παραθεσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
χαχα μπραβο η γιαγια! τα ξανακοιταξα και δε νομιζω οτι εχω καπου λαθος, πες μου ποιο νομιζεις για να ψαξω την αιτιολογηση μεσα απο το κειμενο και να την παραθεσω.
αχ δεν θυμαμαι.αν μ παραθεσεις τα θεματα με αντιγραφη και επικολληση θα σου πω!θα σου ειμαι και ευγνωμων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
4. L’idée du Pass Jeunes est
A. d’attirer plus de touristes à Paris.
B. de faire augmenter le nombre de visiteurs des musées de Paris.
C. de favoriser l’accès des jeunes Parisiens aux loisirs de leur ville.
5. Avec le Pass Jeunes,
A. on ne paie jamais rien pour avoir accès aux activités.
B. on doit parfois verser une somme réduite pour avoir accès aux activités.
C. on verse toujours une somme réduite pour avoir accès aux activités.
6. On peut obtenir le Pass Jeunes
A. sans rien payer.
B. à un prix préférentiel.
C. en payant par chèque bancaire.
7. La Ville de Paris privilégiera la diffusion du Pass Jeunes auprès
A. de tous les jeunes Français de 15 à 25 ans qui habitent la province.
B. des jeunes Parisiens de 15 à 25 ans qui, d’habitude, ne quittent pas la capitale
en été.
C. des jeunes étrangers de 15 à 25 ans qui visitent la capitale en été.
8. Pour commander le Pass Jeunes, il faut visiter
A. le site « jeunes.paris.fr ».
B. un Kiosque Jeunes.
C. l’Hôtel de Ville.
9. On pourra utiliser le Pass Jeunes à partir du
A. 14 mai.
B. 20 juin.
C. 1er juillet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
4. L’idée du Pass Jeunes est
A. d’attirer plus de touristes à Paris.
B. de faire augmenter le nombre de visiteurs des musées de Paris.
C. de favoriser l’accès des jeunes Parisiens aux loisirs de leur ville.
5. Avec le Pass Jeunes,
A. on ne paie jamais rien pour avoir accès aux activités.
B. on doit parfois verser une somme réduite pour avoir accès aux activités.
C. on verse toujours une somme réduite pour avoir accès aux activités.
6. On peut obtenir le Pass Jeunes
A. sans rien payer.
B. à un prix préférentiel.
C. en payant par chèque bancaire.
7. La Ville de Paris privilégiera la diffusion du Pass Jeunes auprès
A. de tous les jeunes Français de 15 à 25 ans qui habitent la province.
B. des jeunes Parisiens de 15 à 25 ans qui, d’habitude, ne quittent pas la capitale
en été.
C. des jeunes étrangers de 15 à 25 ans qui visitent la capitale en été.
8. Pour commander le Pass Jeunes, il faut visiter
A. le site « jeunes.paris.fr ».
B. un Kiosque Jeunes.
C. l’Hôtel de Ville.
9. On pourra utiliser le Pass Jeunes à partir du
A. 14 mai.
B. 20 juin.
C. 1er juillet.
νομιζω οτι το 5 ειναι
β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
πραγματι. με συγχωρεις, αλλα το διαβασα πολυ γρηγορα! Les différents coupons
qu’il contient permettent de visiter des expos, de se rendre à la piscine, de réserver
un cours de tennis, de faire toute sorte d’activités gratuitement ou à des tarifs
préférentiels.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
πραγματι. με συγχωρεις, αλλα το διαβασα πολυ γρηγορα! Les différents coupons
qu’il contient permettent de visiter des expos, de se rendre à la piscine, de réserver
un cours de tennis, de faire toute sorte d’activités gratuitement ou à des tarifs
préférentiels.
c'est tres bien maintenant!α και κατι αλλο,νομιζω παει detruire sto b2 1,εγω ξεχασα τον τονο,λες να μου το παρουν ολο λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top