[2014] Σε ποιο τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ να πω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που περάσαν στις σχολές τους,αλλά θέλω να πω και ένα πολύ μεγάλο μπράβο για τα παιδιά εδώ στο ischool τα οποία ντρέπονται να γράψουν που πέρασαν επειδή η σχολή τους δεν ήταν υψηλόβαθμη και μπορεί να τους σνομπάρουν!

Κρατήστε τη φάση ψηλά μάγκες!
Thumbs up
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Το έσωσες με το edit :D

:redface::redface::redface: χεχεχ προφανωσ τρολ :P
παντωσ με την ανισοτητα γελασα :D με το ισον εκλαψα :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω[ij]

Νεοφερμένος

Η Βασω[ij] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ιατρική Ηρακλείου!!!
Κανείς άλλος Ηράκλειο?
Συγχαρητήρια σε όλους μας για τον κόπο αυτής της χρονιάς:clapup:
εγω ηρακλειο αλλα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Φυσική ΕΚΠΑ σειρα 24 με 18702 μόρια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αλλο ηθελα να ρωτησω.

Στο ιστορικο απθ πχ οι εισακτεοι ηταν 175.
Τωρα που βγηκαν οι βασεις λεει θεσεις 157 και επιτυχοντες 157.
Πως γινεται αυτο;; ας μου εξηγησει καποιος..ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilas

Νεοφερμένος

Ο Vilas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Αλλο ηθελα να ρωτησω.

Στο ιστορικο απθ πχ οι εισακτεοι ηταν 175.
Τωρα που βγηκαν οι βασεις λεει θεσεις 157 και επιτυχοντες 157.
Πως γινεται αυτο;; ας μου εξηγησει καποιος..ν

Αυτο που βλέπεις είναι οι θέσεις για το 90%.
Οι 175 είναι γενική σειρά. Επομένως 175 * 0.9 = 157,5 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Αλλο ηθελα να ρωτησω.

Στο ιστορικο απθ πχ οι εισακτεοι ηταν 175.
Τωρα που βγηκαν οι βασεις λεει θεσεις 157 και επιτυχοντες 157.
Πως γινεται αυτο;; ας μου εξηγησει καποιος..ν

Αν δεν κάνω λάθος, 157 είναι οι θέσεις των εισακτέων για το 90%.
Οι εισακτέοι του 2012 και του 2013 για το 10% είναι 7 και 11 αντίστοιχα.
Οπότε δικαιολογείται το 175 για το σύνολο των εισακτέων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αλλο ηθελα να ρωτησω.

Στο ιστορικο απθ πχ οι εισακτεοι ηταν 175.
Τωρα που βγηκαν οι βασεις λεει θεσεις 157 και επιτυχοντες 157.
Πως γινεται αυτο;; ας μου εξηγησει καποιος..ν

οι 157 ειναι το 90%. οι υπολοιπες θεσεις συμπληρωνονται με το 10% που απλα κατεθεσε μηχανογραφικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tι θες να πεις; :hmm:
Κάποιος αναφερόταν στα παιδιά του ischool που ντρεπόταν να γράψουν σε ποια σχολή πέρασαν επειδή δεν ήταν ενδοχομένως από τις πρωτοκλασσάτες. Μετά συνέχισες εσύ λέγοντας πολύ σωστά ότι τα μόρια με τα οποία περνάει κανείς στη σχολή του, ο βαθμός απολυτηρίου καθώς και η σειρά εισαγωγής στη σχολή δεν έχουν καμμία σημασία.

Πολύ σωστά όλα αυτά αλλά μετά η άλλη πετάγεται για να συμπληρώσει τον όλο διάλογο για τα άνευ σημασίας πράγματα και λέει ότι μια σχολή που τώρα έχει λίγα σχετικά μόρια σε λίγα χρόνια τα μόριά της ενδεχομένως να φτάσουν στο Θεό. Που δε γίνεται. Αλλά και που να γινόταν, πάλι δε θα είχε σημασία αυτό καθαυτό. Γιατί ουσιαστικά αναιρεί το όλο νόημα του να μην στεναχωριέσαι που η σχολή σου δεν είναι σχολή υψηλών μορίων. Σα να λέω "πέρασα σε εκείνη τη σχολή, στεναχωριέμαι λίηο μωρέ επειδή δεν τα πήγα τόσο καλά όσο ήθελα κι έπιασα σχολή με 9.000 μόρια αλλά θα σας δείξω εγώ του παραχρόνου που τα μόριά της θα φτάσουν και τα 15.000 μη σου πω". Κάπως έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ριχαρδε να αγιασει το στομα σου αγορι μου. δεν ειναι τυχαιο οτι ως τωρα μονο οσοι περασαν σε αει καναν ποστ....
προσωπικα να συγχαρω ολους οσους κοπιασαν αυτη τη χρονια ειτε περασαν σε αει ειτε σε τει... καλη φοιτητικη ζωη και να ΜΗΝ σκεφτονται πως οτι διαβασαν διαβασαν....αλλιως στο 5ο εξαμηνο θα τρεχουν κ δεν θα φτανουν.... και οσοι δεν περασαν να ξαναπροσπαθησουν, μην τους παρει απο κατω... καλο υπολοιπο καλοκαιριου :)


τει πληροφορικης θεσ/νικης και ελπιζω να μην ειμαι η μονη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Κάποιος αναφερόταν στα παιδιά του ischool που ντρεπόταν να γράψουν σε ποια σχολή πέρασαν επειδή δεν ήταν ενδοχομένως από τις πρωτοκλασσάτες. Μετά συνέχισες εσύ λέγοντας πολύ σωστά ότι τα μόρια με τα οποία περνάει κανείς στη σχολή του, ο βαθμός απολυτηρίου καθώς και η σειρά εισαγωγής στη σχολή δεν έχουν καμμία σημασία.

Πολύ σωστά όλα αυτά αλλά μετά η άλλη πετάγεται για να συμπληρώσει τον όλο διάλογο για τα άνευ σημασίας πράγματα και λέει ότι μια σχολή που τώρα έχει λίγα σχετικά
μόρια σε λίγα χρόνια τα μόριά της ενδεχομένως να φτάσουν στο Θεό. Που δε γίνεται. Αλλά και που να γινόταν, πάλι δε θα είχε σημασία αυτό καθαυτό. Γιατί ουσιαστικά αναιρεί το όλο νόημα του να μην στεναχωριέσαι που η σχολή σου δεν είναι σχολή υψηλών μορίων. Σα να λέω "πέρασα σε εκείνη τη σχολή, στεναχωριέμαι λίηο μωρέ επειδή δεν τα πήγα τόσο καλά όσο ήθελα κι έπιασα σχολή με 9.000 μόρια αλλά θα σας δείξω εγώ του παραχρόνου που τα μόριά της θα φτάσουν και τα 15.000 μη σου πω". Κάπως έτσι.

Δίκιο έχεις αλλά ας το πάρουμε απόφαση ότι περισσότερος ντόρος γίνεται για την λατρεία των πολλών μορίων παρά για το πραγματικό προφίλ της σχολής. :P Όπως είπε και η dora κατά ένα περίεργο τρόπο απουσιάζουν οι επιτυχόντες μαθητές σε ΤΕΙ λες και νιώθουν μειονεκτικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13fourdio13

Νεοφερμένος

Ο 13fourdio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ιατρικη πατρας 145/157 με 18.974 (για 13 μορια ειμαι μεσα...) . Κι ολας, απο πρωτη μερα πηγα και εκλεισα σπιτι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
ιατρικη πατρας 145/157 με 18.974 (για 13 μορια ειμαι μεσα...) . Κι ολας, απο πρωτη μερα πηγα και εκλεισα σπιτι! :P

ελα ρε πατρα:clapup::clapup::clapup:καλοριζικο κ εγω εχω βρει σπιτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης-13-

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
βιομηχανικη διοικηση και τεχνολογια πειραια
κανεις αλλος?
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mykindoflove

Νεοφερμένος

Η mykindoflove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:clapup:Αγγλικής γλώσσας φιλολογίας ΕΚΠΑ σειρα επιτ.:28η
Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
:clapup:Αγγλικής γλώσσας φιλολογίας ΕΚΠΑ σειρα επιτ.:28η
Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ!!!:clapup:

άντε βρε συγχαρητήρια! :D κι εγώ συνέδελφος, αλλά από άλλο τμήμα...Φιλολογικό ΕΚΠΑ..:)


Έχει περάσει βρε κανένας άλλος Φιλολογία Αθήνας εδώ μέσα;;;;;
Αρχίζω να νιώθω μοναξιά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Νομική Αθηνών!! Ελα να οργανωθουμε οι συμφοιτητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagelarios

Νεοφερμένος

Ο Vagelarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
EΚΠΑ Τμήμα Επικοινωνίας και Μ.Μ.Ε.
:clapup::clapup:
Ειναι κανεις άλλος ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
ιατρικη πατρας 145/157 με 18.974 (για 13 μορια ειμαι μεσα...) . Κι ολας, απο πρωτη μερα πηγα και εκλεισα σπιτι! :P
Συγχαρητήρια συνονόματε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top