[2014] Βάσεις εισακτέων πανελληνίων σε πανεπιστήμια και ΤΕΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
στο σχολειο τι λεει??
ονομα κ που περασε η κ σειρα κ αμα ηταν 1η επιλογη κ τετοια??
:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Βγάζει "The service is unavailable."....:/

Και εμένα αυτό μου έβγαζε,συνέχισε να ανανεώνεις την σελίδα και θα μπει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
με έσωσες!!

Μου άρεσε που αμέσως μετά τα αποτελέσματα,χωρίς να δώσουμε σχέδιο,έλεγαν ότι θα εκτοξευθούν οι αρχιτεκτονικές, ενώ κάποιες έπεσαν.
Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18.710 τελικά :hmm:
Πολλά παιδιά έμειναν έξω από την πρώτη τους επιλογή.

Βάσια συγχαρητήρια, τα αξίζεις !!!!!! Και στους υπόλοιπους φυσικά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μετά από καμιά 50αριά refresh στη σελίδα τα κατάφερα να δω..!
Πρώτη επιλογή με 19.030:
ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΕΚΠΑ ΣΕΙΡΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ: 15

:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Έχω πάθει πλάκα με τις βάσεις..Βιολογικό Θεσσ/νίκης πάνω από 18000 η βάση :eek::eek: ενδιαφερόταν μια φίλη και έπαθα σοκ όταν το είδα
Α ρε τι σου κάνουν οι μετεγγραφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Και εγώ με τη σειρά μου πέτυχα τη πρώτη μου επιλογη:Φυσικό πάτρας
Σειρά επιτυχίας:180 :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Tώρα που ηρεμησα...
267 ΧΗΜΕΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ ΠΑΤΡΩΝ 90% ΓΕΛ/ΕΠΑΛΒ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ ΗΜ. , Σειρά Επιτυχίας 17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro el rabiar

Νεοφερμένος

Ο toro el rabiar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ιατρική πάτρας βάση 18.960 ή κάτι τέτοιο.

Ο Χρήστος είχε πει αν θυμάμαι καλα 18.910.
Ο Κουτρούμπελης 18.990.

Κρατηθείτε, θα το παίξω φιλόσοφος :

Όπως συνήθως, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τλκα η φαρμακευτική Αθήνας ποσο πήγε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
φαρμακευτικη αθηνων 18.471
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΑΑΑΑΑ..ΒΑΣΗ: 14.770, ΜΕ 15.017 ΠΕΡΑΣΑΑΑΑΑ !!!!! ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗΗΗ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑ :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εκτιμήσεις Chris1993

Βιολογικό Αθηνών 17.900-18.200 (18.245)
Βιολογικό Θεσσαλονίκης > 17.800 (18.057)
ΗΜΜΥ ΕΜΠ 19.050-19.100 (19.072)
ΗΜΤΥ Πάτρας 17600-17.800 (18.013) - είχα δώσει 17.700 +-0,5%
ΗΜΜΥ ΑΠΘ > 18.400 (18.670)
ΗΜΜΥ Χανια 15.200-15.400 (15.372)
Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ > 18.750 (18.943)
Ιατρική Αθήνας 18.180-18.260 (19.233)
Ιατρική Πάτρας 18.860-18.910 (18.961)
Τραγική ειρωνεία : https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4092437&postcount=1953

Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18.580-18.660 (18.710)
Ιατρική Κρήτης 18.670-18.750 (18.786)
Ιστορικό-Αρχαιολογικό ΑΠΘ < 17.100 (16.754)
Κτηνιατρική ΑΠΘ 18.140-18.220 (18.239)
Κτηνιατρική Καρδίτσα 17.800-17.880 (17.906)
Νομική Αθηνών 18.700-18.780 (18.714)
Νομική Κομοτηνής 18.050-18.130 (18.303)
Νομική Θεσσαλονίκης 18.520-18.580 (18.615)
Οδοντιατρική Αθηνών 18.410-18.590 (18.629) - είχα δώσει 18.500 +-0.5%
Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ 17.095-17.265 (17.221) - είχα δώσει 17.180 +-0,5%
Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ < 17.900 (18.106) - ανέβηκε η πεσμένη περσινή ζήτηση του τμήματος και έτσι έπεσα αρκετά έξω
Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ 17.410-17.590 (17.329) - εδώ έγινε το ανάποδο παραδόξως
Φαρμακευτική Αθηνών > 18.300 (18.471)
Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης > 18.300 (18.452)
Φαρμακευτική Πάτρας > 18.200 (18.265)
Ψυχολογία Παντείου > 17.850-17.930 (18.081) - αυξήθηκε αισθητά η ζήτηση του τμήματος
Ψυχολογία Ρεθύμνου 17.450-17.530 (17.811) - υποτίμησα πολύ τις μετεγγραφές


Αυτές ήταν λίγες από τις εκτιμήσεις μου γιατί τις περισσότερες τις έδωσα privately.
Η αλήθεια είναι ότι στου 3ου πεδίου έπεσα κατά βάση 60-80 μόρια έξω λόγω των μετεγγραφών, όπως και σε μερικές άλλες όπως Νομικές-Ψυχολογίες υποτίμησα τις μετεγγραφές.
Σε γενικά πλαίσια, με αυτά τα πολύ μικρά περιθώρια του 0,5% που έδινα, πιστεύω πήγε μια χαρά φέτος η χρονιά.

Η μεγάλη επιτυχία ήταν βέβαια στο 5ο πεδίο όπου αν δείτε την ανάλυση που είχα κάνει, έπεσα πάρα πολύ μέσα.
Την παραθέτω εδώ :
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4090889&postcount=1807

Είμαι εδώ για αυτούς που έλεγαν ότι και καλά δεν θα ήμουν.
Ελπίζω να περάσατε όλοι εκεί που θέλατε η σε κάτι που θέλατε!

Καλή σταδιοδρομία να έχετε και να θυμάστε :

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα ;) όπως λέει και ο φίλος μας ο Ρουβάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το φυσικό πόσο πήγε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ποιο απ' όλα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Βάσεις Εισαγωγής στα Ιδρύματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης 2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sophie zisi

Νεοφερμένος

Η sophie zisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ρε παιδια η σειρα επιτυχιας μου λεει ειναι 3. Βλεπω ομως πως εχω καποια μορια πανω απο αυτον που εμφανιζεται ως πρωτος εισακτεος στην σχολη.
Ξερει κανεις που μπορω να παρω τηλεφωνο? Ας μου δωσει και το νουμερο.
Γιατι εχω παρει στην δευτεροβαθμια της πολης μου και δεν βρηκα ακρη.
Και το υπουργειο δεν σηκωνει τηλεφωνο εδω και μιση ωρα.
Πηρα εν τω μεταξυ και στο πανεπιστημιο και μου ειπαν εμεις δεν εχουμε καταλογο με τα μορια που συγκεντρωσε ο καθενας.
Θα τρελαθω:mad::(:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ρε παιδια η σειρα επιτυχιας μου λεει ειναι 3. Βλεπω ομως πως εχω καποια μορια πανω απο αυτον που εμφανιζεται ως πρωτος εισακτεος στην σχολη.
Ξερει κανεις που μπορω να παρω τηλεφωνο? Ας μου δωσει και το νουμερο.
Γιατι εχω παρει στην δευτεροβαθμια της πολης μου και δεν βρηκα ακρη.
Και το υπουργειο δεν σηκωνει τηλεφωνο εδω και μιση ωρα.
Πηρα εν τω μεταξυ και στο πανεπιστημιο και μου ειπαν εμεις δεν εχουμε καταλογο με τα μορια που συγκεντρωσε ο καθενας.
Θα τρελαθω:mad::(:/::hmm:

μηπως ειχες υπολογισει λαθος τα μορια σου? επισης κοιτα μηπως κοιτας βασεις 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie zisi

Νεοφερμένος

Η sophie zisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μηπως ειχες υπολογισει λαθος τα μορια σου? επισης κοιτα μηπως κοιτας βασεις 10%

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα οχι δεν τα εχω υπολογισει λαθος. Τα ξαναεκανα προχτες για σιγουρια. Επιπλεον απο τις ανακοινωσεις στο σχολειο μου τα ειδα για πρωτη φορα. Εχω αποκλισει αυτην την πιθανοτητα. Και φυσικα δεν κοιταω τις βασεις 10%. Το λαθος δεν ειναι δικο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top