[2013] Σε ποιο τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) ΟΠΑ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 204

με 16858 και 204η απο τους 207:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate.ampa

Νεοφερμένος

Η kate.ampa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ψυχολογιααααααα ΕΚΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΠΘ με 16713 113oς.
ολο το καλοκαιρι περιμενα πατρα και ειχα συνηθισει στην ιδεα οτι θα ειμαι εκει με τον φιλο μου που ηταν σιγουρος για μηχανολογων(τελικα περασε).βλεπω στην τηλεοραση πολιτικων μηχανικων εμπ 17225 περιπου,δΕν θυμαμαι ακριβως και μενω ΜΑΛΑΚΑΣ.περιμενα επομενως θεσσαλονικη,αλλα ουτε η τηλεοραση το εδειξε,ουτε το minedu επιανε,ουτε τις βασεις εβρισκα.παιρνω στο σχολειο και μου λενε θεσσαλονικη.αντε και καλες μας μπουγατσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παραβλέπω αυτό με τις μπουγάτσες, θα έρχεσαι θεσσαλονίκη με το γνωστό δρομολόγιο της aegean που φευγει 21.45 απο ρόδο και φτάνει 23.00 εδώ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Περασε κανενας απο δω ποιμαντικη και κοινωνικη θεολογια απθ η κοινωνικη εργασια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όσα παιδιά πέρασαν εκεί που ήθελαν, οι υπόλοιποι να μην το βάλουν κάτω(εγώ με την 2η πέρασα). Είναι κανείς άλλος εδώ για στρατιωτικές και ιδιαίτερα για πολεμικό ναυτικό; Εγώ μπήκα σμυν.

Συγχαρητηρια φιλε μου...σε λιγες μερες δλδ θα ειμαστε συναδελφοι!!!! ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Παραβλέπω αυτό με τις μπουγάτσες, θα έρχεσαι θεσσαλονίκη με το γνωστό δρομολόγιο της aegean που φευγει 21.45 απο ρόδο και φτάνει 23.00 εδώ; :D
τι και εσυ ροδιτης εισαι?δεν τα ξερω ακομα αυτα με τα δρομολογια.προς το παρον,θα παω πρωτα αθηνα αφου βιαστηκα να κλεισω εισητηρια και μετα με τρενο.το μονο που μμε προβληματιζει ειναι οτι κανεισ απο την παρεα μου δεν περνα εκει,αλλα και οτι δεν θα μπορω να παω στο παοκ-παο αφου ειμαι φανατικος παναθηναικος και δεν θα μπορω να συγκρατηθω.οι συνεπειες γνωστες.(δεν το λε ω συγκεκριμενα για τους παοκτζηδες,παντου υπαρχουν κΑφροι,προς αποφυγη παρεξηγησεων)
αληθεια,που το ξερεις οτι ειμαι ροδιτης,το αναφερω καπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Νομική Κομοτηνής , μορια 18.100 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightRaven

Νεοφερμένος

Η NightRaven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δυο χρόνια πριν πετούσα απ' τη χαρά μου τέτοια μέρα.
Τώρα καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή.
Εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
τι και εσυ ροδιτης εισαι?δεν τα ξερω ακομα αυτα με τα δρομολογια.προς το παρον,θα παω πρωτα αθηνα αφου βιαστηκα να κλεισω εισητηρια και μετα με τρενο.το μονο που μμε προβληματιζει ειναι οτι κανεισ απο την παρεα μου δεν περνα εκει,αλλα και οτι δεν θα μπορω να παω στο παοκ-παο αφου ειμαι φανατικος παναθηναικος και δεν θα μπορω να συγκρατηθω.οι συνεπειες γνωστες.(δεν το λε ω συγκεκριμενα για τους παοκτζηδες,παντου υπαρχουν κΑφροι,προς αποφυγη παρεξηγησεων)
αληθεια,που το ξερεις οτι ειμαι ροδιτης,το αναφερω καπου?

Οχι θεσσαλονικιος με πολλες παρτιδες με Ροδο! Νομιζω το εχεις αναφερει η εγω το καταλαβα απο τα συμφραζόμενα :p Μην ανησυχεις περσυ πηγα στο παοκ-οσφπ και ηρθαν και οι ολυμπιακοι μαζι.Ο ενας Μάλιστα εγινε παοκ στο τέλος:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

Η Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δυο χρόνια πριν πετούσα απ' τη χαρά μου τέτοια μέρα.
Τώρα καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή.
Εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση μου :)

Γιατι?? :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Πέρασα Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης.
Είναι κανείς Ρέθυμνο; Πως είναι η ζωή εκεί;
Για μεταγραφές υπάρχει κάποια ανακοίνωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Οικονομικης Επιστημης-Οικονομικο Πανεπιστημιο Αθηνων
μορια:18256
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_music_bcs

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μαρκόπουλο (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδιά πέρασε κάποιος στο μεταφραστικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Walter White

Νεοφερμένος

Ο Walter White αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει ακόμη στο site του υπουργείου η υπηρεσία αναζήτησης των βαθμολογιών; Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artech

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Artech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Οικονομικης Επιστημης στο πανεπιστημιο Πειραιως,μου αρεσε περισσοτερο το προγραμμα σπουδων απο αυτο του Ο.Π.Α και εχω ενα ιδιαιτερο δεσιμο με την περιοχη μου...
Πολλοι μου λενε οτι εκανα βλακεια που δεν δηλωσα Ο.Π.Α αλλα δεν το μετανιωνω

Οικονομικης Επιστημης-Οικονομικο Πανεπιστημιο Αθηνων
μορια:18256

Troll? :whistle:

Επειδή μ'αρέσει το αστυνομικό ρεπορτάζ:

Δηλώνεις φίλε Λούκας κατά την περίοδο κατάθεσης του μηχανογραφικού, ότι το μηχανοφραφικό σου ήταν:
1)Διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ΟΠΑ
2)Οικονομικων Επιστημων ΟΠΑ
3)Οικονομικων Επιστημων Πα.Πει
4)Οικονομικων Επιστημων ΕΚΠΑ
5)Ναυτιλιακων Σπουδων Πα.Πει
6)Περιφεριακης και οικονομικης αναπτυξης Παντειου
7)Οργανωση και δοικηση επιχειρησεων Παν.Αιγαιου(Χιος)

Γνωρίζεις ότι οι περσυνές βάσεις ήταν για τα 4 πρώτα το 2012:
1)Διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ΟΠΑ = 17824
2)Οικονομικων Επιστημων ΟΠΑ = 16970
3)Οικονομικων Επιστημων Πα.Πει = 15881
4)Οικονομικων Επιστημων ΕΚΠΑ = 15298

Στην συνέχεια ανέφερες ότι κατά πάσα πιθανότητα είσαι μέσα στο Πα.Πει. και κατά 100% ΕΚΠΑ.
Ακόμα ανέφερες και το συγκεκριμένο μήνυμα περί μή δήλωσης του Οικονομικού Ο.Π.Α.(παρόλο που είχες αναρτήσει το μηχανογραφικό σου).


Με το φτωχό μας το μυαλό, όταν κάποιος δηλώνει τα παραπάνω, πιθανότητα συμβαίνει το εξής:
Έχεις μεταξύ 16.000 - 15.500 μόρια στο 5ο πεδίο. Έτσι θεωρείς σχεδόν αδύνατο να περάσεις Οικονομικό Ο.Π.Α. καθώς θα χρειαζόσουν πτώση ίση ή μεγαλύτερη από 950 μόρια. Λογικό να θεωρείς κάτι τέτοιο λίγο δύσκολο να συμβεί. Έτσι λές με μια μικρή πτώση του ΠΑ.ΠΕΙ. ή και στα περσινά όρια, ότι πιθανότατα θα μπείς. Ενώ στο ΕΚΠΑ και με μηδενική πτώση ή ακόμα και με μικρή άνοδο(απίθανο για φέτος) θα είσαι μέσα κατά 100% όπως λές.

Με αυτά τα δεδομένα και ενώ έχεις δηλώσει πιο πάνω το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ Ο.Π.Α., έρχεσαι και λές το ακόλουθο:
Lucas D.Hagg: Οικονομικης Επιστημης στο πανεπιστημιο Πειραιως,μου αρεσε περισσοτερο το προγραμμα σπουδων απο αυτο του Ο.Π.Α και εχω ενα ιδιαιτερο δεσιμο με την περιοχη μου...Πολλοι μου λενε οτι εκανα βλακεια που δεν δηλωσα Ο.Π.Α αλλα δεν το μετανιωνω

Τελικά βγαίνουν οι βάσεις, αφού προηγουμένως είχες δηλώσει ότι δήθεν είχες 18.256 μόρια. Οι βάσεις για τις σχολές που επέλεξες του 2013 είναι:

1)Διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ΟΠΑ = (Βάση)16.632 - 19.238(Πρώτος)
2)Οικονομικων Επιστημων ΟΠΑ = (Βάση)15.570 - 19.130(Πρώτος)
3)Οικονομικων Επιστημων Πα.Πει = (Βάση)14.204 - 16.863(Πρώτος)
4)Οικονομικων Επιστημων ΕΚΠΑ = (Βάση)13.551 - 16.467(Πρώτος)

Έτσι προς έκπληξή σου βλέπεις πώς με τα 16.000(περίπου) μόρια που έχεις κατάφερες και έπιασες ακόμα και το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΠΑ, το οποίο δέν περίμενες ότι θα έπιανες και τελικά μπήκες εκεί. Πλέον ξέχασες τί έγγραφες εδώ μέσα μόλις λίγες μέρες πρίν και ακόμα χειρότερα, ο πρώτος του ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑ.ΠΕΙ έχει 16.863 μόρια, ενώ εσύ δήλωσες ψευδώς πώς έχεις 18.256 μόρια και 1η επιλογή ΠΑ.ΠΕΙ. Θεωρητικά θα έπρεπε να ήσουν εσύ ο πρώτος. Αναγκάστηκες έτσι να αποκαλύψεις ότι πέρασες ΟΠΑ και να δικαιολογήσεις τα δήθεν 18.256 μόριά σου, καθώς ο πρώτος του ΟΠΑ έχει 19.130 μόρια.

Είναι φανερό πώς έχεις κάτω των 16.500 μορίων(μιας και δενέπιασες το ΔΕΤ = 16.632) και πιθανότατα έχει κοντά στα 16.000 - 15.500 μόρια. Τώρα θα μου πείς γιατί κάθομαι εγώ και αναλύω όλα αυτά για ένα 18χρονο που φοβάται απλά να πεί την αλήθεια και τις επιλογές του. Λές και ενδιαφέρει κανέναν το αν έβγαλες 15.500 ή 18.500. Αλλά ένα πράγμα μου την σπάει, το ΨΕΜΑ.

Παρόλ'αυτά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την εισαγωγή σου στο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ του ΟΠΑ. :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σ' όλους και καλή φοιτητική ζωή!!!
Εγώ πέρασα Ελληνική Φιλολογία, στη σχολή που πάντα ήθελα... :redface:

115 ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ) ΠΑΝ ΚΡΗΤΗΣ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 65

Φιλολογια ΑΠΘ :)

Φιλολογία Αθηνών μάγκες με 18.366 και σειρά επιτυχίας 37 :bounce:

Ελληνική φιλολογία :inlove: ..Κομοτηνή σου 'ρχομαιιιιιιι!!! :D

ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ)
:clapup::clapup::clapup:

Φιλολογία Πάτρας 6η / 144 !!!! Αυτό που πάντα ήθελα ! :clapup:

Ελληνική Φιλολογία Θράκης (Κομοτηνή)

Ποιος άλλος; :whistle:


Αρκετοί είμαστε τελικά οι φιλόλογοι του ischool :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θυμάμαι πρόπερσυ σε αυτό το topic γινόταν χαμός!
Τώρα?...10 σελίδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
αλλος για εκπαιδευση και αγωγη στην προσχολικη ηλικια αθηνας? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Θυμάμαι πρόπερσυ σε αυτό το topic γινόταν χαμός!
Τώρα?...10 σελίδες!

Οι υποψήφιοι δεν άλλαξαν.Οποτε κατι άλλο άλλαξε...:hmm:

Μπράβο σας παιδια πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top