[2013] Βάσεις εισακτέων πανελληνίων σε πανεπιστήμια και ΤΕΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καλά ρε προσέχεις τι λες?Ο άλλος πέθανε στο στρατό και δε θα βάλουν τιμητικά το παιδί του σε ειδική κατηγορία?

Εγώ λέω τιμητικά να τον χρίσουμε και πρωθυπουργό. Και ο ΓΑΠ "τιμητικά" είχε αυτήν την θέση κάποια χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καταρχήν έκανες παράθεση σε λάθος πόστ. :P
Αν έγραψα κάπου ότι αυτά τα τμήματα πρέπει να κλείσουν και να μην παίρνουν άλλους φοιτητές ήταν για να δώσω έμφαση...
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι μια δραστική μείωση των θέσεων και αντί γι'αυτό τις αυξάνουν!
Αποψεις του στυλ ''να γίνουμε αγρότες όλοι'' είναι αστείες. Δεν θα μπορέσεις ποτε να συναγωνιστείς τους αγρότες της Αιγυπτου που δουλεύουν με 2ε την μέρα ή τους αγρότες της Ολλανδίας που εχουν σύγχρονες εγκαταστάσεις και τεχνογνωσία και παράγουν δεκαπλάσιες ποσοτητες αγροτικών προιοντων σε συγκριση με τους αγρότες της Ελλάδας.
Μη γράφεις κάτι που δεν είπα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Οι ανάπηροι που λες -όσο κυνικό και να σου φανεί- θα έπρεπε στις εξετάσεις να αντιμετωπίζονται σαν όλους τους υπόλοιπους.

Συγγνώμη αλλά αν εγώ ήμουν ανάπηρος δε θα μου άρεσε το κράτος να μη με βοηθήσει να μπω πιο εύκολα σε μια σχολή που μου αρέσει και να με καταδικάσει να είμαι όλη μέρα στο σπίτι από τα 18 μου και να μην κάνω κάτι δημιουργικό για τον εαυτό μου.
Άσε που οι ανάπηροι επιβάλλεται να μπαίνουν ελεύθερα στα πανεπιστήμια και να τα καταφέρνουν για να δίνουν παράδειγμα σε όλους εμάς που δε μας λείπει τίποτα με τη θέληση και την υπομονή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά αν εγώ ήμουν ανάπηρος δε θα μου άρεσε το κράτος να μη με βοηθήσει να μπω πιο εύκολα σε μια σχολή που μου αρέσει και να με καταδικάσει να είμαι όλη μέρα στο σπίτι από τα 18 μου και να μην κάνω κάτι δημιουργικό για τον εαυτό μου.
Άσε που οι ανάπηροι επιβάλλεται να μπαίνουν ελεύθερα στα πανεπιστήμια και να τα καταφέρνουν για να δίνουν παράδειγμα σε όλους εμάς που δε μας λείπει τίποτα με τη θέληση και την υπομονή τους.

Μαλιστα...εγω παλι οσο κακια και να ακουγομαι θα θεσω το ερωτημα.
Τι εννοουμε οταν λεμε αναπηρος; Γιατι για παραδειγμα,απο τη στιγμη που μια αναπηρια είναι καθαρα κινητική και δεν σε καθιστα πνευματικά αναπηρο γιατι να μπαινεις σε διαφορετικη κατηγορια; Φυσικα δεν μιλαω για σοβαρα προβλήματα όρασης και ακοής οπου βεβαια δεν ειναι νοητικα,ασε που δεν ξερω με τι μεσα εξεταζονται τα παιδια και μαγκια τους σε οτι καταφερνουν. Όμως ρωταω για περιπτωσεις αμιγώς κινητικων παθησεων. Υπόκεινται και αυτοι σε ειδικη κατηγορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μαλιστα...εγω παλι οσο κακια και να ακουγομαι θα θεσω το ερωτημα.
Τι εννοουμε οταν λεμε αναπηρος; Γιατι για παραδειγμα,απο τη στιγμη που μια αναπηρια είναι καθαρα κινητική και δεν σε καθιστα πνευματικά αναπηρο γιατι να μπαινεις σε διαφορετικη κατηγορια; Φυσικα δεν μιλαω για σοβαρα προβλήματα όρασης και ακοής οπου βεβαια δεν ειναι νοητικα,ασε που δεν ξερω με τι μεσα εξεταζονται τα παιδια και μαγκια τους σε οτι καταφερνουν. Όμως ρωταω για περιπτωσεις αμιγώς κινητικων παθησεων. Υπόκεινται και αυτοι σε ειδικη κατηγορια;

Ναι και αν δε μπορείς να περπατήσεις για παράδειγμα θα μπεις στην ειδική κατηγορία αναπηρίας και θα μπεις όπου θέλεις ως υπεράριθμος.
Και καλά κάνουν και τους βάζουν.Με όποιον τρόπο μπορείς πρέπει να τους βοηθάς και να τους δίνεις λίγη χαρά για να βρουν και το κουράγιο να παλέψουν να ζήσουν με την ασθένεια τους και να μην κάθονται να κλαίνε όλη μέρα γι αυτό που τους έτυχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά αν εγώ ήμουν ανάπηρος δε θα μου άρεσε το κράτος να μη με βοηθήσει να μπω πιο εύκολα σε μια σχολή που μου αρέσει και να με καταδικάσει να είμαι όλη μέρα στο σπίτι από τα 18 μου και να μην κάνω κάτι δημιουργικό για τον εαυτό μου.
Άσε που οι ανάπηροι επιβάλλεται να μπαίνουν ελεύθερα στα πανεπιστήμια και να τα καταφέρνουν για να δίνουν παράδειγμα σε όλους εμάς που δε μας λείπει τίποτα με τη θέληση και την υπομονή τους.

Θέλω να σου πω κάτι απλό. Αν κάποιο παιδί που έχει πρόβλημα αναπηρίας , περάσει χωρίς εξετάσεις ,χωρίς τίποτα, σε μια σχολή και την τελειώσει ,δείχνοντας οίκτο οι καθηγητές για το παιδί. Υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι στην αγορά εργασίας;Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας. Από την άλλη, αν ένα παιδί με κάποιο πρόβλημα , μπει κανονικά με εξετάσεις , συνεχίσει με μεταπτυχιακά κλπ , γιατί όχι να μην έχει θέση στην αγορά εργασίας;

Αν όπως λες θες να κάνουν κάτι δημιουργικό (δηλαδή να μην έχει σχέση με επάγγελμα) , μπορούν να πάνε να παρακολουθήσουν οποιαδήποτε σχολή θέλουν!Δεν παίρνουν ούτε παρουσίες , ούτε είναι σχολείο το Πανεπιστήμειο.Όποιος θέλει μπαίνει , όποιος θέλει βγαίνει μέσα στις αίθουσες.

Τώρα να παίρνουν θέσεις τα παιδιά με αναπηρία (χωρίς την αξία τους), από άλλα άτομα, δεν μου προκαλεί "θαυμασμό" για την υπομονή τους .Μάλλον θίγομαι για τους άλλους που άφησαν απ' έξω από την σχολή.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Θέλω να σου πω κάτι απλό. Αν κάποιο παιδί που έχει πρόβλημα αναπηρίας , περάσει χωρίς εξετάσεις ,χωρίς τίποτα, σε μια σχολή και την τελειώσει ,δείχνοντας οίκτο οι καθηγητές για το παιδί. Υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι στην αγορά εργασίας;Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας. Από την άλλη, αν ένα παιδί με κάποιο πρόβλημα , μπει κανονικά με εξετάσεις , συνεχίσει με μεταπτυχιακά κλπ , γιατί όχι να μην έχει θέση στην αγορά εργασίας;

Αν όπως λες θες να κάνουν κάτι δημιουργικό (δηλαδή να μην έχει σχέση με επάγγελμα) , μπορούν να πάνε να παρακολουθήσουν οποιαδήποτε σχολή θέλουν!Δεν παίρνουν ούτε παρουσίες , ούτε είναι σχολείο το Πανεπιστήμειο.Όποιος θέλει μπαίνει , όποιος θέλει βγαίνει μέσα στις αίθουσες.

Τώρα να παίρνουν θέσεις τα παιδιά με αναπηρία (χωρίς την αξία τους), από άλλα άτομα, δεν μου προκαλεί "θαυμασμό" για την υπομονή τους .Μάλλον θίγομαι για τους άλλους που άφησαν απ' έξω από την σχολή.... :hmm:

Δεν τελειώνουν τις σχολές επειδή δείχνουν οίκτο οι καθηγητές.Αυτά τα άτομα έχουν πολύ μεγάλη θέληση και πείσμα.
Και όταν τελειώσουν δεν ξύνονται.Πάλι τους βοηθά το κράτος και συνήθως τους διορίζει σε κρατικές θέσεις ή όπου μπορούν να εργαστούν.Και πάλι σωστά ενεργεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Αρα το συμπερασμα ειναι οτι θελει προσπαθεια ενας πολυτεκνος να μην περασει στην πολη και σχολη που θελει...

Επισης θελει προσπαθεια να μεγαλωσεις 4+ παιδια, να πληρωνεις φροντιστηρια, να τα σπουδασεις κτλ
Οι ειδικες κατηγοριες καλα κανουν και υπαρχουν απλα θα επρεπε να παιζει ρολο και το εισοδημα για να ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Επισης θελει προσπαθεια να μεγαλωσεις 4+ παιδια, να πληρωνεις φροντιστηρια, να τα σπουδασεις κτλ
Οι ειδικες κατηγοριες καλα κανουν και υπαρχουν απλα θα επρεπε να παιζει ρολο και το εισοδημα για να ισχυει

Πιο σωστό δε θα ήταν αν έμπαιναν κανονικά με τη γενική σειρά και το κράτος τα έβαζε σε εστίες ώστε να σπουδάσουν δωρεάν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Πιο σωστό δε θα ήταν αν έμπαιναν κανονικά με τη γενική σειρά και το κράτος τα έβαζε σε εστίες ώστε να σπουδάσουν δωρεάν?

Αυτό θα ήταν το ιδανικό, αλλά που...Πιο εύκολο τους είναι να πάρουν θέσεις άλλων , παρά να μπουν αξιοκρατικά και μετά να τους στηρίξουν οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πιο σωστό δε θα ήταν αν έμπαιναν κανονικά με τη γενική σειρά και το κράτος τα έβαζε σε εστίες ώστε να σπουδάσουν δωρεάν?

Πιστεύεις ενας φοιτητής πέρα απο το ενοίκιο, δεν έχει άλλα έξοδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πιστεύεις ενας φοιτητής πέρα απο το ενοίκιο, δεν έχει άλλα έξοδα;
Στις εστίες εκτός από το ενοίκιο που γλιτώνεις έχεις και φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ δωρεάν.Θέρμανση δεν πληρώνεις.Τζάμπα ιντερνετ σου δίνουν.Τι άλλο θες?Τους καφέδες θα τους πληρώνεις από την τσέπη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γιατι φιλε οταν εχεις τοσα παιδια, δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να κανεις τα ιδια φροντιστηρια με αλλα παιδια ωστε να μπεις "αξιοκρατικα" και επισης οι εστιες καλο ειναι να υπαρχουν για ολους, αν ηταν μονο για πολυτεκνους θα τρωγαμε μεγαλυτερο κραξιμο απο οτι τωρα.. οταν σκεφτειε οτι χωρις πολυτεκνες οικογενειες δε θα υπηρχε Ελλαδα θα καταλαβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εγώ είπα να είναι ΚΑΙ για τους πολύτεκνους.Όχι να φύγουν οι άλλοι για να μπουν αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Γιατι φιλε οταν εχεις τοσα παιδια, δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να κανεις τα ιδια φροντιστηρια με αλλα παιδια ωστε να μπεις "αξιοκρατικα" και επισης οι εστιες καλο ειναι να υπαρχουν για ολους, αν ηταν μονο για πολυτεκνους θα τρωγαμε μεγαλυτερο κραξιμο απο οτι τωρα.. οταν σκεφτειε οτι χωρις πολυτεκνες οικογενειες δε θα υπηρχε Ελλαδα θα καταλαβεις

Μιλάς άρα σαν Πολύτεκνος.Όταν φτιάχνεις μια οικογένεια σκέφτεσαι για πόσα παιδιά είναι η οικονομική σου άνεση και είναι στο πως μια οικογένεια θέλει να τα μεγαλώσει.Βάζοντας λοιπόν , άρα κριτήρια για να μπουν οι πολύτεκνοι σε άλλες σχολές, χαλάς την αξιοκρατία των εξετάσεων.Πες το παπαγαλία,εξυπνάδα,προετοιμασία,ηρεμία στις εξετάσεις,τύχη, πάντως, αυτός που έβγαλε περισσότερα μόρια από εσένα στις εξετάσεις , είναι συνολικά καλύτερος από εσένα και είναι άδικο να του πέρνεις την θέση ,επειδή δεν έχεις την οικονομική άνεση να έκανες και εσύ φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εγώ είπα να είναι ΚΑΙ για τους πολύτεκνους.Όχι να φύγουν οι άλλοι για να μπουν αυτοί.

Ετσι δε δινεις καποιο προνομιο στους πολυτεκνους που εχουν προσφερει στην χωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πιστεύεις ενας φοιτητής πέρα απο το ενοίκιο, δεν έχει άλλα έξοδα;
έλα τώρα..αυτά τα έξοδα θα τα έχεις σε όποια πόλη και αν είσαι..εκτός αν στην πόλη που έμενες δεν θα βγαίνεις για καφέδες, για ποτά, δεν θα παιρνεις λεωfορεία, δεν θα πληρώνει και για εσένα η οικογένεια στο σουπερμαρκετ, δεν θα πας σε κάποιο άθλημα-γλώσσα-χόμπι...μην λέμε ότι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ετσι δε δινεις καποιο προνομιο στους πολυτεκνους που εχουν προσφερει στην χωρα

Δεν είναι προνόμιο να σε σπουδάσει δωρεάν το κράτος?Για υπολόγισε τα έξοδα για 4-5 ή 6 χρόνια που μπορεί να είναι η σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ετσι δε δινεις καποιο προνομιο στους πολυτεκνους που εχουν προσφερει στην χωρα

Γιατί η εισαγωγή των μαθητών στα πανεπιστήμια πρέπει να γίνεται με κριτήριο τι έχουν ""προσφέρει"" οι γονείς στο έθνος (είτε αυτό είναι παιδιά, είτε αυτό είναι πολιτιστικό/πολιτικό έργο) ;
Μήπως πρέπει να γίνεται με κριτήριο τις ικανότητες που έχουν τα παιδιά να προσφέρουν (κι εδώ μιλάμε για ουσιαστική προσφορά) στην επιστήμη, στα γράμματα, στη χειρονακτική εργασία κλπ. ;

Και πάλι η έννοια του "προσφέρουν" είναι πολύ φλου. Τί εννοείς λέγοντας ότι ο πολύτεκνος έχει "προσφέρει" στη χώρα; Ότι έχει αυξήσει τον πληθυσμό της κατα 4+, ενώ ο άλλος κατα +1 ή 2 ; Το "προσφέρουν" προυποθέτει να σκεφτόμαστε τα παιδιά σαν ένα μέσο εκπλήρωσης ενός χρέους για τη συνέχιση του έθνους και όχι ως ( και όπως πρέπει να είναι ) την προαιρετική επιλογή ενός ζευγαριού για την απόκτηση απογόνων. Έτσι ο τρίτεκνος έχει "προσφέρει" στη χώρα ως γονέας ενώ ο δίτεκνος όχι ( ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
συγνωμη κιολας αλλα δν καταλαβαινω ολο αυτο το θεμα που εχει δημιουργηθει και πραγματαικα μερικους σας λυπαμαι, λυπαμαι που υπαρχουν ανθρωποι που δεν σεβονται τους αναπυρους, λυπαμαι το οτι δεν υπαρχει αλλυλεγγυη και κατανοηση , λυπαμαι για τον εγωισμο και τον εγωκεντρισμο για αυτο η ελλαδα εχει κανταντησει ετσι....δηλαδη θελετε να μου πειτε οτι υπαρχει ατομο που ανηκει σε ειδικη κατηγορια και εχει αρνηθει αυτο το προνομιο η αν καποιος απο εσας που το κατακρινετε ανηκε σε μια τετοια κατηγορια θα το αρνιοταν για να μην κλεψει την θεση καποιου ? μην ειστε υποκριτες ολες τις μακακιες της λετε εσεις που δεν ανηκεται σε μια τετοια κατηγορια και δεν μπορειτε να κατανοησετε καποιες καταστασεις....ανηκω στην κατηγορια των πολυτεκνων και πιστεψτε με δεν ειναι καθολου ευκολο να ανηκεις σε μεγαλη οικογενεια...μεγαλυτερα εξοδα, οι γονεις σου αγωνιζονται για να πληρωσουν τα φροντιστηρια στερουνται πραγματα βασικα,στο σπιτι γινεται χαμος και δεν χρονος ουτε το καταλληλο περιβαλλον για διαβασμα οποτε αν καποιοι δεν ξερετε μην μιλατε μονο και μονο για να το παιξετε υπερανω!!!!

*αναπηρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top