[2010] Σε ποια σχολή περάσατε και με πόσα μόρια;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zoilin

Νεοφερμένος

Η zoilin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ααα τελειααα!!!συγχαρητηρια....απο αθηνα εισαι??

Εγω με το 10%. :clapup::clapup::clapup:

ααα τελειααα!!!συγχαρητηρια....απο αθηνα εισαι??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γεια σας παίδες!!
Και εγώ πέρασα Φυσικό Ηρακλείου (1η μου επιλογή) με θέση 61ος και με μόρια 16216!!
Εύχομαι να έχουμε καλή φοιτητική ζωή!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
και εγω μια απο τα ιδια,ΗΜΜΥ Χανιων ενω ηθελα χημικος μηχανικος και δεν ξερω αν θελω να παω....17628 55ος

Φιλαράκο μου, απλά μια συμβουλή απ' αυτά που ακούω από γνωστούς χημικούς μηχανικούς:

Οι χημικοί μηχανικοί είναι μια σχολή στην οποία κατά πλειοψηφία πηγαίνουν άτομα που δεν κατάφεραν να περάσουν ΗΜΜΥ ή Μηχανολόγους ΕΜΠ και είχαν μετά τους χημικούς μηχανικούς. Αυτό που μου λένε οι γνωστοί μου, ο ένας εκ των οποίων έχει την τύχη να εργάζεται στην Shell σε αρκετά υψηλή θέση, είναι ότι χημικός μηχανικός πρέπει να πάς μόνο άμα ξέρεις τι είναι, το γουστάρεις και θέλεις να πάς εκεί, αν δηλαδή ξέρεις ότι ακόμη και 20000 μόρια να είχες χημικούς μηχανικούς θα έβαζες. Αλλιώς απ' ότι μου έχουν πεί είναι κάτι για το οποίο θα παιδευτείς πάρα πολύ, λόγω πολυτεχνείου, και θα είναι πολύ δύσκολο να επαγγελθείς σε μια καλή θέση, ιδίως εντός των συνόρων.

Δεν ξέρω φυσικά εσύ σε ποιά κατηγορία ανήκεις, απλά απ' ότι έχω καταλάβει, εάν δεν είσαι απ' αυτούς που ξέρουν τι είναι χημικός μηχανικός και γουστάρουν να το σπουδάσουν, τότε πιστεύω απ' ότι έχω καταλάβει τ' ότι να ξοδεψεις ένα χρόνο πχ για να ξαναδώσεις δεν θα ωφελήσει στο τέλος.

Όπως και να έχει καλή σου επιτυχία, και εάν τελικά πας ΗΜΜΥ, φρόντισε να καταλάβεις καλά τα μαθήματα των πρώτων εξαμήνων, ειδικά τα Ηλεκτρονικά, γιατί άμα αφήσεις κενά στην αρχή στα Ηλεκτρονικά μετά είναι πολύ δύσκολο να καταλαβαίνεις ό,τι έχει σχέση με κυκλώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ααα τελειααα!!!συγχαρητηρια....απο αθηνα εισαι??
ναι!εσυ που περασες;

Φιλαράκο μου, απλά μια συμβουλή απ' αυτά που ακούω από γνωστούς χημικούς μηχανικούς:

Οι χημικοί μηχανικοί είναι μια σχολή στην οποία κατά πλειοψηφία πηγαίνουν άτομα που δεν κατάφεραν να περάσουν ΗΜΜΥ ή Μηχανολόγους ΕΜΠ και είχαν μετά τους χημικούς μηχανικούς. Αυτό που μου λένε οι γνωστοί μου, ο ένας εκ των οποίων έχει την τύχη να εργάζεται στην Shell σε αρκετά υψηλή θέση, είναι ότι χημικός μηχανικός πρέπει να πάς μόνο άμα ξέρεις τι είναι, το γουστάρεις και θέλεις να πάς εκεί, αν δηλαδή ξέρεις ότι ακόμη και 20000 μόρια να είχες χημικούς μηχανικούς θα έβαζες. Αλλιώς απ' ότι μου έχουν πεί είναι κάτι για το οποίο θα παιδευτείς πάρα πολύ, λόγω πολυτεχνείου, και θα είναι πολύ δύσκολο να επαγγελθείς σε μια καλή θέση, ιδίως εντός των συνόρων.

Δεν ξέρω φυσικά εσύ σε ποιά κατηγορία ανήκεις, απλά απ' ότι έχω καταλάβει, εάν δεν είσαι απ' αυτούς που ξέρουν τι είναι χημικός μηχανικός και γουστάρουν να το σπουδάσουν, τότε πιστεύω απ' ότι έχω καταλάβει τ' ότι να ξοδεψεις ένα χρόνο πχ για να ξαναδώσεις δεν θα ωφελήσει στο τέλος.

Όπως και να έχει καλή σου επιτυχία, και εάν τελικά πας ΗΜΜΥ, φρόντισε να καταλάβεις καλά τα μαθήματα των πρώτων εξαμήνων, ειδικά τα Ηλεκτρονικά, γιατί άμα αφήσεις κενά στην αρχή στα Ηλεκτρονικά μετά είναι πολύ δύσκολο να καταλαβαίνεις ό,τι έχει σχέση με κυκλώματα.

αρχικα ηθελα μηχανολογος και αργοτερα που το εψαξα περισσοτερο και μιλησα και με ατομα που εχουν τελειωσει χημικοι μηχανικοι,ειδα οτι με ενδιαφερει ως αντικειμενο,ισως και περισσοτερο απο τους μηχανολογους.Οσο για τους ΗΜΜΥ,τους δηλωσα επειδη ηξερα πως σιγουρα τους πιανω,ειναι μια πολυ καλη σχολη απ'οτι ακουω απο γνωστους μου,απλως πιστευα πως θα περναγα τουλαχιστον χημικος μηχανικος στην πατρα.Αυτο που με προβληματιζει σε αυτη τη φαση ειναι αν τελικα με ενδιαφερει η συγκεκριμενη σχολη,οπως και το θεμα οτι ειναι μακρια απο την Αθηνα.Οι δικοι μου θελουν να παω,εγω απο την αλλη εχω αμφιβολιες.Απο την αλλη το ενδεχομενο να ξαναδωσω,δεν με πολυχαλαει.Δεν εχω κενα σε μαθηματικα και φυσικη.Απλως θα πρεπει να διαβασω το @@@@ αοδε.Το μονο σιγουρο ειναι πως Πεμπτη κατεβαινω Χανια για να δω τι παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ααα τελειααα!!!συγχαρητηρια....απο αθηνα εισαι??:D
Ναι κ γιαυτο εκανα τα χαρτιά μου για το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoilin

Νεοφερμένος

Η zoilin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι κ γιαυτο εκανα τα χαρτιά μου για το 10%

ειναι καλα εκει δλδ??να μην παω θεσσ??βσκ και κατι αλλο..περισυ πρεπει να ειχες γραψει παρα πολυ καλα ε??ποσο κατεβαινει με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Στο θεωρητικό τμήμα των καλών τεχνών!:clapup:
Ελπίζω να μη τα βρω πολύ σκούρα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoilin

Νεοφερμένος

Η zoilin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ειναι καλα εκει δλδ??να μην παω θεσσ??βσκ και κατι αλλο..περισυ πρεπει να ειχες γραψει παρα πολυ καλα ε??ποσο κατεβαινει με το 10%?
Λοιπον εγω περασα περυσι στο Βολο(παιδαγωγικά) με 18.619 μόρια Ωραια ηταν αλλα αποφασισα να κανω τα χαρτια μου με το 10% για Αθηνα και μόνο Δεν κατεβαινει καθολου η βαθμολογια. Το αν θα περασεις εξαρταται από το ποσα άλλα παιδια εχουν κανει τα χαρτιά τους με το 10% για την ιδια σχολη. Αν εσύ προηγείσει σε βαθμολογία πέρασες. Φετος πηραν 20 παιδια εγω ήμουν 17η δηλ. υπήρχαν 16 παιδια με περισσότερα μόρια από τα δικά μου, αν υπηρχαν 20 εγώ δεν θα πέρναγα. Απλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakis21

Νεοφερμένος

Ο sakis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φυσικό Πάτρας με 17.024
Δυστυχως οι καλοκαιρινες προβλεψεις για τα φυσικα τμηματα πεσαν πολυ εξω φετος και τωρα εχουμε μετακομισεις...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoilin

Νεοφερμένος

Η zoilin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Λοιπον εγω περασα περυσι στο Βολο(παιδαγωγικά) με 18.619 μόρια Ωραια ηταν αλλα αποφασισα να κανω τα χαρτια μου με το 10% για Αθηνα και μόνο Δεν κατεβαινει καθολου η βαθμολογια. Το αν θα περασεις εξαρταται από το ποσα άλλα παιδια εχουν κανει τα χαρτιά τους με το 10% για την ιδια σχολη. Αν εσύ προηγείσει σε βαθμολογία πέρασες. Φετος πηραν 20 παιδια εγω ήμουν 17η δηλ. υπήρχαν 16 παιδια με περισσότερα μόρια από τα δικά μου, αν υπηρχαν 20 εγώ δεν θα πέρναγα. Απλά:)

και κατι αλλο..αν δν περναγες με το 10% την προηγουμενη σχολή σου την εχανες?

ναι!εσυ που περασες;

παιδαγωγικο αθηνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dimitrio92

Νεοφερμένος

Ο Dimitrio92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οικονομικές επιστήμες παν.κρήτης(ρέθυμνο) με 15685 3 επιλογή 88ος....θα μπορούσα και τριπολη αλλα πιστευω πολυ καλύτερο το ρεθυμνο απο πολλες απόψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
και κατι αλλο..αν δν περναγες με το 10% την προηγουμενη σχολή σου την εχανες?



παιδαγωγικο αθηνας!
Οχι βεβαια. Ακομα και τωρα μπορω να μην γυρισω Αθηνα ,αλλα να συνεχισω στο Βολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria \m/

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λίμνη (Εύβοια). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στο θεωρητικό τμήμα των καλών τεχνών!:clapup:
Ελπίζω να μη τα βρω πολύ σκούρα...:hmm:

Κι εγώ εκεί πέρασα!!!:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κι εγώ εκεί πέρασα!!!:clapup::D

Ναιιι!
Και μια φίλη μου πέρασε εκεί! Είμαστε οι 3 από τους 40 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria \m/

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λίμνη (Εύβοια). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναιιι!
Και μια φίλη μου πέρασε εκεί! Είμαστε οι 3 από τους 40 :D

Τέλεια!!! Από που είσαι?? Πώς σε λένε??
Εγώ είμαι η Μαρία και μένω βόρεια Εύβοια (Λίμνη συγκεκριμένα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τέλεια!!! Από που είσαι?? Πώς σε λένε??
Εγώ είμαι η Μαρία και μένω βόρεια Εύβοια (Λίμνη συγκεκριμένα) :P

Τσέκαρε προσωπικά μηνύματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessaleo

Νεοφερμένος

Η Vanessaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
19218 Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ!!!!! Κανένας άλλος;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Ιστορικο αρχαιολογικο α8ηνας!!!! με 17,099!!! σειρα δεν ξερω!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Κανείς άλλος στην Ιατρική Θράκης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top