[20/5/2015] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 69.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 10 21.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μονο εμενα μου φανηκαν παλουκια?? Στο Δ δηλαδη επρεπε να σκεφτουμε οτι τα κουνελια τρωνε τα δεντρα? Σε πιον πλανητη γινεται αυτο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Πωπωωωωω δεν εχω γραψει χειροτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstass

Νεοφερμένος

Ο Kwstass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όσοι δεν γράψατε πολυ καλα μην αγχόνεστε είναι πολλοί εκείνοι που πέσανε στις παγίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marasaravakou

Νεοφερμένος

Η marasaravakou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αυτο με τις αρχες της βιολογιας δεν το γραψα :( δεν το θυμομουν με τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν πιο δύσκολα από περσυ αλλά και πιο ενδιαφέρον...Περιμένω 98-100 καλώς εχόντων των πραγμάτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γειά χαρά σε όλους :) αντικείμενικα τα θέματα δεν ήταν εύκολα. Είχε πολλά να γράψεις και χρειαζόταν πολλές φορές κριτική σκέψη. Το α θέμα δεν μου φάνηκε δύσκολο. Στο β αυτό με την κυτταρικη θεωρία και τη θεωρία εξέλιξης ήταν τελείως αντιsos. Στο γ έγραψα κάτι κατεβατα, πρέπει να έχασα 3 μονάδες από το γ 5 , το δ ήταν οκ.
Γενικά πιστεύω ότι έγραψα καλά :) αλλά παιδιά το ξαναλέω , σχετικά με άλλες χρονιές τα θέματα ήταν πιο τσιμπημενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Για μένα, από τα δυσκολότερα θέματα τα τελευταία χρόνια. Μπέρδευαν οι ερωτήσεις και κάποιες ξέφευγαν και από τη λογική του βιβλίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
το Γ5 το γράψατε ολόκληρο ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης314

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γ5 ηθελε θεωρια φυσικης επιλογης και γιατι δεν αποκτουν χαρακτηριστικα τα κουνελια αλλα λογω της φυσικης επιλογης επιλεγονται τα πιο ευνοικα για την επιβιωση χαρακτηριστικα...πανω κατω αυτο ηταν ηθελε κιαλα βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavyrey

Νεοφερμένος

Η stavyrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δεν είχα διαβάσει ποτέ μες στη χρονια τις θεμελιώδεις γενικεύσεις της Βιολογίας. Που βρίσκονται βρε παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δεν είχα διαβάσει ποτέ μες στη χρονια τις θεμελιώδεις γενικεύσεις της Βιολογίας. Που βρίσκονται βρε παιδιά?
Σελίδα 120

Γ5 ηθελε θεωρια φυσικης επιλογης και γιατι δεν αποκτουν χαρακτηριστικα τα κουνελια αλλα λογω της φυσικης επιλογης επιλεγονται τα πιο ευνοικα για την επιβιωση χαρακτηριστικα...πανω κατω αυτο ηταν ηθελε κιαλα βεβαια
Δ4 είναι αυτό... Το Γ5 έπρεπε να παίξεις με ανοσίες και αντιβιοτικά ή δευτερογενή απόκριση κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης314

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σελίδα 120


Δ4 είναι αυτό... Το Γ5 έπρεπε να παίξεις με ανοσίες και αντιβιοτικά ή δευτερογενή απόκριση κλπ.

οπ σωστα δικο μου λαθος
Αντιβιοτικα εβαλες.Εγω εμβολιο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγω εμβολιο ορο και δευτερογενή αποκριση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οπ σωστα δικο μου λαθος
Αντιβιοτικα εβαλες.Εγω εμβολιο :hmm:
Έβαλα και εμβόλιο ως ενεργητική ανοσία με τεχνητό τρόπο. Βασικά έγραψα 4 περιπτώσεις γιατί για τη 1 δεν ήμουν σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
όχι αντιβιοτικά παιδιά στο Γ5, 3 είναι οι τρόποι, ενεργητική ανοσία με τεχνητό τρόπο (εμβόλιο), παθητική ανοσία με τεχνητό τρόπο (ορός) και δευτερογενής ανοσοβιολογική απόκριση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δεν είχα διαβάσει ποτέ μες στη χρονια τις θεμελιώδεις γενικεύσεις της Βιολογίας. Που βρίσκονται βρε παιδιά?
Η καθηγητρια μου ειχε πει οτι δεν υπηρχε περιπτωση να βαλουν αυτη την ερωτηση.Μου βγηκαν τα ματια οταν την ειδα. Ειμαι τρομερα θυμωμενη με ολους αυτην την στιγμη και περισσοτερο απο ολους με τον ιδιο μου τον εαυτο. Περασα τοσες ωρες πανω απο το βιβλιο της βιολογιας, για να γραψω στο τελος 10??????????????????????????:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::knife::knife::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
όχι αντιβιοτικά παιδιά στο Γ5, 3 είναι οι τρόποι, ενεργητική ανοσία με τεχνητό τρόπο (εμβόλιο), παθητική ανοσία με τεχνητό τρόπο (ορός) και δευτερογενής ανοσοβιολογική απόκριση...

Και εγω αντιβιοτικα εβαλα ως απαντηση + β/γενη αποκριση +εμβολιο

με εφαγε το 4ο θεμα... εβαλα τα γερακια στην κορυφη..
και στο δ3 βρηκα κανενα γερακι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Έχετε βρει πουθενά τις απαντήσεις; Γιατί καθυστερούν να τις αναρτήσουν τα διάφορα φροντιστήρια. Εγώ φοβάμαι ότι τα έκανα σύλλαθος στα 4 διαγράμματα!!

Και εγω αντιβιοτικα εβαλα ως απαντηση + β/γενη αποκριση +εμβολιο

με εφαγε το 4ο θεμα... εβαλα τα γερακια στην κορυφη..
και στο δ3 βρηκα κανενα γερακι :(
Η ερώτηση είναι αρκετά ανοικτή, τα αντιβιοτικά δεν είναι λάθος αρκεί να το έχεις τεκμηριώσει σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
στην ερώτηση για τις πληροφορίες του γενετικού υλικού, έβαλα πληροφορίες για τη σύνθεση του περιβλήματος (της δομής του), δεν έβαλα των πρωτεινών του περιβλήματος...πόσο λέτε να κόψει? 1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top