[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και παρολ'αυτά περίπου οι μισοί δήλωσαν στην ψηφοφορία ότι έγραψαν 18-20. Ενδιαφέρον...


Μα δεν δυσκολεύτηκε μόνο η θεωρητική, εγώ είμαι τεχνολογικός δίνω δεύτερη φορά(την 1η έγραψα17.6) και δυσκολεύτηκα παρότι είχα λιώσει στο διάβασμα.

άλλο ''τι νομίζω'' και άλλο ''τι γράφω''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Που θα δείνανε διευκρίνηση; :hmm:

Δεν ξερω , μας ειχανε 1,5 ωρα στο standby για διευκρίνηση , καποιοι που ξερω επηρεαστηκαν απο αυτο στην αντιμετωπιση μερικων θεματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
μέτρια τα πράγματα δυστυχώς, και ξεκίνησα βλέπωντας τα εύκολα Θέματα Α,Β με την προοπτική οτι θα γράψω καλά.

Φυσικά μόλις πήγα στο Γ, προσγειώθηκα στην πραγματικότητα.

Δεν πήγαινα για 20 αλλά ένα 17 περίμενα οτι θα το γράψω. ;)

Τώρα με το ζόρι 13 το βλέπω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Math

Νεοφερμένος

Ο Crystal Math αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φίλε μου και εγώ κάπως έτσι το έλυσα απλά δεν χρειαζόταν καν να λύσεις ως προς vi όπως σωστά είπες για το νέο πλήθος ισχύει v'=v1+v2+v3=0,6v ο ορισμός της μέσης τιμής εξακολουθεί να ισχύει δλδ αν y η μέση τιμή έχουμε y=(x1v1+x2v2+x3v3)1/v΄ αφού οι απόλυτες συχνότητες δεν αλλάζουν αρα y=(x1v1+x2v2+x3v3)*1/0,6v=[(x1v1+x2n2+x3v3)/v]*10/6=(x1f1+x2f2+x3f3)*10/6=200/3.Βασικά πάνω κάτω το ίδιο κάναμε.


Πάντως τα θέματα κατά την άποψή μου ήταν απαράδεκτα για γενική παιδεία....Τέσπα τουλάχιστον θα πέσουν οι βάσεις αλλά μην τρελαθούμε σιγά μην έγραψε το 40% 18-20 ας μην κοροιδευόμαστε, συμμαθητές μου άριστοι όλοι την χρονιά έγραψαν 16-17 κυρίως πιστεύω λόγω χρόνου.Πάντως εάν δεν έδινε την μέση τιμή να την αποδείξουμε δεν ξέρω αν θα είχα την ψυχραιμία να το λύσω το Γ3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastGR

Νεοφερμένος

Ο AnastGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Φίλε μου και εγώ κάπως έτσι το έλυσα απλά δεν χρειαζόταν καν να λύσεις ως προς vi όπως σωστά είπες για το νέο πλήθος ισχύει v'=v1+v2+v3=0,6v ο ορισμός της μέσης τιμής εξακολουθεί να ισχύει δλδ αν y η μέση τιμή έχουμε y=(x1v1+x2v2+x3v3)1/v΄ αφού οι απόλυτες συχνότητες δεν αλλάζουν αρα y=(x1v1+x2v2+x3v3)*1/0,6v=[(x1v1+x2n2+x3v3)/v]*10/6=(x1f1+x2f2+x3f3)*10/6=200/3.Βασικά πάνω κάτω το ίδιο κάναμε.


Πάντως τα θέματα κατά την άποψή μου ήταν απαράδεκτα για γενική παιδεία....Τέσπα τουλάχιστον θα πέσουν οι βάσεις αλλά μην τρελαθούμε σιγά μην έγραψε το 40% 18-20 ας μην κοροιδευόμαστε, συμμαθητές μου άριστοι όλοι την χρονιά έγραψαν 16-17 κυρίως πιστεύω λόγω χρόνου.Πάντως εάν δεν έδινε την μέση τιμή να την αποδείξουμε δεν ξέρω αν θα είχα την ψυχραιμία να το λύσω το Γ3



Ετσι το εκανα και εγω...
Φιλε ομως δεν νομιζω να πεσουν οι βασεις. Και αυτο γιατι τα μαθ. γεν στο 2ο,3ο,4ο, εχουν ιδια βαρυτητα με την βιολογια την οποια εδιναν τα υπολοιπα παιδια και ας μην ημαστε τυφλοι,ηταν γελοια μρποστα στην δυσκολια των μαθηματικων γενικης.
Τελως παντων, παροτι τραγικοι ελπιζω τουλαχιστον να δωθει καποια οδηγια για ποιο ηπια βαθμολογηση των γραπτων αυτων και οχι τσεκουρωμα γιατι ειναι σαν να μας στηνουν στον τοιχο για εκτελεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Math

Νεοφερμένος

Ο Crystal Math αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πάντως συμφωνώ πως δεν θα έπρεπε να έχουν πρόσβαση τα παιδιά της θεωρητικής πρόσβαση στο 5ο πεδίο.Αφενός τα λυπήθηκα σήμερα και αφετέρου παπαγαλίζουν μερικά πράγματα για να γράψουν έναν αξιοπρεπή βαθμό χωρίς να τα κατανοούν και μετά ΤΣΟΥΠ σκας πρώτο έτος οικονομικά και κάνεις ανάλυση φουριέ χωρίς να έχεις κατανοήσει ακόμη και τα βασικά των μαθηματικών.Από εκεί που δεν έχεις ιδέα περί άλγεβρας και ανάλυσης ασχολείσαι με τον χώρο Rn χωρίς να ξέρεις τι σημαίνει ευκλείδιος χώρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ποσο πια να σκεφτουν τους θεωριτικους? Περυσι μας κατεστρεψαν με τη φυσικη και μπηκαν θεωριτικοι σε ολες τις οικονομικες σχολες.. Συμμαθητρια μου, θεωριτικης κατευθυνσης, περασε Θεσσαλονικη με 10 μαθητικα γενικης... Η αποψη μου ειναι πως δεν επρεπε καν να δικαιουνται να μπαινουν στο 5ο πεδιο απλα δινοντας ΑΟΘ και μαθηματικα...

Συμφωνώ 101% . Έδωσα πέρυσι πανελλήνιες εγώ (παλιός :P), γυρνόντας από το Πανεπιστήμειο και βλέποντας τα σήμερα από το σπίτι μου έχω να πω ότι είναι πιο δύσκολα σίγουρα από τα περσινά και σίγουρα περισσότερα.Πέρυσι έγραψα 99 και 100 από τους δύο βαθμολογητές , φέτος αν ήμουν να δώσω θα είχα σίγουρα λιγότερο βαθμό(με τις περσινές γνώσεις πάντα ).

Εντάξει τα παιδιά της θεωρητικής χαντακώθηκαν, και από μία άποψη έκαναν καλά που έβαλαν δύσκολα θέματα.Όπως είπε από πάνω και ο Γιάννης , είναι απαράδεκτο να μπαίνουν στα Οικονομικά άτομα από θεωρητική που δεν γνωρίζουν μαθηματικά κατεύθυνσης.Επομένως το να βάλλουν δύσκολα μαθηματικά γενικής , είναι μια λύση για να περιοριστεί κάπως το φαινόμενο αυτό.Πέρσυ πράγματι, είχα γνωστούς που δεν πέρασαν για λίγα μόρια στην οικονομική σχολή , λόγω φυσικής (με Μαθ.Γενικής 17) και πέρασαν παιδιά της θεωρητικής με σαφέστατα λιγότερα "εφόδια" (Μαθ.Γενικής 11) , επειδή έγραψαν υψηλότερα στα μαθήματα της κατεύθυνσης τους.

Παιδιά όπως και να έχεις συνεχίστει δυνατά την Τετάρτη και καλή επιτυχία να έχετε όλοι :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Math

Νεοφερμένος

Ο Crystal Math αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γι'αυτό εκνευρίστηκα σήμερα ρε γαμώτο.Οι της βιολογίας φύγαν αραχτοί και χαρούμενοι έχοντας γράψει στην πλειοψηφία 17+ ενώ εγώ για να γράψω το αναθεματισμένο το 20 τσίμα τσίμα με πήρε το τρίωρο (επειδή διάβασα λάθος την εκφώνηση ενός από τα Δ) σε θέματα τα οποία δεν είχα αντιμετωπίσει ξανά και έπρεπε να σκεφτώ για να τα λύσω ενώ αυτοί διαιρούσαν και πολλαπλασίαζαν με το 10 και αντέγραφαν σελίδες του σχολικού.Και καλείται ένας i(για να παραμείνουμε στο κλίμα ;) ) μαθητής ακόμα και άριστος όπως ανέφερα σε παραπάνω post που δεν έγραψε καλά να συναγωνιστεί με αυτούς.Ας μην αναφέρουμε το κατά την άποψή μου 70+% που έγραψε βάση η πιο κάτω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Γι'αυτό εκνευρίστηκα σήμερα ρε γαμώτο.Οι της βιολογίας φύγαν αραχτοί και χαρούμενοι έχοντας γράψει στην πλειοψηφία 17+ ενώ εγώ για να γράψω το αναθεματισμένο το 20 τσίμα τσίμα με πήρε το τρίωρο (επειδή διάβασα λάθος την εκφώνηση ενός από τα Δ) σε θέματα τα οποία δεν είχα αντιμετωπίσει ξανά και έπρεπε να σκεφτώ για να τα λύσω ενώ αυτοί διαιρούσαν και πολλαπλασίαζαν με το 10 και αντέγραφαν σελίδες του σχολικού.Και καλείται ένας i(για να παραμείνουμε στο κλίμα ;) ) μαθητής ακόμα και άριστος όπως ανέφερα σε παραπάνω post που δεν έγραψε καλά να συναγωνιστεί με αυτούς.Ας μην αναφέρουμε το κατά την άποψή μου 70+% που έγραψε βάση η πιο κάτω.....

έτσι όπως το λες,είναι σαν να πέφτει η ευθύνη πάνω μας για τα εύκολα θέματα... :confused:
αναγνωρίζω ότι ήταν αδικία από τις επιτροπές ,αλλά υπεύθυνες ήταν οι ίδιες για τα θέματα που μπήκαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. Professor

Νεοφερμένος

Ο Dr. Professor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια ας μην μας πιάνει το άγχος... Και εγώ για 20 πήγαινα και τώρα φτάνω δεν φτάνω το 17
Αλλά δεν πειράζει... Του χρόνου θα γράφω στο θέμα : πανελλήνιες 2014 απλά πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εγω που συμπεριελαβα και την τελευταια παρατηρηση στο Β,δηλαδη ειπα Β=Ω ποσο λετε να μου κοψουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Math

Νεοφερμένος

Ο Crystal Math αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω που συμπεριελαβα και την τελευταια παρατηρηση στο Β,δηλαδη ειπα Β=Ω ποσο λετε να μου κοψουν ?

1-2 νομίζω.Σίγουρα βαθμολογούταν το να ξέρεις τις σχέσεις συνόλου-υποσυνόλου και λογικά αντί για 19/30 θα βρήκες Ρ(Α)=2/3 ήταν λάθος "απροσεξίας" δηλαδή λογικά χάνεις 1 για την απάντηση και ίσως 1 για τον λάθος ορισμό του ενδεχομένου Β αν είναι το μόνο σου λάθος απ'ότι μας είπαν ίσως να μη σου κόψουν καν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Τα θέματα αντικειμενικά ήταν δύσκολα, σίγουρα τουλάχιστον από προηγούμενες χρονιές.
Όλα τα ερωτήματα ήθελαν σκέψη, και όχι σε κλασσικές μεθοδολογίες που επαναλαμβάνονται σε βοηθήματα και φροντισήρια.

Το γεγονός ότι στην Βιολογία ήταν γενικά εύκολα, δημιουργεί την απορία για την κλιμάκωση των βάσεων, αφού πολλά άτομα της θετικής ή τεχνολογικής που δεν ενδιαφέρονται για το 5ο πεδίο επέλεξαν Μαθηματικά ΓΠ.

Προσωπικά, έκανα λάθος στο τελευταία του 4ου από βιασίνη, αριθμητικό λάθος στο προηγούμενο με τη μέση τιμή και δεν πρόλαβα να τελειώσω στο Γ3 ενώ τελικά κατάλαβα τι έπρεπε να κάνω.

Το γεγονός ότι ηταν θέματα κρίσεων είναι θετικό, με την προϋπόθεση ότι υπάρχει αντίστοιχη διαβάθμιση των βάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εγω που συμπεριελαβα και την τελευταια παρατηρηση στο Β,δηλαδη ειπα Β=Ω ποσο λετε να μου κοψουν ?

σε νιώθω. same shit here

1-2 νομίζω.Σίγουρα βαθμολογούταν το να ξέρεις τις σχέσεις συνόλου-υποσυνόλου και λογικά αντί για 19/30 θα βρήκες Ρ(Α)=2/3 ήταν λάθος "απροσεξίας" δηλαδή λογικά χάνεις 1 για την απάντηση και ίσως 1 για τον λάθος ορισμό του ενδεχομένου Β αν είναι το μόνο σου λάθος απ'ότι μας είπαν ίσως να μη σου κόψουν καν....

δηλαδή δεν χάνεις 4 0_0 <3 ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
μα ναι,άνετα...ευελπίδων πχ πόσο να πάει; 18.900; αν γράψεις παρόμοια στα άλλα,την έχεις,το ίδιο και σμυ,τιποτα ικαρων..δεν ξερω βεβαια τι θελεις,αλλα οπως και να χει καλη επιτυχια... εναλλακτικες εχεις πολλες...
Η ικάρων είναι το παιδικό μου όνειρο και βασικά η κινητήριος δύναμη πίσω από την 2η προσπάθεια μου στις πανελλήνιες. Οποιάδηποτε στρατιωτική θα με ικανοποιούσε όμως. Ένταξει το 18 των μαθ. γ.π. πολύ δύσκολα θα διατηρηθεί σε φυσική, μαθηματικά κατεύθυνσης. Μεγάλο ρόλο παίζει και ότι φέτος δεν είχα την δυνατότητα φροντιστηρίου, ιδιαιτέρων. Ευχαρίστω πολύ για τα καλά σου λόγια όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Math

Νεοφερμένος

Ο Crystal Math αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δηλαδή δεν χάνεις 4 0_0 <3 ????
Όλο κι όλο έπιανε 4.Είχες να κάνεις μία ανισοτική,να βρεις το ενδεχόμενο που αντιστοιχούσε σε αυτην,να εκφράσεις το ενδεχόμενο που σου ζήταγε στη "γλώσσα" των συνόλων και να διατυπώσεις τη σχέση μεταξύ των στοιχείων ενός συνόλου Β και των στοιχείων του υποσυνόλου του Α aka ΑτομήΒ=Α.Βαθμολογητής δεν είμαι...την άποψή μου και αυτά που άκουσα λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Η ικάρων είναι το παιδικό μου όνειρο και βασικά η κινητήριος δύναμη πίσω από την 2η προσπάθεια μου στις πανελλήνιες. Οποιάδηποτε στρατιωτική θα με ικανοποιούσε όμως. Ένταξει το 18 των μαθ. γ.π. πολύ δύσκολα θα διατηρηθεί σε φυσική, μαθηματικά κατεύθυνσης. Μεγάλο ρόλο παίζει και ότι φέτος δεν είχα την δυνατότητα φροντιστηρίου, ιδιαιτέρων. Ευχαρίστω πολύ για τα καλά σου λόγια όμως.

αν εγραψες 18 χωρις φροντιστηριο σημερα εισαι αριστος.. παρα πολυ καλα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:!! Keep going συνομηλικε, σου ευχομαι να περασεις ικαρων που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Όλο κι όλο έπιανε 4.Είχες να κάνεις μία ανισοτική,να βρεις το ενδεχόμενο που αντιστοιχούσε σε αυτην,να εκφράσεις το ενδεχόμενο που σου ζήταγε στη "γλώσσα" των συνόλων και να διατυπώσεις τη σχέση μεταξύ των στοιχείων ενός συνόλου Β και των στοιχείων του υποσυνόλου του Α aka ΑτομήΒ=Α.Βαθμολογητής δεν είμαι...την άποψή μου και αυτά που άκουσα λέω.

και γαμώ. να ρωτήσω και ένα άλλο. στο δ3 με το εύρος και τη μέση τιμή αν έχω σωστή λογική (πχ έχω λογαριθμίσει, έχω βρει μονοτονία, έχω γράψει τους τύπους) αλλά έχω κάνει λάθος αντικατάσταση τα f(e) f(1/e) και έχω βγάλει λάθος αποτέλεσμα και στα δύο :/ τι πιστέυεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Για τον κανονα μιλησα, οπως και φανηκε σημερα που οι περισσοτεροι δεν εγραψαν. Επισης συμβαινει να περνανε στο πανεπιστημιο και κανουν φροντιστηρια...
Εσυ αφου γουσταρες τα μαθηματικα γιατι πηγες θεωριτικη?
Τεσπα συμφωνω με το τελευταιο που ειπες, γιατι αν δεν ηταν μπαχαλο θα φροντιζαν καπως να ισορροπησουν (οσο γινεται) την δυσκολια των θεματων και στα αλλα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Math

Νεοφερμένος

Ο Crystal Math αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και γαμώ. να ρωτήσω και ένα άλλο. στο δ3 με το εύρος και τη μέση τιμή αν έχω σωστή λογική (πχ έχω λογαριθμίσει, έχω βρει μονοτονία, έχω γράψει τους τύπους) αλλά έχω κάνει λάθος αντικατάσταση τα f(e) f(1/e) και έχω βγάλει λάθος αποτέλεσμα και στα δύο :/ τι πιστέυεις ?

Βασικά το f(1/e) το χρειαζόσουν για να δείξεις ότι τα f(α),f(β),f(γ)>0.Στις τιμές που σου έδινε ήταν το f΄(1/e)..... άρα τι να σου πω?
Πάντως γενικότερα μου έχουν πει μαθηματικοί οι οποίοι διορθώνουν πως είναι αρκετά ελαστικοί στα γενικής και επειδή οι περισσότεροι θετικοτεχνολογικοί παίρνουν βιολογία για στανταράκι τα γραπτά που παίρνουν συνήθως είναι τραγικά και "χαίρονται" όταν βλέπουν ένα καλό γραπτό.Τώρα κατ'εμέ αυτά είναι μπαρμπούτσαλα αλλά μπορεί και να ισχύουν.Δηλαδή το θεωρώ απίθανο να μη σου κόψει κάποιος ένα λάθος αποτέλεσμα έστω και με 1-2 μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top