[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
καταρχάς είπα 4 υποερωτήματα που μου χάσαν βαθμούς..

πιστεύω είναι πολύ λάθος η σύγκριση σου..
β λυκειου, γ λυκειου, ξανά πανελλήνεις ( 3 χρόνια ), αυτόν τον τύπο εγώ δεν τον έχω συναντήσει. σόρρυ
εντάξει δεν πειράζει, επόμενο μάθημα :D
Δεν πας να δωσεις πανελληνιες μαθηματικα χωρις να ξερεις ιδιοτητες λογαριθμων συγγνωμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τότε να διάλεγες κι εσύ Βιολογία, αν δε μπορούσες να ανταπεξέλθεις στα Μαθηματικά. Αν θέλεις 5ο πέδιο, ήξερες εξ αρχής ότι τα Μαθηματικά μπορούν να γίνουν πιο δύσκολα απ τη Βιολογία. Μη βγαίνετε τώρα όλοι και το παίζετε και καλά αδικημένοι γιατί εσείς είχατε πιο δύσκολα θέματα απ εμάς...
ειμαστε αδικημενοι,γιατι αυτοι ξερουν οτι δινουν παιδια της θερητικης κ βαλανε να πουμε το 4ο θεμα,που ειναι φευγατο...
αλλα στην τελικη,αφου ολοι γραψαμε σκατα θα πεσουν οι βασεις,ενω βιολογια που γραψατε θα ανεβουν,οποτε ειναι το ιδιο πραγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Είδα τις λύσεις. Από 17.8-19 έγραψα. Και στον ποιό αυστηρό βαθμολογητή να πέσω κάτω από 17.5 δεν πάω αλλά δυστυχώς ούτε και άριστα που ήθελα. Αν δεν ήταν η βλακεία με την βιολογία θα πανηγύριζα για το βαθμό(με βάση τα θέματα) αλλά τι να κανείς; Θα στρωθώ στην φυσική μήπως ραφάρω από έκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και δεν διάλεξα βιολογιά γιατί αγαπώ τα μαθηματικά και τα κατευθυνσής. Εσύ τι αγαπάς; Την παπαγαλία και τα ευκολά θέματα;
Ναι, αγαπάω τα εύκολα θέματα γιατί με αυτά κερδίζω μόρια έναντι όλων των άλλων που έχουν τα πιο δύσκολα θέματα. Αλλά δεν το συνεχίζω άλλο, σας αφήνω...
Α, κι όποιος διαλέγει Βιολογία, δε σημαίνει πως του αρέσει η παπαγαλία και τα εύκολα θέματα. Έχει και μερικά πολύ ενδιαφέροντα πράγματα, τόσο στην εξέλιξη, όσο και στην Υγεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
ειμαστε αδικημενοι,γιατι αυτοι ξερουν οτι δινουν παιδια της θερητικης κ βαλανε να πουμε το 4ο θεμα,που ειναι φευγατο...
αλλα στην τελικη,αφου ολοι γραψαμε σκατα θα πεσουν οι βασεις,ενω βιολογια που γραψατε θα ανεβουν,οποτε ειναι το ιδιο πραγμα
Μακάρι να ήταν έτσι αλλά για στρατιωτικές που θέλω μπορούν να δηλώσουν και τις βιολογίες οποτέ πάω στα μαθήματα κατεύθυνσης με σημαντικό μειονέκτημα. Για να δούμε αν μπορώ να αναπληρώσω στην φυσική που τα πάω καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
καταρχάς είπα 4 υποερωτήματα που μου χάσαν βαθμούς..

πιστεύω είναι πολύ λάθος η σύγκριση σου..
β λυκειου, γ λυκειου, ξανά πανελλήνεις ( 3 χρόνια ), αυτόν τον τύπο εγώ δεν τον έχω συναντήσει. σόρρυ
εντάξει δεν πειράζει, επόμενο μάθημα :D

Στην αλγεβρα της Βλυκειου υπαρχει ολοκληρη παραγραφος που αναφερεται σε αυτες τις ιδιοτητες,Ισως την ειχες γραμμενη.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν έτσι αλλά για στρατιωτικές που θέλω μπορούν να δηλώσουν και τις βιολογίες οποτέ πάω στα μαθήματα κατεύθυνσης με σημαντικό μειονέκτημα. Για να δούμε αν μπορώ να αναπληρώσω στην φυσική που τα πάω καλά.
και παλι καλα εγραψες,σε σχεση με το συνολο,εμας οι θετικοτεχνολογικοι δν γραψανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ειμαστε αδικημενοι,γιατι αυτοι ξερουν οτι δινουν παιδια της θερητικης κ βαλανε να πουμε το 4ο θεμα,που ειναι φευγατο...
αλλα στην τελικη,αφου ολοι γραψαμε σκατα θα πεσουν οι βασεις,ενω βιολογια που γραψατε θα ανεβουν,οποτε ειναι το ιδιο πραγμα

δεν θα γινει αυτο

στην θετικοτεχνολογικη οι βασεις θα παισουν
αλλα οποιος ειχε βιολογια εχει μπονους

στη θεωρητικη θα ανεβουν και οποιος ειχε μαθηματικα
θα ειναι πολυ δυσκολο να καλυψει την διαφορα

στο 5ο πεδιο θα πεσουν οι βασεις και οι καλοι θα περασουν
μονο το 5ο θα ειναι το δικαιο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ναι, αγαπάω τα εύκολα θέματα γιατί με αυτά κερδίζω μόρια έναντι όλων των άλλων που έχουν τα πιο δύσκολα θέματα. Αλλά δεν το συνεχίζω άλλο, σας αφήνω...
Α, κι όποιος διαλέγει Βιολογία, δε σημαίνει πως του αρέσει η παπαγαλία και τα εύκολα θέματα. Έχει και μερικά πολύ ενδιαφέροντα πράγματα, τόσο στην εξέλιξη, όσο και στην Υγεία...
Μπορεί να μην σου αρέσει αλλά όντως κερδίζεις μόρια. Χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω είμαι σίγουρος ότι φέτος ο υπόψηφιος της βιολογίας που ήταν στο αντίστοιχο επίπεδο που είμαι μαθηματικά θα έγραφε 20άρι. 100%!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αν δεν με ενδιεφεραν τα οικονομικα θα διαλεγα με κλειστα ματια βιολογια(ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα).
Βεβαια γυρω στο 18 εγραψα ενω πηγαινα για 20(ηλπιζα πως θα τελειωσω και σε 1:30 ωρα τρομαρα μου).Τα παιδια που δεν εγραψαν μην σκανε,τα θεματα ηταν δυσκολα για ολους,δεν ειναι οι μονοι που δεν εγραψαν(απο τα 40 ατομα στο σχολειο μου,τα 6 κανανε το 4ο εστω και λιγο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Κι ομως η βιολογια μου εβγαλε την πιστη για να τη μαθω, αλλα ηξερα οτι θα γραψω αριστα αν ημουν καλα προετοιμασμενος. Και ναι μαρεσουν τα μαθηματικα, αλλα ετσι ειναι το συστημα. Παντως μην απογοητευεστε αλλα 4 μαθηματαα εμειναν, ολα γινονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
δεν θα γινει αυτο

στην θετικοτεχνολογικη οι βασεις θα παισουν
αλλα οποιος ειχε βιολογια εχει μπονους

στη θεωρητικη θα ανεβουν και οποιος ειχε μαθηματικα
θα ειναι πολυ δυσκολο να καλυψει την διαφορα

στο 5ο πεδιο θα πεσουν οι βασεις και οι καλοι θα περασουν
μονο το 5ο θα ειναι το δικαιο πεδιο
Μακάρι να είναι έτσι μήπως μπω τουλάχιστον αστυνομία(τελευταία επιλογή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Παιδιά μην απογοητεύεστε γιατί ακολουθούν και άλλα μαθήματα... Προσπαθήστε να γράψετε καλύτερα εκεί. Δεν θα κριθούν οι βάσεις μόνο από την επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
δεν θα γινει αυτο

στην θετικοτεχνολογικη οι βασεις θα παισουν
αλλα οποιος ειχε βιολογια εχει μπονους

στη θεωρητικη θα ανεβουν και οποιος ειχε μαθηματικα
θα ειναι πολυ δυσκολο να καλυψει την διαφορα

στο 5ο πεδιο θα πεσουν οι βασεις και οι καλοι θα περασουν
μονο το 5ο θα ειναι το δικαιο πεδιο

εε ναι για 5ο λέω,κ εγω εκει θελω....αντε να βαλουνε ευκολα θεωρητικη να ανεβουμε λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Τότε να διάλεγες κι εσύ Βιολογία, αν δε μπορούσες να ανταπεξέλθεις στα Μαθηματικά. Αν θέλεις 5ο πέδιο, ήξερες εξ αρχής ότι τα Μαθηματικά μπορούν να γίνουν πιο δύσκολα απ τη Βιολογία. Μη βγαίνετε τώρα όλοι και το παίζετε και καλά αδικημένοι γιατί εσείς είχατε πιο δύσκολα θέματα απ εμάς...

Sorry για να καταλαβω μερικους , ειναι φυσιολογικο σε μαθημα επιλογης να πεφτουν τοσο δυσκολα θεματα (σε θεμα δομης,διαχειρισης χρονου κτλ) που ακομα και αρτιοτατα προετοιμασμενοι μαθητες να γραφουν 17-18?

Αλλα οχι , εχω μια πολυ καλη ιδεα, ας δυσκολεψουμε ακομη περισσοτερο αυτους που εχουν μαθ γενικης , βαζοντας στην εκθεση θεμα που βοηθαει οσους εχουν διαλεξει βιολογια και λεγοντας (στα μαθ γεν) οτι θα δωθει διευκρινηση και 1,5 ωρα αργοτερα να λεγεται πως ακυρωνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αν δεν με ενδιεφεραν τα οικονομικα θα διαλεγα με κλειστα ματια βιολογια(ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα).
Βεβαια γυρω στο 18 εγραψα ενω πηγαινα για 20(ηλπιζα πως θα τελειωσω και σε 1:30 ωρα τρομαρα μου).Τα παιδια που δεν εγραψαν μην σκανε,τα θεματα ηταν δυσκολα για ολους,δεν ειναι οι μονοι που δεν εγραψαν(απο τα 40 ατομα στο σχολειο μου,τα 6 κανανε το 4ο εστω και λιγο)

θα χαιρόμουν άμα ήταν 1 μάθημα και θα ήξερα ότι όλοι έγραψαν σαν εμένα..
αλλά έχω τώρα όλους του βιολόγους με τα 20αρια και εντάξει... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Έχετε ακόμα 4 μαθήματα...Και 10 να πήρατε μαθηματικά γενικής(που λέει ο λόγος) αν γράψετε καλά στα άλλα 4 τότε θα βγάλετε ένα πολύ καλό βαθμό.Αφήστε τις στεναχώριες και τις κακίες στην άκρη και στρωθείτε στο επόμενο μάθημα.Είναι το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Sorry για να καταλαβω μερικους , ειναι φυσιολογικο σε μαθημα επιλογης να πεφτουν τοσο δυσκολα θεματα (σε θεμα δομης,διαχειρισης χρονου κτλ) που ακομα και αρτιοτατα προετοιμασμενοι μαθητες να γραφουν 17-18?

Αλλα οχι , εχω μια πολυ καλη ιδεα, ας δυσκολεψουμε ακομη περισσοτερο αυτους που εχουν μαθ γενικης , βαζοντας στην εκθεση θεμα που βοηθαει οσους εχουν διαλεξει βιολογια και λεγοντας (στα μαθ γεν) οτι θα δωθει διευκρινηση και 1,5 ωρα αργοτερα να λεγεται πως ακυρωνεται

κάτι άκουσα ότι η ίδια επιτροπή που κάνεις τα μαθ γεν, θα φτιάξει και τις κατεύθυνσης ( ετοιμαστείται να τον πιείτε και οι βιολόγοι :clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Τζάμπα κόπος και τζάμπα χρήμα ... ήταν πολύ δύσκολα για θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Κατι τελευταιο,περσι θυμαμαι να κανουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια παραπονα τα παιδια των μαθηματικων γενικης σε σχεση με τα παιδια την βιολογιας.Της βιολογια τα παιδια θριαμβολογουσαν για 18+ και τετοια.Θα πω την αμαρτια μου ομως,στην ανακοινωση των βαθμων ειχα μια μικρη χαρα για αυτους που λεγανε 18+ και τελικα ειχαν 13-14.Ηταν παρα πολλοι πιστεψτε με.Βεβαια ακουσα πως τα φετινα ηταν πιο ευκολα απο τα περσινα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top