[20/5/2011] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 111)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 12 10.8%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 10 9.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 11 9.9%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 19 17.1%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 16 14.4%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 10 9.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 33 29.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

geo93

Νεοφερμένος

Ο geo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω μπερδευτικα και το διαγραμμα απο τα 2-2,5 δευτερολεπτα το εκανα τελειωσ λαθος ωστοσο απο τα 0-2 ειναι σωστο, θα παρω κανα μοριο η μπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ximikos

Νεοφερμένος

Ο ximikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ πάντως εχω να πω πως αν καποιος συγκρίνει το ραβδόγραμμα στην κορυφή της σελίδας (καλα,μετρια,ασχημα,χαλια....) με αυτό της προηγούμενης χρονιάς θα καταλάβει πόσο δύσκολα ηταν τα φετινά θεματα σε σχεση με τα περσινα-που και αυτα θεωρηθηκαν αυξημενης δυσκολιας.....γιαυτο παιδια υπομονη και δυναμη!ο βαθμος απο12 εως 15 θα θεωρηθει επιτυχια φετος ...καλη συνεχεια σας ευχομαι και καλη ξεκουραση-κυριως ψυχικη-μετα τις πανελληνιες!μην σας πτοει τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ερωτηση!

πειραζει αν δεν ειναι συμμετρικα ζωγραφισμενη η γραφικη παρασταση? με την εννοια οτι ειναι συμμετρικα απο την στιγμη που αρχιζει την ταλαντωση αλλα η αποσταση Τ/4 δεν ειναι συμμετρικη ως προς την αποσταση που εχω κανει μεχρι την t=2sec ... ποσο μπορει να μου κόψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ας κάνω και εγώ μια ερώτηση(μπορεί και παραπάνω ).Αν στο Δ3 βρώ με αδμε το ω αλλά αντι για ΑΔΣ πάρω ΑΔΟ πόσο χάνω???Επίσης στο Δ4 για αριθμιτικό πόσο χάνω??(βρήκα το α σωστά αλλά όταν πήρα την ισορροπία αντι να βάλω το βάρος της τροχαλίας 40 το έβαλα 60 οπότε βγήκε λάθος το m).Α και στο Γ3 ενώ την φάση του ενός την πηρα 20π στο άλλο έβαλα ότι έχει 0 οπότε βγήκε λάθος πόσο χάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Θεωρησα στο τρίτο θέμα ότι r1+r2=d και συμφωνα με αυτό βρίκα λάθος αποστάσεις,λάθος λ...¨εχω λύσει κανονικά την άσκηση αλλά με λάθος λ....Και δεν έκανα το γ2 λόγου χρόνου...Πόσο θα πάρω από το τρίτο θέμα;;

Γιά να δούμε.... -6 από το Γ2
Σίγουρα -3 από το 1ο
Και τώρα το μεγάλο ερώτημα! Θα εξεταστεί ενδελεχώς το γραπτό σου από τον βαθμολογητή ώστε να εκτιμήσει αν η λύση μεθοδολογικά είναι σωστή και τα αποτελέσματα, οι γραφικές σωστές κλπ. σύμφωνα με τις λάθος τιμές του 1ου ερωτήματος ή όχι; Αν όλα έινα σωστα και πάνε κατ' ευχήν (best case scenario) είσαι στο -10. Αν όχι... Απο -10 εως και -17 ανάλογα με την έκταση των λαθών.

εγω μπερδευτικα και το διαγραμμα απο τα 2-2,5 δευτερολεπτα το εκανα τελειωσ λαθος ωστοσο απο τα 0-2 ειναι σωστο, θα παρω κανα μοριο η μπα?

Αν έχεις αναφέρει ότι φτάνει στο δεδομένο σημείο Μ την t=r/u=2sec και έχεις φτιάξει άξονες κλπ.... μπορείς να πάρεις 2 μονάδες

ερωτηση!

πειραζει αν δεν ειναι συμμετρικα ζωγραφισμενη η γραφικη παρασταση? με την εννοια οτι ειναι συμμετρικα απο την στιγμη που αρχιζει την ταλαντωση αλλα η αποσταση Τ/4 δεν ειναι συμμετρικη ως προς την αποσταση που εχω κανει μεχρι την t=2sec ... ποσο μπορει να μου κόψει?

Κανονικά δεν θα κόψει τίποτα (αρκεί βέβαια να έχεις βάλει τις απαραίτητες τιμές). Αν πέσεις σε κανέναν μυστήριο -1

Ας κάνω και εγώ μια ερώτηση(μπορεί και παραπάνω ).Αν στο Δ3 βρώ με αδμε το ω αλλά αντι για ΑΔΣ πάρω ΑΔΟ πόσο χάνω???Επίσης στο Δ4 για αριθμιτικό πόσο χάνω??(βρήκα το α σωστά αλλά όταν πήρα την ισορροπία αντι να βάλω το βάρος της τροχαλίας 40 το έβαλα 60 οπότε βγήκε λάθος το m).Α και στο Γ3 ενώ την φάση του ενός την πηρα 20π στο άλλο έβαλα ότι έχει 0 οπότε βγήκε λάθος πόσο χάνω???

Για την ΑΔΟ -3
Για το αριθμητικό -1
Για το τελευταίο θέλω περισσότερες πληροφοριες για το τι έχεις κάνει! Πες μου τι έχεις γράψει για να σου πώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Κυριε Δημο, γενικα πως τα κρινετε τα θεματα? Και που περιπου κυμαινεται ενας καλος βαθμος?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Κυριε Δημο, γενικα πως τα κρινετε τα θεματα? Και που περιπου κυμαινεται ενας καλος βαθμος?? :)

Σίγουρα ήταν απαιτητικά! Δύσκολα δεν μπορώ να τα χαρακτηρίσω, αφού σίγουρα όλες τις επι μέρους ασκήσεις τις έχετε κάνει παραπάνω από μία φορά είτε στο σχολείο είτε στο φροντιστήριο. Κάθε μία όμως ξεχωριστά. Όλες μαζί όμως; Ο χρόνος δεν αρκεί σε καμμία περίπτωση, αφού ένας καλός μαθητής (μ.ο. άνω του 17) θα έπρεπε να ξεκινούσε να γράφει στις 9 και να σταματούσε στις 12 χωρίς να έχει την δυνατότητα ούτε να ελέγξει τι έχει γράψεί (βλέπε αριθμητικά κλπ..) ούτε βέβαια να σκεφτεί κάποιο θέμα δεύτερη φορα! Αυτό φυσικά καταδικάζει εκ των προτέρων αυτούς που δεν έχουν "γρήγορα αντανακλαστικά" με την ευρύτερη έννοια χωρίς να ευνοεί απαραίτητα αυτούς που έχουν....
Τελικά μήπως θα πρέπει στα σχολεία να κάνουμε και εξετάσεις ταχύτητας;


Για εκτιμήσεις συνολικής βαθμολογίας, απο την τετάρτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Κανονικά δεν θα κόψει τίποτα (αρκεί βέβαια να έχεις βάλει τις απαραίτητες τιμές). Αν πέσεις σε κανέναν μυστήριο -1

ευχαριστω! ας ελπίζουμε οτι δεν θα πέσει σε κανεναν μυστηριο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulos2

Νεοφερμένος

Ο paulos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
To B1 πανδύσκολο;;Έβρισκες μια σχέση για το f' και μετά έπαιρνες τη σχέση Α'=|2Α....|=... και το έβρισκες.Ουάου!
Στο Β2 τι έκανες; Έπαιρνες αρχική και τελική Θ.Ι..Σιγά το θέμα.
Το Β3 είναι σχεδόν από το βιβλίο.
Το δικό μας Δ είχε ράβδο με κρούση και τροχαλία.Σχεδόν σα διπλό θέμα.Μέχρι να καταλάβω πως τα συνδέει και τι σκατά κίνηση κάνει πέρασε ένα τέταρτο. Το περσινό;Τι; Ότι έπρεπε να καταλάβουν ότι τα δύο στερεά έχουν κοινή U και α; Ωραίαααα!
Kala κοπελα μου ας εδινες περυσι και θα σου ελεγα, φετος ηταν τα πιο κλασικα θεματα,απλως πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Kala κοπελα μου ας εδινες περυσι και θα σου ελεγα, φετος ηταν τα πιο κλασικα θεματα,απλως πολλα.

Αυτό που οι φετινοί θεωρούν ότι τα φετινά ήταν κάπως πιο δύσκολα από τα άλλα(ένα κλικ ας πούμε) και όόόλοι οι άλλοι θεωρούν ότι δεν ήταν, ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω.

Θα δούμε τι θα γίνει με τα ποσοστά που θα βγάλει το minedu σε 1 μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κυριε Δημο στο θεμα Γ2 εφτασα μεχρι το σημειο 2π(10-5/4) που ειναι σωστο και μετα εκανα λαθη στις πραξεις απο βλακεια και εβγαλα 350π ποσο θα χασω(το ερωτημα 6 επιανε)??
στη γραφικη παρασταση στον αξονα του χρονου δεν εβαλα 2s και 2,5s αλλα τα εβαλα συναρτησει του Τ/4 δηλαδη 40Τ/4 και 50Τ/4 θα χασω μορια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ximikos

Νεοφερμένος

Ο ximikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Kala κοπελα μου ας εδινες περυσι και θα σου ελεγα, φετος ηταν τα πιο κλασικα θεματα,απλως πολλα.
τα θέματα φέτος ήταν απαιτητικά,ασαφή με την έννοια ότι κάποια ήθελαν "διπλοδιαβασμα" για την κατανόηση τους χωρίς κλιμακούμενη δυσκολία και πάνω από όλα ήταν πολλά...το περσινό δεύτερος θέμα ήταν δύσκολο αλλα αναμενόμενο σε σχέση με το φετινό που πέρα τις ίδιας δυσκολίας ήταν και ασαφή!το περσινό τρίτο θέμα ήταν για αυτούς που είχαν χαμηλούς βαθμούς και έπρεπε να περάσουν την ταξί ενώ το φετινό ήταν συμβολή (και μονο το κεφαλαιο δυσκολεύει πολλούς από τους μαθητές) μέτριας δυσκολίας...το δε τέταρτο δεν έχει καμια σχέση με το περσινό τέταρτο!ήταν μέτριας δυσκολίας αλλα ατέλειωτο:6 σώματα,μια αβαρή ράβδος,μια κρούση ,μια τροχαλία,2 διαφορετικές ισορροπίες και καμια 20aria δυνάμεις...και σε όλα αυτά έπρεπε να απαντήσουν οι μαθητές που είχαν ήδη κουραστεί από τα προηγούμενα 3 θέματα!!!

και για να μην προτρέξετε να με ακυρώσετε σας λέω ότι είμαι σχετικότατος με τον χώρο των πανελληνιων και τις παρακολουθώ από μέσα πολλά χρονια τώρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
xristososfp και συ απο β ομαδα εδινες???

ο δε τέταρτο δεν έχει καμια σχέση με το περσινό τέταρτο!ήταν μέτριας δυσκολίας αλλα ατέλειωτο:6 σώματα,μια αβαρή ράβδος,μια κρούση ,μια τροχαλία,2 διαφορετικές ισορροπίες και καμια 20aria δυνάμεις...και σε όλα αυτά έπρεπε να απαντήσουν οι μαθητές που είχαν ήδη κουραστεί από τα προηγούμενα 3 θέματα!!!

να ρωτησω κατι στη κρουση με το ενα σωμα να περιστρεφεται γυρω απο αξονα, ειναι το ιδιο με κρουση πανω σε επιπεδο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Για τα μαθηματικα παντως, που τα διορθωσαν, ειπαν οτι το 80% ειναι κατω απο τη βαση!!

Ασχετο, Θαλεια, η Gemma ειναι τελειαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ximikos

Νεοφερμένος

Ο ximikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
να ρωτησω κατι στη κρουση με το ενα σωμα να περιστρεφεται γυρω απο αξονα, ειναι το ιδιο με κρουση πανω σε επιπεδο???
αν ρωτάς για την συγκεκριμένη άσκηση χρειάζονταν διατήρηση στροφορμής και όχι διατήρηση ορμής γιατί ουσιαστικά έχεις περιστροφή συστήματος(ράβδος-σώμα a-σώμα b)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
το φανταστηκα, αλλα δεν μου ηρθε εκεινη την ωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ximikos

Νεοφερμένος

Ο ximikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το φανταστηκα, αλλα δεν μου ηρθε εκεινη την ωρα...


Aν έχεις κάνει το ΑΔΜΕ σωστά και έχδι κάνει ΑΔΟ αντί για ΑΔΣ χάνεις 3-4 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Σίγουρα ήταν απαιτητικά! Δύσκολα δεν μπορώ να τα χαρακτηρίσω, αφού σίγουρα όλες τις επι μέρους ασκήσεις τις έχετε κάνει παραπάνω από μία φορά είτε στο σχολείο είτε στο φροντιστήριο. Κάθε μία όμως ξεχωριστά. Όλες μαζί όμως; Ο χρόνος δεν αρκεί σε καμμία περίπτωση, αφού ένας καλός μαθητής (μ.ο. άνω του 17) θα έπρεπε να ξεκινούσε να γράφει στις 9 και να σταματούσε στις 12 χωρίς να έχει την δυνατότητα ούτε να ελέγξει τι έχει γράψεί (βλέπε αριθμητικά κλπ..) ούτε βέβαια να σκεφτεί κάποιο θέμα δεύτερη φορα! Αυτό φυσικά καταδικάζει εκ των προτέρων αυτούς που δεν έχουν "γρήγορα αντανακλαστικά" με την ευρύτερη έννοια χωρίς να ευνοεί απαραίτητα αυτούς που έχουν....
Τελικά μήπως θα πρέπει στα σχολεία να κάνουμε και εξετάσεις ταχύτητας;


Για εκτιμήσεις συνολικής βαθμολογίας, απο την τετάρτη!
θα διαφωνησω μαζι σασ διοτι τελειωσα τα θεματα σε 2 ωρες και μου εμεινε αρκετοσ χρονοσ για ελεγχο.Τα θεματα δεν ευνοουσαν τον μαθητη με γρηγορα αντανακλαστικα αλλα το μαθητη που ασχοληθηκε αδιακοπα ολη τη χρονια με φυσικη και ειχε ψυχραιμια την ωρα που εγραφε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
θα διαφωνησω μαζι σασ διοτι τελειωσα τα θεματα σε 2 ωρες και μου εμεινε αρκετοσ χρονοσ για ελεγχο.Τα θεματα δεν ευνοουσαν τον μαθητη με γρηγορα αντανακλαστικα αλλα το μαθητη που ασχοληθηκε αδιακοπα ολη τη χρονια με φυσικη και ειχε ψυχραιμια την ωρα που εγραφε:)

Δεν ξέρω πως θα το πάρεις... Αλλά το αν τα θέματα ήταν πολλά ή λίγα κι αν ο χρόνος ήταν αρκετός κρίνεται από την πλειοψηφία κι όχι από μεμονομένα άτομα που γράφουν διαγωνίσματα και εξετάσεις λες και τους έχει βάλει κανείς το πιστόλι στον κρόταφο και τους απειλεί αν δεν τελειώσουν γρήγορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Gkizanis

Νεοφερμένος

Ο Jim_Gkizanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δεν μπορώ να ακούω βλακείες...ειλικρινά...
σε σύγκριση με προηγούμενα έτη τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα!!
έξω από το χορό όλοι εύκολα τα λέμε..
όμως εκεί μέσα και με τον τρόπο που είχαν στηθεί τα θέματα, μας φόβισαν!!
Ντρέπομαι που ζω σε αυτό το κράτος!!
αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα είχα ήδη φύγει...
ακούς εκεί εύκολα...που η περσινή ηλεκτρική ταλάντωση του 3ου θέματος ήταν απλές εφαρμογές τύπων..!!
ΟΥΣΤ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top