[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
E καλά σιγουρα θα ειναι πιο δυσκολα απο περσι, πιο ευκολα δε γινεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ δεν τα βρήκα και τόσο εύκολα αν και τα απάντησα όλα. Ήταν ωραία στημένα γιατί είχαν διαβάθμιση. Σιγουρα θα μπορύσαν να ήταν πιο δύσκολα αλλά και αυτά έκρυβαν πονηριές. Και επίσης στα μαθηματικά μετράει και η λεπτομέρια στη διατύπωση. Δεν είναι θέμα παπαγαλίας αλλά πόσο κάλα τα έχεις καταλάβει για να τα διατυπώσεις σωστά και αυτά που λες να μην "μπαζούν" από πουθενά.
Τώρα πάντως ότι έγινε έγινε!
Ψυχραιμία και καλή συνέχεια σε όλους!!! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pitter pan

Νεοφερμένος

Ο Pitter pan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σιγα ρε μαγκες!!! δεν ηταν κ ευκολα, χαλαρωστε. κ εγω τα ελυσα όλα κ εχασα στο σωστο λαθος!!! αλλα ουτε στο 3ο θεμα το τελευταιο ερωτημα ηταν ευκολο, ουτε τα δυο τελευταια στο 4ο. γι' αυτο μην τρελαινεστε, ολοι 20 εχουν γραψει(πριν δουν τις λυσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
σιγα ρε μαγκες!!! δεν ηταν κ ευκολα, χαλαρωστε. κ εγω τα ελυσα όλα κ εχασα στο σωστο λαθος!!! αλλα ουτε στο 3ο θεμα το τελευταιο ερωτημα ηταν ευκολο, ουτε τα δυο τελευταια στο 4ο. γι' αυτο μην τρελαινεστε, ολοι 20 εχουν γραψει(πριν δουν τις λυσεις)


Δίνεις και εσύ πανελλήνιες... και έκανες λάθος στο σωστό-λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
(offtopic)
αν δεν ξερει να γραφει ο ανθρωπος, τι να το κανει αμα λυνει παπαδες στα μαθηματικα...ουτε μια τελεια ρε παλικαρι? και γιατι μηδενιζεις ετσι τα φετινα θεματα?? αλλα παιδια μπορει να αισθανονται ασχημα αν δεν το εχεις διαβασει και σε προηγουμενα comments. τι κομπλεξικες συμπεριφορες ειναι αυτες...ελεος!
συμφωνω.καποιοι δεν εγραψαν καλα η τουλαχιστον οσο περιμεναν.εγω εχω γραψει γυρω στη βαση η τουλαχιστον τοσο ελπιζω.ετσι κι αλλιως δεν τα πηγαινα καλα στα μαθηματικα.στα διαγωνισματα παντα γυρω στο 10 εγραφα.τι να κανω?δεν θα πεθανω κιολας.θα προσπαθησω για τα υπολοιπα.παιδια οσοι δεν πηγατε και τοσο καλα απλα μην το σκεφτεστε αλλο.τελειωσε.εχουμε αλλα 3 μαθηματα.εγω εχω +1 με το αοθ.τεσπα,δεν εχει νοημα να το ψαχνουμε πια και να λεμε:"αν εκανα αυτο η αν εκανα το αλλο θα επαιρνα 1 η 2 μοναδες".και επιτελους ας σταματησουν μερικες "διανοιες" να λενε οτι τα θεματα ηταν για γελια.αυτα
τα ειπα και ηρεμησα.ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά αυτά είναι απόψεις του καθενός.Τι να κάνουμε εδώ πέρα έχουν μαζευτεί όλα τα βλαστάρια της αυριανής επιστημονικής κοινότητας.
Στο δικό μου το σχολείο πάντως εκτός από 5-10 άτομα που γράψαν καλά οι υπόλοιποι το πολύ 12-13 να γράψαν με τους περισσότερους να είανι κάτω από την βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κακό είναι μερικοί να έγραψαν πολύ καλά και να το λένε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
παιδια τα θεματα τα κρινω ως εξης πρωτο θεμα ασχολιαστο αποδειξη αναμενομενη καμια σχεση με περσι ορισμος γενικης παιδειας απλα ημαρτον σωστο λαθος αναμενομενα δευτερο θεμα σχεσον ιδιας δυναμικοτητας με περσι αλλα ισως εγω το θεωρω πιο δυσκολο το περσινο γιατι ηθελε σχημα και απαιτουσε μεγαλυτερη ευχερεια εσας θεμα πραξεων ηταν παμε θεμα 3 που ηταν επιεικως αστειο πρωτο ερωτημα οποιος μαθητης δε το λυσε τι να πω ειναι δυνατον να μην ξερεις να εφαρμοσεις φερματ και απο εκει και περα το μπολτζανο δεν ηταν ακραιο εβγαζε ματια σστο περσινο θεμα ηθελε χειρισμους δυσκολους και ειδικα το ερωτημα ανισοτικης σχεσης και αυτο με τιος ριζες ηταν ακραιο τεταρτο θεμα θα ελεγα χαρισμα μοναδων απλα περσι τα ερωτημα ηταν ακραια απαιτουσαν πολυ μεγαλη μαγκια φετος τα 2 πρωτα ερωτηματα ηταν ευκολα αν δεν ξεερεις να βρεις οριο ριζας τι να πω 0/0 και της θεωρητικης το κανε το θεωρημα ρολ εβγαζε ματια ε και το τελευταιο σιγα τα αιματα με τη μεση τιμη σιγουρα ντροπη στην κυβερνηση που ενοψω ευροεκλογων επιχειρει να τιναξει στον αερα τις πανελληνιες αλλα πρεπει να ξερουν αυτοι οι κυριοι του υπουργειου οτι τελειωσαν ο κοσμος δεν τρωεει αλλο κουτοχορτο

Τι λεει ρε ο ανθρωπος,τρελα πουλαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Κακό είναι μερικοί να έγραψαν πολύ καλά και να το λένε?
ναι,οταν λενε οτι ηταν γελοια τα θεματα,ενω απο οτι βλεπω δεν εχουν γραψει ολοι αριστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pilasboy

Νεοφερμένος

Ο Pilas Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Για μένα νικητής των εξετάσεων είναι ο καθένας που μπαίνει στην πρώτη σχολή της προτίμησής του ανεξαρτήτως αν τα πήγε καλά σε κάποιο μάθημα ή όχι:)



αντε ν μιλανε κ μερικοι σωστοι εδω μεσα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Ολοι οι επιστημονες εδω μαζευτηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπα εγω θα ελεγα οτι απο την κατηγορια νηπιαγωγειου μεταπηδησαν ΛΙΓΑΚΙ στην κατηγορια των γελοιων.

Δεν έχεις κι άδικο. Για μικρά παιδιά ήταν τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και εγώ μιά από τα ίδια, έλυσα 1ο, 2ο σωστά το 3ο εκτός από το γ. και από 4ο πρώτο και δεύτερο υποερώτημα. Νομίζω ότι με κάποια λαθάκια ένα 14 τό'χω:)

--------------------------------------------------------------

Παιδιά στο Θέμα 2 στο α), αφού στην εκφώνηση μας έλεγε ότι είναι ευθεία και απλά ζητούσε να τη βρούμε είπα ότι τα σημεία της ευθείας είναι της μορφής (2λ+1,2λ-1) πήρα τυχαίες τιμές για λ και βρήκα την ευθεία από τα σημεία. Είναι μεγάλη κοτσάνα; Λέτε να κόψουν; Το έκανα γιατί δεν ζητούσε να δείξουμε ότι βρίσκονται σε ευθεία...
εδω βαζες χ=2λ+1, ψ=2λ-1 κανεις απαλοιφη του λ και βρισκεις την ευθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
τι λετε ρε παιδια,τρελαθηκατε?μια χαρα ηταν τα θεματα.λιγο πιο ευκολα απο προηγουμενες χρονιες.κατι που βρισκω απολυτα φυσιολογικο να συμβει σε καποια χρονια.δηλαδη ολοι οι αρισουχοι εδω μεσα μαζευτηκαν?

@geoste-εσυ εχεις τελειωσει πολυτεχνειο ωποτε δεν νομιζω να σου φαινονται και τοσο δυσκολα.σε 20 λεπτα θα τα ειχες τελειωσει.εαν ησουν μαθητης γ λυκειου θα ελεγες τα ιδια ομως?δεν νομιζω φιλικα παντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια εχω μια απορια.. Στο τριτο το γ το ελυσα καπως διαφορετικα.. Εθεσα συναρτηση ολο το πραμα κ πηρα το οριο στο 1 απο δεξια, και το οριο στο δυο απο αριστερα.Το πρωτο μου βγηκε +απειρο αρα λεω υπαρχει χ1 κοντα στο 1 τετοιο ωστε φ(χ1)>0 και το δευτερο -απειρο αρα χ2 κοντα στο 2 ωστε φ(χ2)<0.Στη συνεχεια εκανα bolzano στα χ1,χ2.. Στο φροντιστηριο μου ειπαν οτι ειναι σωστο και κατι ακουσα και στην τηλεοραση..Ειναι?Θα το εκτιμουσα πολυ να μου απαντουσατε μονο εαν ειστε 100%σιγουροι και οχι μαντεψιες.Και κατι ακομα..Αν γραψεις κατι που ξεχασες στο τελος και αντι να γραψεις π.χ θεμα 2 Α.β γραψεις σκετο Α.β οι βαθμολογητες θα το υπολογισουν?Εαν οι επιτηρητες υπογραψουν ΚΑΤΩ απο αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ρε παιδιά σπάσανε τα νεύρα μου!Χωρίς δυσκολία έλυσα μέσα σε 20' το Θέμα 3 και σε άλλα τόσα το 4 κι έκανα λάθος την εξίσωση της ευθείας στο Θέμα 2α κι έτσι δεν μπόρεσα να βγάλω ούτε το Θέμα 3β.Τι να πω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Παιδια εχω μια απορια.. Στο τριτο το γ το ελυσα καπως διαφορετικα.. Εθεσα συναρτηση ολο το πραμα κ πηρα το οριο στο 1 απο δεξια, και το οριο στο δυο απο αριστερα.Το πρωτο μου βγηκε +απειρο αρα λεω υπαρχει χ1 κοντα στο 1 τετοιο ωστε φ(χ1)>0 και το δευτερο -απειρο αρα χ2 κοντα στο 2 ωστε φ(χ2)<0.Στη συνεχεια εκανα bolzano στα χ1,χ2.. Στο φροντιστηριο μου ειπαν οτι ειναι σωστο και κατι ακουσα και στην τηλεοραση..Ειναι?Θα το εκτιμουσα πολυ να μου απαντουσατε μονο εαν ειστε 100%σιγουροι και οχι μαντεψιες.Και κατι ακομα..Αν γραψεις κατι που ξεχασες στο τελος και αντι να γραψεις π.χ θεμα 2 Α.β γραψεις σκετο Α.β οι βαθμολογητες θα το υπολογισουν?Εαν οι επιτηρητες υπογραψουν ΚΑΤΩ απο αυτο..

Στην πρώτη ερώτηση σου ναι είναι σωστό αρκεί να έγραψες ότι είναι και συνεχής στο [χ1,χ2] Στην δεύτερη ερώτηση φαντάζομαι ότι αν ο διορθωτής είναι νορμάλ άτομο θα το καταλάβει και θα στο μετρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι το εγραψα οτι ειναι συνεχης (χρειαζοταν και για το bolzano).. Σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε δεν φανταζεσαι τι βαρος μου εφυγε:)!!!Οσο για τη δευτερη ερωτηση μου και εγω ετσι πιστευω δεν ειναι και τοσο χαλιες οι εξεταστες ειπαμε!Και οσο για τα θεματα παιδια ΜΗΝ λετε 'ευκολα' γιατι 1)Το καθαρο 100 δεν γραφεται ετσι ευκολα,2)αγχωνεται αρκετα ατομα,3)δεν ηταν και τοσο ευκολα αλλα και στο κατω κατω τι περιμενατε να πεσει ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδια τα θεματα τα κρινω ως εξης πρωτο θεμα ασχολιαστο αποδειξη αναμενομενη καμια σχεση με περσι ορισμος γενικης παιδειας απλα ημαρτον σωστο λαθος αναμενομενα δευτερο θεμα σχεσον ιδιας δυναμικοτητας με περσι αλλα ισως εγω το θεωρω πιο δυσκολο το περσινο γιατι ηθελε σχημα και απαιτουσε μεγαλυτερη ευχερεια εσας θεμα πραξεων ηταν παμε θεμα 3 που ηταν επιεικως αστειο πρωτο ερωτημα οποιος μαθητης δε το λυσε τι να πω ειναι δυνατον να μην ξερεις να εφαρμοσεις φερματ και απο εκει και περα το μπολτζανο δεν ηταν ακραιο εβγαζε ματια σστο περσινο θεμα ηθελε χειρισμους δυσκολους και ειδικα το ερωτημα ανισοτικης σχεσης και αυτο με τιος ριζες ηταν ακραιο τεταρτο θεμα θα ελεγα χαρισμα μοναδων απλα περσι τα ερωτημα ηταν ακραια απαιτουσαν πολυ μεγαλη μαγκια φετος τα 2 πρωτα ερωτηματα ηταν ευκολα αν δεν ξεερεις να βρεις οριο ριζας τι να πω 0/0 και της θεωρητικης το κανε το θεωρημα ρολ εβγαζε ματια ε και το τελευταιο σιγα τα αιματα με τη μεση τιμη σιγουρα ντροπη στην κυβερνηση που ενοψω ευροεκλογων επιχειρει να τιναξει στον αερα τις πανελληνιες αλλα πρεπει να ξερουν αυτοι οι κυριοι του υπουργειου οτι τελειωσαν ο κοσμος δεν τρωεει αλλο κουτοχορτο

κάτι μου λέει ότι εσύ εδωσες πέρυσι...πρωτίστως, τα σημεία στίξης χρειάζονται που και που για να γίνεσαι κατανοητός. δεύτερον δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική μηδενίζεις τα φετινά θέματα. αφ'ενός δεν ήταν τόσο εύκολα όσο λες, αφ'ετέρου καταρρακώνεις κάποια άτομα που πιθανόν να μην έγραψαν καλά.συν ότι η πίεση και το άγχος μπορούν να κάνουν ζημιά και στους καλύτερους μαθητές. οι κύριοι του υπουργείου δεν μπορώ να καταλάβω επίσης τι δουλειά έχουν. όπως προκύπτει κι απ'την ψηφοφορία τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίας και δεν πιστεύω ότι είσαι αρμόδιος να κρίνεις εκτός αν ασχολείσαι με τα θέματα των πανελληνίων χρόνια. ασχολήσου καλύτερα με άλλα πιο εξωφρενικά που κάνουν οι υπουργοί και μην είσαι τόσο υπερόπτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ετσι ετσι!! ριξε στο ψαχνω!!! και συμφωνω μαζι σου!! αν και νομιζω οτι τα ιδια του απαντησα και γω οταν το πρωτοειδα το μνμ του....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top