[2/6/2014] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 37 40.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 29 31.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 12 13.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.4%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 5 5.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τα 95+ είναι κλασσικά Πολυτεχνεία ΕΜΠ-ΑΠΘ + Ιατρικές! :)
Απλά ένας νορμαλ μαθητής έγραφε 15. Ενώ σε άλλες χρονιές ούτε 12!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
σοβαρα τωρα, εσεις που λετε οτι γραψατε κοντα στο 20 τι σχολες στοχευετε;; ειπαμε, δεν ειχαν μεγαλο βαθμο δυσκολιας σε σχεση με περυσι, αλλα τα εχετε βγαλει οτι ηταν και γελοια! μην τρελαθουμε, το β ηταν ευκολο, το γ και το δ ομως ειχαν καποια δυσκολια.
οποιο βοηθημα και να ανοιξεις τα ειχε μεσα αυτα οποτε τα ελυνες και με σχετικη ταχυτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Τα 95+ είναι κλασσικά Πολυτεχνεία ΕΜΠ-ΑΠΘ + Ιατρικές! :)

ετσι οκ φιλε μου, μαλιστα! αλλα με το που μπηκα ειδα οτι οι περισσοτεροι ελεγαν 18-19-20 και τρομαξα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Τα 95+ είναι κλασσικά Πολυτεχνεία ΕΜΠ-ΑΠΘ + Ιατρικές! :)
Απλά ένας νορμαλ μαθητής έγραφε 15. Ενώ σε άλλες χρονιές ούτε 12!
κατσε να δουμε γιατι αναμενεται κατακορυφη αυξηση βασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Σχόλια:

1) Επιτέλους τα θέματα απέκτησαν κλιμάκωση.
Θέμα Α ασχολίαστο,
Θέμα Β αρκετά εύκολο
Θέμα Γ μέτριας δυσκολίας
Θέμα Δ μέτριο προς δύσκολο.

2) Τα θέματα γενικά ήταν εύκολα, με την έννοια ότι δεν υπήρχε κάτι που να ξεφεύγει πολύ.
Το μισό θέμα Δ ήταν ασκήσεις του σχολικού βιβλίου και το άλλο μισό τυπικές ασκήσεις.

3) Εγώ δυστυχώς ξέχασα να βάλω ενα ( - ) κατά την παραγώγιση στο Γ, δε μου βγαινε η άσκηση,
κάθησα πολύ ώρα μέχρι να βρω την απροσεξία μου, έχασα αρκετό χρόνο και τα πήγα πολύ χειρότερα απ ότι θα ήθελα.

4) Συνειδητοποίησα πόσο ισχύει αυτό που λένε : είναι άλλο να λύνεις τα θέματα εν ώρα πανελληνίων και άλλο να κάθεσαι και να τα βλέπεις στο σπίτι σου από το pc σου.
Γι αυτό θα προέτρεπα ορισμένους που σχολιάζουν σε αυτό το ποστ με μοναδικό κίνητρο το trolling να σεβαστούν τουλάχιστον τις προσπάθειες των παιδιών

Καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι!!

Πάμε για βιολογία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
κατσε να δουμε γιατι αναμενεται κατακορυφη αυξηση βασεων
Εσυ μονο μιλας,περσυ να φανταστω εδινες?Καλυτερα να μεινεις στα περσινα λοιπον και σταματα να μειωνεις την ψυχολογια αυτων που δεν γραψανε καλα με τα "γελοια θεματα" σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
κατσε να δουμε γιατι αναμενεται κατακορυφη αυξηση βασεων

Συμφωνώ απλά δεν θα είναι τόσο κατακόρυφη όσο νομίζεις!
Θα είναι αρκετά κάτω από τα επίπεδα των 2009-2010 πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Οι μιγαδικοί ήταν γελοίοι,μην λέμε βλακείες. Γ και Δ ήταν απαιτητικά, ρωτήστε άλλους να δείτε τι έγραψαν.
Εγώ έχω λάθος δύο Σ/Λ αλλά όλα τα υπόλοιπα νομίζω ότι τα έχω σωστά!!!! :D Καλά, δεν ξέρω πώς θα βαθμολογήσει ο άλλος την αιτιολόγηση κτλ, αλλά πιστεύω ότι τα έχω πάει πολύ καλά, ο στόχος μου όλη τη χρονιά ήταν να γράψω τέλεια στα μαθηματικά δηλαδή πάνω από 85 και νομίζω ότι τα κατάφερα!! Πετάω!!! :P
Και να ξεκαθαρίσω κάτι, δεν είπα ότι ήταν πανεύκολα τα θέματα σήμερα,δεν ήταν, απλά λέω ότι τα κατάφερα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Συμφωνώ απλά δεν θα είναι τόσο κατακόρυφη όσο νομίζεις!
Θα είναι αρκετά κάτω από τα επίπεδα των 2009-2010 πάντως!

αν συνεχισει ετσι ,θα δουμε αυξησεις του στυλ 1500-2000 μορια σε πολλες σχολες της Αθηνας κ Θεσσαλονικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hellraiser13

Νεοφερμένος

Ο Hellraiser13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
οποιο βοηθημα και να ανοιξεις τα ειχε μεσα αυτα οποτε τα ελυνες και με σχετικη ταχυτητα

το πρωι με τον καφε ολα φαινονται απλα..αυτο που δεν εχουν καταλαβει μερικοι ειναι οτι η ψυχολογια παιζει καθοριστικο ρολο.
Αν θες να το παιξεις μαγκας καντο μετα το περας των πανελλαδικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
η δικη μου προσεγγιση στο δ2 α: η f κυρτη αρα ισχυει f''(x)>0 (προφανως ειναι παραγωγισιμη στο R* αφου ξερουμε τον τυπο της). θεωρω τη συναρτηση K(X)=
(ολοκληρωμα απο 1 εως 2f'(x)) f(u)du. H K ειναι παραγωγισιμη με Κ΄(χ)=2f(f'(2x))f''(x). ομως η f ειναι γνησιως αυξουσα αρα f'(x)>0 => 2f'(x)>0 => f(f'(2x))>f(0) => f(f'(2x)>1>0 αρα τελικα H'(x)>0 αρα η Η(χ) γν αυξουσα αρα ''1-1''. προφανης ριζα η χ=0 κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
15 eχω γραψει... ελεος δεν εβγαλα τις ασυμπτωτες γιατι δεν ειδα το χ να το κανω xlne ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο όλα σωστά τα βρήκα.Μακάρι γιατί είναι και το μάθημα που διάβασα περισσότερο.Παρόμοια θέματα έχω ξαναδεί οπότε μου φάνηκαν σχετικά εύκολα.Προσωπική εκτίμηση είναι μην με πάρετε και με τις πέτρες μερικοί εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
η δικη μου προσεγγιση στο δ2 α: η f κυρτη αρα ισχυει f''(x)>0 (προφανως ειναι παραγωγισιμη στο R* αφου ξερουμε τον τυπο της). θεωρω τη συναρτηση K(X)=
(ολοκληρωμα απο 1 εως 2f'(x)) f(u)du. H K ειναι παραγωγισιμη με Κ΄(χ)=2f(f'(2x))f''(x). ομως η f ειναι γνησιως αυξουσα αρα f'(x)>0 => 2f'(x)>0 => f(f'(2x))>f(0) => f(f'(2x)>1>0 αρα τελικα H'(x) γν αυξουσα αρα ''1-1''. προφανης ριζα η χ=0 κτλ...

Και γω αυτό έκανα... Αν και νομίζω το αιτιολόγησα πολύ πρόχειρα...
Βασικά όχι σόρρυ. Αυτό έχω κάνει με τη διαφορά ότι είπα ότι η f' γν.αύξουσα εφόσον η f κυρτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Νομιζω δε μπορεις να πας απο κυρτη-> f''(x)>0 apo κυρτη πας σε f' αυξουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω και θα πω ότι τα θέματα ηταν επιτέλους κλιμακωτά ! ο πολύ καλός μαθητής έγραφε..αυτό δεν πάει να πει όμως ότι ήταν και εύκολα..
Πιστεύω έγραψα πολύ καλά που δεν το περίμενα..ένα 85 περίπου χωρίς να λέω μεγάλα λόγια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Λοιπόν λογικά πρέπει να πιάσαμε το 100 σήμερα από ότι μου είπαν και στο φροντ.
Γνώμη μου για τα θέματα.Απαράδεκτο το 2ο θέμα το έγραφε ο οποιοσδήποτε, χάθηκε να βάλουν καμιά τριγωνική ή κανα μέγιστο ελάχιστο μέτρο;3ο θέμα πολύ καλό για 3ο είχε δύσκολα όρια στις ασύμπτωτες και ολοκλήρωμα που ήθελε δουλειά.4ο αν εξαιρέσεις το γελοίο Δ1 τα άλλα ήταν ωραία ερωτήματα και το κυριότερο ήθελαν πολύ γράψιμο.Μια παρατήρηση:Οι κύριοι που βάζουν τα θέματα γνωρίζουν ότι υπάρχει και ενα ΘΜΤ στην ύλη που είναι από τα σημαντικότερα θεωρήματα του διαφορικού λογισμού;Που ήταν αυτό σήμερα;
Γενικά τα θέματα ήταν καλά κατά τη γνώμη μου με εξαίρεση το γελοίο 2ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Λοιπόν λογικά πρέπει να πιάσαμε το 100 σήμερα από ότι μου είπαν και στο φροντ.
Γνώμη μου για τα θέματα.Απαράδεκτο το 2ο θέμα το έγραφε ο οποιοσδήποτε, χάθηκε να βάλουν καμιά τριγωνική ή κανα μέγιστο ελάχιστο μέτρο;3ο θέμα πολύ καλό για 3ο είχε δύσκολα όρια στις ασύμπτωτες και ολοκλήρωμα που ήθελε δουλειά.4ο αν εξαιρέσεις το γελοίο Δ1 τα άλλα ήταν ωραία ερωτήματα και το κυριότερο ήθελαν πολύ γράψιμο.Μια παρατήρηση:Οι κύριοι που βάζουν τα θέματα γνωρίζουν ότι υπάρχει και ενα ΘΜΤ στην ύλη που είναι από τα σημαντικότερα θεωρήματα του διαφορικού λογισμού;Που ήταν αυτό σήμερα;
Γενικά τα θέματα ήταν καλά κατά τη γνώμη μου με εξαίρεση το γελοίο 2ο

Ηταν στην θεωρια συνεπεια ;p(Αστειευομαι προφανως)(Αχ ποσο αστειος?!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Λοιπόν λογικά πρέπει να πιάσαμε το 100 σήμερα από ότι μου είπαν και στο φροντ.
Γνώμη μου για τα θέματα.Απαράδεκτο το 2ο θέμα το έγραφε ο οποιοσδήποτε, χάθηκε να βάλουν καμιά τριγωνική ή κανα μέγιστο ελάχιστο μέτρο;3ο θέμα πολύ καλό για 3ο είχε δύσκολα όρια στις ασύμπτωτες και ολοκλήρωμα που ήθελε δουλειά.4ο αν εξαιρέσεις το γελοίο Δ1 τα άλλα ήταν ωραία ερωτήματα και το κυριότερο ήθελαν πολύ γράψιμο.Μια παρατήρηση:Οι κύριοι που βάζουν τα θέματα γνωρίζουν ότι υπάρχει και ενα ΘΜΤ στην ύλη που είναι από τα σημαντικότερα θεωρήματα του διαφορικού λογισμού;Που ήταν αυτό σήμερα;
Γενικά τα θέματα ήταν καλά κατά τη γνώμη μου με εξαίρεση το γελοίο 2ο

Αυτό αναρωτιόμουν κι εγώ. Λέω δε μπορεί κάπου θα το χρησιμοποιήσω... Μα πουθενά όμως; :worry:
Θα συμφωνήσω για το 2ο, το έλυσα σε 15 λεπτά, μόνο το β1 μπορείς να πεις ότι ήθελε μία στοιχειώδη σκέψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lina stud

Νεοφερμένος

Η lina stud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έγραψα πολύ καλά.Εκτός από το Δ2.β που δε το έφτασα μέχρι τέλους και το Δ3 τα υπόλοιπα τα απάντησα σωστά :).Οπότε υπολογίζω γύρω στο 89 :D.Πάντως συγχαρητήρια για τα «ανθρώπινα» θέματα και σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top