2ο vs 3ο Πεδίο

Άρτεμις Α.

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατι να ενωθεί το 2ο και 3ο πεδίο.Διάβασα ότι το κάνουν για να μην υπάρχουν πολλά ολιγομελη τμήματα. Εε και; Ποιο το κακό; Καλύτερο είναι οι μισοί να μην παρακολουθούν και να βαριούνται επειδή δεν δίνουν εκείνο το μάθημα πανελλήνιες; Προσωπικά αυτή την αλλαγή την θεωρώ ανούσια.Ίσα, ίσα φέτος άκουσα ότι το μάθημα γινόταν καλύτερα γιατί ενδιέφερε όλους το μάθημα και λόγω της αύξησης των ωρών των μαθημάτων κατεύθυνσης η ύλη εβγενε πιο γρήγορα.
 

Guest 650271

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατι να ενωθεί το 2ο και 3ο πεδίο.Διάβασα ότι το κάνουν για να μην υπάρχουν πολλά ολιγομελη τμήματα. Εε και; Ποιο το κακό; Καλύτερο είναι οι μισοί να μην παρακολουθούν και να βαριούνται επειδή δεν δίνουν εκείνο το μάθημα πανελλήνιες; Προσωπικά αυτή την αλλαγή την θεωρώ ανούσια.Ίσα, ίσα φέτος άκουσα ότι το μάθημα γινόταν καλύτερα γιατί ενδιέφερε όλους το μάθημα και λόγω της αύξησης των ωρών των μαθημάτων κατεύθυνσης η ύλη εβγενε πιο γρήγορα.
Καλά κάνουν. Γιατί κάποιος που δεν είναι σίγουρος τι θα ακολουθήσει μπορεί να δώσει 5 μαθηματα για να έχει τις επιλογές ανοιχτές.

Δηλαδή του χρόνου μπορώ να δώσω 5 μαθήματα;
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατι να ενωθεί το 2ο και 3ο πεδίο.Διάβασα ότι το κάνουν για να μην υπάρχουν πολλά ολιγομελη τμήματα. Εε και; Ποιο το κακό; Καλύτερο είναι οι μισοί να μην παρακολουθούν και να βαριούνται επειδή δεν δίνουν εκείνο το μάθημα πανελλήνιες; Προσωπικά αυτή την αλλαγή την θεωρώ ανούσια.Ίσα, ίσα φέτος άκουσα ότι το μάθημα γινόταν καλύτερα γιατί ενδιέφερε όλους το μάθημα και λόγω της αύξησης των ωρών των μαθημάτων κατεύθυνσης η ύλη εβγενε πιο γρήγορα.
Αμα γινουν ολιγομελη τμηματα οπως φετος για παραδειγμα θα αναγκαστουν να προσλαβουν περισσοτερους καθηγητες σε καθε σχολειο για να καλυψουν ενδεχομενα κενα. Οποτε βρηκαν ποια ειναι η "ευκολη" λυση για να μη διορισουν...
 
Top