2η φορα πανελλήνιες και διαγραφή από την προηγούμενη σχολή

mara2003

Νεοφερμένος

Η mara2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας ! Εδωσα 2η φορα πανελλήνιες , και είχα κανει μόνο εγράφη στην σχολη χωρις να εγγραφθώ σε κάποιο εξάμηνο ή να κανω καποια αλλη ενέργεια . Τωρα που ξαναεδωσα πανελληνιες κ περνάω σε αλλη σχολη ,πρέπει να κάνω διαγραφή απο την παλια σχολή?:)
 

Mexicanos

Νεοφερμένος

Ο Mexicanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ρωσικής Γλώσσα και Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας ! Εδωσα 2η φορα πανελλήνιες , και είχα κανει μόνο εγράφη στην σχολη χωρις να εγγραφθώ σε κάποιο εξάμηνο ή να κανω καποια αλλη ενέργεια . Τωρα που ξαναεδωσα πανελληνιες κ περνάω σε αλλη σχολη ,πρέπει να κάνω διαγραφή απο την παλια σχολή?:)
Νομίζω ναι κανονικά...όχι 100 % σίγουρος αλλά μπορείς...απλά νομίζω κάνεις και τα δύο ταυτόχρονα...και τη διαγραφή από την προηγούμενη και την εγγραφή στη νέα σχολή.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,433 μηνύματα.
Γεια σας ! Εδωσα 2η φορα πανελλήνιες , και είχα κανει μόνο εγράφη στην σχολη χωρις να εγγραφθώ σε κάποιο εξάμηνο ή να κανω καποια αλλη ενέργεια . Τωρα που ξαναεδωσα πανελληνιες κ περνάω σε αλλη σχολη ,πρέπει να κάνω διαγραφή απο την παλια σχολή?:)
Ναι, θα κάνεις κανονικά διαγραφή, αλλά αφότου εγγραφείς στην καινούργια.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Και γω ειχα κανει μονο εγγραφη στη σχολη και παραλληλα ειχα κανει αναβολη για 2 εξαμηνα. Φετος περναω σε αλλη σχολη, δηλαδη πως θα γινει η διαγραφη? Εγω νομιζα γινεται αυτοματα ή οταν κανεις την νεα εγγραφη βαζεις καπου οτι ησουν σε αλλη σχολη και το κανουν μονοι τους.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Oταν έδωσα δεύτερη φορά πήρα τηλέφωνο στην σχολή που ήμουν και μου είπαν ότι θα στείλουν οι ίδιοι την διαγραφή στο νέο τμήμα και ότι εγώ δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Oταν έδωσα δεύτερη φορά πήρα τηλέφωνο στην σχολή που ήμουν και μου είπαν ότι θα στείλουν οι ίδιοι την διαγραφή στο νέο τμήμα και ότι εγώ δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα.
Αυτο ποτε το εκανες? Μετα την εγγραφη στο νεο τμημα επικοινωνησες με το παλιο?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,433 μηνύματα.
Απ'όσο ξέρω από σχολή σε σχολή διαφέρει. Εμένα με είχαν πάρει από τη γραμματεία (νόμιζα ότι γινόταν αυτόματα η διαγραφή χδ) και με έβαλαν να κάνω υπεύθυνη δήλωση. Πάρε καλύτερα τηλέφωνο τη γραμματεία της σχολής σου @Unboxholics.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Αυτο ποτε το εκανες? Μετα την εγγραφη στο νεο τμημα επικοινωνησες με το παλιο?

Για να γίνει η εγγραφή στην καινούργια σχολή πρέπει να γίνει πρώτα η διαγραφή

Όταν θα κάνεις την εγγραφή στη σχολή θα σου ζητήσουν και αίτηση διαγραφής από την προηγούμενη
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Οκευ ευχαριστω πολυ!
 

Ary@

Νεοφερμένος

Η Ary@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Στη νέα σχολή δίνουν νέο όνομα χρήση και κωδικo για το eclass; Γιατί δεν θυμάμαι καν τον παλιό. Θα είμαι στο ίδιο πανεπιστήμιο αλλά άλλο τμήμα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Αυτο ποτε το εκανες? Μετα την εγγραφη στο νεο τμημα επικοινωνησες με το παλιο?
δενχρειαζεται να αγχωνεσαι... οταν κανεις την εγγραφη θα τικαρεις και το σημειο που λεει διαγραψτεμε απο την ταδε σχολη και τελος , θα το κανουν μονοι τους.

Υπαρχουν ομως και μερικες παραξενες σχολες οπως λενε τα κοριστια που θελουν να κανεις εσυ την διαγραφη.
Αυτες οι σχολες θα σου στειλουν εμαιλ ή ανακοινωση που θα λεει φροντιστε να διαγραφειτε.
Το δυτικης μακεδονιας δεν ειναι μεσα στις παραξενες σχολες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top